Liga Mistrzów • 14 października 2026

AS Roma – Real Madryt
statystyki przed meczem

Kursy bukmacherów, xG, historia spotkań, przewidywane składy i statystyki obu drużyn.

Jak się skończyło

AS Roma  3:4  Real Madryt

Jak skończył się mecz AS Roma – Real Madryt?

Spotkanie zakończyło się wynikiem 3:4, a padło w nim 7 bramek. Obie drużyny trafiły do siatki. Granica 2,5 bramki została przekroczona. Statystyki sprzed meczu zostawiamy niżej bez zmian — dzięki temu widać, na ile przedmeczowe wskaźniki pokryły się z tym, co wydarzyło się na boisku.

AS Roma – Real Madryt — statystyki obu drużyn przed meczem
Liga Mistrzów  •  14 października 2026  •  21:00
AS RomaWWWRR
VS
Stadion: Stadio Olimpico  ·  Sędzia: Francois Letexier
Autor: Kamil Pietrzak Aktualizacja: 14 października 2026 Dane: wyniki sezonu liczone przez nas, kursy Superbet i LV BET, statystyki meczowe Superbetu 18+ · graj odpowiedzialnie
2,83gole na mecz3,38
2,33średnio strzela2,38
0,5średnio traci1,0
33,3%BTTS62,5%
66,7%over 2,575,0%
2,33punkty na mecz2,25

Zebraliśmy komplet statystyk obu drużyn przed spotkaniem AS Roma – Real Madryt. Wszystkie wskaźniki pochodzą z rozgrywek krajowych i liczymy je sami z surowych wyników. Poniżej znajdziesz porównanie formy, bramek i wskaźników bramkowych, a na końcu to, w którą stronę te dane się przechylają. Na stronie znajdziesz też kursy bukmacherów, xG z bieżącego sezonu, historię bezpośrednich meczów oraz przewidywane składy.

Jakie są kursy na mecz AS Roma – Real Madryt?

Na zwycięstwo zespołu AS Roma Superbet daje kurs 3,50, na remis 3,90, a na wygraną zespołu Real Madryt 1,95. Przeliczone na procenty, już bez marży bukmachera, to około 27% dla gospodarzy, 24% na remis i 49% dla gości. Poniżej zestawiamy je z kursami LV BET z tego samego odczytu.

ZakładLV BET
1AS Roma3,503,60
Xremis3,904,00
2Real Madryt1,951,95
Obie drużyny strzelą
tak1,421,40
nie2,802,80
Liczba goli
powyżej 2,51,431,42
poniżej 2,52,802,85
Kursy z 14.10, godz. 06:33 · zmieniają się aż do pierwszego gwizdka
Szansa według kursów Superbetu po odjęciu marży
27%AS Roma
24%remis
49%Real Madryt

Kurs Superbetu 1,42 na to, że obie drużyny strzelą, odpowiada mniej więcej 66% szans. W meczach zespołu AS Roma obie strony trafiały w 33,3% spotkań, a w meczach zespołu Real Madryt w 62,5%. Na powyżej 2,5 gola kurs wynosi 1,43, czyli około 66%, przy 66,7% i 75,0% takich meczów u obu drużyn. Najmocniej kurs i dotychczasowe mecze rozchodzą się przy rynku „obie strzelą”: różnica to około 18 punktów procentowych.

Co mówią liczby przed meczem AS Roma – Real Madryt?

Przed tym spotkaniem dane najmocniej różnicują dorobek punktowy i skuteczność. AS Roma zbiera średnio 2,33 punktu na mecz, a Real Madryt 2,25 punktu; pierwszy z nich ma w tym sezonie 6 spotkań, drugi 8 spotkań. Wyższą średnią bramek strzelonych ma Real Madryt — 2,38 gola na mecz wobec 2,33 u rywala.

Po drugiej stronie boiska niższą średnią straconych notuje AS Roma — 0,5 bramki na mecz, podczas gdy Real Madryt traci średnio 1,0. W sumie oba zespoły zdobyły w tym sezonie 33 bramki, co przy ich dotychczasowych rozgrywkach daje obraz pary raczej otwartej.

Pod względem BTTS zespoły są zbliżone — 33,3% i 62,5% — więc ten wskaźnik niewiele tutaj różnicuje. Odsetek meczów z przekroczoną granicą 2,5 bramki wynosi 66,7% u zespołu AS Roma oraz 75,0% u zespołu Real Madryt, czyli 8,3 punktu procentowego różnicy.

Jak wypadają AS Roma i Real Madryt w bezpośrednim zestawieniu?

W tabeli znajdziesz AS Roma i Real Madryt opisane tym samym zestawem liczb. „Gole/mecz” oznacza sumę bramek w spotkaniach drużyny, a progi over mówią, jak często jej mecze przekraczały kolejne granice bramkowe.

WskaźnikAS RomaReal Madryt
RozgrywkiSerie ALaLiga
Rozegrane mecze68
Bilans W-R-P4-2-06-0-2
Punkty na mecz2,332,25
Bramki strzelone1419
Bramki stracone38
Średnio strzela2,332,38
Średnio traci0,51,0
Gole/mecz2,833,38
BTTS33,3%62,5%
Over 1,583,3%75,0%
Over 2,566,7%75,0%
Over 3,550,0%50,0%
Czyste konta42
Mecze bez gola11
FormaWWWRRPWWPW

Która drużyna jest w lepszej formie?

Bilans zespołu AS Roma w tym sezonie to 4-2-0, a zespołu Real Madryt — 6-0-2, licząc kolejno zwycięstwa, remisy i porażki. AS Roma ma serię 2 remisów z rzędu. Real Madryt nie ma obecnie serii dłuższej niż jedno spotkanie. Forma z ostatnich meczów ligowych, od najstarszego do najnowszego, wygląda następująco: WWWRR oraz PWWPW.

Ostatnie spotkania, jakie AS Roma i Real Madryt rozegrały w rozgrywkach krajowych, razem z wynikami i miejscem rozegrania, zebraliśmy w dwóch tabelach poniżej. To dokładnie ten sam materiał, z którego wyliczamy wszystkie średnie na tej stronie.

AS Roma — ostatnie mecze

31.08 Lecce 4:0 W
05.09 Atalanta 2:1 W
14.09 Torino 2:0 W
19.09 Inter 2:2 R
11.10 Como 0:0 R

Real Madryt — ostatnie mecze

04.09 Betis 0:1 P
12.09 Vallecano 4:1 W
15.09 Elche 3:2 W
20.09 Atl. Madryt 1:2 P
10.10 Villarreal 1:0 W

Jak kończyły się dotychczasowe mecze AS Roma – Real Madryt?

Od 2018 roku te drużyny spotkały się 3 razy. Zespół AS Roma wygrał 1 mecz, zespół Real Madryt wygrał 2 mecze, a liczba remisów to 0. Ostatnie spotkanie, rozegrane 11.08.2019, zakończyło się wynikiem 7:6 (AS Roma – Real Madryt).

1AS Roma
0remisy
2Real Madryt

W 3 ostatnich meczach bezpośrednich padło łącznie 14 bramek. Obie drużyny trafiły do siatki 1 raz, a granicę 2,5 gola przekroczono 1 raz. Przy tak krótkiej serii to raczej tło niż argument, ale pokazuje, jakie mecze te zespoły grają przeciwko sobie.

11.08.2019 AS Roma – Real Madryt 7:6 W
27.11.2018 AS Roma – Real Madryt 0:0 R
19.09.2018 Real Madryt – AS Roma 1:0 P

Ile bramek pada w meczach tych drużyn?

W spotkaniach AS Roma pada średnio 2,83 bramki, a w meczach Real Madryt — 3,38. Granicę 1,5 gola przekroczyło 83,3% meczów pierwszego zespołu i 75,0% drugiego, granicę 2,5 odpowiednio 66,7% i 75,0%, a próg 3,5 bramki 50,0% oraz 50,0%.

Czystych kont AS Roma ma 4, a Real Madryt — 2. Meczów bez zdobytej bramki pierwszy zespół notuje 1, drugi 1. To dwie wartości, które najlepiej pokazują, czy niski wskaźnik BTTS bierze się ze szczelnej obrony, czy z problemów ze skutecznością.

Ile okazji stwarzają AS Roma i Real Madryt?

Według statystyk Superbetu z bieżącego sezonu AS Roma ma średnio 0,5 xG na mecz, czyli goli oczekiwanych z jakości stwarzanych sytuacji, a Real Madryt 2,9. AS Roma oddaje przeciętnie 8,0 strzału w meczu, z czego 3,0 celnego, a Real Madryt odpowiednio 16,0 i 8,0.

AS Romaśrednio na meczReal Madryt
0,5xG2,9
1,0stworzone okazje9,0
8,0strzały16,0
3,0celne strzały8,0
58,0%posiadanie piłki36,0%
3,0rzuty rożne4,0
2,0żółte kartki1,0
19,0faule12,0

AS Roma strzela więcej, niż wynika z okazji: 1,0 gola na mecz przy xG 0,5. Tak wysoka skuteczność rzadko utrzymuje się przez cały sezon. Real Madryt marnuje część sytuacji: zdobywa 2,0 gola na mecz, choć jakość okazji wskazuje na 2,9. Średnie Superbetu liczone są z meczów w jego bazie, dlatego mogą się minimalnie różnić od naszych wyliczeń z tabeli wyżej.

Jak AS Roma wypada u siebie, a Real Madryt na wyjeździe?

Ten mecz AS Roma rozgrywa u siebie, a Real Madryt na wyjeździe, więc warto rozdzielić te dwa zestawy liczb. U siebie AS Roma ma za sobą 3 mecze, ze średnią 2,67 gola strzelonego i 1,0 straconego oraz 100,0% spotkań powyżej 2,5 bramki. Na wyjeździe Real Madryt ma 4 mecze, ze średnią 1,5 gola strzelonego i 1,5 straconego oraz 75,0% spotkań z przekroczoną granicą 2,5 bramki.

Łączna liczba bramek w domowych meczach AS Roma wynosi średnio 3,67, a w wyjazdowych spotkaniach Real Madryt — 3,0. Wskaźnik BTTS w tym rozbiciu to 66,7% u gospodarza i 75,0% u gościa. Przy tak krótkich seriach te wartości są mniej stabilne niż średnie ogólne, więc traktujemy je jako uzupełnienie, a nie podstawę analizy.

Jakie są przewidywane składy AS Roma i Real Madryt?

Najpewniej AS Roma wyjdzie na boisko w ustawieniu 3-4-2-1: w bramce Pierluigi Gollini, a w polu Gianluca Mancini, Leonardo Balerdi, Obite Evan N`Dicka, Devyne Rensch, Marten de Roon, Manu Koné, Wesley Franca, Paulo Dybala, Matias Soule, Donyell Malen.

Najpewniej Real Madryt wyjdzie na boisko w ustawieniu 4-2-3-1: w bramce Thibaut Courtois, a w polu Trent Alexander-Arnold, Ibrahima Konate, Dean Huijsen, Marc Cucurella, Aurelien Tchouameni, Federico Valverde, Arda Guler, Jude Bellingham, Vinicius Junior, Kylian Mbappe.

AS Roma 3-4-2-1Real Madryt 4-2-3-1

Mecz poprowadzi Francois Letexier. Trenerem zespołu AS Roma jest Gian Piero Gasperini, a zespołu Real Madryt Jose Mourinho. Potwierdzone składy kluby podają zwykle mniej więcej godzinę przed pierwszym gwizdkiem.

W którą stronę przechylają się liczby przed tym meczem?

Najbliższy rynek według danych
powyżej 2,5 bramki

Najmocniejsze pokrycie w danych ma strona bramkowa. Uśredniony odsetek meczów z przekroczoną granicą 2,5 gola wynosi dla tej pary 70,8%, a w spotkaniach obu zespołów pada średnio 3,1 bramki. To najwyraźniejsza tendencja widoczna w tych liczbach i to od niej zaczynamy analizę tego meczu.

Kupony i analizy w darmowej grupie

To wskazanie kierunku, a nie kupon na mecz AS Roma – Real Madryt: statystyka nie wie nic o dzisiejszym składzie, kontuzjach ani o tym, jak ważne jest to spotkanie dla każdej ze stron. Kursy z tabeli wyżej pokazują, jak ten sam mecz wycenia rynek, i dopiero zestawienie obu obrazów daje sensowny punkt wyjścia.

Kupony na to spotkanie oraz analizy pozostałych meczów dnia znajdziesz w naszej darmowej grupie na Telegramie. Statystyki są punktem wyjścia, a w grupie pokazujemy krok po kroku, które z nich faktycznie coś zmieniają przed konkretnym meczem.

Superbet Promocja na ten mecz
400 PLN

za wygraną lub remis Realu Madryt w meczu z AS Romą

Oferta dla nowych graczy, którzy zakładają konto w czasie trwania promocji. Warunki ustala bukmacher — my ich nie zmieniamy i nie przyjmujemy zakładów. Treści 18+.

Gdzie oglądać mecz AS Roma – Real Madryt?

Mecz AS Roma – Real Madryt rozpoczyna się o godzinie 21:00, 14 października 2026. Prawa do transmisji tych rozgrywek w Polsce ma Polsat Sport oraz Polsat Box Go, zwykle razem z dostępem w usłudze internetowej tej samej stacji. Umowy transmisyjne zmieniają się jednak między sezonami, więc przed meczem warto sprawdzić bieżący program nadawcy — my nie prowadzimy transmisji ani nie odsyłamy do nielegalnych źródeł.

Czy to dużo na tle innych rozgrywek?

Żeby wskaźniki z tej strony miały punkt odniesienia, warto zestawić je z ligą, którą liczymy codziennie. W Ekstraklasie w tym sezonie pada średnio 3,01 gola na mecz, 65,9% spotkań kończy się wynikiem BTTS, a 62,5% przekracza granicę 2,5 bramki. Dopiero na tym tle widać, czy wartości AS Roma i Real Madryt są wysokie, czy zupełnie przeciętne.

Zespół taki jak AS Roma czy Real Madryt z BTTS w okolicach 65,9% nie wyróżnia się niczym — informację niesie dopiero wyraźne odchylenie w jedną albo drugą stronę. Ten sam mechanizm działa przy średniej bramkowej: różnica rzędu kilku dziesiątych gola na mecz przy próbie z początku sezonu mieści się w zwykłym rozrzucie.

Czego te statystyki nie obejmują?

Statystyka opisuje przeszłość i nie przewiduje wyników. Krótkie serie z początku sezonu reagują na każdy pojedynczy mecz, więc jeden rezultat potrafi przesunąć dowolny wskaźnik o kilkanaście punktów procentowych. Przewidywane składy mogą się jeszcze zmienić, a o kontuzjach, zawieszeniach i wadze spotkania dla każdej ze stron decydują informacje z ostatnich godzin przed meczem AS Roma – Real Madryt.

Jeśli mecz AS Roma – Real Madryt jest jednym z pierwszych, które analizujesz samodzielnie, zacznij od podstaw: jak czytać kursy, czym jest value bet oraz zarządzanie bankrollem. Szerszy poradnik znajdziesz w dziale typy bukmacherskie, a komplet naszych danych w dziale statystyki.

Zastrzeżenie. Ta strona nie jest poradą inwestycyjną ani zachętą do gry. Treści 18+. Hazard może uzależniać — jeśli czujesz, że tracisz kontrolę, zadzwoń pod bezpłatny numer 116 123 albo ustaw limity u bukmachera.

Najczęstsze pytania

Skąd pochodzą statystyki meczu AS Roma – Real Madryt?

Podstawą są surowe wyniki ostatnich spotkań AS Roma i Real Madryt, przeliczane naszym własnym kodem. Zanim liczba trafi na stronę, automat sprawdza, czy wynika z danych źródłowych; wartość, której nie da się potwierdzić, blokuje publikację całej strony, a nie tylko pojedynczego zdania.

Czy podajecie typ na ten mecz?

Na tej stronie znajdziesz wskazanie kierunku, a nie gotowy typ na AS Roma – Real Madryt. Sama liczba bez kontekstu — składu, znaczenia meczu, aktualnego kursu — jest niepełna, więc konkretne propozycje publikujemy tam, gdzie możemy je uzasadnić i skorygować na bieżąco, czyli w darmowej grupie na Telegramie. Tutaj zostaje materiał do własnej oceny.

Co dokładnie oznacza wskaźnik BTTS?

BTTS, czyli „both teams to score”, to zdarzenie, w którym gola strzelają obie strony. W zestawieniu AS Roma i Real Madryt podajemy je jako procent meczów z takim wynikiem. Ta sama liczba może opisywać drużynę z bardzo dobrą obroną i drużynę, która po prostu nie potrafi trafić — dlatego obok zawsze podajemy średnią bramek strzelonych i straconych.

Kiedy ta strona zostanie zaktualizowana?

Statystyki na tej stronie opisują stan przed pierwszym gwizdkiem i pochodzą z meczów rozegranych do 14 października 2026. Po zakończeniu spotkania wracamy tutaj i dopisujemy wynik razem z krótkim podsumowaniem, dzięki czemu strona zostaje użyteczna także później. Same wskaźniki obu drużyn przeliczamy codziennie, więc przy kolejnym meczu AS Roma albo Real Madryt znajdziesz już zaktualizowane wartości.

Skąd pochodzą kursy i przewidywane składy?

Kursy na tej stronie to odczyt oferty Superbetu i LV BET z datą i godziną podaną pod tabelą; w dniu meczu rano je odświeżamy. xG, średnie sezonu, historię spotkań i przewidywane składy dostarcza serwis statystyczny Superbetu, naszego partnera. Oferta bukmacherów zmienia się do pierwszego gwizdka, więc liczby w tabeli traktuj jako punkt wyjścia i przed zakładem sprawdź kurs u bukmachera.

Sprawdź też

Analizy meczów
Promocje bukmacherskie
Statystyki drużyn
Statystyki lig
Poradniki
Zestawienia dnia

Liczby To Początek

Statystyki pokazują tendencje. Konkretne analizy meczów publikujemy w grupach VIP. Żaden typ nie gwarantuje wygranej.

Zobacz Pakiety VIP