| Godz. | Gospodarz | Wynik | Gość |
|---|---|---|---|
| 18:30 | Como | 2:1 | Parma |
| 18:30 | Torino | 0:2 | AS Roma |
| 20:45 | Inter | 5:3 | Udinese |
Co pokazały wyniki?
W 3 rozegranych spotkaniach padło łącznie 13 bramek, czyli średnio 4,33 na mecz. Obie drużyny trafiały do siatki w 2 z nich, co daje 66,7%, a granicę 2,5 bramki przekroczyło 2 spotkań, czyli 66,7%. Poniżej zostawiamy statystyki sprzed meczów — dzięki temu widać, na ile przedmeczowe wskaźniki pokryły się z tym, co wydarzyło się na boisku.
W programie 3 spotkania:
- 18:30 — Como – Parma
- 18:30 — Torino – AS Roma
- 20:45 — Inter – Udinese
Zebraliśmy statystyki wszystkich 6 drużyn, które grają tego dnia. Liczby pochodzą z ich rozgrywek krajowych w bieżącym sezonie i wyliczamy je sami z surowych wyników. Nie podajemy typów — pokazujemy dane i to, co z nich wynika.
Jak wygląda cała stawka w liczbach?
Poniższa tabela zestawia wszystkie drużyny z Serie A grające dziś. Kolumna „gole/mecz” oznacza łączną liczbę bramek w spotkaniach danego zespołu, a więc strzelonych i straconych razem. BTTS oraz over 2,5 to odsetek meczów, w których dane zdarzenie wystąpiło, a forma pokazuje wyniki ostatnich spotkań, od najstarszego do najnowszego.
| Godz. | Drużyna | Liga | M | Bilans | Gole/mecz | BTTS | Over 2,5 | Forma |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 18:30 | Como | Serie A | 3 | 2-1-0 | 3,33 | 100,0% | 66,7% | RWW |
| Parma | Serie A | 3 | 0-1-2 | 1,67 | 33,3% | 0,0% | PPR | |
| 18:30 | Torino | Serie A | 3 | 1-0-2 | 3,0 | 100,0% | 100,0% | PPW |
| AS Roma | Serie A | 3 | 3-0-0 | 3,67 | 33,3% | 100,0% | WWW | |
| 20:45 | Inter | Serie A | 3 | 3-0-0 | 3,67 | 66,7% | 66,7% | WWW |
| Udinese | Serie A | 3 | 1-1-1 | 3,33 | 100,0% | 66,7% | RWP |
Co mówią liczby przed meczem Como – Parma?
Spotkanie zaplanowano na godzinę 18:30. Więcej punktów w lidze krajowej zdobył Como (7 punktów w 3 meczach) niż Parma (1 punkt w 3 meczach). Skuteczniejszy w ataku jest Como ze średnią 2,33 gola na mecz wobec 0,33 u rywala, a niższą średnią straconych notuje Como — 1,0 bramki na mecz. Uśredniając spotkania obu drużyn, wychodzi 2,5 gola na mecz — to prosta średnia z dotychczasowych spotkań obu zespołów, a nie prognoza dla tego meczu.
Największa rozbieżność dotyczy BTTS: 100,0% u zespołu Como wobec 33,3% u zespołu Parma, czyli 66,7 punktu procentowego różnicy. Taki rozjazd zwykle oznacza, że oba zespoły grają spotkania o zupełnie innym charakterze. Odsetek spotkań z przekroczoną granicą 2,5 bramki wynosi 66,7% u zespołu Como oraz 0,0% u zespołu Parma. Forma z ostatnich meczów ligowych, od najstarszego do najnowszego, to RWW oraz PPR.
Co mówią liczby przed meczem Torino – AS Roma?
Spotkanie zaplanowano na godzinę 18:30. Więcej punktów w lidze krajowej zdobył AS Roma (9 punktów w 3 meczach) niż Torino (3 punkty w 3 meczach). Skuteczniejszy w ataku jest AS Roma ze średnią 3,33 gola na mecz wobec 1,33 u rywala, a niższą średnią straconych notuje AS Roma — 0,33 bramki na mecz. Uśredniając spotkania obu drużyn, wychodzi 3,33 gola na mecz — to prosta średnia z dotychczasowych spotkań obu zespołów, a nie prognoza dla tego meczu.
Największa rozbieżność dotyczy BTTS: 100,0% u zespołu Torino wobec 33,3% u zespołu AS Roma, czyli 66,7 punktu procentowego różnicy. Taki rozjazd zwykle oznacza, że oba zespoły grają spotkania o zupełnie innym charakterze. Odsetek spotkań z przekroczoną granicą 2,5 bramki wynosi 100,0% u zespołu Torino oraz 100,0% u zespołu AS Roma. Forma z ostatnich meczów ligowych, od najstarszego do najnowszego, to PPW oraz WWW.
Co mówią liczby przed meczem Inter – Udinese?
Spotkanie zaplanowano na godzinę 20:45. Więcej punktów w lidze krajowej zdobył Inter (9 punktów w 3 meczach) niż Udinese (4 punkty w 3 meczach). Skuteczniejszy w ataku jest Inter ze średnią 2,67 gola na mecz wobec 1,67 u rywala, a niższą średnią straconych notuje Inter — 1,0 bramki na mecz. Uśredniając spotkania obu drużyn, wychodzi 3,5 gola na mecz — to prosta średnia z dotychczasowych spotkań obu zespołów, a nie prognoza dla tego meczu.
Największa rozbieżność dotyczy BTTS: 66,7% u zespołu Inter wobec 100,0% u zespołu Udinese, czyli 33,3 punktu procentowego różnicy. Taki rozjazd zwykle oznacza, że oba zespoły grają spotkania o zupełnie innym charakterze. Odsetek spotkań z przekroczoną granicą 2,5 bramki wynosi 66,7% u zespołu Inter oraz 66,7% u zespołu Udinese. Forma z ostatnich meczów ligowych, od najstarszego do najnowszego, to WWW oraz RWP.
Co jeszcze widać w tych danych?
Największą wartość informacyjną mają zwykle krańce zestawienia. Właśnie tam kryją się zarówno realne tendencje, jak i przypadkowe wyskoki, więc przy każdej wartości podajemy, z ilu spotkań została wyliczona.
Komplet zwycięstw. AS Roma wygrał wszystkie 3 spotkania w lidze krajowej, przy bilansie bramkowym 10:1. Komplet punktów mają też: Inter.
Najbardziej zamknięte mecze. Najniższy odsetek spotkań z obiema drużynami trafiającymi mają AS Roma (33,3%) oraz Parma (33,3%). Najlepszą średnią straconych w całej stawce notuje AS Roma — 0,33 bramki na mecz.
Najwięcej bramek. Najwyższy odsetek meczów powyżej 2,5 bramki ma Torino — 100,0%, przy średniej 3,0 bramki na spotkanie. Najskuteczniejszy w ataku jest AS Roma ze średnią 3,33 gola.
Jak te liczby wyglądają na tle Ekstraklasy?
Żeby wskaźniki z tabeli miały punkt odniesienia, warto zestawić je z ligą, którą liczymy codziennie. W Ekstraklasie w tym sezonie pada średnio 2,85 gola na mecz, 65,2% spotkań kończy się wynikiem BTTS, a 59,1% przekracza granicę 2,5 bramki. Średnia liczba bramek w meczach drużyn z tego zestawienia wynosi 3,11.
To dobra miara tego, czy wartości z zestawienia są wysokie, czy niskie. Zespół z BTTS na poziomie 65,2% jest po prostu przeciętny — dopiero wyraźne odchylenia w jedną albo w drugą stronę niosą jakąkolwiek informację. Bez takiego punktu odniesienia łatwo uznać zwykłą normę za wyjątkową tendencję.
Dlaczego nie podajemy typów?
Ponieważ statystyka opisuje przeszłość, a nie przyszłość. Zestawienie średnich z lig krajowych nie uwzględnia składów, rotacji, kontuzji ani wagi konkretnego spotkania. Znaczenie ma też układ terminarza: zespół po trudnym wyjeździe albo przed meczem pucharowym często rozkłada siły inaczej.
Zestawienie ma pomóc w samodzielnej ocenie meczu, nie zastąpić jej. Jeśli dopiero zaczynasz, warto zacząć od podstaw: jak czytać kursy, czym jest value bet oraz zarządzanie bankrollem. Szerszy poradnik znajdziesz w dziale typy bukmacherskie.
Gdzie znajdę szczegółową analizę konkretnego meczu?
Dla wybranych spotkań z tego zestawienia przygotowaliśmy osobne strony z pełnym porównaniem obu drużyn: bilansem, ostatnimi wynikami, podziałem na grę u siebie i na wyjeździe oraz wskazaniem, w którą stronę przechylają się liczby. Poniżej znajdziesz odnośniki do wszystkich, które powstały dla tego dnia.
Najczęstsze pytania
Skąd pochodzą te statystyki?
Liczby dla Serie A powstają u nas. Bierzemy surowe wyniki meczów z bieżącego sezonu rozgrywek krajowych każdego zespołu i przeliczamy je własnym kodem. Każdy wynik sprawdzamy w dwóch niezależnych źródłach, a rozbieżność między nimi wstrzymuje aktualizację strony.
Co dokładnie oznacza wskaźnik BTTS?
BTTS, czyli „both teams to score”, to zakład na bramki po obu stronach. Podajemy go jako odsetek meczów zespołu, w których to nastąpiło. Sama wartość nie mówi jeszcze wszystkiego: niska bywa zasługą obrony, ale równie dobrze skutkiem nieskuteczności w ataku, więc warto sprawdzić osobno bramki strzelone i stracone.
Czy na podstawie tych liczb można obstawiać?
Traktuj te wartości jako pierwszy krok analizy. Opisują wyłącznie to, co już się wydarzyło, i pomijają wszystko, co decyduje o konkretnym meczu: skład, kontuzje, znaczenie spotkania. Przy tak krótkich seriach jeden wynik potrafi wywrócić każdy wskaźnik, dlatego są dodatkiem do analizy, a nie jej zakończeniem.
Jak często aktualizujecie te dane?
Przeliczenie dla Serie A odbywa się codziennie rano, a zestawienie Ekstraklasy odświeżamy po każdej rozegranej kolejce. Artykuły o kolejkach powstają przed pierwszym gwizdkiem danego dnia, więc opierają się na tym, co było wiadomo w chwili publikacji. Zanim liczba trafi na stronę, musi zgadzać się z danymi źródłowymi.