Liga Mistrzów • 14 października 2026

Feyenoord – Como
statystyki przed meczem

Kursy bukmacherów, xG, historia spotkań, przewidywane składy i statystyki obu drużyn.

Jak się skończyło

Feyenoord  3:2  Como

Jak skończył się mecz Feyenoord – Como?

Spotkanie zakończyło się wynikiem 3:2, a padło w nim 5 bramek. Obie drużyny trafiły do siatki. Granica 2,5 bramki została przekroczona. Statystyki sprzed meczu zostawiamy niżej bez zmian — dzięki temu widać, na ile przedmeczowe wskaźniki pokryły się z tym, co wydarzyło się na boisku.

Feyenoord – Como — statystyki obu drużyn przed meczem
Liga Mistrzów  •  14 października 2026  •  18:45
VS
ComoWWWPR
Stadion: Stadion Feijenoord  ·  Sędzia: Donatas Rumsas
Autor: Kamil Pietrzak Aktualizacja: 14 października 2026 Dane: wyniki sezonu liczone przez nas, kursy Superbet i LV BET, statystyki meczowe Superbetu 18+ · graj odpowiedzialnie
4,25gole na mecz2,5
3,38średnio strzela1,5
0,88średnio traci1,0
50,0%BTTS66,7%
75,0%over 2,550,0%
2,5punkty na mecz1,83

Zebraliśmy komplet statystyk obu drużyn przed spotkaniem Feyenoord – Como. Wszystkie wskaźniki pochodzą z rozgrywek krajowych i liczymy je sami z surowych wyników. Poniżej znajdziesz porównanie formy, bramek i wskaźników bramkowych, a na końcu to, w którą stronę te dane się przechylają. Na stronie znajdziesz też kursy bukmacherów, xG z bieżącego sezonu oraz przewidywane składy.

Jakie są kursy na mecz Feyenoord – Como?

Kursy Superbetu na ten mecz to 3,60 za wygraną zespołu Feyenoord, 4,00 za remis i 1,90 za zwycięstwo zespołu Como. Bez marży bukmachera oznacza to mniej więcej 26% szans dla gospodarzy, 24% na remis i 50% dla gości. Poniżej zestawiamy je z kursami LV BET z tego samego odczytu.

ZakładLV BET
1Feyenoord3,603,55
Xremis4,004,25
2Como1,901,90
Obie drużyny strzelą
tak1,421,40
nie2,802,80
Liczba goli
powyżej 2,51,421,38
poniżej 2,52,823,00
Kursy z 14.10, godz. 06:33 · zmieniają się aż do pierwszego gwizdka
Szansa według kursów Superbetu po odjęciu marży
26%Feyenoord
24%remis
50%Como

Rynek bramkowy w ofercie Superbetu: obie strzelą po 1,42, co odpowiada około 66% szans, i powyżej 2,5 gola po 1,42, czyli mniej więcej 67%. Dotychczasowe mecze obu zespołów to 50,0% i 66,7% spotkań z golami po obu stronach oraz 75,0% i 50,0% spotkań z co najmniej trzema bramkami.

Co mówią liczby przed meczem Feyenoord – Como?

Przed tym spotkaniem dane najmocniej różnicują dorobek punktowy i skuteczność. Feyenoord zbiera średnio 2,5 punktu na mecz, a Como 1,83 punktu; pierwszy z nich ma w tym sezonie 8 spotkań, drugi 6 spotkań. Wyższą średnią bramek strzelonych ma Feyenoord — 3,38 gola na mecz wobec 1,5 u rywala.

Po drugiej stronie boiska niższą średnią straconych notuje Feyenoord — 0,88 bramki na mecz, podczas gdy Como traci średnio 1,0. W sumie oba zespoły zdobyły w tym sezonie 36 bramek, co przy ich dotychczasowych rozgrywkach daje obraz pary raczej otwartej.

Pod względem BTTS zespoły są zbliżone — 50,0% i 66,7% — więc ten wskaźnik niewiele tutaj różnicuje. Odsetek meczów z przekroczoną granicą 2,5 bramki wynosi 75,0% u zespołu Feyenoord oraz 50,0% u zespołu Como, czyli 25,0 punktu procentowego różnicy.

Jak wypadają Feyenoord i Como w bezpośrednim zestawieniu?

Zestawienie obejmuje komplet wskaźników dla Feyenoord oraz Como. Przez „gole/mecz” rozumiemy wszystkie bramki padłe w spotkaniach zespołu, a wiersze over podają, w jakiej części meczów przekroczono kolejne granice bramkowe.

WskaźnikFeyenoordComo
RozgrywkiEredivisieSerie A
Rozegrane mecze86
Bilans W-R-P6-2-03-2-1
Punkty na mecz2,51,83
Bramki strzelone279
Bramki stracone76
Średnio strzela3,381,5
Średnio traci0,881,0
Gole/mecz4,252,5
BTTS50,0%66,7%
Over 1,587,5%83,3%
Over 2,575,0%50,0%
Over 3,575,0%16,7%
Czyste konta41
Mecze bez gola02
FormaRWWWWWWWPR

Która drużyna jest w lepszej formie?

Bilans zespołu Feyenoord w tym sezonie to 6-2-0, a zespołu Como — 3-2-1, licząc kolejno zwycięstwa, remisy i porażki. Feyenoord ma serię 4 zwycięstw z rzędu. Como nie ma obecnie serii dłuższej niż jedno spotkanie. Forma z ostatnich meczów ligowych, od najstarszego do najnowszego, wygląda następująco: RWWWW oraz WWWPR.

Ostatnie spotkania, jakie Feyenoord i Como rozegrały w rozgrywkach krajowych, razem z wynikami i miejscem rozegrania, zebraliśmy w dwóch tabelach poniżej. To dokładnie ten sam materiał, z którego wyliczamy wszystkie średnie na tej stronie.

Feyenoord — ostatnie mecze

30.08 ADO Den Haag 2:2 R
05.09 NEC Nijmegen 3:1 W
13.09 Zwolle 7:0 W
20.09 Utrecht 5:0 W
10.10 Alkmaar 2:0 W

Como — ostatnie mecze

30.08 Napoli 2:1 W
04.09 Genoa 4:1 W
14.09 Parma 2:1 W
20.09 Frosinone 0:2 P
11.10 AS Roma 0:0 R

Ile bramek pada w meczach tych drużyn?

W spotkaniach Feyenoord pada średnio 4,25 bramki, a w meczach Como — 2,5. Granicę 1,5 gola przekroczyło 87,5% meczów pierwszego zespołu i 83,3% drugiego, granicę 2,5 odpowiednio 75,0% i 50,0%, a próg 3,5 bramki 75,0% oraz 16,7%.

Czystych kont Feyenoord ma 4, a Como — 1. Meczów bez zdobytej bramki pierwszy zespół notuje 0, drugi 2. To dwie wartości, które najlepiej pokazują, czy niski wskaźnik BTTS bierze się ze szczelnej obrony, czy z problemów ze skutecznością.

Ile okazji stwarzają Feyenoord i Como?

Według statystyk Superbetu z bieżącego sezonu Feyenoord ma średnio 0,5 xG na mecz, czyli goli oczekiwanych z jakości stwarzanych sytuacji, a Como 3,0. Feyenoord oddaje przeciętnie 4,0 strzału w meczu, z czego 2,0 celnego, a Como odpowiednio 14,0 i 6,0.

Feyenoordśrednio na meczComo
0,5xG3,0
2,0stworzone okazje7,0
4,0strzały14,0
2,0celne strzały6,0
28,0%posiadanie piłki51,0%
1,0rzuty rożne1,0
1,0żółte kartki2,0
12,0faule9,0

Feyenoord strzela więcej, niż wynika z okazji: 1,0 gola na mecz przy xG 0,5. Tak wysoka skuteczność rzadko utrzymuje się przez cały sezon. Como strzela więcej, niż wynika z okazji: 4,0 gola na mecz przy xG 3,0. Tak wysoka skuteczność rzadko utrzymuje się przez cały sezon. Średnie Superbetu liczone są z meczów w jego bazie, dlatego mogą się minimalnie różnić od naszych wyliczeń z tabeli wyżej.

Jak Feyenoord wypada u siebie, a Como na wyjeździe?

Ten mecz Feyenoord rozgrywa u siebie, a Como na wyjeździe, więc warto rozdzielić te dwa zestawy liczb. U siebie Feyenoord ma za sobą 4 mecze, ze średnią 2,75 gola strzelonego i 1,0 straconego oraz 75,0% spotkań powyżej 2,5 bramki. Na wyjeździe Como ma 4 mecze, ze średnią 1,75 gola strzelonego i 1,25 straconego oraz 50,0% spotkań z przekroczoną granicą 2,5 bramki.

Łączna liczba bramek w domowych meczach Feyenoord wynosi średnio 3,75, a w wyjazdowych spotkaniach Como — 3,0. Wskaźnik BTTS w tym rozbiciu to 50,0% u gospodarza i 75,0% u gościa. Przy tak krótkich seriach te wartości są mniej stabilne niż średnie ogólne, więc traktujemy je jako uzupełnienie, a nie podstawę analizy.

Jakie są przewidywane składy Feyenoord i Como?

Najpewniej Feyenoord wyjdzie na boisko w ustawieniu 4-3-3: w bramce Tjark Ernst, a w polu Givairo Read, Jeremiah St Juste, Mika Marmol, Javi Lopez, Gjivai Zechiel, Charles Vanhoutte, Oussama Targhalline, Luciano Valente, Nacho Ferri, Anis Hadj Moussa.

Najpewniej Como wyjdzie na boisko w ustawieniu 4-2-3-1: w bramce Jean Butez, a w polu Yan Couto, Jacobo Ramon, Trevoh Chalobah, Alex Valle, Lucas Da Cunha, Luis Milla, Assane Diao, Nicolas Paz Martinez, Martin Baturina, Anastasios Douvikas.

Feyenoord 4-3-3Como 4-2-3-1

Mecz poprowadzi Donatas Rumsas. Trenerem zespołu Feyenoord jest Giovanni van Bronckhorst, a zespołu Como Cesc Fabregas. Potwierdzone składy kluby podają zwykle mniej więcej godzinę przed pierwszym gwizdkiem.

W którą stronę przechylają się liczby przed tym meczem?

Najbliższy rynek według danych
powyżej 2,5 bramki

Najmocniejsze pokrycie w danych ma strona bramkowa. Uśredniony odsetek meczów z przekroczoną granicą 2,5 gola wynosi dla tej pary 62,5%, a w spotkaniach obu zespołów pada średnio 3,38 bramki. To najwyraźniejsza tendencja widoczna w tych liczbach i to od niej zaczynamy analizę tego meczu.

Kupony i analizy w darmowej grupie

To wskazanie kierunku, a nie kupon na mecz Feyenoord – Como: statystyka nie wie nic o dzisiejszym składzie, kontuzjach ani o tym, jak ważne jest to spotkanie dla każdej ze stron. Kursy z tabeli wyżej pokazują, jak ten sam mecz wycenia rynek, i dopiero zestawienie obu obrazów daje sensowny punkt wyjścia.

Analizy i kupony na ten mecz publikujemy na bieżąco w darmowej grupie na Telegramie. Tutaj zostają liczby, tam dochodzi kontekst: składy, znaczenie spotkania i to, czy w ogóle warto się nim zajmować.

Gdzie oglądać mecz Feyenoord – Como?

Mecz Feyenoord – Como rozpoczyna się o godzinie 18:45, 14 października 2026. Prawa do transmisji tych rozgrywek w Polsce ma Polsat Sport oraz Polsat Box Go, zwykle razem z dostępem w usłudze internetowej tej samej stacji. Umowy transmisyjne zmieniają się jednak między sezonami, więc przed meczem warto sprawdzić bieżący program nadawcy — my nie prowadzimy transmisji ani nie odsyłamy do nielegalnych źródeł.

Czy to dużo na tle innych rozgrywek?

Żeby wskaźniki z tej strony miały punkt odniesienia, warto zestawić je z ligą, którą liczymy codziennie. W Ekstraklasie w tym sezonie pada średnio 3,01 gola na mecz, 65,9% spotkań kończy się wynikiem BTTS, a 62,5% przekracza granicę 2,5 bramki. Dopiero na tym tle widać, czy wartości Feyenoord i Como są wysokie, czy zupełnie przeciętne.

Zespół taki jak Feyenoord czy Como z BTTS w okolicach 65,9% nie wyróżnia się niczym — informację niesie dopiero wyraźne odchylenie w jedną albo drugą stronę. Ten sam mechanizm działa przy średniej bramkowej: różnica rzędu kilku dziesiątych gola na mecz przy próbie z początku sezonu mieści się w zwykłym rozrzucie.

Czego te statystyki nie obejmują?

Wszystko powyżej dotyczy meczów już rozegranych. Przy kilku spotkaniach na zespół każdy kolejny wynik przestawia średnie na tyle mocno, że traktowanie ich jako prognozy jest błędem. Przewidywane składy mogą się jeszcze zmienić, a o kontuzjach, zawieszeniach i wadze spotkania dla każdej ze stron decydują informacje z ostatnich godzin przed meczem Feyenoord – Como.

Jeśli mecz Feyenoord – Como jest jednym z pierwszych, które analizujesz samodzielnie, zacznij od podstaw: jak czytać kursy, czym jest value bet oraz zarządzanie bankrollem. Szerszy poradnik znajdziesz w dziale typy bukmacherskie, a komplet naszych danych w dziale statystyki.

Zastrzeżenie. Ta strona nie jest poradą inwestycyjną ani zachętą do gry. Treści 18+. Hazard może uzależniać — jeśli czujesz, że tracisz kontrolę, zadzwoń pod bezpłatny numer 116 123 albo ustaw limity u bukmachera.

Najczęstsze pytania

Skąd pochodzą statystyki meczu Feyenoord – Como?

Podstawą są surowe wyniki ostatnich spotkań Feyenoord i Como, przeliczane naszym własnym kodem. Zanim liczba trafi na stronę, automat sprawdza, czy wynika z danych źródłowych; wartość, której nie da się potwierdzić, blokuje publikację całej strony, a nie tylko pojedynczego zdania.

Czy podajecie typ na ten mecz?

Na tej stronie znajdziesz wskazanie kierunku, a nie gotowy typ na Feyenoord – Como. Sama liczba bez kontekstu — składu, znaczenia meczu, aktualnego kursu — jest niepełna, więc konkretne propozycje publikujemy tam, gdzie możemy je uzasadnić i skorygować na bieżąco, czyli w darmowej grupie na Telegramie. Tutaj zostaje materiał do własnej oceny.

Co dokładnie oznacza wskaźnik BTTS?

Skrót BTTS oznacza „both teams to score” — obie drużyny trafiają do siatki. W tabeli powyżej pokazujemy, w jakiej części spotkań Feyenoord i Como tak się stało. Wysoki wynik zwykle świadczy o otwartej grze, niski może mieć dwie zupełnie różne przyczyny: szczelną obronę albo problem ze zdobywaniem bramek. Rozróżnia je dopiero porównanie średnich strzelonych i straconych.

Kiedy ta strona zostanie zaktualizowana?

Statystyki na tej stronie opisują stan przed pierwszym gwizdkiem i pochodzą z meczów rozegranych do 14 października 2026. Po zakończeniu spotkania wracamy tutaj i dopisujemy wynik razem z krótkim podsumowaniem, dzięki czemu strona zostaje użyteczna także później. Same wskaźniki obu drużyn przeliczamy codziennie, więc przy kolejnym meczu Feyenoord albo Como znajdziesz już zaktualizowane wartości.

Skąd pochodzą kursy i przewidywane składy?

Kursy pochodzą z oferty Superbetu i LV BET; datę i godzinę odczytu podajemy pod tabelą, a w dniu spotkania rano je odświeżamy. Statystyki z xG, mecze bezpośrednie i przewidywane składy obu drużyn udostępnia serwis statystyczny Superbetu, z którym współpracujemy. Kursy żyją do rozpoczęcia meczu, dlatego przed postawieniem zakładu warto zajrzeć do bieżącej oferty.

Sprawdź też

Analizy meczów
Promocje bukmacherskie
Statystyki drużyn
Statystyki lig
Poradniki
Zestawienia dnia

Liczby To Początek

Statystyki pokazują tendencje. Konkretne analizy meczów publikujemy w grupach VIP. Żaden typ nie gwarantuje wygranej.

Zobacz Pakiety VIP