Zebraliśmy komplet statystyk obu drużyn przed spotkaniem Heerenveen – Excelsior. Wszystkie wskaźniki pochodzą z rozgrywek krajowych i liczymy je sami z surowych wyników. Poniżej znajdziesz porównanie formy, bramek i wskaźników bramkowych, a na końcu to, w którą stronę te dane się przechylają. Na stronie znajdziesz też kursy bukmacherów, xG z bieżącego sezonu oraz historię bezpośrednich meczów.
Jakie są kursy na mecz Heerenveen – Excelsior?
Na zwycięstwo zespołu Heerenveen Superbet daje kurs 1,65, na remis 4,15, a na wygraną zespołu Excelsior 4,40. Przeliczone na procenty, już bez marży bukmachera, to około 56% dla gospodarzy, 22% na remis i 21% dla gości. Poniżej zestawiamy je z kursami LV BET z tego samego odczytu.
| Zakład | LV BET | |
|---|---|---|
| 1Heerenveen | 1,65 | 1,65 |
| Xremis | 4,15 | 4,05 |
| 2Excelsior | 4,40 | 4,85 |
| Obie drużyny strzelą | ||
| tak | 1,47 | 1,45 |
| nie | 2,52 | 2,65 |
| Liczba goli | ||
| powyżej 2,5 | 1,44 | 1,42 |
| poniżej 2,5 | 2,77 | 2,85 |
Kurs Superbetu 1,47 na to, że obie drużyny strzelą, odpowiada mniej więcej 63% szans. W meczach zespołu Heerenveen obie strony trafiały w 37,5% spotkań, a w meczach zespołu Excelsior w 75,0%. Na powyżej 2,5 gola kurs wynosi 1,44, czyli około 66%, przy 50,0% i 100,0% takich meczów u obu drużyn.
Co mówią liczby przed meczem Heerenveen – Excelsior?
Przed tym spotkaniem dane najmocniej różnicują dorobek punktowy i skuteczność. Excelsior zbiera średnio 1,38 punktu na mecz, a Heerenveen 1,12 punktu; pierwszy z nich ma w tym sezonie 8 spotkań, drugi 8 spotkań. Wyższą średnią bramek strzelonych ma Excelsior — 2,0 gola na mecz wobec 1,38 u rywala.
Po drugiej stronie boiska niższą średnią straconych notuje Heerenveen — 1,38 bramki na mecz, podczas gdy Excelsior traci średnio 1,75. W sumie oba zespoły zdobyły w tym sezonie 27 bramek, co przy ich dotychczasowych rozgrywkach daje obraz pary raczej otwartej.
Największa rozbieżność dotyczy BTTS: 37,5% u zespołu Heerenveen wobec 75,0% u zespołu Excelsior. Taki rozjazd zwykle oznacza, że oba zespoły grają spotkania o zupełnie innym charakterze. Odsetek meczów z przekroczoną granicą 2,5 bramki wynosi 50,0% u zespołu Heerenveen oraz 100,0% u zespołu Excelsior, czyli 50,0 punktu procentowego różnicy.
Jak wypadają Heerenveen i Excelsior w bezpośrednim zestawieniu?
Poniżej te same wskaźniki po obu stronach. Wartość „gole/mecz” liczymy dla Heerenveen i Excelsior jako sumę wszystkich bramek w meczach zespołu, niezależnie od tego, kto je zdobył. Wiersze over to procent spotkań, w których przekroczono kolejne progi bramkowe.
| Wskaźnik | Heerenveen | Excelsior |
|---|---|---|
| Rozgrywki | Eredivisie | Eredivisie |
| Rozegrane mecze | 8 | 8 |
| Bilans W-R-P | 2-3-3 | 3-2-3 |
| Punkty na mecz | 1,12 | 1,38 |
| Bramki strzelone | 11 | 16 |
| Bramki stracone | 11 | 14 |
| Średnio strzela | 1,38 | 2,0 |
| Średnio traci | 1,38 | 1,75 |
| Gole/mecz | 2,75 | 3,75 |
| BTTS | 37,5% | 75,0% |
| Over 1,5 | 75,0% | 100,0% |
| Over 2,5 | 50,0% | 100,0% |
| Over 3,5 | 50,0% | 50,0% |
| Czyste konta | 3 | 2 |
| Mecze bez gola | 3 | 0 |
| Forma | RPRWP | WRPRP |
Która drużyna jest w lepszej formie?
Bilans zespołu Heerenveen w tym sezonie to 2-3-3, a zespołu Excelsior — 3-2-3, licząc kolejno zwycięstwa, remisy i porażki. Heerenveen nie ma obecnie serii dłuższej niż jedno spotkanie. Excelsior nie ma obecnie serii dłuższej niż jedno spotkanie. Forma z ostatnich meczów ligowych, od najstarszego do najnowszego, wygląda następująco: RPRWP oraz WRPRP.
Ostatnie spotkania, jakie Heerenveen i Excelsior rozegrały w rozgrywkach krajowych, razem z wynikami i miejscem rozegrania, zebraliśmy w dwóch tabelach poniżej. To dokładnie ten sam materiał, z którego wyliczamy wszystkie średnie na tej stronie.
Heerenveen — ostatnie mecze
Excelsior — ostatnie mecze
Jak kończyły się dotychczasowe mecze Heerenveen – Excelsior?
Od 2002 roku te drużyny spotkały się 28 razy. Zespół Heerenveen wygrał 17 meczów, zespół Excelsior wygrał 8 meczów, a liczba remisów to 3. Ostatnie spotkanie, rozegrane 07.03.2026, zakończyło się wynikiem 1:2 (Excelsior – Heerenveen).
W 5 ostatnich meczach bezpośrednich padło łącznie 12 bramek. Obie drużyny trafiły do siatki 2 razy, a granicę 2,5 gola przekroczono 4 razy. Przy tak krótkiej serii to raczej tło niż argument, ale pokazuje, jakie mecze te zespoły grają przeciwko sobie.
Ile bramek pada w meczach tych drużyn?
W spotkaniach Heerenveen pada średnio 2,75 bramki, a w meczach Excelsior — 3,75. Granicę 1,5 gola przekroczyło 75,0% meczów pierwszego zespołu i 100,0% drugiego, granicę 2,5 odpowiednio 50,0% i 100,0%, a próg 3,5 bramki 50,0% oraz 50,0%.
Czystych kont Heerenveen ma 3, a Excelsior — 2. Meczów bez zdobytej bramki pierwszy zespół notuje 3, drugi 0. To dwie wartości, które najlepiej pokazują, czy niski wskaźnik BTTS bierze się ze szczelnej obrony, czy z problemów ze skutecznością.
Ile okazji stwarzają Heerenveen i Excelsior?
Według statystyk Superbetu z bieżącego sezonu Heerenveen ma średnio 1,4 xG na mecz, czyli goli oczekiwanych z jakości stwarzanych sytuacji, a Excelsior 1,4. Heerenveen oddaje przeciętnie 15,5 strzału w meczu, z czego 5,9 celnego, a Excelsior odpowiednio 11,4 i 4,7.
Heerenveen strzela mniej więcej tyle, ile wynika z okazji: 1,4 gola na mecz przy xG 1,4. Excelsior strzela więcej, niż wynika z okazji: 2,1 gola na mecz przy xG 1,4. Tak wysoka skuteczność rzadko utrzymuje się przez cały sezon. Średnie Superbetu liczone są z meczów w jego bazie, dlatego mogą się minimalnie różnić od naszych wyliczeń z tabeli wyżej.
Jak Heerenveen wypada u siebie, a Excelsior na wyjeździe?
Ten mecz Heerenveen rozgrywa u siebie, a Excelsior na wyjeździe, więc warto rozdzielić te dwa zestawy liczb. U siebie Heerenveen ma za sobą 4 mecze, ze średnią 0,75 gola strzelonego i 1,25 straconego oraz 25,0% spotkań powyżej 2,5 bramki. Na wyjeździe Excelsior ma 4 mecze, ze średnią 2,75 gola strzelonego i 1,0 straconego oraz 100,0% spotkań z przekroczoną granicą 2,5 bramki.
Łączna liczba bramek w domowych meczach Heerenveen wynosi średnio 2,0, a w wyjazdowych spotkaniach Excelsior — 3,75. Wskaźnik BTTS w tym rozbiciu to 25,0% u gospodarza i 50,0% u gościa. Przy tak krótkich seriach te wartości są mniej stabilne niż średnie ogólne, więc traktujemy je jako uzupełnienie, a nie podstawę analizy.
W którą stronę przechylają się liczby przed tym meczem?
Najmocniejsze pokrycie w danych ma strona bramkowa. Uśredniony odsetek meczów z przekroczoną granicą 2,5 gola wynosi dla tej pary 75,0%, a w spotkaniach obu zespołów pada średnio 3,25 bramki. To najwyraźniejsza tendencja widoczna w tych liczbach i to od niej zaczynamy analizę tego meczu.
Kupony i analizy w darmowej grupieTo wskazanie kierunku, a nie kupon na mecz Heerenveen – Excelsior: statystyka nie wie nic o dzisiejszym składzie, kontuzjach ani o tym, jak ważne jest to spotkanie dla każdej ze stron. Kursy z tabeli wyżej pokazują, jak ten sam mecz wycenia rynek, i dopiero zestawienie obu obrazów daje sensowny punkt wyjścia.
Gotowe propozycje na ten mecz razem z uzasadnieniem wrzucamy do darmowej grupy na Telegramie. Ta strona pokazuje surowe liczby, grupa pokazuje, co z nimi robimy — łącznie z sytuacjami, w których uznajemy, że lepiej dane spotkanie odpuścić.
Gdzie oglądać mecz Heerenveen – Excelsior?
Mecz Heerenveen – Excelsior rozpoczyna się o godzinie 20:00, 16 października 2026. Prawa do transmisji tych rozgrywek w Polsce ma nadawca posiadający prawa na Polskę, zwykle razem z dostępem w usłudze internetowej tej samej stacji. Umowy transmisyjne zmieniają się jednak między sezonami, więc przed meczem warto sprawdzić bieżący program nadawcy — my nie prowadzimy transmisji ani nie odsyłamy do nielegalnych źródeł.
Czy to dużo na tle innych rozgrywek?
Żeby wskaźniki z tej strony miały punkt odniesienia, warto zestawić je z ligą, którą liczymy codziennie. W Ekstraklasie w tym sezonie pada średnio 3,01 gola na mecz, 65,9% spotkań kończy się wynikiem BTTS, a 62,5% przekracza granicę 2,5 bramki. Dopiero na tym tle widać, czy wartości Heerenveen i Excelsior są wysokie, czy zupełnie przeciętne.
Zespół taki jak Heerenveen czy Excelsior z BTTS w okolicach 65,9% nie wyróżnia się niczym — informację niesie dopiero wyraźne odchylenie w jedną albo drugą stronę. Ten sam mechanizm działa przy średniej bramkowej: różnica rzędu kilku dziesiątych gola na mecz przy próbie z początku sezonu mieści się w zwykłym rozrzucie.
Czego te statystyki nie obejmują?
Wszystko powyżej dotyczy meczów już rozegranych. Przy kilku spotkaniach na zespół każdy kolejny wynik przestawia średnie na tyle mocno, że traktowanie ich jako prognozy jest błędem. Nie znajdziesz tu również informacji o składach, kontuzjach, zawieszeniach ani o wadze spotkania dla każdej ze stron — a to często właśnie te czynniki decydują o przebiegu meczu Heerenveen – Excelsior.
Jeśli mecz Heerenveen – Excelsior jest jednym z pierwszych, które analizujesz samodzielnie, zacznij od podstaw: jak czytać kursy, czym jest value bet oraz zarządzanie bankrollem. Szerszy poradnik znajdziesz w dziale typy bukmacherskie, a komplet naszych danych w dziale statystyki.
Najczęstsze pytania
Skąd pochodzą statystyki meczu Heerenveen – Excelsior?
Podstawą są surowe wyniki ostatnich spotkań Heerenveen i Excelsior, przeliczane naszym własnym kodem. Zanim liczba trafi na stronę, automat sprawdza, czy wynika z danych źródłowych; wartość, której nie da się potwierdzić, blokuje publikację całej strony, a nie tylko pojedynczego zdania.
Czy podajecie typ na ten mecz?
Na tej stronie zatrzymujemy się na wskazaniu, w którą stronę przechylają się dane o Heerenveen i Excelsior. Gotowy typ wymaga rzeczy, których statystyka nie zawiera: informacji o składzie, wadze spotkania i aktualnych kursach. Dlatego kupony z uzasadnieniem publikujemy w darmowej grupie na Telegramie, a tę stronę traktujemy jako część analizy, którą robisz samodzielnie.
Co dokładnie oznacza wskaźnik BTTS?
BTTS, czyli „both teams to score”, to zdarzenie, w którym gola strzelają obie strony. W zestawieniu Heerenveen i Excelsior podajemy je jako procent meczów z takim wynikiem. Ta sama liczba może opisywać drużynę z bardzo dobrą obroną i drużynę, która po prostu nie potrafi trafić — dlatego obok zawsze podajemy średnią bramek strzelonych i straconych.
Kiedy ta strona zostanie zaktualizowana?
Statystyki na tej stronie opisują stan przed pierwszym gwizdkiem i pochodzą z meczów rozegranych do 16 października 2026. Po zakończeniu spotkania wracamy tutaj i dopisujemy wynik razem z krótkim podsumowaniem, dzięki czemu strona zostaje użyteczna także później. Same wskaźniki obu drużyn przeliczamy codziennie, więc przy kolejnym meczu Heerenveen albo Excelsior znajdziesz już zaktualizowane wartości.