Ekstraklasa • 16 października 2026

Wieczysta Kraków – Raków Częstochowa
statystyki przed meczem

Forma, bramki i wskaźniki bramkowe obu drużyn z bieżącego sezonu.

Wieczysta Kraków – Raków Częstochowa — statystyki obu drużyn przed meczem
Ekstraklasa  •  16 października 2026  •  18:00
Stadion: Synerise Arena - Stadion Miejski im. Henryka Reymana
Autor: Kamil Pietrzak Aktualizacja: 16 października 2026 Dane: wyniki sezonu liczone przez nas, kursy Superbet i LV BET, statystyki meczowe Superbetu 18+ · graj odpowiedzialnie
3,4gole na mecz3,8
1,5średnio strzela1,3
1,9średnio traci2,5
70,0%BTTS90,0%
70,0%over 2,590,0%
0,8punkty na mecz0,3

Zebraliśmy komplet statystyk obu drużyn przed spotkaniem Wieczysta Kraków – Raków Częstochowa. Wszystkie wskaźniki pochodzą z rozgrywek krajowych i liczymy je sami z surowych wyników. Poniżej znajdziesz porównanie formy, bramek i wskaźników bramkowych, a na końcu to, w którą stronę te dane się przechylają. Na stronie znajdziesz też kursy bukmacherów oraz xG z bieżącego sezonu.

Jakie są kursy na mecz Wieczysta Kraków – Raków Częstochowa?

Superbet wycenia wygraną zespołu Wieczysta Kraków na 2,17, remis na 3,75, a zwycięstwo zespołu Raków Częstochowa na 3,05. Po odjęciu marży bukmachera daje to około 44% szans gospodarzom, 25% na remis i 31% gościom. Poniżej zestawiamy je z kursami LV BET z tego samego odczytu.

ZakładLV BET
1Wieczysta Kraków2,172,05
Xremis3,754,10
2Raków Częstochowa3,053,25
Obie drużyny strzelą
tak1,451,47
nie2,752,65
Liczba goli
powyżej 2,51,481,50
poniżej 2,52,622,60
Kursy z 14.10, godz. 07:18 · zmieniają się aż do pierwszego gwizdka
Szansa według kursów Superbetu po odjęciu marży
44%Wieczysta Kraków
25%remis
31%Raków Częstochowa

Kurs Superbetu 1,45 na to, że obie drużyny strzelą, odpowiada mniej więcej 65% szans. W meczach zespołu Wieczysta Kraków obie strony trafiały w 70,0% spotkań, a w meczach zespołu Raków Częstochowa w 90,0%. Na powyżej 2,5 gola kurs wynosi 1,48, czyli około 64%, przy 70,0% i 90,0% takich meczów u obu drużyn. Najmocniej kurs i dotychczasowe mecze rozchodzą się przy rynku „powyżej 2,5 gola”: różnica to około 16 punktów procentowych.

Co mówią liczby przed meczem Wieczysta Kraków – Raków Częstochowa?

Przed tym spotkaniem dane najmocniej różnicują dorobek punktowy i skuteczność. Wieczysta Kraków zbiera średnio 0,8 punktu na mecz, a Raków Częstochowa 0,3 punktu; pierwszy z nich ma w tym sezonie 10 spotkań, drugi 10 spotkań. Wyższą średnią bramek strzelonych ma Wieczysta Kraków — 1,5 gola na mecz wobec 1,3 u rywala.

Po drugiej stronie boiska niższą średnią straconych notuje Wieczysta Kraków — 1,9 bramki na mecz, podczas gdy Raków Częstochowa traci średnio 2,5. W sumie oba zespoły zdobyły w tym sezonie 28 bramek, co przy ich dotychczasowych rozgrywkach daje obraz pary raczej otwartej.

Pod względem BTTS zespoły są zbliżone — 70,0% i 90,0% — więc ten wskaźnik niewiele tutaj różnicuje. Odsetek meczów z przekroczoną granicą 2,5 bramki wynosi 70,0% u zespołu Wieczysta Kraków oraz 90,0% u zespołu Raków Częstochowa, czyli 20,0 punktu procentowego różnicy.

Jak wypadają Wieczysta Kraków i Raków Częstochowa w bezpośrednim zestawieniu?

Tabela zestawia Wieczysta Kraków i Raków Częstochowa w tych samych kategoriach. „Gole/mecz” to łączna liczba bramek w spotkaniach danej drużyny — strzelonych i straconych razem. Wiersze over pokazują odsetek meczów, w których padło odpowiednio więcej niż półtorej, dwie i pół oraz trzy i pół bramki.

WskaźnikWieczysta KrakówRaków Częstochowa
RozgrywkiEkstraklasaEkstraklasa
Rozegrane mecze1010
Bilans W-R-P2-2-61-0-9
Punkty na mecz0,80,3
Bramki strzelone1513
Bramki stracone1925
Średnio strzela1,51,3
Średnio traci1,92,5
Gole/mecz3,43,8
BTTS70,0%90,0%
Over 1,5100,0%90,0%
Over 2,570,0%90,0%
Over 3,530,0%40,0%
Czyste konta10
Mecze bez gola21
FormaRPRWPPWPPP

Która drużyna jest w lepszej formie?

Bilans zespołu Wieczysta Kraków w tym sezonie to 2-2-6, a zespołu Raków Częstochowa — 1-0-9, licząc kolejno zwycięstwa, remisy i porażki. Wieczysta Kraków nie ma obecnie serii dłuższej niż jedno spotkanie. Raków Częstochowa ma serię 3 porażek z rzędu. Forma z ostatnich meczów ligowych, od najstarszego do najnowszego, wygląda następująco: RPRWP oraz PWPPP.

Ostatnie spotkania, jakie Wieczysta Kraków i Raków Częstochowa rozegrały w rozgrywkach krajowych, razem z wynikami i miejscem rozegrania, zebraliśmy w dwóch tabelach poniżej. To dokładnie ten sam materiał, z którego wyliczamy wszystkie średnie na tej stronie.

Wieczysta Kraków — ostatnie mecze

07.09 Zagłębie Lubin 1:1 R
13.09 Pogoń Szczecin 0:2 P
18.09 Widzew Łódź 2:2 R
09.10 Wisła Płock 3:0 W
12.10 GKS Katowice 1:2 P

Raków Częstochowa — ostatnie mecze

06.09 Lech Poznań 0:1 P
11.09 Motor Lublin 2:1 W
15.09 Zagłębie Lubin 2:3 P
19.09 Korona Kielce 2:3 P
09.10 GKS Katowice 1:4 P

Ile bramek pada w meczach tych drużyn?

W spotkaniach Wieczysta Kraków pada średnio 3,4 bramki, a w meczach Raków Częstochowa — 3,8. Granicę 1,5 gola przekroczyło 100,0% meczów pierwszego zespołu i 90,0% drugiego, granicę 2,5 odpowiednio 70,0% i 90,0%, a próg 3,5 bramki 30,0% oraz 40,0%.

Czystych kont Wieczysta Kraków ma 1, a Raków Częstochowa — 0. Meczów bez zdobytej bramki pierwszy zespół notuje 2, drugi 1. To dwie wartości, które najlepiej pokazują, czy niski wskaźnik BTTS bierze się ze szczelnej obrony, czy z problemów ze skutecznością.

Ile okazji stwarzają Wieczysta Kraków i Raków Częstochowa?

Według statystyk Superbetu z bieżącego sezonu Wieczysta Kraków ma średnio 1,6 xG na mecz, czyli goli oczekiwanych z jakości stwarzanych sytuacji, a Raków Częstochowa 1,5. Wieczysta Kraków oddaje przeciętnie 14,7 strzału w meczu, z czego 4,6 celnego, a Raków Częstochowa odpowiednio 15,4 i 4,3.

Wieczysta Krakówśrednio na meczRaków Częstochowa
1,6xG1,5
2,7stworzone okazje2,3
14,7strzały15,4
4,6celne strzały4,3
55,9%posiadanie piłki55,9%
4,9rzuty rożne5,0
2,1żółte kartki2,0
12,2faule11,1

Wieczysta Kraków strzela mniej więcej tyle, ile wynika z okazji: 1,6 gola na mecz przy xG 1,6. Raków Częstochowa strzela mniej więcej tyle, ile wynika z okazji: 1,3 gola na mecz przy xG 1,5. Średnie Superbetu liczone są z meczów w jego bazie, dlatego mogą się minimalnie różnić od naszych wyliczeń z tabeli wyżej.

Jak Wieczysta Kraków wypada u siebie, a Raków Częstochowa na wyjeździe?

Ten mecz Wieczysta Kraków rozgrywa u siebie, a Raków Częstochowa na wyjeździe, więc warto rozdzielić te dwa zestawy liczb. U siebie Wieczysta Kraków ma za sobą 3 mecze, ze średnią 1,67 gola strzelonego i 1,0 straconego oraz 66,7% spotkań powyżej 2,5 bramki. Na wyjeździe Raków Częstochowa ma 4 mecze, ze średnią 1,0 gola strzelonego i 2,0 straconego oraz 75,0% spotkań z przekroczoną granicą 2,5 bramki.

Łączna liczba bramek w domowych meczach Wieczysta Kraków wynosi średnio 2,67, a w wyjazdowych spotkaniach Raków Częstochowa — 3,0. Wskaźnik BTTS w tym rozbiciu to 66,7% u gospodarza i 75,0% u gościa. Przy tak krótkich seriach te wartości są mniej stabilne niż średnie ogólne, więc traktujemy je jako uzupełnienie, a nie podstawę analizy.

W którą stronę przechylają się liczby przed tym meczem?

Najbliższy rynek według danych
powyżej 2,5 bramki

Najmocniejsze pokrycie w danych ma strona bramkowa. Uśredniony odsetek meczów z przekroczoną granicą 2,5 gola wynosi dla tej pary 80,0%, a w spotkaniach obu zespołów pada średnio 3,6 bramki. To najwyraźniejsza tendencja widoczna w tych liczbach i to od niej zaczynamy analizę tego meczu.

Kupony i analizy w darmowej grupie

To wskazanie kierunku, a nie kupon na mecz Wieczysta Kraków – Raków Częstochowa: statystyka nie wie nic o dzisiejszym składzie, kontuzjach ani o tym, jak ważne jest to spotkanie dla każdej ze stron. Kursy z tabeli wyżej pokazują, jak ten sam mecz wycenia rynek, i dopiero zestawienie obu obrazów daje sensowny punkt wyjścia.

Kupony na to spotkanie oraz analizy pozostałych meczów dnia znajdziesz w naszej darmowej grupie na Telegramie. Statystyki są punktem wyjścia, a w grupie pokazujemy krok po kroku, które z nich faktycznie coś zmieniają przed konkretnym meczem.

Gdzie oglądać mecz Wieczysta Kraków – Raków Częstochowa?

Mecz Wieczysta Kraków – Raków Częstochowa rozpoczyna się o godzinie 18:00, 16 października 2026. Prawa do transmisji tych rozgrywek w Polsce ma Canal+ Sport oraz Canal+ online, zwykle razem z dostępem w usłudze internetowej tej samej stacji. Umowy transmisyjne zmieniają się jednak między sezonami, więc przed meczem warto sprawdzić bieżący program nadawcy — my nie prowadzimy transmisji ani nie odsyłamy do nielegalnych źródeł.

Czy to dużo na tle innych rozgrywek?

Żeby wskaźniki z tej strony miały punkt odniesienia, warto zestawić je z ligą, którą liczymy codziennie. W Ekstraklasie w tym sezonie pada średnio 3,01 gola na mecz, 65,9% spotkań kończy się wynikiem BTTS, a 62,5% przekracza granicę 2,5 bramki. Dopiero na tym tle widać, czy wartości Wieczysta Kraków i Raków Częstochowa są wysokie, czy zupełnie przeciętne.

Zespół taki jak Wieczysta Kraków czy Raków Częstochowa z BTTS w okolicach 65,9% nie wyróżnia się niczym — informację niesie dopiero wyraźne odchylenie w jedną albo drugą stronę. Ten sam mechanizm działa przy średniej bramkowej: różnica rzędu kilku dziesiątych gola na mecz przy próbie z początku sezonu mieści się w zwykłym rozrzucie.

Czego te statystyki nie obejmują?

Wszystko powyżej dotyczy meczów już rozegranych. Przy kilku spotkaniach na zespół każdy kolejny wynik przestawia średnie na tyle mocno, że traktowanie ich jako prognozy jest błędem. Nie znajdziesz tu również informacji o składach, kontuzjach, zawieszeniach ani o wadze spotkania dla każdej ze stron — a to często właśnie te czynniki decydują o przebiegu meczu Wieczysta Kraków – Raków Częstochowa.

Jeśli mecz Wieczysta Kraków – Raków Częstochowa jest jednym z pierwszych, które analizujesz samodzielnie, zacznij od podstaw: jak czytać kursy, czym jest value bet oraz zarządzanie bankrollem. Szerszy poradnik znajdziesz w dziale typy bukmacherskie, a komplet naszych danych w dziale statystyki.

Zastrzeżenie. Ta strona nie jest poradą inwestycyjną ani zachętą do gry. Treści 18+. Hazard może uzależniać — jeśli czujesz, że tracisz kontrolę, zadzwoń pod bezpłatny numer 116 123 albo ustaw limity u bukmachera.

Najczęstsze pytania

Skąd pochodzą statystyki meczu Wieczysta Kraków – Raków Częstochowa?

Wszystkie wskaźniki wyliczamy sami z surowych wyników meczów Wieczysta Kraków i Raków Częstochowa w bieżącym sezonie ich ostatnich rozegranych spotkań. Wyniki pobieramy automatycznie, a każda liczba przed publikacją przechodzi maszynową kontrolę zgodności z danymi źródłowymi — jeśli którejkolwiek nie da się potwierdzić, strona w ogóle nie powstaje.

Czy podajecie typ na ten mecz?

Na tej stronie zatrzymujemy się na wskazaniu, w którą stronę przechylają się dane o Wieczysta Kraków i Raków Częstochowa. Gotowy typ wymaga rzeczy, których statystyka nie zawiera: informacji o składzie, wadze spotkania i aktualnych kursach. Dlatego kupony z uzasadnieniem publikujemy w darmowej grupie na Telegramie, a tę stronę traktujemy jako część analizy, którą robisz samodzielnie.

Co dokładnie oznacza wskaźnik BTTS?

BTTS, czyli „both teams to score”, to zdarzenie, w którym gola strzelają obie strony. W zestawieniu Wieczysta Kraków i Raków Częstochowa podajemy je jako procent meczów z takim wynikiem. Ta sama liczba może opisywać drużynę z bardzo dobrą obroną i drużynę, która po prostu nie potrafi trafić — dlatego obok zawsze podajemy średnią bramek strzelonych i straconych.

Kiedy ta strona zostanie zaktualizowana?

Statystyki na tej stronie opisują stan przed pierwszym gwizdkiem i pochodzą z meczów rozegranych do 16 października 2026. Po zakończeniu spotkania wracamy tutaj i dopisujemy wynik razem z krótkim podsumowaniem, dzięki czemu strona zostaje użyteczna także później. Same wskaźniki obu drużyn przeliczamy codziennie, więc przy kolejnym meczu Wieczysta Kraków albo Raków Częstochowa znajdziesz już zaktualizowane wartości.

Sprawdź też

Analizy meczów
Promocje bukmacherskie
Statystyki drużyn
Statystyki lig
Poradniki
Zestawienia dnia

Liczby To Początek

Statystyki pokazują tendencje. Konkretne analizy meczów publikujemy w grupach VIP. Żaden typ nie gwarantuje wygranej.

Zobacz Pakiety VIP