Liga Mistrzów • 14 października 2026

Betis – FC Porto
statystyki przed meczem

Kursy bukmacherów, xG, historia spotkań, przewidywane składy i statystyki obu drużyn.

Jak się skończyło

Betis  3:2  FC Porto

Jak skończył się mecz Betis – FC Porto?

Spotkanie zakończyło się wynikiem 3:2, a padło w nim 5 bramek. Obie drużyny trafiły do siatki. Granica 2,5 bramki została przekroczona. Statystyki sprzed meczu zostawiamy niżej bez zmian — dzięki temu widać, na ile przedmeczowe wskaźniki pokryły się z tym, co wydarzyło się na boisku.

Betis – FC Porto — statystyki obu drużyn przed meczem
Liga Mistrzów  •  14 października 2026  •  21:00
BetisWWWRW
VS
Stadion: Estadio La Cartuja de Sevilla  ·  Sędzia: Clement Turpin
Autor: Kamil Pietrzak Aktualizacja: 14 października 2026 Dane: wyniki sezonu liczone przez nas, kursy Superbet i LV BET, statystyki meczowe Superbetu 18+ · graj odpowiedzialnie
2,88gole na mecz3,0
1,75średnio strzela2,5
1,12średnio traci0,5
50,0%BTTS50,0%
37,5%over 2,562,5%
2,38punkty na mecz3,0

Zebraliśmy komplet statystyk obu drużyn przed spotkaniem Betis – FC Porto. Wszystkie wskaźniki pochodzą z rozgrywek krajowych i liczymy je sami z surowych wyników. Poniżej znajdziesz porównanie formy, bramek i wskaźników bramkowych, a na końcu to, w którą stronę te dane się przechylają. Na stronie znajdziesz też kursy bukmacherów, xG z bieżącego sezonu, historię bezpośrednich meczów oraz przewidywane składy.

Jakie są kursy na mecz Betis – FC Porto?

Na zwycięstwo zespołu Betis Superbet daje kurs 2,07, na remis 3,65, a na wygraną zespołu FC Porto 3,40. Przeliczone na procenty, już bez marży bukmachera, to około 46% dla gospodarzy, 26% na remis i 28% dla gości. Poniżej zestawiamy je z kursami LV BET z tego samego odczytu.

ZakładLV BET
1Betis2,072,12
Xremis3,653,95
2FC Porto3,403,60
Obie drużyny strzelą
tak1,621,62
nie2,272,22
Liczba goli
powyżej 2,51,701,72
poniżej 2,52,122,10
Kursy z 14.10, godz. 06:33 · zmieniają się aż do pierwszego gwizdka
Szansa według kursów Superbetu po odjęciu marży
46%Betis
26%remis
28%FC Porto

Rynek bramkowy w ofercie Superbetu: obie strzelą po 1,62, co odpowiada około 58% szans, i powyżej 2,5 gola po 1,70, czyli mniej więcej 55%. Dotychczasowe mecze obu zespołów to 50,0% i 50,0% spotkań z golami po obu stronach oraz 37,5% i 62,5% spotkań z co najmniej trzema bramkami.

Co mówią liczby przed meczem Betis – FC Porto?

Przed tym spotkaniem dane najmocniej różnicują dorobek punktowy i skuteczność. FC Porto zbiera średnio 3,0 punktu na mecz, a Betis 2,38 punktu; pierwszy z nich ma w tym sezonie 8 spotkań, drugi 8 spotkań. Wyższą średnią bramek strzelonych ma FC Porto — 2,5 gola na mecz wobec 1,75 u rywala.

Po drugiej stronie boiska niższą średnią straconych notuje FC Porto — 0,5 bramki na mecz, podczas gdy Betis traci średnio 1,12. W sumie oba zespoły zdobyły w tym sezonie 34 bramki, co przy ich dotychczasowych rozgrywkach daje obraz pary raczej otwartej.

Pod względem BTTS zespoły są zbliżone — 50,0% i 50,0% — więc ten wskaźnik niewiele tutaj różnicuje. Odsetek meczów z przekroczoną granicą 2,5 bramki wynosi 37,5% u zespołu Betis oraz 62,5% u zespołu FC Porto, czyli 25,0 punktu procentowego różnicy.

Jak wypadają Betis i FC Porto w bezpośrednim zestawieniu?

Tabela zestawia Betis i FC Porto w tych samych kategoriach. „Gole/mecz” to łączna liczba bramek w spotkaniach danej drużyny — strzelonych i straconych razem. Wiersze over pokazują odsetek meczów, w których padło odpowiednio więcej niż półtorej, dwie i pół oraz trzy i pół bramki.

WskaźnikBetisFC Porto
RozgrywkiLaLigaLiga Portugal
Rozegrane mecze88
Bilans W-R-P6-1-18-0-0
Punkty na mecz2,383,0
Bramki strzelone1420
Bramki stracone94
Średnio strzela1,752,5
Średnio traci1,120,5
Gole/mecz2,883,0
BTTS50,0%50,0%
Over 1,550,0%100,0%
Over 2,537,5%62,5%
Over 3,525,0%25,0%
Czyste konta44
Mecze bez gola00
FormaWWWRWWWWWW

Która drużyna jest w lepszej formie?

Bilans zespołu Betis w tym sezonie to 6-1-1, a zespołu FC Porto — 8-0-0, licząc kolejno zwycięstwa, remisy i porażki. Betis nie ma obecnie serii dłuższej niż jedno spotkanie. FC Porto ma serię 8 zwycięstw z rzędu. Forma z ostatnich meczów ligowych, od najstarszego do najnowszego, wygląda następująco: WWWRW oraz WWWWW.

Ostatnie spotkania, jakie Betis i FC Porto rozegrały w rozgrywkach krajowych, razem z wynikami i miejscem rozegrania, zebraliśmy w dwóch tabelach poniżej. To dokładnie ten sam materiał, z którego wyliczamy wszystkie średnie na tej stronie.

Betis — ostatnie mecze

04.09 Real Madryt 1:0 W
14.09 Villarreal 2:1 W
17.09 Getafe 1:0 W
20.09 A Coruna 1:1 R
11.10 Osasuna 5:2 W

FC Porto — ostatnie mecze

29.08 Academico Viseu 3:0 W
04.09 Moreirense 2:1 W
12.09 Casa Pia 4:1 W
20.09 Benfica 3:1 W
10.10 Maritimo 2:1 W

Ile bramek pada w meczach tych drużyn?

W spotkaniach Betis pada średnio 2,88 bramki, a w meczach FC Porto — 3,0. Granicę 1,5 gola przekroczyło 50,0% meczów pierwszego zespołu i 100,0% drugiego, granicę 2,5 odpowiednio 37,5% i 62,5%, a próg 3,5 bramki 25,0% oraz 25,0%.

Czystych kont Betis ma 4, a FC Porto — 4. Meczów bez zdobytej bramki pierwszy zespół notuje 0, drugi 0. To dwie wartości, które najlepiej pokazują, czy niski wskaźnik BTTS bierze się ze szczelnej obrony, czy z problemów ze skutecznością.

Ile okazji stwarzają Betis i FC Porto?

Według statystyk Superbetu z bieżącego sezonu Betis ma średnio 1,8 xG na mecz, czyli goli oczekiwanych z jakości stwarzanych sytuacji, a FC Porto 0,3. Betis oddaje przeciętnie 20,0 strzału w meczu, z czego 5,0 celnego, a FC Porto odpowiednio 5,0 i 0,0.

Betisśrednio na meczFC Porto
1,8xG0,3
3,0stworzone okazje0,0
20,0strzały5,0
5,0celne strzały0,0
55,0%posiadanie piłki36,0%
5,0rzuty rożne2,0
3,0żółte kartki1,0
13,0faule10,0

Betis strzela więcej, niż wynika z okazji: 3,0 gola na mecz przy xG 1,8. Tak wysoka skuteczność rzadko utrzymuje się przez cały sezon. FC Porto marnuje część sytuacji: zdobywa 0,0 gola na mecz, choć jakość okazji wskazuje na 0,3. Średnie Superbetu liczone są z meczów w jego bazie, dlatego mogą się minimalnie różnić od naszych wyliczeń z tabeli wyżej.

Jak Betis wypada u siebie, a FC Porto na wyjeździe?

Ten mecz Betis rozgrywa u siebie, a FC Porto na wyjeździe, więc warto rozdzielić te dwa zestawy liczb. U siebie Betis ma za sobą 4 mecze, ze średnią 2,0 gola strzelonego i 0,5 straconego oraz 25,0% spotkań powyżej 2,5 bramki. Na wyjeździe FC Porto ma 4 mecze, ze średnią 2,75 gola strzelonego i 0,5 straconego oraz 75,0% spotkań z przekroczoną granicą 2,5 bramki.

Łączna liczba bramek w domowych meczach Betis wynosi średnio 2,5, a w wyjazdowych spotkaniach FC Porto — 3,25. Wskaźnik BTTS w tym rozbiciu to 25,0% u gospodarza i 50,0% u gościa. Przy tak krótkich seriach te wartości są mniej stabilne niż średnie ogólne, więc traktujemy je jako uzupełnienie, a nie podstawę analizy.

Jakie są przewidywane składy Betis i FC Porto?

Najpewniej Betis wyjdzie na boisko w ustawieniu 4-2-3-1: w bramce Alvaro Valles, a w polu Hector Bellerin, Marc Bartra, Natan, Francisco Garcia, Facundo Bernal, Dani Ceballos, Abdessamad Ezzalzouli, Isco, Rodrigo Riquelme Reche, Troy Parrott.

Najpewniej FC Porto wyjdzie na boisko w ustawieniu 4-3-3: w bramce Diogo Costa, a w polu Alberto Costa, Nehuen Perez, Jakub Kiwior, Martim Fernandes, Gabriel Veiga, Pablo Rosario, Victor Mow Froholdt, Pepê, Andre Silva, Oskar Pietuszewski.

Betis 4-2-3-1FC Porto 4-3-3

Mecz poprowadzi Clement Turpin. Trenerem zespołu Betis jest Manuel Pellegrini, a zespołu FC Porto Francesco Farioli. Potwierdzone składy kluby podają zwykle mniej więcej godzinę przed pierwszym gwizdkiem.

W którą stronę przechylają się liczby przed tym meczem?

Najbliższy rynek według danych
brak wyraźnego wskazania

Te liczby nie wskazują wyraźnie na nic. Uśredniony odsetek meczów powyżej 2,5 bramki wynosi 50,0%, wskaźnik BTTS 50,0%, a różnica w dorobku punktowym to 0,62 punktu na mecz. Wszystkie trzy wartości leżą zbyt blisko przeciętnej, żeby cokolwiek z nich wynikało — i takie mecze najczęściej po prostu odpuszczamy.

Kupony i analizy w darmowej grupie

To wskazanie kierunku, a nie kupon na mecz Betis – FC Porto: statystyka nie wie nic o dzisiejszym składzie, kontuzjach ani o tym, jak ważne jest to spotkanie dla każdej ze stron. Kursy z tabeli wyżej pokazują, jak ten sam mecz wycenia rynek, i dopiero zestawienie obu obrazów daje sensowny punkt wyjścia.

Analizy i kupony na ten mecz publikujemy na bieżąco w darmowej grupie na Telegramie. Tutaj zostają liczby, tam dochodzi kontekst: składy, znaczenie spotkania i to, czy w ogóle warto się nim zajmować.

Gdzie oglądać mecz Betis – FC Porto?

Mecz Betis – FC Porto rozpoczyna się o godzinie 21:00, 14 października 2026. Prawa do transmisji tych rozgrywek w Polsce ma Polsat Sport oraz Polsat Box Go, zwykle razem z dostępem w usłudze internetowej tej samej stacji. Umowy transmisyjne zmieniają się jednak między sezonami, więc przed meczem warto sprawdzić bieżący program nadawcy — my nie prowadzimy transmisji ani nie odsyłamy do nielegalnych źródeł.

Czy to dużo na tle innych rozgrywek?

Żeby wskaźniki z tej strony miały punkt odniesienia, warto zestawić je z ligą, którą liczymy codziennie. W Ekstraklasie w tym sezonie pada średnio 3,01 gola na mecz, 65,9% spotkań kończy się wynikiem BTTS, a 62,5% przekracza granicę 2,5 bramki. Dopiero na tym tle widać, czy wartości Betis i FC Porto są wysokie, czy zupełnie przeciętne.

Zespół taki jak Betis czy FC Porto z BTTS w okolicach 65,9% nie wyróżnia się niczym — informację niesie dopiero wyraźne odchylenie w jedną albo drugą stronę. Ten sam mechanizm działa przy średniej bramkowej: różnica rzędu kilku dziesiątych gola na mecz przy próbie z początku sezonu mieści się w zwykłym rozrzucie.

Czego te statystyki nie obejmują?

Wszystko powyżej dotyczy meczów już rozegranych. Przy kilku spotkaniach na zespół każdy kolejny wynik przestawia średnie na tyle mocno, że traktowanie ich jako prognozy jest błędem. Przewidywane składy mogą się jeszcze zmienić, a o kontuzjach, zawieszeniach i wadze spotkania dla każdej ze stron decydują informacje z ostatnich godzin przed meczem Betis – FC Porto.

Jeśli mecz Betis – FC Porto jest jednym z pierwszych, które analizujesz samodzielnie, zacznij od podstaw: jak czytać kursy, czym jest value bet oraz zarządzanie bankrollem. Szerszy poradnik znajdziesz w dziale typy bukmacherskie, a komplet naszych danych w dziale statystyki.

Zastrzeżenie. Ta strona nie jest poradą inwestycyjną ani zachętą do gry. Treści 18+. Hazard może uzależniać — jeśli czujesz, że tracisz kontrolę, zadzwoń pod bezpłatny numer 116 123 albo ustaw limity u bukmachera.

Najczęstsze pytania

Skąd pochodzą statystyki meczu Betis – FC Porto?

Liczby powstają u nas. Bierzemy surowe wyniki ostatnich spotkań Betis oraz FC Porto i przeliczamy je własnym narzędziem. Każda wartość musi dać się odtworzyć z danych źródłowych — kontrola jest automatyczna i odrzuca całą stronę, jeśli choć jedna liczba się nie zgadza.

Czy podajecie typ na ten mecz?

Nie podajemy tu gotowego kuponu na mecz Betis – FC Porto, bo strona ma pokazywać dane, a nie sprzedawać decyzję. Piszemy jedynie, w którą stronę przechylają się liczby, i zawsze dodajemy, czego nie obejmują. Propozycje z pełnym uzasadnieniem trafiają do darmowej grupy na Telegramie, gdzie widać cały tok rozumowania, łącznie z meczami, które uznajemy za nie do ruszenia.

Co dokładnie oznacza wskaźnik BTTS?

BTTS, czyli „both teams to score”, to zdarzenie, w którym gola strzelają obie strony. W zestawieniu Betis i FC Porto podajemy je jako procent meczów z takim wynikiem. Ta sama liczba może opisywać drużynę z bardzo dobrą obroną i drużynę, która po prostu nie potrafi trafić — dlatego obok zawsze podajemy średnią bramek strzelonych i straconych.

Kiedy ta strona zostanie zaktualizowana?

Statystyki na tej stronie opisują stan przed pierwszym gwizdkiem i pochodzą z meczów rozegranych do 14 października 2026. Po zakończeniu spotkania wracamy tutaj i dopisujemy wynik razem z krótkim podsumowaniem, dzięki czemu strona zostaje użyteczna także później. Same wskaźniki obu drużyn przeliczamy codziennie, więc przy kolejnym meczu Betis albo FC Porto znajdziesz już zaktualizowane wartości.

Skąd pochodzą kursy i przewidywane składy?

Kursy na tej stronie to odczyt oferty Superbetu i LV BET z datą i godziną podaną pod tabelą; w dniu meczu rano je odświeżamy. xG, średnie sezonu, historię spotkań i przewidywane składy dostarcza serwis statystyczny Superbetu, naszego partnera. Oferta bukmacherów zmienia się do pierwszego gwizdka, więc liczby w tabeli traktuj jako punkt wyjścia i przed zakładem sprawdź kurs u bukmachera.

Sprawdź też

Analizy meczów
Promocje bukmacherskie
Statystyki drużyn
Statystyki lig
Poradniki
Zestawienia dnia

Liczby To Początek

Statystyki pokazują tendencje. Konkretne analizy meczów publikujemy w grupach VIP. Żaden typ nie gwarantuje wygranej.

Zobacz Pakiety VIP