Liga Narodów • 26 września 2026

Słowenia – Szkocja
statystyki przed meczem

Forma, bramki i wskaźniki bramkowe obu drużyn z bieżącego sezonu.

Jak się skończyło

Słowenia  0:0  Szkocja

Jak skończył się mecz Słowenia – Szkocja?

Spotkanie zakończyło się wynikiem 0:0, a padło w nim 0 bramek. Jedna z drużyn nie zdobyła gola, więc zakład BTTS nie wszedł. Granica 2,5 bramki nie została przekroczona. Statystyki sprzed meczu zostawiamy niżej bez zmian — dzięki temu widać, na ile przedmeczowe wskaźniki pokryły się z tym, co wydarzyło się na boisku.

Słowenia – Szkocja — statystyki obu drużyn przed meczem
Liga Narodów  •  26 września 2026  •  15:00
SłoweniaWPRRW
VS
SzkocjaWPWPP
Stadion: Stadion Stožice
Autor: Kamil Pietrzak Aktualizacja: 26 września 2026 Dane: wyniki sezonu liczone przez nas, kursy Superbet i LV BET 18+ · graj odpowiedzialnie
1,8gole na mecz1,62
0,8średnio strzela0,62
1,0średnio traci1,0
40,0%BTTS12,5%
20,0%over 2,537,5%
1,6punkty na mecz1,62

Zebraliśmy komplet statystyk obu drużyn przed spotkaniem Słowenia – Szkocja. Wszystkie wskaźniki pochodzą z oficjalnych meczów reprezentacji i liczymy je sami z surowych wyników. Poniżej znajdziesz porównanie formy, bramek i wskaźników bramkowych, a na końcu to, w którą stronę te dane się przechylają. Na stronie znajdziesz też kursy bukmacherów oraz historię bezpośrednich meczów.

Jakie są kursy na mecz Słowenia – Szkocja?

Na zwycięstwo zespołu Słowenia Superbet daje kurs 2,65, na remis 3,10, a na wygraną zespołu Szkocja 2,75. Przeliczone na procenty, już bez marży bukmachera, to około 35% dla gospodarzy, 30% na remis i 34% dla gości. Poniżej zestawiamy je z kursami LV BET z tej samej porannej aktualizacji.

ZakładLV BET
1Słowenia2,652,65
Xremis3,103,20
2Szkocja2,752,75
Obie drużyny strzelą
tak1,921,90
nie1,831,82
Liczba goli
powyżej 2,52,252,25
poniżej 2,51,641,65
Kursy z godz. 12:14 · zmieniają się aż do pierwszego gwizdka
Szansa według kursów Superbetu po odjęciu marży
35%Słowenia
30%remis
34%Szkocja

Kurs Superbetu 1,92 na to, że obie drużyny strzelą, odpowiada mniej więcej 49% szans. W meczach zespołu Słowenia obie strony trafiały w 40,0% spotkań, a w meczach zespołu Szkocja w 12,5%. Na powyżej 2,5 gola kurs wynosi 2,25, czyli około 42%, przy 20,0% i 37,5% takich meczów u obu drużyn. Najmocniej kurs i dotychczasowe mecze rozchodzą się przy rynku „obie strzelą”: różnica to około 23 punktów procentowych.

Co mówią liczby przed meczem Słowenia – Szkocja?

Przed tym spotkaniem dane najmocniej różnicują dorobek punktowy i skuteczność. Szkocja zbiera średnio 1,62 punktu na mecz, a Słowenia 1,6 punktu; pierwszy z nich ma w tym sezonie 8 spotkań, drugi 5 spotkań. Wyższą średnią bramek strzelonych ma Słowenia — 0,8 gola na mecz wobec 0,62 u rywala.

Po drugiej stronie boiska niższą średnią straconych notuje Słowenia — 1,0 bramki na mecz, podczas gdy Szkocja traci średnio 1,0. W sumie oba zespoły zdobyły w tym sezonie 9 bramek, co przy ich dotychczasowych rozgrywkach daje obraz pary raczej ostrożnej.

Pod względem BTTS zespoły są zbliżone — 40,0% i 12,5% — więc ten wskaźnik niewiele tutaj różnicuje. Odsetek meczów z przekroczoną granicą 2,5 bramki wynosi 20,0% u zespołu Słowenia oraz 37,5% u zespołu Szkocja, czyli 17,5 punktu procentowego różnicy.

Jak wypadają Słowenia i Szkocja w bezpośrednim zestawieniu?

Tabela zestawia Słowenia i Szkocja w tych samych kategoriach. „Gole/mecz” to łączna liczba bramek w spotkaniach danej drużyny — strzelonych i straconych razem. Wiersze over pokazują odsetek meczów, w których padło odpowiednio więcej niż półtorej, dwie i pół oraz trzy i pół bramki.

WskaźnikSłoweniaSzkocja
Rozgrywkimecze reprezentacjimecze reprezentacji
Rozegrane mecze58
Bilans W-R-P2-2-14-1-3
Punkty na mecz1,61,62
Bramki strzelone45
Bramki stracone58
Średnio strzela0,80,62
Średnio traci1,01,0
Gole/mecz1,81,62
BTTS40,0%12,5%
Over 1,540,0%37,5%
Over 2,520,0%37,5%
Over 3,520,0%0,0%
Czyste konta34
Mecze bez gola14
FormaWPRRWWPWPP

Która drużyna jest w lepszej formie?

Bilans zespołu Słowenia w tym sezonie to 2-2-1, a zespołu Szkocja — 4-1-3, licząc kolejno zwycięstwa, remisy i porażki. Słowenia nie ma obecnie serii dłuższej niż jedno spotkanie. Szkocja ma serię 2 porażek z rzędu. Forma z ostatnich meczów ligowych, od najstarszego do najnowszego, wygląda następująco: WPRRW oraz WPWPP.

Ostatnie spotkania, jakie Słowenia i Szkocja rozegrały w oficjalnych meczach reprezentacji, razem z wynikami i miejscem rozegrania, zebraliśmy w dwóch tabelach poniżej. To dokładnie ten sam materiał, z którego wyliczamy wszystkie średnie na tej stronie.

Słowenia — ostatnie mecze

13.10 Kazachstan 1:0 W
14.11 Norwegia 1:4 P
17.11 Austria 1:1 R
20.03 Słowacja 0:0 R
23.03 Słowacja 1:0 W

Szkocja — ostatnie mecze

20.03 Grecja 1:0 W
23.03 Grecja 0:3 P
14.06 Haiti 1:0 W
20.06 Maroko 0:1 P
25.06 Brazylia 0:3 P

Jak kończyły się mecze Słowenia z Szkocja?

Od 2017 roku te drużyny spotkały się 2 razy. Zespół Słowenia nie wygrał żadnego, zespół Szkocja wygrał 1 mecz, a liczba remisów to 1. Ostatnie spotkanie, rozegrane 08.10.2017, zakończyło się wynikiem 2:2 (Słowenia – Szkocja).

0Słowenia
1remisy
1Szkocja
08.10.2017 Słowenia – Szkocja 2:2 R
26.03.2017 Szkocja – Słowenia 1:0 P

Ile bramek pada w meczach tych drużyn?

W spotkaniach Słowenia pada średnio 1,8 bramki, a w meczach Szkocja — 1,62. Granicę 1,5 gola przekroczyło 40,0% meczów pierwszego zespołu i 37,5% drugiego, granicę 2,5 odpowiednio 20,0% i 37,5%, a próg 3,5 bramki 20,0% oraz 0,0%.

Czystych kont Słowenia ma 3, a Szkocja — 4. Meczów bez zdobytej bramki pierwszy zespół notuje 1, drugi 4. To dwie wartości, które najlepiej pokazują, czy niski wskaźnik BTTS bierze się ze szczelnej obrony, czy z problemów ze skutecznością.

Jak Słowenia wypada u siebie, a Szkocja na wyjeździe?

Ten mecz Słowenia rozgrywa u siebie, a Szkocja na wyjeździe, więc warto rozdzielić te dwa zestawy liczb. U siebie Słowenia ma za sobą 2 mecze, ze średnią 1,0 gola strzelonego i 2,0 straconego oraz 50,0% spotkań powyżej 2,5 bramki. Na wyjeździe Szkocja ma 3 mecze, ze średnią 1,33 gola strzelonego i 0,33 straconego oraz 33,3% spotkań z przekroczoną granicą 2,5 bramki.

Łączna liczba bramek w domowych meczach Słowenia wynosi średnio 3,0, a w wyjazdowych spotkaniach Szkocja — 1,67. Wskaźnik BTTS w tym rozbiciu to 50,0% u gospodarza i 33,3% u gościa. Przy tak krótkich seriach te wartości są mniej stabilne niż średnie ogólne, więc traktujemy je jako uzupełnienie, a nie podstawę analizy.

W którą stronę przechylają się liczby przed tym meczem?

Najbliższy rynek według danych
poniżej 2,5 bramki

Dane wskazują na spotkanie zamknięte. Uśredniony odsetek meczów powyżej 2,5 gola to dla tej pary zaledwie 28,8%, przy średniej 1,71 bramki na mecz. Obie drużyny grają dotąd nisko punktowane spotkania i w tę stronę prowadzą te liczby.

Kupony i analizy w darmowej grupie

To wskazanie kierunku, a nie kupon na mecz Słowenia – Szkocja: statystyka nie wie nic o dzisiejszym składzie, kontuzjach ani o tym, jak ważne jest to spotkanie dla każdej ze stron. Kursy z tabeli wyżej pokazują, jak ten sam mecz wycenia rynek, i dopiero zestawienie obu obrazów daje sensowny punkt wyjścia.

Gotowe propozycje na ten mecz razem z uzasadnieniem wrzucamy do darmowej grupy na Telegramie. Ta strona pokazuje surowe liczby, grupa pokazuje, co z nimi robimy — łącznie z sytuacjami, w których uznajemy, że lepiej dane spotkanie odpuścić.

Gdzie oglądać mecz Słowenia – Szkocja?

Mecz Słowenia – Szkocja rozpoczyna się o godzinie 15:00, 26 września 2026. Prawa do transmisji tych rozgrywek w Polsce ma Polsat Sport oraz TVP przy meczach reprezentacji Polski, zwykle razem z dostępem w usłudze internetowej tej samej stacji. Umowy transmisyjne zmieniają się jednak między sezonami, więc przed meczem warto sprawdzić bieżący program nadawcy — my nie prowadzimy transmisji ani nie odsyłamy do nielegalnych źródeł.

Czy to dużo na tle innych rozgrywek?

Żeby wskaźniki z tej strony miały punkt odniesienia, warto zestawić je z ligą, którą liczymy codziennie. W Ekstraklasie w tym sezonie pada średnio 2,94 gola na mecz, 65,4% spotkań kończy się wynikiem BTTS, a 60,3% przekracza granicę 2,5 bramki. Dopiero na tym tle widać, czy wartości Słowenia i Szkocja są wysokie, czy zupełnie przeciętne.

Zespół taki jak Słowenia czy Szkocja z BTTS w okolicach 65,4% nie wyróżnia się niczym — informację niesie dopiero wyraźne odchylenie w jedną albo drugą stronę. Ten sam mechanizm działa przy średniej bramkowej: różnica rzędu kilku dziesiątych gola na mecz przy próbie z początku sezonu mieści się w zwykłym rozrzucie.

Czego te statystyki nie obejmują?

Te liczby mówią o tym, co już się wydarzyło, i nic nie wiedzą o dzisiejszym spotkaniu. Przy próbach z początku sezonu pojedynczy wynik zmienia obraz mocniej, niż podpowiada intuicja. Nie znajdziesz tu również informacji o składach, kontuzjach, zawieszeniach ani o wadze spotkania dla każdej ze stron — a to często właśnie te czynniki decydują o przebiegu meczu Słowenia – Szkocja.

Jeśli mecz Słowenia – Szkocja jest jednym z pierwszych, które analizujesz samodzielnie, zacznij od podstaw: jak czytać kursy, czym jest value bet oraz zarządzanie bankrollem. Szerszy poradnik znajdziesz w dziale typy bukmacherskie, a komplet naszych danych w dziale statystyki.

Zastrzeżenie. Ta strona nie jest poradą inwestycyjną ani zachętą do gry. Treści 18+. Hazard może uzależniać — jeśli czujesz, że tracisz kontrolę, zadzwoń pod bezpłatny numer 116 123 albo ustaw limity u bukmachera.

Najczęstsze pytania

Skąd pochodzą statystyki meczu Słowenia – Szkocja?

Liczby powstają u nas. Bierzemy surowe wyniki ostatnich spotkań Słowenia oraz Szkocja i przeliczamy je własnym narzędziem. Każda wartość musi dać się odtworzyć z danych źródłowych — kontrola jest automatyczna i odrzuca całą stronę, jeśli choć jedna liczba się nie zgadza.

Czy podajecie typ na ten mecz?

Na tej stronie zatrzymujemy się na wskazaniu, w którą stronę przechylają się dane o Słowenia i Szkocja. Gotowy typ wymaga rzeczy, których statystyka nie zawiera: informacji o składzie, wadze spotkania i aktualnych kursach. Dlatego kupony z uzasadnieniem publikujemy w darmowej grupie na Telegramie, a tę stronę traktujemy jako część analizy, którą robisz samodzielnie.

Co dokładnie oznacza wskaźnik BTTS?

BTTS to skrót od angielskiego „both teams to score”, czyli sytuacji, w której obie drużyny zdobywają przynajmniej po jednej bramce. Dla Słowenia i Szkocja podajemy go jako odsetek dotychczasowych meczów. Sama wartość nie mówi jeszcze wszystkiego: niska bywa zasługą dobrej obrony, ale równie często wynika z nieskuteczności w ataku, dlatego zawsze warto sprawdzić osobno bramki strzelone i stracone.

Kiedy ta strona zostanie zaktualizowana?

Statystyki na tej stronie opisują stan przed pierwszym gwizdkiem i pochodzą z meczów rozegranych do 26 września 2026. Po zakończeniu spotkania wracamy tutaj i dopisujemy wynik razem z krótkim podsumowaniem, dzięki czemu strona zostaje użyteczna także później. Same wskaźniki obu drużyn przeliczamy codziennie, więc przy kolejnym meczu Słowenia albo Szkocja znajdziesz już zaktualizowane wartości.

Sprawdź też

Analizy meczów
Promocje bukmacherskie
Statystyki drużyn
Statystyki lig
Poradniki
Zestawienia dnia

Liczby To Początek

Statystyki pokazują tendencje. Konkretne analizy meczów publikujemy w grupach VIP. Żaden typ nie gwarantuje wygranej.

Zobacz Pakiety VIP