Islandia 1:1 Estonia
Jak skończył się mecz Islandia – Estonia?
Spotkanie zakończyło się wynikiem 1:1, a padło w nim 2 bramki. Obie drużyny trafiły do siatki. Granica 2,5 bramki nie została przekroczona. Statystyki sprzed meczu zostawiamy niżej bez zmian — dzięki temu widać, na ile przedmeczowe wskaźniki pokryły się z tym, co wydarzyło się na boisku.
Zebraliśmy komplet statystyk obu drużyn przed spotkaniem Islandia – Estonia. Wszystkie wskaźniki pochodzą z oficjalnych meczów reprezentacji i liczymy je sami z surowych wyników. Poniżej znajdziesz porównanie formy, bramek i wskaźników bramkowych, a na końcu to, w którą stronę te dane się przechylają. Na stronie znajdziesz też kursy bukmacherów oraz historię bezpośrednich meczów.
Jakie są kursy na mecz Islandia – Estonia?
Kursy Superbetu na ten mecz to 1,37 za wygraną zespołu Islandia, 4,80 za remis i 7,90 za zwycięstwo zespołu Estonia. Bez marży bukmachera oznacza to mniej więcej 69% szans dla gospodarzy, 20% na remis i 12% dla gości. Poniżej zestawiamy je z kursami LV BET z tej samej porannej aktualizacji.
| Zakład | LV BET | |
|---|---|---|
| 1Islandia | 1,37 | 1,38 |
| Xremis | 4,80 | 4,80 |
| 2Estonia | 7,90 | 8,25 |
| Obie drużyny strzelą | ||
| tak | 2,25 | 2,17 |
| nie | 1,62 | 1,65 |
| Liczba goli | ||
| powyżej 2,5 | 1,87 | 1,85 |
| poniżej 2,5 | 1,92 | 1,95 |
Rynek bramkowy w ofercie Superbetu: obie strzelą po 2,25, co odpowiada około 42% szans, i powyżej 2,5 gola po 1,87, czyli mniej więcej 51%. Dotychczasowe mecze obu zespołów to 66,7% i 0,0% spotkań z golami po obu stronach oraz 83,3% i 33,3% spotkań z co najmniej trzema bramkami.
Co mówią liczby przed meczem Islandia – Estonia?
Przed tym spotkaniem dane najmocniej różnicują dorobek punktowy i skuteczność. Islandia zbiera średnio 0,5 punktu na mecz, a Estonia 0,33 punktu; pierwszy z nich ma w tym sezonie 6 spotkań, drugi 3 spotkania. Wyższą średnią bramek strzelonych ma Islandia — 1,17 gola na mecz wobec 0,0 u rywala.
Po drugiej stronie boiska niższą średnią straconych notuje Estonia — 1,33 bramki na mecz, podczas gdy Islandia traci średnio 2,67. W sumie oba zespoły zdobyły w tym sezonie 7 bramek, co przy ich dotychczasowych rozgrywkach daje obraz pary raczej ostrożnej.
Największa rozbieżność dotyczy BTTS: 66,7% u zespołu Islandia wobec 0,0% u zespołu Estonia. Taki rozjazd zwykle oznacza, że oba zespoły grają spotkania o zupełnie innym charakterze. Odsetek meczów z przekroczoną granicą 2,5 bramki wynosi 83,3% u zespołu Islandia oraz 33,3% u zespołu Estonia, czyli 50,0 punktu procentowego różnicy.
Jak wypadają Islandia i Estonia w bezpośrednim zestawieniu?
Tabela zestawia Islandia i Estonia w tych samych kategoriach. „Gole/mecz” to łączna liczba bramek w spotkaniach danej drużyny — strzelonych i straconych razem. Wiersze over pokazują odsetek meczów, w których padło odpowiednio więcej niż półtorej, dwie i pół oraz trzy i pół bramki.
| Wskaźnik | Islandia | Estonia |
|---|---|---|
| Rozgrywki | mecze reprezentacji | mecze reprezentacji |
| Rozegrane mecze | 6 | 3 |
| Bilans W-R-P | 1-0-5 | 0-1-2 |
| Punkty na mecz | 0,5 | 0,33 |
| Bramki strzelone | 7 | 0 |
| Bramki stracone | 16 | 4 |
| Średnio strzela | 1,17 | 0,0 |
| Średnio traci | 2,67 | 1,33 |
| Gole/mecz | 3,83 | 1,33 |
| BTTS | 66,7% | 0,0% |
| Over 1,5 | 100,0% | 33,3% |
| Over 2,5 | 83,3% | 33,3% |
| Over 3,5 | 50,0% | 0,0% |
| Czyste konta | 1 | 1 |
| Mecze bez gola | 1 | 3 |
| Forma | WPPPP | PRP |
Która drużyna jest w lepszej formie?
Bilans zespołu Islandia w tym sezonie to 1-0-5, a zespołu Estonia — 0-1-2, licząc kolejno zwycięstwa, remisy i porażki. Islandia ma serię 4 porażek z rzędu. Estonia nie ma obecnie serii dłuższej niż jedno spotkanie. Forma z ostatnich meczów ligowych, od najstarszego do najnowszego, wygląda następująco: WPPPP oraz PRP.
Ostatnie spotkania, jakie Islandia i Estonia rozegrały w oficjalnych meczach reprezentacji, razem z wynikami i miejscem rozegrania, zebraliśmy w dwóch tabelach poniżej. To dokładnie ten sam materiał, z którego wyliczamy wszystkie średnie na tej stronie.
Islandia — ostatnie mecze
Estonia — ostatnie mecze
Jak kończyły się mecze Islandia z Estonia?
Od 2015 roku te drużyny spotkały się 3 razy. Zespół Islandia nie wygrał żadnego, zespół Estonia nie wygrał żadnego, a liczba remisów to 3. Ostatnie spotkanie, rozegrane 08.01.2023, zakończyło się wynikiem 1:1 (Estonia – Islandia).
W 3 ostatnich meczach bezpośrednich padło łącznie 3 bramki. Obie drużyny trafiły do siatki 1 raz, a granicę 2,5 gola przekroczono 0 razy. Przy tak krótkiej serii to raczej tło niż argument, ale pokazuje, jakie mecze te zespoły grają przeciwko sobie.
Ile bramek pada w meczach tych drużyn?
W spotkaniach Islandia pada średnio 3,83 bramki, a w meczach Estonia — 1,33. Granicę 1,5 gola przekroczyło 100,0% meczów pierwszego zespołu i 33,3% drugiego, granicę 2,5 odpowiednio 83,3% i 33,3%, a próg 3,5 bramki 50,0% oraz 0,0%.
Czystych kont Islandia ma 1, a Estonia — 1. Meczów bez zdobytej bramki pierwszy zespół notuje 1, drugi 3. To dwie wartości, które najlepiej pokazują, czy niski wskaźnik BTTS bierze się ze szczelnej obrony, czy z problemów ze skutecznością.
Jak Islandia wypada u siebie, a Estonia na wyjeździe?
Ten mecz Islandia rozgrywa u siebie, a Estonia na wyjeździe, więc warto rozdzielić te dwa zestawy liczb. U siebie Islandia ma za sobą 2 mecze, ze średnią 1,5 gola strzelonego i 3,5 straconego oraz 100,0% spotkań powyżej 2,5 bramki. Na wyjeździe Estonia ma 2 mecze, ze średnią 0,0 gola strzelonego i 0,5 straconego oraz 0,0% spotkań z przekroczoną granicą 2,5 bramki.
Łączna liczba bramek w domowych meczach Islandia wynosi średnio 5,0, a w wyjazdowych spotkaniach Estonia — 0,5. Wskaźnik BTTS w tym rozbiciu to 100,0% u gospodarza i 0,0% u gościa. Przy tak krótkich seriach te wartości są mniej stabilne niż średnie ogólne, więc traktujemy je jako uzupełnienie, a nie podstawę analizy.
W którą stronę przechylają się liczby przed tym meczem?
Dane przechylają się w stronę meczu, w którym trafi tylko jedna ekipa. Uśredniony wskaźnik BTTS wynosi dla tej pary 33,4%, co oznacza, że w zdecydowanej większości dotychczasowych spotkań obu zespołów jedna ze stron zostawała bez gola.
Kupony i analizy w darmowej grupieTo wskazanie kierunku, a nie kupon na mecz Islandia – Estonia: statystyka nie wie nic o dzisiejszym składzie, kontuzjach ani o tym, jak ważne jest to spotkanie dla każdej ze stron. Kursy z tabeli wyżej pokazują, jak ten sam mecz wycenia rynek, i dopiero zestawienie obu obrazów daje sensowny punkt wyjścia.
Kupony na to spotkanie oraz analizy pozostałych meczów dnia znajdziesz w naszej darmowej grupie na Telegramie. Statystyki są punktem wyjścia, a w grupie pokazujemy krok po kroku, które z nich faktycznie coś zmieniają przed konkretnym meczem.
Gdzie oglądać mecz Islandia – Estonia?
Mecz Islandia – Estonia rozpoczyna się o godzinie 18:00, 26 września 2026. Prawa do transmisji tych rozgrywek w Polsce ma Polsat Sport oraz TVP przy meczach reprezentacji Polski, zwykle razem z dostępem w usłudze internetowej tej samej stacji. Umowy transmisyjne zmieniają się jednak między sezonami, więc przed meczem warto sprawdzić bieżący program nadawcy — my nie prowadzimy transmisji ani nie odsyłamy do nielegalnych źródeł.
Czy to dużo na tle innych rozgrywek?
Żeby wskaźniki z tej strony miały punkt odniesienia, warto zestawić je z ligą, którą liczymy codziennie. W Ekstraklasie w tym sezonie pada średnio 2,94 gola na mecz, 65,4% spotkań kończy się wynikiem BTTS, a 60,3% przekracza granicę 2,5 bramki. Dopiero na tym tle widać, czy wartości Islandia i Estonia są wysokie, czy zupełnie przeciętne.
Zespół taki jak Islandia czy Estonia z BTTS w okolicach 65,4% nie wyróżnia się niczym — informację niesie dopiero wyraźne odchylenie w jedną albo drugą stronę. Ten sam mechanizm działa przy średniej bramkowej: różnica rzędu kilku dziesiątych gola na mecz przy próbie z początku sezonu mieści się w zwykłym rozrzucie.
Czego te statystyki nie obejmują?
Te liczby mówią o tym, co już się wydarzyło, i nic nie wiedzą o dzisiejszym spotkaniu. Przy próbach z początku sezonu pojedynczy wynik zmienia obraz mocniej, niż podpowiada intuicja. Nie znajdziesz tu również informacji o składach, kontuzjach, zawieszeniach ani o wadze spotkania dla każdej ze stron — a to często właśnie te czynniki decydują o przebiegu meczu Islandia – Estonia.
Jeśli mecz Islandia – Estonia jest jednym z pierwszych, które analizujesz samodzielnie, zacznij od podstaw: jak czytać kursy, czym jest value bet oraz zarządzanie bankrollem. Szerszy poradnik znajdziesz w dziale typy bukmacherskie, a komplet naszych danych w dziale statystyki.
Najczęstsze pytania
Skąd pochodzą statystyki meczu Islandia – Estonia?
Podstawą są surowe wyniki ostatnich spotkań Islandia i Estonia, przeliczane naszym własnym kodem. Zanim liczba trafi na stronę, automat sprawdza, czy wynika z danych źródłowych; wartość, której nie da się potwierdzić, blokuje publikację całej strony, a nie tylko pojedynczego zdania.
Czy podajecie typ na ten mecz?
Na tej stronie znajdziesz wskazanie kierunku, a nie gotowy typ na Islandia – Estonia. Sama liczba bez kontekstu — składu, znaczenia meczu, aktualnego kursu — jest niepełna, więc konkretne propozycje publikujemy tam, gdzie możemy je uzasadnić i skorygować na bieżąco, czyli w darmowej grupie na Telegramie. Tutaj zostaje materiał do własnej oceny.
Co dokładnie oznacza wskaźnik BTTS?
Skrót BTTS oznacza „both teams to score” — obie drużyny trafiają do siatki. W tabeli powyżej pokazujemy, w jakiej części spotkań Islandia i Estonia tak się stało. Wysoki wynik zwykle świadczy o otwartej grze, niski może mieć dwie zupełnie różne przyczyny: szczelną obronę albo problem ze zdobywaniem bramek. Rozróżnia je dopiero porównanie średnich strzelonych i straconych.
Kiedy ta strona zostanie zaktualizowana?
Statystyki na tej stronie opisują stan przed pierwszym gwizdkiem i pochodzą z meczów rozegranych do 26 września 2026. Po zakończeniu spotkania wracamy tutaj i dopisujemy wynik razem z krótkim podsumowaniem, dzięki czemu strona zostaje użyteczna także później. Same wskaźniki obu drużyn przeliczamy codziennie, więc przy kolejnym meczu Islandia albo Estonia znajdziesz już zaktualizowane wartości.