Zebraliśmy komplet statystyk obu drużyn przed spotkaniem Corum – Rizespor. Wszystkie wskaźniki pochodzą z rozgrywek krajowych i liczymy je sami z surowych wyników. Poniżej znajdziesz porównanie formy, bramek i wskaźników bramkowych, a na końcu to, w którą stronę te dane się przechylają. Na stronie znajdziesz też kursy bukmacherów oraz xG z bieżącego sezonu.
Jakie są kursy na mecz Corum – Rizespor?
Superbet wycenia wygraną zespołu Corum na 2,00, remis na 3,55, a zwycięstwo zespołu Rizespor na 3,35. Po odjęciu marży bukmachera daje to około 46% szans gospodarzom, 26% na remis i 28% gościom. Poniżej zestawiamy je z kursami LV BET z tego samego odczytu.
| Zakład | LV BET | |
|---|---|---|
| 1Corum | 2,00 | 2,07 |
| Xremis | 3,55 | 3,80 |
| 2Rizespor | 3,35 | 3,25 |
| Obie drużyny strzelą | ||
| tak | 1,65 | 1,62 |
| nie | 2,12 | 2,20 |
| Liczba goli | ||
| powyżej 2,5 | 1,77 | 1,72 |
| poniżej 2,5 | 2,05 | 2,12 |
Kurs Superbetu 1,65 na to, że obie drużyny strzelą, odpowiada mniej więcej 56% szans. W meczach zespołu Corum obie strony trafiały w 57,1% spotkań, a w meczach zespołu Rizespor w 28,6%. Na powyżej 2,5 gola kurs wynosi 1,77, czyli około 54%, przy 85,7% i 42,9% takich meczów u obu drużyn. Najmocniej kurs i dotychczasowe mecze rozchodzą się przy rynku „obie strzelą”: różnica to około 13 punktów procentowych.
Co mówią liczby przed meczem Corum – Rizespor?
Przed tym spotkaniem dane najmocniej różnicują dorobek punktowy i skuteczność. Corum zbiera średnio 1,43 punktu na mecz, a Rizespor 1,43 punktu; pierwszy z nich ma w tym sezonie 7 spotkań, drugi 7 spotkań. Wyższą średnią bramek strzelonych ma Corum — 2,29 gola na mecz wobec 1,0 u rywala.
Po drugiej stronie boiska niższą średnią straconych notuje Rizespor — 1,29 bramki na mecz, podczas gdy Corum traci średnio 1,71. W sumie oba zespoły zdobyły w tym sezonie 23 bramki, co przy ich dotychczasowych rozgrywkach daje obraz pary raczej otwartej.
Pod względem BTTS zespoły są zbliżone — 57,1% i 28,6% — więc ten wskaźnik niewiele tutaj różnicuje. Odsetek meczów z przekroczoną granicą 2,5 bramki wynosi 85,7% u zespołu Corum oraz 42,9% u zespołu Rizespor, czyli 42,8 punktu procentowego różnicy.
Jak wypadają Corum i Rizespor w bezpośrednim zestawieniu?
W tabeli znajdziesz Corum i Rizespor opisane tym samym zestawem liczb. „Gole/mecz” oznacza sumę bramek w spotkaniach drużyny, a progi over mówią, jak często jej mecze przekraczały kolejne granice bramkowe.
| Wskaźnik | Corum | Rizespor |
|---|---|---|
| Rozgrywki | Super Lig | Super Lig |
| Rozegrane mecze | 7 | 7 |
| Bilans W-R-P | 3-1-3 | 3-1-3 |
| Punkty na mecz | 1,43 | 1,43 |
| Bramki strzelone | 16 | 7 |
| Bramki stracone | 12 | 9 |
| Średnio strzela | 2,29 | 1,0 |
| Średnio traci | 1,71 | 1,29 |
| Gole/mecz | 4,0 | 2,29 |
| BTTS | 57,1% | 28,6% |
| Over 1,5 | 85,7% | 71,4% |
| Over 2,5 | 85,7% | 42,9% |
| Over 3,5 | 42,9% | 14,3% |
| Czyste konta | 2 | 2 |
| Mecze bez gola | 1 | 3 |
| Forma | PWWPW | WPWRP |
Która drużyna jest w lepszej formie?
Bilans zespołu Corum w tym sezonie to 3-1-3, a zespołu Rizespor — 3-1-3, licząc kolejno zwycięstwa, remisy i porażki. Corum nie ma obecnie serii dłuższej niż jedno spotkanie. Rizespor nie ma obecnie serii dłuższej niż jedno spotkanie. Forma z ostatnich meczów ligowych, od najstarszego do najnowszego, wygląda następująco: PWWPW oraz WPWRP.
Ostatnie spotkania, jakie Corum i Rizespor rozegrały w rozgrywkach krajowych, razem z wynikami i miejscem rozegrania, zebraliśmy w dwóch tabelach poniżej. To dokładnie ten sam materiał, z którego wyliczamy wszystkie średnie na tej stronie.
Corum — ostatnie mecze
Rizespor — ostatnie mecze
Ile bramek pada w meczach tych drużyn?
W spotkaniach Corum pada średnio 4,0 bramki, a w meczach Rizespor — 2,29. Granicę 1,5 gola przekroczyło 85,7% meczów pierwszego zespołu i 71,4% drugiego, granicę 2,5 odpowiednio 85,7% i 42,9%, a próg 3,5 bramki 42,9% oraz 14,3%.
Czystych kont Corum ma 2, a Rizespor — 2. Meczów bez zdobytej bramki pierwszy zespół notuje 1, drugi 3. To dwie wartości, które najlepiej pokazują, czy niski wskaźnik BTTS bierze się ze szczelnej obrony, czy z problemów ze skutecznością.
Ile okazji stwarzają Corum i Rizespor?
Według statystyk Superbetu z bieżącego sezonu Corum ma średnio 1,5 xG na mecz, czyli goli oczekiwanych z jakości stwarzanych sytuacji, a Rizespor 1,5. Corum oddaje przeciętnie 13,0 strzału w meczu, z czego 5,3 celnego, a Rizespor odpowiednio 16,0 i 5,0.
Corum strzela więcej, niż wynika z okazji: 2,3 gola na mecz przy xG 1,5. Tak wysoka skuteczność rzadko utrzymuje się przez cały sezon. Rizespor marnuje część sytuacji: zdobywa 1,0 gola na mecz, choć jakość okazji wskazuje na 1,5. Średnie Superbetu liczone są z meczów w jego bazie, dlatego mogą się minimalnie różnić od naszych wyliczeń z tabeli wyżej.
Jak Corum wypada u siebie, a Rizespor na wyjeździe?
Ten mecz Corum rozgrywa u siebie, a Rizespor na wyjeździe, więc warto rozdzielić te dwa zestawy liczb. U siebie Corum ma za sobą 3 mecze, ze średnią 1,33 gola strzelonego i 1,0 straconego oraz 66,7% spotkań powyżej 2,5 bramki. Na wyjeździe Rizespor ma 4 mecze, ze średnią 1,75 gola strzelonego i 0,75 straconego oraz 50,0% spotkań z przekroczoną granicą 2,5 bramki.
Łączna liczba bramek w domowych meczach Corum wynosi średnio 2,33, a w wyjazdowych spotkaniach Rizespor — 2,5. Wskaźnik BTTS w tym rozbiciu to 33,3% u gospodarza i 50,0% u gościa. Przy tak krótkich seriach te wartości są mniej stabilne niż średnie ogólne, więc traktujemy je jako uzupełnienie, a nie podstawę analizy.
W którą stronę przechylają się liczby przed tym meczem?
Najmocniejsze pokrycie w danych ma strona bramkowa. Uśredniony odsetek meczów z przekroczoną granicą 2,5 gola wynosi dla tej pary 64,3%, a w spotkaniach obu zespołów pada średnio 3,15 bramki. To najwyraźniejsza tendencja widoczna w tych liczbach i to od niej zaczynamy analizę tego meczu.
Kupony i analizy w darmowej grupieTo wskazanie kierunku, a nie kupon na mecz Corum – Rizespor: statystyka nie wie nic o dzisiejszym składzie, kontuzjach ani o tym, jak ważne jest to spotkanie dla każdej ze stron. Kursy z tabeli wyżej pokazują, jak ten sam mecz wycenia rynek, i dopiero zestawienie obu obrazów daje sensowny punkt wyjścia.
Analizy i kupony na ten mecz publikujemy na bieżąco w darmowej grupie na Telegramie. Tutaj zostają liczby, tam dochodzi kontekst: składy, znaczenie spotkania i to, czy w ogóle warto się nim zajmować.
Gdzie oglądać mecz Corum – Rizespor?
Mecz Corum – Rizespor rozpoczyna się o godzinie 19:00, 16 października 2026. Prawa do transmisji tych rozgrywek w Polsce ma nadawca posiadający prawa na Polskę, zwykle razem z dostępem w usłudze internetowej tej samej stacji. Umowy transmisyjne zmieniają się jednak między sezonami, więc przed meczem warto sprawdzić bieżący program nadawcy — my nie prowadzimy transmisji ani nie odsyłamy do nielegalnych źródeł.
Czy to dużo na tle innych rozgrywek?
Żeby wskaźniki z tej strony miały punkt odniesienia, warto zestawić je z ligą, którą liczymy codziennie. W Ekstraklasie w tym sezonie pada średnio 3,01 gola na mecz, 65,9% spotkań kończy się wynikiem BTTS, a 62,5% przekracza granicę 2,5 bramki. Dopiero na tym tle widać, czy wartości Corum i Rizespor są wysokie, czy zupełnie przeciętne.
Zespół taki jak Corum czy Rizespor z BTTS w okolicach 65,9% nie wyróżnia się niczym — informację niesie dopiero wyraźne odchylenie w jedną albo drugą stronę. Ten sam mechanizm działa przy średniej bramkowej: różnica rzędu kilku dziesiątych gola na mecz przy próbie z początku sezonu mieści się w zwykłym rozrzucie.
Czego te statystyki nie obejmują?
Wszystko powyżej dotyczy meczów już rozegranych. Przy kilku spotkaniach na zespół każdy kolejny wynik przestawia średnie na tyle mocno, że traktowanie ich jako prognozy jest błędem. Nie znajdziesz tu również informacji o składach, kontuzjach, zawieszeniach ani o wadze spotkania dla każdej ze stron — a to często właśnie te czynniki decydują o przebiegu meczu Corum – Rizespor.
Jeśli mecz Corum – Rizespor jest jednym z pierwszych, które analizujesz samodzielnie, zacznij od podstaw: jak czytać kursy, czym jest value bet oraz zarządzanie bankrollem. Szerszy poradnik znajdziesz w dziale typy bukmacherskie, a komplet naszych danych w dziale statystyki.
Najczęstsze pytania
Skąd pochodzą statystyki meczu Corum – Rizespor?
Podstawą są surowe wyniki ostatnich spotkań Corum i Rizespor, przeliczane naszym własnym kodem. Zanim liczba trafi na stronę, automat sprawdza, czy wynika z danych źródłowych; wartość, której nie da się potwierdzić, blokuje publikację całej strony, a nie tylko pojedynczego zdania.
Czy podajecie typ na ten mecz?
Nie podajemy tu gotowego kuponu na mecz Corum – Rizespor, bo strona ma pokazywać dane, a nie sprzedawać decyzję. Piszemy jedynie, w którą stronę przechylają się liczby, i zawsze dodajemy, czego nie obejmują. Propozycje z pełnym uzasadnieniem trafiają do darmowej grupy na Telegramie, gdzie widać cały tok rozumowania, łącznie z meczami, które uznajemy za nie do ruszenia.
Co dokładnie oznacza wskaźnik BTTS?
Skrót BTTS oznacza „both teams to score” — obie drużyny trafiają do siatki. W tabeli powyżej pokazujemy, w jakiej części spotkań Corum i Rizespor tak się stało. Wysoki wynik zwykle świadczy o otwartej grze, niski może mieć dwie zupełnie różne przyczyny: szczelną obronę albo problem ze zdobywaniem bramek. Rozróżnia je dopiero porównanie średnich strzelonych i straconych.
Kiedy ta strona zostanie zaktualizowana?
Statystyki na tej stronie opisują stan przed pierwszym gwizdkiem i pochodzą z meczów rozegranych do 16 października 2026. Po zakończeniu spotkania wracamy tutaj i dopisujemy wynik razem z krótkim podsumowaniem, dzięki czemu strona zostaje użyteczna także później. Same wskaźniki obu drużyn przeliczamy codziennie, więc przy kolejnym meczu Corum albo Rizespor znajdziesz już zaktualizowane wartości.