Liga Mistrzów • 14 października 2026

Aston Villa – Fenerbahce
statystyki przed meczem

Kursy bukmacherów, xG, historia spotkań, przewidywane składy i statystyki obu drużyn.

Jak się skończyło

Aston Villa  6:0  Fenerbahce

Jak skończył się mecz Aston Villa – Fenerbahce?

Spotkanie zakończyło się wynikiem 6:0, a padło w nim 6 bramek. Jedna z drużyn nie zdobyła gola, więc zakład BTTS nie wszedł. Granica 2,5 bramki została przekroczona. Statystyki sprzed meczu zostawiamy niżej bez zmian — dzięki temu widać, na ile przedmeczowe wskaźniki pokryły się z tym, co wydarzyło się na boisku.

Aston Villa – Fenerbahce — statystyki obu drużyn przed meczem
Liga Mistrzów  •  14 października 2026  •  21:00
VS
FenerbahceWPRWW
Stadion: Villa Park  ·  Sędzia: Ivan Kruzliak
Autor: Kamil Pietrzak Aktualizacja: 14 października 2026 Dane: wyniki sezonu liczone przez nas, kursy Superbet i LV BET, statystyki meczowe Superbetu 18+ · graj odpowiedzialnie
2,83gole na mecz3,57
1,0średnio strzela2,71
1,83średnio traci0,86
50,0%BTTS42,9%
66,7%over 2,571,4%
0,83punkty na mecz1,86

Zebraliśmy komplet statystyk obu drużyn przed spotkaniem Aston Villa – Fenerbahce. Wszystkie wskaźniki pochodzą z rozgrywek krajowych i liczymy je sami z surowych wyników. Poniżej znajdziesz porównanie formy, bramek i wskaźników bramkowych, a na końcu to, w którą stronę te dane się przechylają. Na stronie znajdziesz też kursy bukmacherów, xG z bieżącego sezonu, historię bezpośrednich meczów oraz przewidywane składy.

Jakie są kursy na mecz Aston Villa – Fenerbahce?

Kursy Superbetu na ten mecz to 1,65 za wygraną zespołu Aston Villa, 4,20 za remis i 4,85 za zwycięstwo zespołu Fenerbahce. Bez marży bukmachera oznacza to mniej więcej 58% szans dla gospodarzy, 23% na remis i 20% dla gości. Poniżej zestawiamy je z kursami LV BET z tego samego odczytu.

ZakładLV BET
1Aston Villa1,651,65
Xremis4,204,20
2Fenerbahce4,855,10
Obie drużyny strzelą
tak1,611,60
nie2,272,27
Liczba goli
powyżej 2,51,571,55
poniżej 2,52,402,45
Kursy z 14.10, godz. 06:33 · zmieniają się aż do pierwszego gwizdka
Szansa według kursów Superbetu po odjęciu marży
58%Aston Villa
23%remis
20%Fenerbahce

Kurs Superbetu 1,61 na to, że obie drużyny strzelą, odpowiada mniej więcej 59% szans. W meczach zespołu Aston Villa obie strony trafiały w 50,0% spotkań, a w meczach zespołu Fenerbahce w 42,9%. Na powyżej 2,5 gola kurs wynosi 1,57, czyli około 60%, przy 66,7% i 71,4% takich meczów u obu drużyn. Najmocniej kurs i dotychczasowe mecze rozchodzą się przy rynku „obie strzelą”: różnica to około 13 punktów procentowych.

Co mówią liczby przed meczem Aston Villa – Fenerbahce?

Przed tym spotkaniem dane najmocniej różnicują dorobek punktowy i skuteczność. Fenerbahce zbiera średnio 1,86 punktu na mecz, a Aston Villa 0,83 punktu; pierwszy z nich ma w tym sezonie 7 spotkań, drugi 6 spotkań. Wyższą średnią bramek strzelonych ma Fenerbahce — 2,71 gola na mecz wobec 1,0 u rywala.

Po drugiej stronie boiska niższą średnią straconych notuje Fenerbahce — 0,86 bramki na mecz, podczas gdy Aston Villa traci średnio 1,83. W sumie oba zespoły zdobyły w tym sezonie 25 bramek, co przy ich dotychczasowych rozgrywkach daje obraz pary raczej otwartej.

Pod względem BTTS zespoły są zbliżone — 50,0% i 42,9% — więc ten wskaźnik niewiele tutaj różnicuje. Odsetek meczów z przekroczoną granicą 2,5 bramki wynosi 66,7% u zespołu Aston Villa oraz 71,4% u zespołu Fenerbahce, czyli 4,7 punktu procentowego różnicy.

Jak wypadają Aston Villa i Fenerbahce w bezpośrednim zestawieniu?

W tabeli znajdziesz Aston Villa i Fenerbahce opisane tym samym zestawem liczb. „Gole/mecz” oznacza sumę bramek w spotkaniach drużyny, a progi over mówią, jak często jej mecze przekraczały kolejne granice bramkowe.

WskaźnikAston VillaFenerbahce
RozgrywkiPremier LeagueSuper Lig
Rozegrane mecze67
Bilans W-R-P1-2-34-1-2
Punkty na mecz0,831,86
Bramki strzelone619
Bramki stracone116
Średnio strzela1,02,71
Średnio traci1,830,86
Gole/mecz2,833,57
BTTS50,0%42,9%
Over 1,566,7%85,7%
Over 2,566,7%71,4%
Over 3,550,0%28,6%
Czyste konta14
Mecze bez gola31
FormaPRPWRWPRWW

Która drużyna jest w lepszej formie?

Bilans zespołu Aston Villa w tym sezonie to 1-2-3, a zespołu Fenerbahce — 4-1-2, licząc kolejno zwycięstwa, remisy i porażki. Aston Villa nie ma obecnie serii dłuższej niż jedno spotkanie. Fenerbahce ma serię 2 zwycięstw z rzędu. Forma z ostatnich meczów ligowych, od najstarszego do najnowszego, wygląda następująco: PRPWR oraz WPRWW.

Ostatnie spotkania, jakie Aston Villa i Fenerbahce rozegrały w rozgrywkach krajowych, razem z wynikami i miejscem rozegrania, zebraliśmy w dwóch tabelach poniżej. To dokładnie ten sam materiał, z którego wyliczamy wszystkie średnie na tej stronie.

Aston Villa — ostatnie mecze

31.08 Arsenal 0:1 P
05.09 Hull 0:0 R
12.09 Nottingham 1:2 P
19.09 Tottenham 3:2 W
10.10 Brentford 2:2 R

Fenerbahce — ostatnie mecze

30.08 Samsunspor 2:0 W
05.09 Besiktas 1:2 P
14.09 Gaziantep 0:0 R
20.09 Eyupspor 8:0 W
10.10 Rizespor 3:0 W

Ile bramek pada w meczach tych drużyn?

W spotkaniach Aston Villa pada średnio 2,83 bramki, a w meczach Fenerbahce — 3,57. Granicę 1,5 gola przekroczyło 66,7% meczów pierwszego zespołu i 85,7% drugiego, granicę 2,5 odpowiednio 66,7% i 71,4%, a próg 3,5 bramki 50,0% oraz 28,6%.

Czystych kont Aston Villa ma 1, a Fenerbahce — 4. Meczów bez zdobytej bramki pierwszy zespół notuje 3, drugi 1. To dwie wartości, które najlepiej pokazują, czy niski wskaźnik BTTS bierze się ze szczelnej obrony, czy z problemów ze skutecznością.

Ile okazji stwarzają Aston Villa i Fenerbahce?

Według statystyk Superbetu z bieżącego sezonu Aston Villa ma średnio 3,2 xG na mecz, czyli goli oczekiwanych z jakości stwarzanych sytuacji, a Fenerbahce 1,6. Aston Villa oddaje przeciętnie 21,0 strzału w meczu, z czego 9,0 celnego, a Fenerbahce odpowiednio 13,7 i 5,9.

Aston Villaśrednio na meczFenerbahce
3,2xG1,6
4,0stworzone okazje2,7
21,0strzały13,7
9,0celne strzały5,9
36,0%posiadanie piłki55,4%
5,0rzuty rożne5,3
3,0żółte kartki2,4
14,0faule13,6

Aston Villa strzela mniej więcej tyle, ile wynika z okazji: 3,0 gola na mecz przy xG 3,2. Fenerbahce marnuje część sytuacji: zdobywa 1,3 gola na mecz, choć jakość okazji wskazuje na 1,6. Średnie Superbetu liczone są z meczów w jego bazie, dlatego mogą się minimalnie różnić od naszych wyliczeń z tabeli wyżej.

Jak Aston Villa wypada u siebie, a Fenerbahce na wyjeździe?

Ten mecz Aston Villa rozgrywa u siebie, a Fenerbahce na wyjeździe, więc warto rozdzielić te dwa zestawy liczb. U siebie Aston Villa ma za sobą 3 mecze, ze średnią 1,0 gola strzelonego i 1,67 straconego oraz 66,7% spotkań powyżej 2,5 bramki. Na wyjeździe Fenerbahce ma 4 mecze, ze średnią 1,5 gola strzelonego i 0,5 straconego oraz 50,0% spotkań z przekroczoną granicą 2,5 bramki.

Łączna liczba bramek w domowych meczach Aston Villa wynosi średnio 2,67, a w wyjazdowych spotkaniach Fenerbahce — 2,0. Wskaźnik BTTS w tym rozbiciu to 66,7% u gospodarza i 25,0% u gościa. Przy tak krótkich seriach te wartości są mniej stabilne niż średnie ogólne, więc traktujemy je jako uzupełnienie, a nie podstawę analizy.

Jakie są przewidywane składy Aston Villa i Fenerbahce?

Najpewniej Aston Villa wyjdzie na boisko w ustawieniu 4-2-3-1: w bramce Zion Suzuki, a w polu Matty Cash, Victor Lindelof, Pau Torres, Aaron Wan-Bissaka, Boubacar Kamara, Joao Gomes, John McGinn, Johan Manzambi, Emiliano Buendia, Nicolas Jackson.

Najpewniej Fenerbahce wyjdzie na boisko w ustawieniu 4-2-3-1: w bramce Ederson, a w polu Nelson Semedo, Milan Škriniar, Nathan Ake, Archie Brown, Matteo Gudendouzi, N`Golo Kante, Mason Greenwood, Marco Asensio, Muhammed Kerem Akturkoglu, Vedat Muriqi.

Aston Villa 4-2-3-1Fenerbahce 4-2-3-1

Mecz poprowadzi Ivan Kruzliak. Trenerem zespołu Aston Villa jest Unai Emery, a zespołu Fenerbahce Ismail Kartal. Potwierdzone składy kluby podają zwykle mniej więcej godzinę przed pierwszym gwizdkiem.

W którą stronę przechylają się liczby przed tym meczem?

Najbliższy rynek według danych
powyżej 2,5 bramki

Najmocniejsze pokrycie w danych ma strona bramkowa. Uśredniony odsetek meczów z przekroczoną granicą 2,5 gola wynosi dla tej pary 69,1%, a w spotkaniach obu zespołów pada średnio 3,2 bramki. To najwyraźniejsza tendencja widoczna w tych liczbach i to od niej zaczynamy analizę tego meczu.

Kupony i analizy w darmowej grupie

To wskazanie kierunku, a nie kupon na mecz Aston Villa – Fenerbahce: statystyka nie wie nic o dzisiejszym składzie, kontuzjach ani o tym, jak ważne jest to spotkanie dla każdej ze stron. Kursy z tabeli wyżej pokazują, jak ten sam mecz wycenia rynek, i dopiero zestawienie obu obrazów daje sensowny punkt wyjścia.

Konkretne kupony i pełne analizy przed tym oraz pozostałymi meczami dnia publikujemy w darmowej grupie na Telegramie. Trafiają tam propozycje z uzasadnieniem, a nie same liczby — jeśli chcesz zobaczyć, jak z takich danych powstaje decyzja, to najprostsza droga.

Gdzie oglądać mecz Aston Villa – Fenerbahce?

Mecz Aston Villa – Fenerbahce rozpoczyna się o godzinie 21:00, 14 października 2026. Prawa do transmisji tych rozgrywek w Polsce ma Polsat Sport oraz Polsat Box Go, zwykle razem z dostępem w usłudze internetowej tej samej stacji. Umowy transmisyjne zmieniają się jednak między sezonami, więc przed meczem warto sprawdzić bieżący program nadawcy — my nie prowadzimy transmisji ani nie odsyłamy do nielegalnych źródeł.

Czy to dużo na tle innych rozgrywek?

Żeby wskaźniki z tej strony miały punkt odniesienia, warto zestawić je z ligą, którą liczymy codziennie. W Ekstraklasie w tym sezonie pada średnio 3,01 gola na mecz, 65,9% spotkań kończy się wynikiem BTTS, a 62,5% przekracza granicę 2,5 bramki. Dopiero na tym tle widać, czy wartości Aston Villa i Fenerbahce są wysokie, czy zupełnie przeciętne.

Zespół taki jak Aston Villa czy Fenerbahce z BTTS w okolicach 65,9% nie wyróżnia się niczym — informację niesie dopiero wyraźne odchylenie w jedną albo drugą stronę. Ten sam mechanizm działa przy średniej bramkowej: różnica rzędu kilku dziesiątych gola na mecz przy próbie z początku sezonu mieści się w zwykłym rozrzucie.

Czego te statystyki nie obejmują?

Wskaźniki opisują dotychczasowy przebieg sezonu, a nie to, co stanie się dziś. Im krótsza seria meczów za nimi stoi, tym łatwiej pomylić przypadek z tendencją. Przewidywane składy mogą się jeszcze zmienić, a o kontuzjach, zawieszeniach i wadze spotkania dla każdej ze stron decydują informacje z ostatnich godzin przed meczem Aston Villa – Fenerbahce.

Jeśli mecz Aston Villa – Fenerbahce jest jednym z pierwszych, które analizujesz samodzielnie, zacznij od podstaw: jak czytać kursy, czym jest value bet oraz zarządzanie bankrollem. Szerszy poradnik znajdziesz w dziale typy bukmacherskie, a komplet naszych danych w dziale statystyki.

Zastrzeżenie. Ta strona nie jest poradą inwestycyjną ani zachętą do gry. Treści 18+. Hazard może uzależniać — jeśli czujesz, że tracisz kontrolę, zadzwoń pod bezpłatny numer 116 123 albo ustaw limity u bukmachera.

Najczęstsze pytania

Skąd pochodzą statystyki meczu Aston Villa – Fenerbahce?

Podstawą są surowe wyniki ostatnich spotkań Aston Villa i Fenerbahce, przeliczane naszym własnym kodem. Zanim liczba trafi na stronę, automat sprawdza, czy wynika z danych źródłowych; wartość, której nie da się potwierdzić, blokuje publikację całej strony, a nie tylko pojedynczego zdania.

Czy podajecie typ na ten mecz?

Na tej stronie znajdziesz wskazanie kierunku, a nie gotowy typ na Aston Villa – Fenerbahce. Sama liczba bez kontekstu — składu, znaczenia meczu, aktualnego kursu — jest niepełna, więc konkretne propozycje publikujemy tam, gdzie możemy je uzasadnić i skorygować na bieżąco, czyli w darmowej grupie na Telegramie. Tutaj zostaje materiał do własnej oceny.

Co dokładnie oznacza wskaźnik BTTS?

BTTS to skrót od angielskiego „both teams to score”, czyli sytuacji, w której obie drużyny zdobywają przynajmniej po jednej bramce. Dla Aston Villa i Fenerbahce podajemy go jako odsetek dotychczasowych meczów. Sama wartość nie mówi jeszcze wszystkiego: niska bywa zasługą dobrej obrony, ale równie często wynika z nieskuteczności w ataku, dlatego zawsze warto sprawdzić osobno bramki strzelone i stracone.

Kiedy ta strona zostanie zaktualizowana?

Statystyki na tej stronie opisują stan przed pierwszym gwizdkiem i pochodzą z meczów rozegranych do 14 października 2026. Po zakończeniu spotkania wracamy tutaj i dopisujemy wynik razem z krótkim podsumowaniem, dzięki czemu strona zostaje użyteczna także później. Same wskaźniki obu drużyn przeliczamy codziennie, więc przy kolejnym meczu Aston Villa albo Fenerbahce znajdziesz już zaktualizowane wartości.

Skąd pochodzą kursy i przewidywane składy?

Kursy na tej stronie to odczyt oferty Superbetu i LV BET z datą i godziną podaną pod tabelą; w dniu meczu rano je odświeżamy. xG, średnie sezonu, historię spotkań i przewidywane składy dostarcza serwis statystyczny Superbetu, naszego partnera. Oferta bukmacherów zmienia się do pierwszego gwizdka, więc liczby w tabeli traktuj jako punkt wyjścia i przed zakładem sprawdź kurs u bukmachera.

Sprawdź też

Analizy meczów
Promocje bukmacherskie
Statystyki drużyn
Statystyki lig
Poradniki
Zestawienia dnia

Liczby To Początek

Statystyki pokazują tendencje. Konkretne analizy meczów publikujemy w grupach VIP. Żaden typ nie gwarantuje wygranej.

Zobacz Pakiety VIP