Liga Narodów • 26 września 2026

Liga Narodów
26 września w liczbach

Forma, bramki i wskaźniki bramkowe wszystkich grających dziś drużyn.

Jak się skończyło

Godz.GospodarzWynikGość
15:00Słowenia0:0Szkocja
18:00Bułgaria1:2Luksemburg
18:00Islandia1:1Estonia
18:00San Marino0:7Finlandia
18:00Wyspy Owcze1:1Kazachstan
20:45Albania2:0Białoruś
20:45Anglia2:3Hiszpania
20:45Czechy1:2Chorwacja
20:45Macedonia Północna0:3Szwajcaria
20:45Słowacja2:0Mołdawia

Co pokazały wyniki?

W 10 rozegranych spotkaniach padło łącznie 29 bramek, czyli średnio 2,9 na mecz. Obie drużyny trafiały do siatki w 5 z nich, co daje 50,0%, a granicę 2,5 bramki przekroczyło 5 spotkań, czyli 50,0%. Poniżej zostawiamy statystyki sprzed meczów — dzięki temu widać, na ile przedmeczowe wskaźniki pokryły się z tym, co wydarzyło się na boisku.

Liga Narodów — statystyki drużyn przed meczami
Liga Narodów — 26 września 2026

W programie 10 spotkań:
  • 15:00 — Słowenia – Szkocja
  • 18:00 — Bułgaria – Luksemburg
  • 18:00 — Islandia – Estonia
  • 18:00 — San Marino – Finlandia
  • 18:00 — Wyspy Owcze – Kazachstan
  • 20:45 — Albania – Białoruś
  • 20:45 — Anglia – Hiszpania
  • 20:45 — Czechy – Chorwacja
  • 20:45 — Macedonia Północna – Szwajcaria
  • 20:45 — Słowacja – Mołdawia

Zebraliśmy statystyki wszystkich 20 drużyn, które grają tego dnia. Liczby pochodzą z ich rozgrywek krajowych w bieżącym sezonie i wyliczamy je sami z surowych wyników. Nie podajemy typów — pokazujemy dane i to, co z nich wynika.

Jak wygląda cała stawka w liczbach?

W zestawieniu poniżej znajdziesz wszystkie grające dziś drużyny z Liga Narodów. Wartość „gole/mecz” liczymy jako sumę bramek padłych w spotkaniach danego zespołu — własnych i straconych. Kolumny BTTS i over 2,5 pokazują, w jakim odsetku meczów doszło do tych zdarzeń, a forma to wyniki kolejnych spotkań w porządku chronologicznym.

Godz.DrużynaLigaMBilans Gole/meczBTTSOver 2,5Forma
15:00Słoweniamecze reprezentacji52-2-11,840,0%20,0%WPRRW
Szkocjamecze reprezentacji84-1-31,6212,5%37,5%WPWPP
18:00Bułgariamecze reprezentacji51-1-32,860,0%60,0%PWRPP
Luksemburgmecze reprezentacji52-2-12,440,0%40,0%RPRWW
18:00Islandiamecze reprezentacji61-0-53,8366,7%83,3%WPPPP
Estoniamecze reprezentacji30-1-21,330,0%33,3%PRP
18:00San Marinomecze reprezentacji31-1-13,0100,0%66,7%RWP
Finlandiamecze reprezentacji30-0-32,3333,3%33,3%PPP
18:00Wyspy Owczemecze reprezentacji31-1-11,3333,3%0,0%RWP
Kazachstanmecze reprezentacji40-0-43,025,0%50,0%PPPP
20:45Albaniamecze reprezentacji31-1-11,3333,3%33,3%WRP
Białoruśmecze reprezentacji40-3-12,575,0%25,0%RPRR
20:45Angliamecze reprezentacji1210-1-13,9258,3%83,3%WWWPW
Hiszpaniamecze reprezentacji1512-2-13,653,3%73,3%WWWWW
20:45Czechymecze reprezentacji61-3-22,1766,7%50,0%RWPRP
Chorwacjamecze reprezentacji93-2-43,055,6%55,6%PPWWP
20:45Macedonia Północnamecze reprezentacji33-0-01,330,0%0,0%WWW
Szwajcariamecze reprezentacji94-3-23,1177,8%55,6%WWWWP
20:45Słowacjamecze reprezentacji52-1-21,840,0%40,0%WPWRP
Mołdawiamecze reprezentacji31-1-11,3333,3%0,0%PWR

Co mówią liczby przed meczem Słowenia – Szkocja?

Spotkanie zaplanowano na godzinę 15:00. Więcej punktów w lidze krajowej zdobył Szkocja (13 punktów w 8 meczach) niż Słowenia (8 punktów w 5 meczach). Skuteczniejszy w ataku jest Słowenia ze średnią 0,8 gola na mecz wobec 0,62 u rywala, a niższą średnią straconych notuje Słowenia — 1,0 bramki na mecz. Uśredniając spotkania obu drużyn, wychodzi 1,71 gola na mecz — to prosta średnia z dotychczasowych spotkań obu zespołów, a nie prognoza dla tego meczu.

Pod względem BTTS oba zespoły są zbliżone — 40,0% i 12,5% — więc ten wskaźnik niewiele tutaj różnicuje. Odsetek spotkań z przekroczoną granicą 2,5 bramki wynosi 20,0% u zespołu Słowenia oraz 37,5% u zespołu Szkocja. Forma z ostatnich meczów ligowych, od najstarszego do najnowszego, to WPRRW oraz WPWPP.

Co mówią liczby przed meczem Bułgaria – Luksemburg?

Spotkanie zaplanowano na godzinę 18:00. Więcej punktów w lidze krajowej zdobył Luksemburg (8 punktów w 5 meczach) niż Bułgaria (4 punkty w 5 meczach). Skuteczniejszy w ataku jest Luksemburg ze średnią 1,6 gola na mecz wobec 0,8 u rywala, a niższą średnią straconych notuje Luksemburg — 0,8 bramki na mecz. Uśredniając spotkania obu drużyn, wychodzi 2,6 gola na mecz — to prosta średnia z dotychczasowych spotkań obu zespołów, a nie prognoza dla tego meczu.

Pod względem BTTS oba zespoły są zbliżone — 60,0% i 40,0% — więc ten wskaźnik niewiele tutaj różnicuje. Odsetek spotkań z przekroczoną granicą 2,5 bramki wynosi 60,0% u zespołu Bułgaria oraz 40,0% u zespołu Luksemburg. Forma z ostatnich meczów ligowych, od najstarszego do najnowszego, to PWRPP oraz RPRWW.

Co mówią liczby przed meczem Islandia – Estonia?

Spotkanie zaplanowano na godzinę 18:00. Więcej punktów w lidze krajowej zdobył Islandia (3 punkty w 6 meczach) niż Estonia (1 punkt w 3 meczach). Skuteczniejszy w ataku jest Islandia ze średnią 1,17 gola na mecz wobec 0,0 u rywala, a niższą średnią straconych notuje Estonia — 1,33 bramki na mecz. Uśredniając spotkania obu drużyn, wychodzi 2,58 gola na mecz — to prosta średnia z dotychczasowych spotkań obu zespołów, a nie prognoza dla tego meczu.

Największa rozbieżność dotyczy BTTS: 66,7% u zespołu Islandia wobec 0,0% u zespołu Estonia, czyli 66,7 punktu procentowego różnicy. Taki rozjazd zwykle oznacza, że oba zespoły grają spotkania o zupełnie innym charakterze. Odsetek spotkań z przekroczoną granicą 2,5 bramki wynosi 83,3% u zespołu Islandia oraz 33,3% u zespołu Estonia. Forma z ostatnich meczów ligowych, od najstarszego do najnowszego, to WPPPP oraz PRP.

Co mówią liczby przed meczem San Marino – Finlandia?

Spotkanie zaplanowano na godzinę 18:00. Więcej punktów w lidze krajowej zdobył San Marino (4 punkty w 3 meczach) niż Finlandia (0 punktów w 3 meczach). Skuteczniejszy w ataku jest San Marino ze średnią 1,67 gola na mecz wobec 0,33 u rywala, a niższą średnią straconych notuje San Marino — 1,33 bramki na mecz. Uśredniając spotkania obu drużyn, wychodzi 2,67 gola na mecz — to prosta średnia z dotychczasowych spotkań obu zespołów, a nie prognoza dla tego meczu.

Największa rozbieżność dotyczy BTTS: 100,0% u zespołu San Marino wobec 33,3% u zespołu Finlandia, czyli 66,7 punktu procentowego różnicy. Taki rozjazd zwykle oznacza, że oba zespoły grają spotkania o zupełnie innym charakterze. Odsetek spotkań z przekroczoną granicą 2,5 bramki wynosi 66,7% u zespołu San Marino oraz 33,3% u zespołu Finlandia. Forma z ostatnich meczów ligowych, od najstarszego do najnowszego, to RWP oraz PPP.

Co mówią liczby przed meczem Wyspy Owcze – Kazachstan?

Spotkanie zaplanowano na godzinę 18:00. Więcej punktów w lidze krajowej zdobył Wyspy Owcze (4 punkty w 3 meczach) niż Kazachstan (0 punktów w 4 meczach). Skuteczniejszy w ataku jest Wyspy Owcze ze średnią 0,67 gola na mecz wobec 0,25 u rywala, a niższą średnią straconych notuje Wyspy Owcze — 0,67 bramki na mecz. Uśredniając spotkania obu drużyn, wychodzi 2,17 gola na mecz — to prosta średnia z dotychczasowych spotkań obu zespołów, a nie prognoza dla tego meczu.

Pod względem BTTS oba zespoły są zbliżone — 33,3% i 25,0% — więc ten wskaźnik niewiele tutaj różnicuje. Odsetek spotkań z przekroczoną granicą 2,5 bramki wynosi 0,0% u zespołu Wyspy Owcze oraz 50,0% u zespołu Kazachstan. Forma z ostatnich meczów ligowych, od najstarszego do najnowszego, to RWP oraz PPPP.

Co mówią liczby przed meczem Albania – Białoruś?

Spotkanie zaplanowano na godzinę 20:45. Więcej punktów w lidze krajowej zdobył Albania (4 punkty w 3 meczach) niż Białoruś (3 punkty w 4 meczach). Skuteczniejszy w ataku jest Białoruś ze średnią 1,0 gola na mecz wobec 0,67 u rywala, a niższą średnią straconych notuje Albania — 0,67 bramki na mecz. Uśredniając spotkania obu drużyn, wychodzi 1,92 gola na mecz — to prosta średnia z dotychczasowych spotkań obu zespołów, a nie prognoza dla tego meczu.

Największa rozbieżność dotyczy BTTS: 33,3% u zespołu Albania wobec 75,0% u zespołu Białoruś, czyli 41,7 punktu procentowego różnicy. Taki rozjazd zwykle oznacza, że oba zespoły grają spotkania o zupełnie innym charakterze. Odsetek spotkań z przekroczoną granicą 2,5 bramki wynosi 33,3% u zespołu Albania oraz 25,0% u zespołu Białoruś. Forma z ostatnich meczów ligowych, od najstarszego do najnowszego, to WRP oraz RPRR.

Co mówią liczby przed meczem Anglia – Hiszpania?

Spotkanie zaplanowano na godzinę 20:45. Więcej punktów w lidze krajowej zdobył Hiszpania (38 punktów w 15 meczach) niż Anglia (31 punktów w 12 meczach). Skuteczniejszy w ataku jest Anglia ze średnią 2,83 gola na mecz wobec 2,47 u rywala, a niższą średnią straconych notuje Anglia — 1,08 bramki na mecz. Uśredniając spotkania obu drużyn, wychodzi 3,76 gola na mecz — to prosta średnia z dotychczasowych spotkań obu zespołów, a nie prognoza dla tego meczu.

Pod względem BTTS oba zespoły są zbliżone — 58,3% i 53,3% — więc ten wskaźnik niewiele tutaj różnicuje. Odsetek spotkań z przekroczoną granicą 2,5 bramki wynosi 83,3% u zespołu Anglia oraz 73,3% u zespołu Hiszpania. Forma z ostatnich meczów ligowych, od najstarszego do najnowszego, to WWWPW oraz WWWWW.

Co mówią liczby przed meczem Czechy – Chorwacja?

Spotkanie zaplanowano na godzinę 20:45. Więcej punktów w lidze krajowej zdobył Chorwacja (11 punktów w 9 meczach) niż Czechy (6 punktów w 6 meczach). Skuteczniejszy w ataku jest Chorwacja ze średnią 1,33 gola na mecz wobec 0,83 u rywala, a niższą średnią straconych notuje Czechy — 1,33 bramki na mecz. Uśredniając spotkania obu drużyn, wychodzi 2,58 gola na mecz — to prosta średnia z dotychczasowych spotkań obu zespołów, a nie prognoza dla tego meczu.

Pod względem BTTS oba zespoły są zbliżone — 66,7% i 55,6% — więc ten wskaźnik niewiele tutaj różnicuje. Odsetek spotkań z przekroczoną granicą 2,5 bramki wynosi 50,0% u zespołu Czechy oraz 55,6% u zespołu Chorwacja. Forma z ostatnich meczów ligowych, od najstarszego do najnowszego, to RWPRP oraz PPWWP.

Co mówią liczby przed meczem Macedonia Północna – Szwajcaria?

Spotkanie zaplanowano na godzinę 20:45. Więcej punktów w lidze krajowej zdobył Szwajcaria (15 punktów w 9 meczach) niż Macedonia Północna (9 punktów w 3 meczach). Skuteczniejszy w ataku jest Szwajcaria ze średnią 1,78 gola na mecz wobec 1,33 u rywala, a niższą średnią straconych notuje Macedonia Północna — 0,0 bramki na mecz. Uśredniając spotkania obu drużyn, wychodzi 2,22 gola na mecz — to prosta średnia z dotychczasowych spotkań obu zespołów, a nie prognoza dla tego meczu.

Największa rozbieżność dotyczy BTTS: 0,0% u zespołu Macedonia Północna wobec 77,8% u zespołu Szwajcaria, czyli 77,8 punktu procentowego różnicy. Taki rozjazd zwykle oznacza, że oba zespoły grają spotkania o zupełnie innym charakterze. Odsetek spotkań z przekroczoną granicą 2,5 bramki wynosi 0,0% u zespołu Macedonia Północna oraz 55,6% u zespołu Szwajcaria. Forma z ostatnich meczów ligowych, od najstarszego do najnowszego, to WWW oraz WWWWP.

Co mówią liczby przed meczem Słowacja – Mołdawia?

Spotkanie zaplanowano na godzinę 20:45. Więcej punktów w lidze krajowej zdobył Słowacja (7 punktów w 5 meczach) niż Mołdawia (4 punkty w 3 meczach). Skuteczniejszy w ataku jest Słowacja ze średnią 1,0 gola na mecz wobec 0,67 u rywala, a niższą średnią straconych notuje Mołdawia — 0,67 bramki na mecz. Uśredniając spotkania obu drużyn, wychodzi 1,56 gola na mecz — to prosta średnia z dotychczasowych spotkań obu zespołów, a nie prognoza dla tego meczu.

Pod względem BTTS oba zespoły są zbliżone — 40,0% i 33,3% — więc ten wskaźnik niewiele tutaj różnicuje. Odsetek spotkań z przekroczoną granicą 2,5 bramki wynosi 40,0% u zespołu Słowacja oraz 0,0% u zespołu Mołdawia. Forma z ostatnich meczów ligowych, od najstarszego do najnowszego, to WPWRP oraz PWR.

Co jeszcze widać w tych danych?

Poza zestawieniem poszczególnych par warto zwrócić uwagę na wartości skrajne. To one najczęściej okazują się później albo najciekawsze, albo najbardziej mylące, dlatego podajemy je zawsze razem z liczbą meczów, na których zostały policzone.

Estonia bez gola. Zespół rozegrał w lidze krajowej (mecze reprezentacji) 3 spotkania i nie zdobył w nich ani jednej bramki, tracąc przy tym 4 bramki. W jego meczach BTTS wystąpił w 0,0% przypadków — to najniższa możliwa wartość, ale wynika ona z nieskuteczności w ataku, a nie ze szczelnej obrony.

Komplet zwycięstw. Macedonia Północna wygrał wszystkie 3 spotkania w lidze krajowej, przy bilansie bramkowym 4:0.

Najbardziej zamknięte mecze. Najniższy odsetek spotkań z obiema drużynami trafiającymi mają Macedonia Północna (0,0%) oraz Szkocja (12,5%). Najlepszą średnią straconych w całej stawce notuje Macedonia Północna — 0,0 bramki na mecz.

Najwięcej bramek. Najwyższy odsetek meczów powyżej 2,5 bramki ma Islandia — 83,3%, przy średniej 3,83 bramki na spotkanie. Najskuteczniejszy w ataku jest Anglia ze średnią 2,83 gola.

Jak te liczby wyglądają na tle Ekstraklasy?

Żeby wskaźniki z tabeli miały punkt odniesienia, warto zestawić je z ligą, którą liczymy codziennie. W Ekstraklasie w tym sezonie pada średnio 2,94 gola na mecz, 65,4% spotkań kończy się wynikiem BTTS, a 60,3% przekracza granicę 2,5 bramki. Średnia liczba bramek w meczach drużyn z tego zestawienia wynosi 2,38.

Dopiero zestawienie z normą pokazuje, co jest wyjątkiem. Przy ligowym poziomie BTTS równym 65,4% wartości zbliżone niczego nie zapowiadają, a interesujące robi się na krańcach skali. To najczęstszy błąd w czytaniu takich tabel.

Najważniejsze zastrzeżenie. Sezony ligowe dopiero się rozpoczęły, więc mówimy o próbach rzędu kilku spotkań na zespół. Przy tak krótkiej serii pojedynczy wynik przesuwa każdy wskaźnik o kilkanaście punktów procentowych. Te liczby opisują dotychczasowy przebieg sezonu. W żadnym razie nie przewidują wyników. Treści 18+. Hazard może uzależniać — ustaw limity.

Dlaczego nie podajemy typów?

Ponieważ statystyka opisuje przeszłość, a nie przyszłość. Zestawienie średnich z lig krajowych nie uwzględnia składów, rotacji, kontuzji ani wagi konkretnego spotkania. Znaczenie ma też układ terminarza: zespół po trudnym wyjeździe albo przed meczem pucharowym często rozkłada siły inaczej.

Potraktuj te dane jako pierwszy krok, po którym trzeba jeszcze sprawdzić składy i kursy. Jeśli dopiero zaczynasz, warto zacząć od podstaw: jak czytać kursy, czym jest value bet oraz zarządzanie bankrollem. Szerszy poradnik znajdziesz w dziale typy bukmacherskie.

Gdzie znajdę szczegółową analizę konkretnego meczu?

Dla wybranych spotkań z tego zestawienia przygotowaliśmy osobne strony z pełnym porównaniem obu drużyn: bilansem, ostatnimi wynikami, podziałem na grę u siebie i na wyjeździe oraz wskazaniem, w którą stronę przechylają się liczby. Poniżej znajdziesz odnośniki do wszystkich, które powstały dla tego dnia.

Najczęstsze pytania

Skąd pochodzą te statystyki?

Wskaźniki dla drużyn z Liga Narodów liczymy sami na podstawie surowych wyników z bieżącego sezonu rozgrywek krajowych każdej z drużyn. Wyniki pobieramy automatycznie i porównujemy między dwoma niezależnymi źródłami. Jeśli którekolwiek z nich się różnią, strona nie jest aktualizowana do czasu wyjaśnienia rozbieżności.

Co dokładnie oznacza wskaźnik BTTS?

Skrót BTTS pochodzi od „both teams to score” i w tabelach Liga Narodów oznacza mecze, w których trafią obie strony. W tabelach pokazujemy, jaki procent spotkań danej drużyny kończył się w ten sposób. Wysoki wynik zwykle świadczy o otwartej grze, niski może oznaczać albo szczelną obronę, albo kłopoty ze zdobywaniem bramek — to dwie różne przyczyny tej samej liczby.

Czy na podstawie tych liczb można obstawiać?

Traktuj te wartości jako pierwszy krok analizy. Opisują wyłącznie to, co już się wydarzyło, i pomijają wszystko, co decyduje o konkretnym meczu: skład, kontuzje, znaczenie spotkania. Przy tak krótkich seriach jeden wynik potrafi wywrócić każdy wskaźnik, dlatego są dodatkiem do analizy, a nie jej zakończeniem.

Jak często aktualizujecie te dane?

Przeliczenie dla Liga Narodów odbywa się codziennie rano, a tabele lig odświeżamy po każdej rozegranej kolejce. Artykuły o kolejkach powstają przed pierwszym gwizdkiem danego dnia, więc opierają się na tym, co było wiadomo w chwili publikacji, a wyniki dopisujemy do nich następnego ranka. Zanim jakakolwiek liczba trafi na stronę, musi zgadzać się z danymi źródłowymi z obu źródeł.

Liczby To Początek

Statystyki pokazują tendencje. Konkretne analizy meczów publikujemy w grupach VIP. Żaden typ nie gwarantuje wygranej.

Zobacz Pakiety VIP