LASK 3:6 Liverpool
Jak skończył się mecz LASK – Liverpool?
Spotkanie zakończyło się wynikiem 3:6, a padło w nim 9 bramek. Obie drużyny trafiły do siatki. Granica 2,5 bramki została przekroczona. Statystyki sprzed meczu zostawiamy niżej bez zmian — dzięki temu widać, na ile przedmeczowe wskaźniki pokryły się z tym, co wydarzyło się na boisku.
Zebraliśmy komplet statystyk obu drużyn przed spotkaniem LASK – Liverpool. Wszystkie wskaźniki pochodzą z rozgrywek krajowych i liczymy je sami z surowych wyników. Poniżej znajdziesz porównanie formy, bramek i wskaźników bramkowych, a na końcu to, w którą stronę te dane się przechylają. Na stronie znajdziesz też kursy bukmacherów, xG z bieżącego sezonu, historię bezpośrednich meczów oraz przewidywane składy.
Jakie są kursy na mecz LASK – Liverpool?
Na zwycięstwo zespołu LASK Superbet daje kurs 7,10, na remis 5,60, a na wygraną zespołu Liverpool 1,36. Przeliczone na procenty, już bez marży bukmachera, to około 13% dla gospodarzy, 17% na remis i 70% dla gości. Poniżej zestawiamy je z kursami LV BET z tego samego odczytu.
| Zakład | LV BET | |
|---|---|---|
| 1LASK | 7,10 | 8,25 |
| Xremis | 5,60 | 6,00 |
| 2Liverpool | 1,36 | 1,33 |
| Obie drużyny strzelą | ||
| tak | 1,61 | 1,62 |
| nie | 2,27 | 2,22 |
| Liczba goli | ||
| powyżej 2,5 | 1,37 | 1,38 |
| poniżej 2,5 | 3,05 | 3,05 |
Rynek bramkowy w ofercie Superbetu: obie strzelą po 1,61, co odpowiada około 59% szans, i powyżej 2,5 gola po 1,37, czyli mniej więcej 69%. Dotychczasowe mecze obu zespołów to 50,0% i 33,3% spotkań z golami po obu stronach oraz 75,0% i 50,0% spotkań z co najmniej trzema bramkami. Najmocniej kurs i dotychczasowe mecze rozchodzą się przy rynku „obie strzelą”: różnica to około 17 punktów procentowych.
Co mówią liczby przed meczem LASK – Liverpool?
Przed tym spotkaniem dane najmocniej różnicują dorobek punktowy i skuteczność. LASK zbiera średnio 2,0 punktu na mecz, a Liverpool 1,5 punktu; pierwszy z nich ma w tym sezonie 8 spotkań, drugi 6 spotkań. Wyższą średnią bramek strzelonych ma LASK — 2,38 gola na mecz wobec 1,17 u rywala.
Po drugiej stronie boiska niższą średnią straconych notuje LASK — 1,12 bramki na mecz, podczas gdy Liverpool traci średnio 1,17. W sumie oba zespoły zdobyły w tym sezonie 26 bramek, co przy ich dotychczasowych rozgrywkach daje obraz pary raczej otwartej.
Pod względem BTTS zespoły są zbliżone — 50,0% i 33,3% — więc ten wskaźnik niewiele tutaj różnicuje. Odsetek meczów z przekroczoną granicą 2,5 bramki wynosi 75,0% u zespołu LASK oraz 50,0% u zespołu Liverpool, czyli 25,0 punktu procentowego różnicy.
Jak wypadają LASK i Liverpool w bezpośrednim zestawieniu?
Tabela zestawia LASK i Liverpool w tych samych kategoriach. „Gole/mecz” to łączna liczba bramek w spotkaniach danej drużyny — strzelonych i straconych razem. Wiersze over pokazują odsetek meczów, w których padło odpowiednio więcej niż półtorej, dwie i pół oraz trzy i pół bramki.
| Wskaźnik | LASK | Liverpool |
|---|---|---|
| Rozgrywki | Bundesliga (Austria) | Premier League |
| Rozegrane mecze | 8 | 6 |
| Bilans W-R-P | 5-1-2 | 2-3-1 |
| Punkty na mecz | 2,0 | 1,5 |
| Bramki strzelone | 19 | 7 |
| Bramki stracone | 9 | 7 |
| Średnio strzela | 2,38 | 1,17 |
| Średnio traci | 1,12 | 1,17 |
| Gole/mecz | 3,5 | 2,33 |
| BTTS | 50,0% | 33,3% |
| Over 1,5 | 100,0% | 66,7% |
| Over 2,5 | 75,0% | 50,0% |
| Over 3,5 | 37,5% | 33,3% |
| Czyste konta | 3 | 3 |
| Mecze bez gola | 1 | 2 |
| Forma | WWPRP | RWRWP |
Która drużyna jest w lepszej formie?
Bilans zespołu LASK w tym sezonie to 5-1-2, a zespołu Liverpool — 2-3-1, licząc kolejno zwycięstwa, remisy i porażki. LASK nie ma obecnie serii dłuższej niż jedno spotkanie. Liverpool nie ma obecnie serii dłuższej niż jedno spotkanie. Forma z ostatnich meczów ligowych, od najstarszego do najnowszego, wygląda następująco: WWPRP oraz RWRWP.
Ostatnie spotkania, jakie LASK i Liverpool rozegrały w rozgrywkach krajowych, razem z wynikami i miejscem rozegrania, zebraliśmy w dwóch tabelach poniżej. To dokładnie ten sam materiał, z którego wyliczamy wszystkie średnie na tej stronie.
LASK — ostatnie mecze
Liverpool — ostatnie mecze
Jak kończyły się dotychczasowe mecze LASK – Liverpool?
Od 2018 roku te drużyny spotkały się 2 razy. Zespół LASK nie wygrał żadnego, zespół Liverpool wygrał 2 mecze, a liczba remisów to 0. Ostatnie spotkanie, rozegrane 30.11.2023, zakończyło się wynikiem 4:0 (Liverpool – LASK Linz).
Ile bramek pada w meczach tych drużyn?
W spotkaniach LASK pada średnio 3,5 bramki, a w meczach Liverpool — 2,33. Granicę 1,5 gola przekroczyło 100,0% meczów pierwszego zespołu i 66,7% drugiego, granicę 2,5 odpowiednio 75,0% i 50,0%, a próg 3,5 bramki 37,5% oraz 33,3%.
Czystych kont LASK ma 3, a Liverpool — 3. Meczów bez zdobytej bramki pierwszy zespół notuje 1, drugi 2. To dwie wartości, które najlepiej pokazują, czy niski wskaźnik BTTS bierze się ze szczelnej obrony, czy z problemów ze skutecznością.
Ile okazji stwarzają LASK i Liverpool?
Według statystyk Superbetu z bieżącego sezonu LASK ma średnio 2,4 xG na mecz, czyli goli oczekiwanych z jakości stwarzanych sytuacji, a Liverpool 1,6. LASK oddaje przeciętnie 23,7 strzału w meczu, z czego 6,3 celnego, a Liverpool odpowiednio 14,0 i 5,0.
LASK marnuje część sytuacji: zdobywa 1,7 gola na mecz, choć jakość okazji wskazuje na 2,4. Liverpool strzela więcej, niż wynika z okazji: 2,0 gola na mecz przy xG 1,6. Tak wysoka skuteczność rzadko utrzymuje się przez cały sezon. Średnie Superbetu liczone są z meczów w jego bazie, dlatego mogą się minimalnie różnić od naszych wyliczeń z tabeli wyżej.
Jak LASK wypada u siebie, a Liverpool na wyjeździe?
Ten mecz LASK rozgrywa u siebie, a Liverpool na wyjeździe, więc warto rozdzielić te dwa zestawy liczb. U siebie LASK ma za sobą 4 mecze, ze średnią 2,5 gola strzelonego i 0,75 straconego oraz 75,0% spotkań powyżej 2,5 bramki. Na wyjeździe Liverpool ma 3 mecze, ze średnią 1,67 gola strzelonego i 0,67 straconego oraz 33,3% spotkań z przekroczoną granicą 2,5 bramki.
Łączna liczba bramek w domowych meczach LASK wynosi średnio 3,25, a w wyjazdowych spotkaniach Liverpool — 2,33. Wskaźnik BTTS w tym rozbiciu to 25,0% u gospodarza i 33,3% u gościa. Przy tak krótkich seriach te wartości są mniej stabilne niż średnie ogólne, więc traktujemy je jako uzupełnienie, a nie podstawę analizy.
Jakie są przewidywane składy LASK i Liverpool?
Najpewniej LASK wyjdzie na boisko w ustawieniu 3-5-2: w bramce Lukas Jungwirth, a w polu Xavier Mbuyamba, Alemao, Andres Andrade, Kasper Jorgensen, Krystof Danek, Melayro Bogarde, Sascha Horvath, Yvan Dibango, Sasa Kalajdzic, Christoph Lang.
Najpewniej Liverpool wyjdzie na boisko w ustawieniu 4-2-3-1: w bramce Alisson, a w polu Jeremie Frimpong, Joe Gomez, Virgil van Dijk, Kostas Tsimikas, Ryan Gravenberch, Alexis Mac Allister, Rio Ngumoha, Florian Wirtz, Federico Chiesa, Lewis Koumas.
Mecz poprowadzi Tobias Stieler. Trenerem zespołu LASK jest Dietmar Kuhbauer, a zespołu Liverpool Andoni Iraola. Potwierdzone składy kluby podają zwykle mniej więcej godzinę przed pierwszym gwizdkiem.
W którą stronę przechylają się liczby przed tym meczem?
Te liczby nie wskazują wyraźnie na nic. Uśredniony odsetek meczów powyżej 2,5 bramki wynosi 62,5%, wskaźnik BTTS 41,6%, a różnica w dorobku punktowym to 0,5 punktu na mecz. Wszystkie trzy wartości leżą zbyt blisko przeciętnej, żeby cokolwiek z nich wynikało — i takie mecze najczęściej po prostu odpuszczamy.
Kupony i analizy w darmowej grupieTo wskazanie kierunku, a nie kupon na mecz LASK – Liverpool: statystyka nie wie nic o dzisiejszym składzie, kontuzjach ani o tym, jak ważne jest to spotkanie dla każdej ze stron. Kursy z tabeli wyżej pokazują, jak ten sam mecz wycenia rynek, i dopiero zestawienie obu obrazów daje sensowny punkt wyjścia.
Kupony na to spotkanie oraz analizy pozostałych meczów dnia znajdziesz w naszej darmowej grupie na Telegramie. Statystyki są punktem wyjścia, a w grupie pokazujemy krok po kroku, które z nich faktycznie coś zmieniają przed konkretnym meczem.
Gdzie oglądać mecz LASK – Liverpool?
Mecz LASK – Liverpool rozpoczyna się o godzinie 18:45, 14 października 2026. Prawa do transmisji tych rozgrywek w Polsce ma Polsat Sport oraz Polsat Box Go, zwykle razem z dostępem w usłudze internetowej tej samej stacji. Umowy transmisyjne zmieniają się jednak między sezonami, więc przed meczem warto sprawdzić bieżący program nadawcy — my nie prowadzimy transmisji ani nie odsyłamy do nielegalnych źródeł.
Czy to dużo na tle innych rozgrywek?
Żeby wskaźniki z tej strony miały punkt odniesienia, warto zestawić je z ligą, którą liczymy codziennie. W Ekstraklasie w tym sezonie pada średnio 3,01 gola na mecz, 65,9% spotkań kończy się wynikiem BTTS, a 62,5% przekracza granicę 2,5 bramki. Dopiero na tym tle widać, czy wartości LASK i Liverpool są wysokie, czy zupełnie przeciętne.
Zespół taki jak LASK czy Liverpool z BTTS w okolicach 65,9% nie wyróżnia się niczym — informację niesie dopiero wyraźne odchylenie w jedną albo drugą stronę. Ten sam mechanizm działa przy średniej bramkowej: różnica rzędu kilku dziesiątych gola na mecz przy próbie z początku sezonu mieści się w zwykłym rozrzucie.
Czego te statystyki nie obejmują?
Statystyka opisuje przeszłość i nie przewiduje wyników. Krótkie serie z początku sezonu reagują na każdy pojedynczy mecz, więc jeden rezultat potrafi przesunąć dowolny wskaźnik o kilkanaście punktów procentowych. Przewidywane składy mogą się jeszcze zmienić, a o kontuzjach, zawieszeniach i wadze spotkania dla każdej ze stron decydują informacje z ostatnich godzin przed meczem LASK – Liverpool.
Jeśli mecz LASK – Liverpool jest jednym z pierwszych, które analizujesz samodzielnie, zacznij od podstaw: jak czytać kursy, czym jest value bet oraz zarządzanie bankrollem. Szerszy poradnik znajdziesz w dziale typy bukmacherskie, a komplet naszych danych w dziale statystyki.
Najczęstsze pytania
Skąd pochodzą statystyki meczu LASK – Liverpool?
Podstawą są surowe wyniki ostatnich spotkań LASK i Liverpool, przeliczane naszym własnym kodem. Zanim liczba trafi na stronę, automat sprawdza, czy wynika z danych źródłowych; wartość, której nie da się potwierdzić, blokuje publikację całej strony, a nie tylko pojedynczego zdania.
Czy podajecie typ na ten mecz?
Na tej stronie zatrzymujemy się na wskazaniu, w którą stronę przechylają się dane o LASK i Liverpool. Gotowy typ wymaga rzeczy, których statystyka nie zawiera: informacji o składzie, wadze spotkania i aktualnych kursach. Dlatego kupony z uzasadnieniem publikujemy w darmowej grupie na Telegramie, a tę stronę traktujemy jako część analizy, którą robisz samodzielnie.
Co dokładnie oznacza wskaźnik BTTS?
Skrót BTTS oznacza „both teams to score” — obie drużyny trafiają do siatki. W tabeli powyżej pokazujemy, w jakiej części spotkań LASK i Liverpool tak się stało. Wysoki wynik zwykle świadczy o otwartej grze, niski może mieć dwie zupełnie różne przyczyny: szczelną obronę albo problem ze zdobywaniem bramek. Rozróżnia je dopiero porównanie średnich strzelonych i straconych.
Kiedy ta strona zostanie zaktualizowana?
Statystyki na tej stronie opisują stan przed pierwszym gwizdkiem i pochodzą z meczów rozegranych do 14 października 2026. Po zakończeniu spotkania wracamy tutaj i dopisujemy wynik razem z krótkim podsumowaniem, dzięki czemu strona zostaje użyteczna także później. Same wskaźniki obu drużyn przeliczamy codziennie, więc przy kolejnym meczu LASK albo Liverpool znajdziesz już zaktualizowane wartości.
Skąd pochodzą kursy i przewidywane składy?
Kursy pochodzą z oferty Superbetu i LV BET; datę i godzinę odczytu podajemy pod tabelą, a w dniu spotkania rano je odświeżamy. Statystyki z xG, mecze bezpośrednie i przewidywane składy obu drużyn udostępnia serwis statystyczny Superbetu, z którym współpracujemy. Kursy żyją do rozpoczęcia meczu, dlatego przed postawieniem zakładu warto zajrzeć do bieżącej oferty.