Serie A • 16 października 2026

Frosinone – Sassuolo
statystyki przed meczem

Forma, bramki i wskaźniki bramkowe obu drużyn z bieżącego sezonu.

Frosinone – Sassuolo — statystyki obu drużyn przed meczem
Serie A  •  16 października 2026  •  20:45
VS
Stadion: Stadio Benito Stirpe
Autor: Kamil Pietrzak Aktualizacja: 16 października 2026 Dane: wyniki sezonu liczone przez nas, kursy Superbet i LV BET, statystyki meczowe Superbetu 18+ · graj odpowiedzialnie
2,67gole na mecz3,33
1,5średnio strzela1,67
1,17średnio traci1,67
33,3%BTTS100,0%
50,0%over 2,583,3%
1,67punkty na mecz1,33

Zebraliśmy komplet statystyk obu drużyn przed spotkaniem Frosinone – Sassuolo. Wszystkie wskaźniki pochodzą z rozgrywek krajowych i liczymy je sami z surowych wyników. Poniżej znajdziesz porównanie formy, bramek i wskaźników bramkowych, a na końcu to, w którą stronę te dane się przechylają. Na stronie znajdziesz też kursy bukmacherów, xG z bieżącego sezonu oraz historię bezpośrednich meczów.

Jakie są kursy na mecz Frosinone – Sassuolo?

Superbet wycenia wygraną zespołu Frosinone na 2,45, remis na 3,60, a zwycięstwo zespołu Sassuolo na 2,60. Po odjęciu marży bukmachera daje to około 38% szans gospodarzom, 26% na remis i 36% gościom. Poniżej zestawiamy je z kursami LV BET z tego samego odczytu.

ZakładLV BET
1Frosinone2,452,55
Xremis3,603,55
2Sassuolo2,602,70
Obie drużyny strzelą
tak1,431,38
nie2,802,90
Liczba goli
powyżej 2,51,481,45
poniżej 2,52,622,70
Kursy z 14.10, godz. 07:18 · zmieniają się aż do pierwszego gwizdka
Szansa według kursów Superbetu po odjęciu marży
38%Frosinone
26%remis
36%Sassuolo

Kurs Superbetu 1,43 na to, że obie drużyny strzelą, odpowiada mniej więcej 66% szans. W meczach zespołu Frosinone obie strony trafiały w 33,3% spotkań, a w meczach zespołu Sassuolo w 100,0%. Na powyżej 2,5 gola kurs wynosi 1,48, czyli około 64%, przy 50,0% i 83,3% takich meczów u obu drużyn.

Co mówią liczby przed meczem Frosinone – Sassuolo?

Przed tym spotkaniem dane najmocniej różnicują dorobek punktowy i skuteczność. Frosinone zbiera średnio 1,67 punktu na mecz, a Sassuolo 1,33 punktu; pierwszy z nich ma w tym sezonie 6 spotkań, drugi 6 spotkań. Wyższą średnią bramek strzelonych ma Sassuolo — 1,67 gola na mecz wobec 1,5 u rywala.

Po drugiej stronie boiska niższą średnią straconych notuje Frosinone — 1,17 bramki na mecz, podczas gdy Sassuolo traci średnio 1,67. W sumie oba zespoły zdobyły w tym sezonie 19 bramek, co przy ich dotychczasowych rozgrywkach daje obraz pary raczej otwartej.

Największa rozbieżność dotyczy BTTS: 33,3% u zespołu Frosinone wobec 100,0% u zespołu Sassuolo. Taki rozjazd zwykle oznacza, że oba zespoły grają spotkania o zupełnie innym charakterze. Odsetek meczów z przekroczoną granicą 2,5 bramki wynosi 50,0% u zespołu Frosinone oraz 83,3% u zespołu Sassuolo, czyli 33,3 punktu procentowego różnicy.

Jak wypadają Frosinone i Sassuolo w bezpośrednim zestawieniu?

W tabeli znajdziesz Frosinone i Sassuolo opisane tym samym zestawem liczb. „Gole/mecz” oznacza sumę bramek w spotkaniach drużyny, a progi over mówią, jak często jej mecze przekraczały kolejne granice bramkowe.

WskaźnikFrosinoneSassuolo
RozgrywkiSerie ASerie A
Rozegrane mecze66
Bilans W-R-P3-1-22-2-2
Punkty na mecz1,671,33
Bramki strzelone910
Bramki stracone710
Średnio strzela1,51,67
Średnio traci1,171,67
Gole/mecz2,673,33
BTTS33,3%100,0%
Over 1,583,3%100,0%
Over 2,550,0%83,3%
Over 3,516,7%33,3%
Czyste konta20
Mecze bez gola20
FormaWWRWPWRWPR

Która drużyna jest w lepszej formie?

Bilans zespołu Frosinone w tym sezonie to 3-1-2, a zespołu Sassuolo — 2-2-2, licząc kolejno zwycięstwa, remisy i porażki. Frosinone nie ma obecnie serii dłuższej niż jedno spotkanie. Sassuolo nie ma obecnie serii dłuższej niż jedno spotkanie. Forma z ostatnich meczów ligowych, od najstarszego do najnowszego, wygląda następująco: WWRWP oraz WRWPR.

Ostatnie spotkania, jakie Frosinone i Sassuolo rozegrały w rozgrywkach krajowych, razem z wynikami i miejscem rozegrania, zebraliśmy w dwóch tabelach poniżej. To dokładnie ten sam materiał, z którego wyliczamy wszystkie średnie na tej stronie.

Frosinone — ostatnie mecze

29.08 Fiorentina 3:0 W
06.09 Venezia 3:2 W
12.09 Genoa 1:1 R
20.09 Como 2:0 W
10.10 Napoli 0:3 P

Sassuolo — ostatnie mecze

29.08 Torino 2:1 W
06.09 Bologna 2:2 R
13.09 Juventus 3:2 W
18.09 Monza 1:2 P
11.10 AC Milan 1:1 R

Jak kończyły się dotychczasowe mecze Frosinone – Sassuolo?

Od 2018 roku te drużyny spotkały się 7 razy. Zespół Frosinone wygrał 2 mecze, zespół Sassuolo wygrał 4 mecze, a liczba remisów to 1. Ostatnie spotkanie, rozegrane 02.09.2026, zakończyło się wynikiem 5:4 (Sassuolo – Frosinone).

2Frosinone
1remisy
4Sassuolo

W 5 ostatnich meczach bezpośrednich padło łącznie 20 bramek. Obie drużyny trafiły do siatki 3 razy, a granicę 2,5 gola przekroczono 3 razy. Przy tak krótkiej serii to raczej tło niż argument, ale pokazuje, jakie mecze te zespoły grają przeciwko sobie.

02.09.2026 Sassuolo – Frosinone 5:4 P
13.05.2025 Sassuolo – Frosinone 0:1 W
14.12.2024 Frosinone – Sassuolo 1:2 P
09.03.2024 Sassuolo – Frosinone 1:0 P
17.09.2023 Frosinone – Sassuolo 4:2 W

Ile bramek pada w meczach tych drużyn?

W spotkaniach Frosinone pada średnio 2,67 bramki, a w meczach Sassuolo — 3,33. Granicę 1,5 gola przekroczyło 83,3% meczów pierwszego zespołu i 100,0% drugiego, granicę 2,5 odpowiednio 50,0% i 83,3%, a próg 3,5 bramki 16,7% oraz 33,3%.

Czystych kont Frosinone ma 2, a Sassuolo — 0. Meczów bez zdobytej bramki pierwszy zespół notuje 2, drugi 0. To dwie wartości, które najlepiej pokazują, czy niski wskaźnik BTTS bierze się ze szczelnej obrony, czy z problemów ze skutecznością.

Ile okazji stwarzają Frosinone i Sassuolo?

Według statystyk Superbetu z bieżącego sezonu Frosinone ma średnio 1,4 xG na mecz, czyli goli oczekiwanych z jakości stwarzanych sytuacji, a Sassuolo 1,6. Frosinone oddaje przeciętnie 16,8 strzału w meczu, z czego 4,8 celnego, a Sassuolo odpowiednio 16,0 i 6,5.

Frosinoneśrednio na meczSassuolo
1,4xG1,6
2,3stworzone okazje2,8
16,8strzały16,0
4,8celne strzały6,5
42,7%posiadanie piłki46,0%
5,5rzuty rożne4,3
2,0żółte kartki1,5
16,5faule9,5

Frosinone strzela mniej więcej tyle, ile wynika z okazji: 1,5 gola na mecz przy xG 1,4. Sassuolo strzela mniej więcej tyle, ile wynika z okazji: 1,7 gola na mecz przy xG 1,6. Średnie Superbetu liczone są z meczów w jego bazie, dlatego mogą się minimalnie różnić od naszych wyliczeń z tabeli wyżej.

Jak Frosinone wypada u siebie, a Sassuolo na wyjeździe?

Ten mecz Frosinone rozgrywa u siebie, a Sassuolo na wyjeździe, więc warto rozdzielić te dwa zestawy liczb. U siebie Frosinone ma za sobą 3 mecze, ze średnią 1,67 gola strzelonego i 1,0 straconego oraz 33,3% spotkań powyżej 2,5 bramki. Na wyjeździe Sassuolo ma 3 mecze, ze średnią 1,33 gola strzelonego i 2,0 straconego oraz 100,0% spotkań z przekroczoną granicą 2,5 bramki.

Łączna liczba bramek w domowych meczach Frosinone wynosi średnio 2,67, a w wyjazdowych spotkaniach Sassuolo — 3,33. Wskaźnik BTTS w tym rozbiciu to 33,3% u gospodarza i 100,0% u gościa. Przy tak krótkich seriach te wartości są mniej stabilne niż średnie ogólne, więc traktujemy je jako uzupełnienie, a nie podstawę analizy.

W którą stronę przechylają się liczby przed tym meczem?

Najbliższy rynek według danych
powyżej 2,5 bramki

Najmocniejsze pokrycie w danych ma strona bramkowa. Uśredniony odsetek meczów z przekroczoną granicą 2,5 gola wynosi dla tej pary 66,7%, a w spotkaniach obu zespołów pada średnio 3,0 bramki. To najwyraźniejsza tendencja widoczna w tych liczbach i to od niej zaczynamy analizę tego meczu.

Kupony i analizy w darmowej grupie

To wskazanie kierunku, a nie kupon na mecz Frosinone – Sassuolo: statystyka nie wie nic o dzisiejszym składzie, kontuzjach ani o tym, jak ważne jest to spotkanie dla każdej ze stron. Kursy z tabeli wyżej pokazują, jak ten sam mecz wycenia rynek, i dopiero zestawienie obu obrazów daje sensowny punkt wyjścia.

Analizy i kupony na ten mecz publikujemy na bieżąco w darmowej grupie na Telegramie. Tutaj zostają liczby, tam dochodzi kontekst: składy, znaczenie spotkania i to, czy w ogóle warto się nim zajmować.

Gdzie oglądać mecz Frosinone – Sassuolo?

Mecz Frosinone – Sassuolo rozpoczyna się o godzinie 20:45, 16 października 2026. Prawa do transmisji tych rozgrywek w Polsce ma Eleven Sports w pakiecie Canal+, zwykle razem z dostępem w usłudze internetowej tej samej stacji. Umowy transmisyjne zmieniają się jednak między sezonami, więc przed meczem warto sprawdzić bieżący program nadawcy — my nie prowadzimy transmisji ani nie odsyłamy do nielegalnych źródeł.

Czy to dużo na tle innych rozgrywek?

Żeby wskaźniki z tej strony miały punkt odniesienia, warto zestawić je z ligą, którą liczymy codziennie. W Ekstraklasie w tym sezonie pada średnio 3,01 gola na mecz, 65,9% spotkań kończy się wynikiem BTTS, a 62,5% przekracza granicę 2,5 bramki. Dopiero na tym tle widać, czy wartości Frosinone i Sassuolo są wysokie, czy zupełnie przeciętne.

Zespół taki jak Frosinone czy Sassuolo z BTTS w okolicach 65,9% nie wyróżnia się niczym — informację niesie dopiero wyraźne odchylenie w jedną albo drugą stronę. Ten sam mechanizm działa przy średniej bramkowej: różnica rzędu kilku dziesiątych gola na mecz przy próbie z początku sezonu mieści się w zwykłym rozrzucie.

Czego te statystyki nie obejmują?

Wskaźniki opisują dotychczasowy przebieg sezonu, a nie to, co stanie się dziś. Im krótsza seria meczów za nimi stoi, tym łatwiej pomylić przypadek z tendencją. Nie znajdziesz tu również informacji o składach, kontuzjach, zawieszeniach ani o wadze spotkania dla każdej ze stron — a to często właśnie te czynniki decydują o przebiegu meczu Frosinone – Sassuolo.

Jeśli mecz Frosinone – Sassuolo jest jednym z pierwszych, które analizujesz samodzielnie, zacznij od podstaw: jak czytać kursy, czym jest value bet oraz zarządzanie bankrollem. Szerszy poradnik znajdziesz w dziale typy bukmacherskie, a komplet naszych danych w dziale statystyki.

Zastrzeżenie. Ta strona nie jest poradą inwestycyjną ani zachętą do gry. Treści 18+. Hazard może uzależniać — jeśli czujesz, że tracisz kontrolę, zadzwoń pod bezpłatny numer 116 123 albo ustaw limity u bukmachera.

Najczęstsze pytania

Skąd pochodzą statystyki meczu Frosinone – Sassuolo?

Wszystkie wskaźniki wyliczamy sami z surowych wyników meczów Frosinone i Sassuolo w bieżącym sezonie ich ostatnich rozegranych spotkań. Wyniki pobieramy automatycznie, a każda liczba przed publikacją przechodzi maszynową kontrolę zgodności z danymi źródłowymi — jeśli którejkolwiek nie da się potwierdzić, strona w ogóle nie powstaje.

Czy podajecie typ na ten mecz?

Nie podajemy tu gotowego kuponu na mecz Frosinone – Sassuolo, bo strona ma pokazywać dane, a nie sprzedawać decyzję. Piszemy jedynie, w którą stronę przechylają się liczby, i zawsze dodajemy, czego nie obejmują. Propozycje z pełnym uzasadnieniem trafiają do darmowej grupy na Telegramie, gdzie widać cały tok rozumowania, łącznie z meczami, które uznajemy za nie do ruszenia.

Co dokładnie oznacza wskaźnik BTTS?

BTTS, czyli „both teams to score”, to zdarzenie, w którym gola strzelają obie strony. W zestawieniu Frosinone i Sassuolo podajemy je jako procent meczów z takim wynikiem. Ta sama liczba może opisywać drużynę z bardzo dobrą obroną i drużynę, która po prostu nie potrafi trafić — dlatego obok zawsze podajemy średnią bramek strzelonych i straconych.

Kiedy ta strona zostanie zaktualizowana?

Statystyki na tej stronie opisują stan przed pierwszym gwizdkiem i pochodzą z meczów rozegranych do 16 października 2026. Po zakończeniu spotkania wracamy tutaj i dopisujemy wynik razem z krótkim podsumowaniem, dzięki czemu strona zostaje użyteczna także później. Same wskaźniki obu drużyn przeliczamy codziennie, więc przy kolejnym meczu Frosinone albo Sassuolo znajdziesz już zaktualizowane wartości.

Sprawdź też

Analizy meczów
Promocje bukmacherskie
Statystyki drużyn
Statystyki lig
Poradniki
Zestawienia dnia

Liczby To Początek

Statystyki pokazują tendencje. Konkretne analizy meczów publikujemy w grupach VIP. Żaden typ nie gwarantuje wygranej.

Zobacz Pakiety VIP