LaLiga • 16 października 2026

A Coruna – Levante
statystyki przed meczem

Forma, bramki i wskaźniki bramkowe obu drużyn z bieżącego sezonu.

A Coruna – Levante — statystyki obu drużyn przed meczem
LaLiga  •  16 października 2026  •  21:00
VS
LevanteWRPPR
Stadion: Estadio Abanca-Riazor
Autor: Kamil Pietrzak Aktualizacja: 16 października 2026 Dane: wyniki sezonu liczone przez nas, kursy Superbet i LV BET, statystyki meczowe Superbetu 18+ · graj odpowiedzialnie
2,88gole na mecz3,71
1,5średnio strzela1,57
1,38średnio traci2,14
87,5%BTTS57,1%
37,5%over 2,571,4%
1,25punkty na mecz0,86

Zebraliśmy komplet statystyk obu drużyn przed spotkaniem A Coruna – Levante. Wszystkie wskaźniki pochodzą z rozgrywek krajowych i liczymy je sami z surowych wyników. Poniżej znajdziesz porównanie formy, bramek i wskaźników bramkowych, a na końcu to, w którą stronę te dane się przechylają. Na stronie znajdziesz też kursy bukmacherów, xG z bieżącego sezonu oraz historię bezpośrednich meczów.

Jakie są kursy na mecz A Coruna – Levante?

Kursy Superbetu na ten mecz to 2,12 za wygraną zespołu A Coruna, 3,35 za remis i 3,35 za zwycięstwo zespołu Levante. Bez marży bukmachera oznacza to mniej więcej 44% szans dla gospodarzy, 28% na remis i 28% dla gości. Poniżej zestawiamy je z kursami LV BET z tego samego odczytu.

ZakładLV BET
1A Coruna2,122,07
Xremis3,353,55
2Levante3,353,60
Obie drużyny strzelą
tak1,751,75
nie2,052,05
Liczba goli
powyżej 2,51,921,92
poniżej 2,51,871,88
Kursy z 14.10, godz. 07:18 · zmieniają się aż do pierwszego gwizdka
Szansa według kursów Superbetu po odjęciu marży
44%A Coruna
28%remis
28%Levante

Kurs Superbetu 1,75 na to, że obie drużyny strzelą, odpowiada mniej więcej 54% szans. W meczach zespołu A Coruna obie strony trafiały w 87,5% spotkań, a w meczach zespołu Levante w 57,1%. Na powyżej 2,5 gola kurs wynosi 1,92, czyli około 49%, przy 37,5% i 71,4% takich meczów u obu drużyn. Najmocniej kurs i dotychczasowe mecze rozchodzą się przy rynku „obie strzelą”: różnica to około 18 punktów procentowych.

Co mówią liczby przed meczem A Coruna – Levante?

Przed tym spotkaniem dane najmocniej różnicują dorobek punktowy i skuteczność. A Coruna zbiera średnio 1,25 punktu na mecz, a Levante 0,86 punktu; pierwszy z nich ma w tym sezonie 8 spotkań, drugi 7 spotkań. Wyższą średnią bramek strzelonych ma Levante — 1,57 gola na mecz wobec 1,5 u rywala.

Po drugiej stronie boiska niższą średnią straconych notuje A Coruna — 1,38 bramki na mecz, podczas gdy Levante traci średnio 2,14. W sumie oba zespoły zdobyły w tym sezonie 23 bramki, co przy ich dotychczasowych rozgrywkach daje obraz pary raczej otwartej.

Największa rozbieżność dotyczy BTTS: 87,5% u zespołu A Coruna wobec 57,1% u zespołu Levante. Taki rozjazd zwykle oznacza, że oba zespoły grają spotkania o zupełnie innym charakterze. Odsetek meczów z przekroczoną granicą 2,5 bramki wynosi 37,5% u zespołu A Coruna oraz 71,4% u zespołu Levante, czyli 33,9 punktu procentowego różnicy.

Jak wypadają A Coruna i Levante w bezpośrednim zestawieniu?

Zestawienie obejmuje komplet wskaźników dla A Coruna oraz Levante. Przez „gole/mecz” rozumiemy wszystkie bramki padłe w spotkaniach zespołu, a wiersze over podają, w jakiej części meczów przekroczono kolejne granice bramkowe.

WskaźnikA CorunaLevante
RozgrywkiLaLigaLaLiga
Rozegrane mecze87
Bilans W-R-P2-4-21-3-3
Punkty na mecz1,250,86
Bramki strzelone1211
Bramki stracone1115
Średnio strzela1,51,57
Średnio traci1,382,14
Gole/mecz2,883,71
BTTS87,5%57,1%
Over 1,587,5%71,4%
Over 2,537,5%71,4%
Over 3,537,5%57,1%
Czyste konta02
Mecze bez gola13
FormaWRPRPWRPPR

Która drużyna jest w lepszej formie?

Bilans zespołu A Coruna w tym sezonie to 2-4-2, a zespołu Levante — 1-3-3, licząc kolejno zwycięstwa, remisy i porażki. A Coruna nie ma obecnie serii dłuższej niż jedno spotkanie. Levante nie ma obecnie serii dłuższej niż jedno spotkanie. Forma z ostatnich meczów ligowych, od najstarszego do najnowszego, wygląda następująco: WRPRP oraz WRPPR.

Ostatnie spotkania, jakie A Coruna i Levante rozegrały w rozgrywkach krajowych, razem z wynikami i miejscem rozegrania, zebraliśmy w dwóch tabelach poniżej. To dokładnie ten sam materiał, z którego wyliczamy wszystkie średnie na tej stronie.

A Coruna — ostatnie mecze

05.09 Villarreal 3:2 W
13.09 Getafe 1:1 R
16.09 Sevilla 0:1 P
20.09 Betis 1:1 R
11.10 Real Sociedad 2:3 P

Levante — ostatnie mecze

29.08 Betis 5:2 W
06.09 Malaga 0:0 R
13.09 Barcelona 2:4 P
20.09 Villarreal 1:3 P
12.10 Sevilla 3:3 R

Jak kończyły się dotychczasowe mecze A Coruna – Levante?

Od 2018 roku te drużyny spotkały się 2 razy. Zespół A Coruna nie wygrał żadnego, zespół Levante wygrał 2 mecze, a liczba remisów to 0. Ostatnie spotkanie, rozegrane 25.01.2025, zakończyło się wynikiem 1:2 (Deportivo de A Coruna – Levante).

0A Coruna
0remisy
2Levante
25.01.2025 Deportivo de A Coruna – Levante 1:2 P
24.10.2024 Levante – Deportivo de A Coruna 2:1 P

Ile bramek pada w meczach tych drużyn?

W spotkaniach A Coruna pada średnio 2,88 bramki, a w meczach Levante — 3,71. Granicę 1,5 gola przekroczyło 87,5% meczów pierwszego zespołu i 71,4% drugiego, granicę 2,5 odpowiednio 37,5% i 71,4%, a próg 3,5 bramki 37,5% oraz 57,1%.

Czystych kont A Coruna ma 0, a Levante — 2. Meczów bez zdobytej bramki pierwszy zespół notuje 1, drugi 3. To dwie wartości, które najlepiej pokazują, czy niski wskaźnik BTTS bierze się ze szczelnej obrony, czy z problemów ze skutecznością.

Ile okazji stwarzają A Coruna i Levante?

Według statystyk Superbetu z bieżącego sezonu A Coruna ma średnio 1,1 xG na mecz, czyli goli oczekiwanych z jakości stwarzanych sytuacji, a Levante 1,4. A Coruna oddaje przeciętnie 11,5 strzału w meczu, z czego 4,3 celnego, a Levante odpowiednio 12,0 i 4,3.

A Corunaśrednio na meczLevante
1,1xG1,4
1,8stworzone okazje2,3
11,5strzały12,0
4,3celne strzały4,3
48,3%posiadanie piłki42,4%
5,5rzuty rożne3,3
1,9żółte kartki1,0
12,5faule9,6

A Coruna strzela więcej, niż wynika z okazji: 1,5 gola na mecz przy xG 1,1. Tak wysoka skuteczność rzadko utrzymuje się przez cały sezon. Levante strzela mniej więcej tyle, ile wynika z okazji: 1,6 gola na mecz przy xG 1,4. Średnie Superbetu liczone są z meczów w jego bazie, dlatego mogą się minimalnie różnić od naszych wyliczeń z tabeli wyżej.

Jak A Coruna wypada u siebie, a Levante na wyjeździe?

Ten mecz A Coruna rozgrywa u siebie, a Levante na wyjeździe, więc warto rozdzielić te dwa zestawy liczb. U siebie A Coruna ma za sobą 4 mecze, ze średnią 1,25 gola strzelonego i 1,0 straconego oraz 25,0% spotkań powyżej 2,5 bramki. Na wyjeździe Levante ma 4 mecze, ze średnią 0,25 gola strzelonego i 1,5 straconego oraz 50,0% spotkań z przekroczoną granicą 2,5 bramki.

Łączna liczba bramek w domowych meczach A Coruna wynosi średnio 2,25, a w wyjazdowych spotkaniach Levante — 1,75. Wskaźnik BTTS w tym rozbiciu to 75,0% u gospodarza i 25,0% u gościa. Przy tak krótkich seriach te wartości są mniej stabilne niż średnie ogólne, więc traktujemy je jako uzupełnienie, a nie podstawę analizy.

W którą stronę przechylają się liczby przed tym meczem?

Najbliższy rynek według danych
obie drużyny strzelą

Liczby przechylają się w stronę bramek po obu stronach. Uśredniony wskaźnik BTTS dla tej pary wynosi 72,3%, a żaden z zespołów nie zachowuje czystego konta na tyle często, żeby ten obraz podważyć. To najlepiej udokumentowana tendencja w całym zestawieniu.

Kupony i analizy w darmowej grupie

To wskazanie kierunku, a nie kupon na mecz A Coruna – Levante: statystyka nie wie nic o dzisiejszym składzie, kontuzjach ani o tym, jak ważne jest to spotkanie dla każdej ze stron. Kursy z tabeli wyżej pokazują, jak ten sam mecz wycenia rynek, i dopiero zestawienie obu obrazów daje sensowny punkt wyjścia.

Kupony na to spotkanie oraz analizy pozostałych meczów dnia znajdziesz w naszej darmowej grupie na Telegramie. Statystyki są punktem wyjścia, a w grupie pokazujemy krok po kroku, które z nich faktycznie coś zmieniają przed konkretnym meczem.

Gdzie oglądać mecz A Coruna – Levante?

Mecz A Coruna – Levante rozpoczyna się o godzinie 21:00, 16 października 2026. Prawa do transmisji tych rozgrywek w Polsce ma Eleven Sports w pakiecie Canal+, zwykle razem z dostępem w usłudze internetowej tej samej stacji. Umowy transmisyjne zmieniają się jednak między sezonami, więc przed meczem warto sprawdzić bieżący program nadawcy — my nie prowadzimy transmisji ani nie odsyłamy do nielegalnych źródeł.

Czy to dużo na tle innych rozgrywek?

Żeby wskaźniki z tej strony miały punkt odniesienia, warto zestawić je z ligą, którą liczymy codziennie. W Ekstraklasie w tym sezonie pada średnio 3,01 gola na mecz, 65,9% spotkań kończy się wynikiem BTTS, a 62,5% przekracza granicę 2,5 bramki. Dopiero na tym tle widać, czy wartości A Coruna i Levante są wysokie, czy zupełnie przeciętne.

Zespół taki jak A Coruna czy Levante z BTTS w okolicach 65,9% nie wyróżnia się niczym — informację niesie dopiero wyraźne odchylenie w jedną albo drugą stronę. Ten sam mechanizm działa przy średniej bramkowej: różnica rzędu kilku dziesiątych gola na mecz przy próbie z początku sezonu mieści się w zwykłym rozrzucie.

Czego te statystyki nie obejmują?

Statystyka opisuje przeszłość i nie przewiduje wyników. Krótkie serie z początku sezonu reagują na każdy pojedynczy mecz, więc jeden rezultat potrafi przesunąć dowolny wskaźnik o kilkanaście punktów procentowych. Nie znajdziesz tu również informacji o składach, kontuzjach, zawieszeniach ani o wadze spotkania dla każdej ze stron — a to często właśnie te czynniki decydują o przebiegu meczu A Coruna – Levante.

Jeśli mecz A Coruna – Levante jest jednym z pierwszych, które analizujesz samodzielnie, zacznij od podstaw: jak czytać kursy, czym jest value bet oraz zarządzanie bankrollem. Szerszy poradnik znajdziesz w dziale typy bukmacherskie, a komplet naszych danych w dziale statystyki.

Zastrzeżenie. Ta strona nie jest poradą inwestycyjną ani zachętą do gry. Treści 18+. Hazard może uzależniać — jeśli czujesz, że tracisz kontrolę, zadzwoń pod bezpłatny numer 116 123 albo ustaw limity u bukmachera.

Najczęstsze pytania

Skąd pochodzą statystyki meczu A Coruna – Levante?

Liczby powstają u nas. Bierzemy surowe wyniki ostatnich spotkań A Coruna oraz Levante i przeliczamy je własnym narzędziem. Każda wartość musi dać się odtworzyć z danych źródłowych — kontrola jest automatyczna i odrzuca całą stronę, jeśli choć jedna liczba się nie zgadza.

Czy podajecie typ na ten mecz?

Na tej stronie znajdziesz wskazanie kierunku, a nie gotowy typ na A Coruna – Levante. Sama liczba bez kontekstu — składu, znaczenia meczu, aktualnego kursu — jest niepełna, więc konkretne propozycje publikujemy tam, gdzie możemy je uzasadnić i skorygować na bieżąco, czyli w darmowej grupie na Telegramie. Tutaj zostaje materiał do własnej oceny.

Co dokładnie oznacza wskaźnik BTTS?

BTTS, czyli „both teams to score”, to zdarzenie, w którym gola strzelają obie strony. W zestawieniu A Coruna i Levante podajemy je jako procent meczów z takim wynikiem. Ta sama liczba może opisywać drużynę z bardzo dobrą obroną i drużynę, która po prostu nie potrafi trafić — dlatego obok zawsze podajemy średnią bramek strzelonych i straconych.

Kiedy ta strona zostanie zaktualizowana?

Statystyki na tej stronie opisują stan przed pierwszym gwizdkiem i pochodzą z meczów rozegranych do 16 października 2026. Po zakończeniu spotkania wracamy tutaj i dopisujemy wynik razem z krótkim podsumowaniem, dzięki czemu strona zostaje użyteczna także później. Same wskaźniki obu drużyn przeliczamy codziennie, więc przy kolejnym meczu A Coruna albo Levante znajdziesz już zaktualizowane wartości.

Sprawdź też

Analizy meczów
Promocje bukmacherskie
Statystyki drużyn
Statystyki lig
Poradniki
Zestawienia dnia

Liczby To Początek

Statystyki pokazują tendencje. Konkretne analizy meczów publikujemy w grupach VIP. Żaden typ nie gwarantuje wygranej.

Zobacz Pakiety VIP