Premier League • 14 września 2026

Leeds – Newcastle
statystyki przed meczem

Forma, bramki i wskaźniki bramkowe obu drużyn z bieżącego sezonu.

Jak się skończyło

Leeds  4:1  Newcastle

Jak skończył się mecz Leeds – Newcastle?

Spotkanie zakończyło się wynikiem 4:1, a padło w nim 5 bramek. Obie drużyny trafiły do siatki. Granica 2,5 bramki została przekroczona. Statystyki sprzed meczu zostawiamy niżej bez zmian — dzięki temu widać, na ile przedmeczowe wskaźniki pokryły się z tym, co wydarzyło się na boisku.

Leeds – Newcastle — statystyki obu drużyn przed meczem
Premier League  •  14 września 2026  •  21:00
LeedsWRR
VS
NewcastleRWR
1,67gole na mecz3,33
1,0średnio strzela2,0
0,67średnio traci1,33
66,7%BTTS66,7%
0,0%over 2,566,7%
1,67punkty na mecz1,67

Zebraliśmy komplet statystyk obu drużyn przed spotkaniem Leeds – Newcastle. Wszystkie wskaźniki pochodzą z ich rozgrywek krajowych w bieżącym sezonie i liczymy je sami z surowych wyników. Poniżej znajdziesz porównanie formy, bramek i wskaźników bramkowych, a na końcu to, w którą stronę te dane się przechylają.

Co mówią liczby przed meczem Leeds – Newcastle?

Przed tym spotkaniem dane najmocniej różnicują dorobek punktowy i skuteczność. Leeds zbiera średnio 1,67 punktu na mecz, a Newcastle 1,67 punktu; pierwszy z nich ma w tym sezonie 3 spotkania, drugi 3 spotkania. Wyższą średnią bramek strzelonych ma Newcastle — 2,0 gola na mecz wobec 1,0 u rywala.

Po drugiej stronie boiska niższą średnią straconych notuje Leeds — 0,67 bramki na mecz, podczas gdy Newcastle traci średnio 1,33. W sumie oba zespoły zdobyły w tym sezonie 9 bramek, co przy ich dotychczasowych rozgrywkach daje obraz pary raczej ostrożnej.

Pod względem BTTS zespoły są zbliżone — 66,7% i 66,7% — więc ten wskaźnik niewiele tutaj różnicuje. Odsetek meczów z przekroczoną granicą 2,5 bramki wynosi 0,0% u zespołu Leeds oraz 66,7% u zespołu Newcastle, czyli 66,7 punktu procentowego różnicy.

Jak wypadają Leeds i Newcastle w bezpośrednim zestawieniu?

Zestawienie obejmuje komplet wskaźników dla Leeds oraz Newcastle. Przez „gole/mecz” rozumiemy wszystkie bramki padłe w spotkaniach zespołu, a wiersze over podają, w jakiej części meczów przekroczono kolejne granice bramkowe.

WskaźnikLeedsNewcastle
RozgrywkiPremier LeaguePremier League
Rozegrane mecze33
Bilans W-R-P1-2-01-2-0
Punkty na mecz1,671,67
Bramki strzelone36
Bramki stracone24
Średnio strzela1,02,0
Średnio traci0,671,33
Gole/mecz1,673,33
BTTS66,7%66,7%
Over 1,566,7%100,0%
Over 2,50,0%66,7%
Over 3,50,0%66,7%
Czyste konta11
Mecze bez gola00
FormaWRRRWR

Która drużyna jest w lepszej formie?

Bilans zespołu Leeds w tym sezonie to 1-2-0, a zespołu Newcastle — 1-2-0, licząc kolejno zwycięstwa, remisy i porażki. Leeds ma serię 2 remisów z rzędu. Newcastle nie ma obecnie serii dłuższej niż jedno spotkanie. Forma z ostatnich meczów ligowych, od najstarszego do najnowszego, wygląda następująco: WRR oraz RWR.

Ostatnie spotkania, jakie Leeds i Newcastle rozegrały w swoich rozgrywkach krajowych, razem z wynikami i miejscem rozegrania, zebraliśmy w dwóch tabelach poniżej. To dokładnie ten sam materiał, z którego wyliczamy wszystkie średnie na tej stronie.

Leeds — ostatnie mecze

22.08 Nottingham 1:0 W
30.08 Brentford 1:1 R
05.09 Brighton 1:1 R

Newcastle — ostatnie mecze

23.08 Liverpool 2:2 R
29.08 Tottenham 2:0 W
05.09 Bournemouth 2:2 R

Ile bramek pada w meczach tych drużyn?

W spotkaniach Leeds pada średnio 1,67 bramki, a w meczach Newcastle — 3,33. Granicę 1,5 gola przekroczyło 66,7% meczów pierwszego zespołu i 100,0% drugiego, granicę 2,5 odpowiednio 0,0% i 66,7%, a próg 3,5 bramki 0,0% oraz 66,7%.

Czystych kont Leeds ma 1, a Newcastle — 1. Meczów bez zdobytej bramki pierwszy zespół notuje 0, drugi 0. To dwie wartości, które najlepiej pokazują, czy niski wskaźnik BTTS bierze się ze szczelnej obrony, czy z problemów ze skutecznością.

Jak Leeds wypada u siebie, a Newcastle na wyjeździe?

Ten mecz Leeds rozgrywa u siebie, a Newcastle na wyjeździe, więc warto rozdzielić te dwa zestawy liczb. U siebie Leeds ma za sobą 1 mecz, ze średnią 1,0 gola strzelonego i 1,0 straconego oraz 0,0% spotkań powyżej 2,5 bramki. Na wyjeździe Newcastle ma 1 mecz, ze średnią 2,0 gola strzelonego i 0,0 straconego oraz 0,0% spotkań z przekroczoną granicą 2,5 bramki.

Łączna liczba bramek w domowych meczach Leeds wynosi średnio 2,0, a w wyjazdowych spotkaniach Newcastle — 2,0. Wskaźnik BTTS w tym rozbiciu to 100,0% u gospodarza i 0,0% u gościa. Przy tak krótkich seriach te wartości są mniej stabilne niż średnie ogólne, więc traktujemy je jako uzupełnienie, a nie podstawę analizy.

W którą stronę przechylają się liczby przed tym meczem?

Najbliższy rynek według danych
obie drużyny strzelą

Liczby przechylają się w stronę bramek po obu stronach. Uśredniony wskaźnik BTTS dla tej pary wynosi 66,7%, a żaden z zespołów nie zachowuje czystego konta na tyle często, żeby ten obraz podważyć. To najlepiej udokumentowana tendencja w całym zestawieniu.

Kupony i analizy w darmowej grupie

To wskazanie kierunku, a nie kupon na mecz Leeds – Newcastle: statystyka nie wie nic o dzisiejszym składzie, kontuzjach ani o tym, jak ważne jest to spotkanie dla każdej ze stron. Zanim cokolwiek z tego wykorzystasz, zestaw te liczby z aktualnymi kursami — bez tego nawet trafna tendencja bywa bezwartościowa.

Analizy i kupony na ten mecz publikujemy na bieżąco w darmowej grupie na Telegramie. Tutaj zostają liczby, tam dochodzi kontekst: składy, znaczenie spotkania i to, czy w ogóle warto się nim zajmować.

Gdzie oglądać mecz Leeds – Newcastle?

Mecz Leeds – Newcastle rozpoczyna się o godzinie 21:00, 14 września 2026. Prawa do transmisji tych rozgrywek w Polsce ma Canal+ Sport oraz Viaplay, zwykle razem z dostępem w usłudze internetowej tej samej stacji. Umowy transmisyjne zmieniają się jednak między sezonami, więc przed meczem warto sprawdzić bieżący program nadawcy — my nie prowadzimy transmisji ani nie odsyłamy do nielegalnych źródeł.

Czy to dużo na tle innych rozgrywek?

Żeby wskaźniki z tej strony miały punkt odniesienia, warto zestawić je z ligą, którą liczymy codziennie. W Ekstraklasie w tym sezonie pada średnio 2,85 gola na mecz, 65,2% spotkań kończy się wynikiem BTTS, a 59,1% przekracza granicę 2,5 bramki. Dopiero na tym tle widać, czy wartości Leeds i Newcastle są wysokie, czy zupełnie przeciętne.

Zespół taki jak Leeds czy Newcastle z BTTS w okolicach 65,2% nie wyróżnia się niczym — informację niesie dopiero wyraźne odchylenie w jedną albo drugą stronę. Ten sam mechanizm działa przy średniej bramkowej: różnica rzędu kilku dziesiątych gola na mecz przy próbie z początku sezonu mieści się w zwykłym rozrzucie.

Czego te statystyki nie obejmują?

Wskaźniki opisują dotychczasowy przebieg sezonu, a nie to, co stanie się dziś. Im krótsza seria meczów za nimi stoi, tym łatwiej pomylić przypadek z tendencją. Nie znajdziesz tu również informacji o składach, kontuzjach, zawieszeniach ani o wadze spotkania dla każdej ze stron — a to często właśnie te czynniki decydują o przebiegu meczu Leeds – Newcastle.

Jeśli mecz Leeds – Newcastle jest jednym z pierwszych, które analizujesz samodzielnie, zacznij od podstaw: jak czytać kursy, czym jest value bet oraz zarządzanie bankrollem. Szerszy poradnik znajdziesz w dziale typy bukmacherskie, a komplet naszych danych w dziale statystyki.

Zastrzeżenie. Ta strona nie jest poradą inwestycyjną ani zachętą do gry. Treści 18+. Hazard może uzależniać — jeśli czujesz, że tracisz kontrolę, zadzwoń pod bezpłatny numer 116 123 albo ustaw limity u bukmachera.

Najczęstsze pytania

Skąd pochodzą statystyki meczu Leeds – Newcastle?

Podstawą są surowe wyniki spotkań Leeds i Newcastle z bieżącego sezonu ich rozgrywek krajowych, przeliczane naszym własnym kodem. Zanim liczba trafi na stronę, automat sprawdza, czy wynika z danych źródłowych; wartość, której nie da się potwierdzić, blokuje publikację całej strony, a nie tylko pojedynczego zdania.

Czy podajecie typ na ten mecz?

Na tej stronie zatrzymujemy się na wskazaniu, w którą stronę przechylają się dane o Leeds i Newcastle. Gotowy typ wymaga rzeczy, których statystyka nie zawiera: informacji o składzie, wadze spotkania i aktualnych kursach. Dlatego kupony z uzasadnieniem publikujemy w darmowej grupie na Telegramie, a tę stronę traktujemy jako część analizy, którą robisz samodzielnie.

Co dokładnie oznacza wskaźnik BTTS?

BTTS to skrót od angielskiego „both teams to score”, czyli sytuacji, w której obie drużyny zdobywają przynajmniej po jednej bramce. Dla Leeds i Newcastle podajemy go jako odsetek dotychczasowych meczów. Sama wartość nie mówi jeszcze wszystkiego: niska bywa zasługą dobrej obrony, ale równie często wynika z nieskuteczności w ataku, dlatego zawsze warto sprawdzić osobno bramki strzelone i stracone.

Kiedy ta strona zostanie zaktualizowana?

Statystyki na tej stronie opisują stan przed pierwszym gwizdkiem i pochodzą z meczów rozegranych do 14 września 2026. Po zakończeniu spotkania wracamy tutaj i dopisujemy wynik razem z krótkim podsumowaniem, dzięki czemu strona zostaje użyteczna także później. Same wskaźniki obu drużyn przeliczamy codziennie, więc przy kolejnym meczu Leeds albo Newcastle znajdziesz już zaktualizowane wartości.

Sprawdź też

Analizy meczów
Promocje bukmacherskie
Statystyki drużyn
Statystyki lig
Poradniki
Zestawienia dnia

Liczby To Początek

Statystyki pokazują tendencje. Konkretne analizy meczów publikujemy w grupach VIP. Żaden typ nie gwarantuje wygranej.

Zobacz Pakiety VIP