W programie 8 spotkań:
- 18:00 — Wieczysta Kraków – Raków Częstochowa
- 19:00 — Corum – Rizespor
- 20:00 — Heerenveen – Excelsior
- 20:30 — Widzew Łódź – Wisła Kraków
- 20:30 — Eintracht Frankfurt – 1. FC Koeln
- 20:45 — Frosinone – Sassuolo
- 20:45 — Le Mans – Toulouse
- 21:00 — A Coruna – Levante
Zebraliśmy statystyki wszystkich 16 drużyn, które grają tego dnia. Liczby pochodzą z ich rozgrywek krajowych w bieżącym sezonie i wyliczamy je sami z surowych wyników. Nie podajemy typów — pokazujemy dane i to, co z nich wynika.
Jak wygląda cała stawka w liczbach?
Poniższa tabela zestawia wszystkie drużyny z dzisiejszego programu grające dziś. Kolumna „gole/mecz” oznacza łączną liczbę bramek w spotkaniach danego zespołu, a więc strzelonych i straconych razem. BTTS oraz over 2,5 to odsetek meczów, w których dane zdarzenie wystąpiło, a forma pokazuje wyniki ostatnich spotkań, od najstarszego do najnowszego.
| Godz. | Drużyna | Liga | M | Bilans | Gole/mecz | BTTS | Over 2,5 | Forma |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 18:00 | Wieczysta Kraków | Ekstraklasa | 10 | 2-2-6 | 3,4 | 70,0% | 70,0% | RPRWP |
| Raków Częstochowa | Ekstraklasa | 10 | 1-0-9 | 3,8 | 90,0% | 90,0% | PWPPP | |
| 19:00 | Corum | Super Lig | 7 | 3-1-3 | 4,0 | 57,1% | 85,7% | PWWPW |
| Rizespor | Super Lig | 7 | 3-1-3 | 2,29 | 28,6% | 42,9% | WPWRP | |
| 20:00 | Heerenveen | Eredivisie | 8 | 2-3-3 | 2,75 | 37,5% | 50,0% | RPRWP |
| Excelsior | Eredivisie | 8 | 3-2-3 | 3,75 | 75,0% | 100,0% | WRPRP | |
| 20:30 | Widzew Łódź | Ekstraklasa | 10 | 1-6-3 | 2,9 | 70,0% | 60,0% | PRRRP |
| Wisła Kraków | Ekstraklasa | 10 | 5-2-3 | 3,1 | 70,0% | 60,0% | WRWWP | |
| 20:30 | Eintracht Frankfurt | Bundesliga | 5 | 1-2-2 | 5,0 | 80,0% | 100,0% | RPWRP |
| 1. FC Koeln | Bundesliga | 5 | 2-1-2 | 3,6 | 100,0% | 80,0% | WPRPW | |
| 20:45 | Frosinone | Serie A | 6 | 3-1-2 | 2,67 | 33,3% | 50,0% | WWRWP |
| Sassuolo | Serie A | 6 | 2-2-2 | 3,33 | 100,0% | 83,3% | WRWPR | |
| 20:45 | Le Mans | Ligue 1 | 6 | 1-3-2 | 3,67 | 100,0% | 83,3% | PRRWP |
| Toulouse | Ligue 1 | 6 | 1-3-2 | 3,33 | 66,7% | 66,7% | RPRWR | |
| 21:00 | A Coruna | LaLiga | 8 | 2-4-2 | 2,88 | 87,5% | 37,5% | WRPRP |
| Levante | LaLiga | 7 | 1-3-3 | 3,71 | 57,1% | 71,4% | WRPPR |
Co mówią liczby przed meczem Wieczysta Kraków – Raków Częstochowa?
Spotkanie zaplanowano na godzinę 18:00. Więcej punktów w lidze krajowej zdobył Wieczysta Kraków (8 punktów w 10 meczach) niż Raków Częstochowa (3 punkty w 10 meczach). Skuteczniejszy w ataku jest Wieczysta Kraków ze średnią 1,5 gola na mecz wobec 1,3 u rywala, a niższą średnią straconych notuje Wieczysta Kraków — 1,9 bramki na mecz. Uśredniając spotkania obu drużyn, wychodzi 3,6 gola na mecz — to prosta średnia z dotychczasowych spotkań obu zespołów, a nie prognoza dla tego meczu.
Pod względem BTTS oba zespoły są zbliżone — 70,0% i 90,0% — więc ten wskaźnik niewiele tutaj różnicuje. Odsetek spotkań z przekroczoną granicą 2,5 bramki wynosi 70,0% u zespołu Wieczysta Kraków oraz 90,0% u zespołu Raków Częstochowa. Forma z ostatnich meczów ligowych, od najstarszego do najnowszego, to RPRWP oraz PWPPP.
Co mówią liczby przed meczem Corum – Rizespor?
Spotkanie zaplanowano na godzinę 19:00. Oba zespoły zdobyły w lidze krajowej tyle samo punktów — po 10 punktów. Skuteczniejszy w ataku jest Corum ze średnią 2,29 gola na mecz wobec 1,0 u rywala, a niższą średnią straconych notuje Rizespor — 1,29 bramki na mecz. Uśredniając spotkania obu drużyn, wychodzi 3,15 gola na mecz — to prosta średnia z dotychczasowych spotkań obu zespołów, a nie prognoza dla tego meczu.
Pod względem BTTS oba zespoły są zbliżone — 57,1% i 28,6% — więc ten wskaźnik niewiele tutaj różnicuje. Odsetek spotkań z przekroczoną granicą 2,5 bramki wynosi 85,7% u zespołu Corum oraz 42,9% u zespołu Rizespor. Forma z ostatnich meczów ligowych, od najstarszego do najnowszego, to PWWPW oraz WPWRP.
Co mówią liczby przed meczem Heerenveen – Excelsior?
Spotkanie zaplanowano na godzinę 20:00. Więcej punktów w lidze krajowej zdobył Excelsior (11 punktów w 8 meczach) niż Heerenveen (9 punktów w 8 meczach). Skuteczniejszy w ataku jest Excelsior ze średnią 2,0 gola na mecz wobec 1,38 u rywala, a niższą średnią straconych notuje Heerenveen — 1,38 bramki na mecz. Uśredniając spotkania obu drużyn, wychodzi 3,25 gola na mecz — to prosta średnia z dotychczasowych spotkań obu zespołów, a nie prognoza dla tego meczu.
Największa rozbieżność dotyczy BTTS: 37,5% u zespołu Heerenveen wobec 75,0% u zespołu Excelsior, czyli 37,5 punktu procentowego różnicy. Taki rozjazd zwykle oznacza, że oba zespoły grają spotkania o zupełnie innym charakterze. Odsetek spotkań z przekroczoną granicą 2,5 bramki wynosi 50,0% u zespołu Heerenveen oraz 100,0% u zespołu Excelsior. Forma z ostatnich meczów ligowych, od najstarszego do najnowszego, to RPRWP oraz WRPRP.
Co mówią liczby przed meczem Widzew Łódź – Wisła Kraków?
Spotkanie zaplanowano na godzinę 20:30. Więcej punktów w lidze krajowej zdobył Wisła Kraków (17 punktów w 10 meczach) niż Widzew Łódź (9 punktów w 10 meczach). Skuteczniejszy w ataku jest Wisła Kraków ze średnią 1,7 gola na mecz wobec 1,4 u rywala, a niższą średnią straconych notuje Wisła Kraków — 1,4 bramki na mecz. Uśredniając spotkania obu drużyn, wychodzi 3,0 gola na mecz — to prosta średnia z dotychczasowych spotkań obu zespołów, a nie prognoza dla tego meczu.
Pod względem BTTS oba zespoły są zbliżone — 70,0% i 70,0% — więc ten wskaźnik niewiele tutaj różnicuje. Odsetek spotkań z przekroczoną granicą 2,5 bramki wynosi 60,0% u zespołu Widzew Łódź oraz 60,0% u zespołu Wisła Kraków. Forma z ostatnich meczów ligowych, od najstarszego do najnowszego, to PRRRP oraz WRWWP.
Co mówią liczby przed meczem Eintracht Frankfurt – 1. FC Koeln?
Spotkanie zaplanowano na godzinę 20:30. Więcej punktów w lidze krajowej zdobył 1. FC Koeln (7 punktów w 5 meczach) niż Eintracht Frankfurt (5 punktów w 5 meczach). Skuteczniejszy w ataku jest Eintracht Frankfurt ze średnią 1,8 gola na mecz wobec 1,6 u rywala, a niższą średnią straconych notuje 1. FC Koeln — 2,0 bramki na mecz. Uśredniając spotkania obu drużyn, wychodzi 4,3 gola na mecz — to prosta średnia z dotychczasowych spotkań obu zespołów, a nie prognoza dla tego meczu.
Pod względem BTTS oba zespoły są zbliżone — 80,0% i 100,0% — więc ten wskaźnik niewiele tutaj różnicuje. Odsetek spotkań z przekroczoną granicą 2,5 bramki wynosi 100,0% u zespołu Eintracht Frankfurt oraz 80,0% u zespołu 1. FC Koeln. Forma z ostatnich meczów ligowych, od najstarszego do najnowszego, to RPWRP oraz WPRPW.
Co mówią liczby przed meczem Frosinone – Sassuolo?
Spotkanie zaplanowano na godzinę 20:45. Więcej punktów w lidze krajowej zdobył Frosinone (10 punktów w 6 meczach) niż Sassuolo (8 punktów w 6 meczach). Skuteczniejszy w ataku jest Sassuolo ze średnią 1,67 gola na mecz wobec 1,5 u rywala, a niższą średnią straconych notuje Frosinone — 1,17 bramki na mecz. Uśredniając spotkania obu drużyn, wychodzi 3,0 gola na mecz — to prosta średnia z dotychczasowych spotkań obu zespołów, a nie prognoza dla tego meczu.
Największa rozbieżność dotyczy BTTS: 33,3% u zespołu Frosinone wobec 100,0% u zespołu Sassuolo, czyli 66,7 punktu procentowego różnicy. Taki rozjazd zwykle oznacza, że oba zespoły grają spotkania o zupełnie innym charakterze. Odsetek spotkań z przekroczoną granicą 2,5 bramki wynosi 50,0% u zespołu Frosinone oraz 83,3% u zespołu Sassuolo. Forma z ostatnich meczów ligowych, od najstarszego do najnowszego, to WWRWP oraz WRWPR.
Co mówią liczby przed meczem Le Mans – Toulouse?
Spotkanie zaplanowano na godzinę 20:45. Oba zespoły zdobyły w lidze krajowej tyle samo punktów — po 6 punktów. Skuteczniejszy w ataku jest Le Mans ze średnią 1,67 gola na mecz wobec 1,5 u rywala, a niższą średnią straconych notuje Toulouse — 1,83 bramki na mecz. Uśredniając spotkania obu drużyn, wychodzi 3,5 gola na mecz — to prosta średnia z dotychczasowych spotkań obu zespołów, a nie prognoza dla tego meczu.
Największa rozbieżność dotyczy BTTS: 100,0% u zespołu Le Mans wobec 66,7% u zespołu Toulouse, czyli 33,3 punktu procentowego różnicy. Taki rozjazd zwykle oznacza, że oba zespoły grają spotkania o zupełnie innym charakterze. Odsetek spotkań z przekroczoną granicą 2,5 bramki wynosi 83,3% u zespołu Le Mans oraz 66,7% u zespołu Toulouse. Forma z ostatnich meczów ligowych, od najstarszego do najnowszego, to PRRWP oraz RPRWR.
Co mówią liczby przed meczem A Coruna – Levante?
Spotkanie zaplanowano na godzinę 21:00. Więcej punktów w lidze krajowej zdobył A Coruna (10 punktów w 8 meczach) niż Levante (6 punktów w 7 meczach). Skuteczniejszy w ataku jest Levante ze średnią 1,57 gola na mecz wobec 1,5 u rywala, a niższą średnią straconych notuje A Coruna — 1,38 bramki na mecz. Uśredniając spotkania obu drużyn, wychodzi 3,29 gola na mecz — to prosta średnia z dotychczasowych spotkań obu zespołów, a nie prognoza dla tego meczu.
Największa rozbieżność dotyczy BTTS: 87,5% u zespołu A Coruna wobec 57,1% u zespołu Levante, czyli 30,4 punktu procentowego różnicy. Taki rozjazd zwykle oznacza, że oba zespoły grają spotkania o zupełnie innym charakterze. Odsetek spotkań z przekroczoną granicą 2,5 bramki wynosi 37,5% u zespołu A Coruna oraz 71,4% u zespołu Levante. Forma z ostatnich meczów ligowych, od najstarszego do najnowszego, to WRPRP oraz WRPPR.
Co jeszcze widać w tych danych?
Warto spojrzeć osobno na wartości odstające od reszty stawki. Bywają najbardziej wymowne, ale bywają też zwykłym przypadkiem — dlatego nigdy nie podajemy ich bez liczby meczów, która za nimi stoi.
Najbardziej zamknięte mecze. Najniższy odsetek spotkań z obiema drużynami trafiającymi mają Rizespor (28,6%) oraz Frosinone (33,3%). Najlepszą średnią straconych w całej stawce notuje Frosinone — 1,17 bramki na mecz.
Najwięcej bramek. Najwyższy odsetek meczów powyżej 2,5 bramki ma Eintracht Frankfurt — 100,0%, przy średniej 5,0 bramki na spotkanie. Najskuteczniejszy w ataku jest Corum ze średnią 2,29 gola.
Jak te liczby wyglądają na tle Ekstraklasy?
Żeby wskaźniki z tabeli miały punkt odniesienia, warto zestawić je z ligą, którą liczymy codziennie. W Ekstraklasie w tym sezonie pada średnio 3,01 gola na mecz, 65,9% spotkań kończy się wynikiem BTTS, a 62,5% przekracza granicę 2,5 bramki. Średnia liczba bramek w meczach drużyn z tego zestawienia wynosi 3,39.
Dopiero zestawienie z normą pokazuje, co jest wyjątkiem. Przy ligowym poziomie BTTS równym 65,9% wartości zbliżone niczego nie zapowiadają, a interesujące robi się na krańcach skali. To najczęstszy błąd w czytaniu takich tabel.
Dlaczego nie podajemy typów?
Ponieważ statystyka opisuje przeszłość, a nie przyszłość. Zestawienie średnich z lig krajowych nie uwzględnia składów, rotacji, kontuzji ani wagi konkretnego spotkania. Znaczenie ma też układ terminarza: zespół po trudnym wyjeździe albo przed meczem pucharowym często rozkłada siły inaczej.
Zestawienie ma pomóc w samodzielnej ocenie meczu, nie zastąpić jej. Jeśli dopiero zaczynasz, warto zacząć od podstaw: jak czytać kursy, czym jest value bet oraz zarządzanie bankrollem. Szerszy poradnik znajdziesz w dziale typy bukmacherskie.
Gdzie znajdę szczegółową analizę konkretnego meczu?
Dla wybranych spotkań z tego zestawienia przygotowaliśmy osobne strony z pełnym porównaniem obu drużyn: bilansem, ostatnimi wynikami, podziałem na grę u siebie i na wyjeździe oraz wskazaniem, w którą stronę przechylają się liczby. Poniżej znajdziesz odnośniki do wszystkich, które powstały dla tego dnia.
- A Coruna – Levante: typy, kursy i statystyki (16.10.2026)
- Corum – Rizespor: typy, kursy i statystyki (16.10.2026)
- Frosinone – Sassuolo: typy, kursy i statystyki (16.10.2026)
- Heerenveen – Excelsior: typy, kursy i statystyki (16.10.2026)
- Le Mans – Toulouse: typy, kursy i statystyki (16.10.2026)
- Widzew Łódź – Wisła Kraków: typy i statystyki (16.10.2026)
- Wieczysta Kraków – Raków Częstochowa: typy (16.10.2026)
Najczęstsze pytania
Skąd pochodzą te statystyki?
Liczby dla dzisiejszego programu powstają u nas. Bierzemy surowe wyniki meczów z bieżącego sezonu rozgrywek krajowych każdego zespołu i przeliczamy je własnym kodem: średnie bramkowe, BTTS, progi over, formę oraz bilans u siebie i na wyjeździe. Każdy wynik sprawdzamy w dwóch niezależnych źródłach, a rozbieżność między nimi wstrzymuje aktualizację strony do czasu wyjaśnienia sprawy.
Co dokładnie oznacza wskaźnik BTTS?
Skrót BTTS pochodzi od „both teams to score” i w tabelach dzisiejszego programu oznacza mecze, w których trafią obie strony. W tabelach pokazujemy, jaki procent spotkań danej drużyny kończył się w ten sposób. Wysoki wynik zwykle świadczy o otwartej grze, niski może oznaczać albo szczelną obronę, albo kłopoty ze zdobywaniem bramek — to dwie różne przyczyny tej samej liczby.
Czy na podstawie tych liczb można obstawiać?
Statystyka dzisiejszego programu jest materiałem wyjściowym, nie rekomendacją. Pokazuje przeszłość w rozgrywkach krajowych i nic nie wie o dzisiejszym składzie, kontuzjach czy wadze meczu. Przy kilku rozegranych spotkaniach jeden wynik zmienia wskaźniki o kilkanaście punktów procentowych, więc same liczby nie wystarczą — trzeba je zestawić ze składami i kursami.
Jak często aktualizujecie te dane?
Statystyki drużyn z dzisiejszego programu przeliczamy codziennie rano, a strony poszczególnych lig odświeżamy po każdej rozegranej kolejce. Zestawienia kolejek powstają przed pierwszym meczem danego dnia i opierają się na wynikach dostępnych w chwili publikacji, a po spotkaniach wracamy na stronę i dopisujemy rezultaty. Każda liczba przechodzi maszynową kontrolę zgodności z danymi źródłowymi, zanim trafi na stronę.