Serie A • 14 września 2026

Como – Parma
statystyki przed meczem

Forma, bramki i wskaźniki bramkowe obu drużyn z bieżącego sezonu.

Jak się skończyło

Como  2:1  Parma

Jak skończył się mecz Como – Parma?

Spotkanie zakończyło się wynikiem 2:1, a padło w nim 3 bramki. Obie drużyny trafiły do siatki. Granica 2,5 bramki została przekroczona. Statystyki sprzed meczu zostawiamy niżej bez zmian — dzięki temu widać, na ile przedmeczowe wskaźniki pokryły się z tym, co wydarzyło się na boisku.

Como – Parma — statystyki obu drużyn przed meczem
Serie A  •  14 września 2026  •  18:30
ComoRWW
VS
ParmaPPR
3,33gole na mecz1,67
2,33średnio strzela0,33
1,0średnio traci1,33
100,0%BTTS33,3%
66,7%over 2,50,0%
2,33punkty na mecz0,33

Zebraliśmy komplet statystyk obu drużyn przed spotkaniem Como – Parma. Wszystkie wskaźniki pochodzą z ich rozgrywek krajowych w bieżącym sezonie i liczymy je sami z surowych wyników. Poniżej znajdziesz porównanie formy, bramek i wskaźników bramkowych, a na końcu to, w którą stronę te dane się przechylają.

Co mówią liczby przed meczem Como – Parma?

Przed tym spotkaniem dane najmocniej różnicują dorobek punktowy i skuteczność. Como zbiera średnio 2,33 punktu na mecz, a Parma 0,33 punktu; pierwszy z nich ma w tym sezonie 3 spotkania, drugi 3 spotkania. Wyższą średnią bramek strzelonych ma Como — 2,33 gola na mecz wobec 0,33 u rywala.

Po drugiej stronie boiska niższą średnią straconych notuje Como — 1,0 bramki na mecz, podczas gdy Parma traci średnio 1,33. W sumie oba zespoły zdobyły w tym sezonie 8 bramek, co przy ich dotychczasowych rozgrywkach daje obraz pary raczej ostrożnej.

Największa rozbieżność dotyczy BTTS: 100,0% u zespołu Como wobec 33,3% u zespołu Parma. Taki rozjazd zwykle oznacza, że oba zespoły grają spotkania o zupełnie innym charakterze. Odsetek meczów z przekroczoną granicą 2,5 bramki wynosi 66,7% u zespołu Como oraz 0,0% u zespołu Parma, czyli 66,7 punktu procentowego różnicy.

Jak wypadają Como i Parma w bezpośrednim zestawieniu?

Tabela zestawia Como i Parma w tych samych kategoriach. „Gole/mecz” to łączna liczba bramek w spotkaniach danej drużyny — strzelonych i straconych razem. Wiersze over pokazują odsetek meczów, w których padło odpowiednio więcej niż półtorej, dwie i pół oraz trzy i pół bramki.

WskaźnikComoParma
RozgrywkiSerie ASerie A
Rozegrane mecze33
Bilans W-R-P2-1-00-1-2
Punkty na mecz2,330,33
Bramki strzelone71
Bramki stracone34
Średnio strzela2,330,33
Średnio traci1,01,33
Gole/mecz3,331,67
BTTS100,0%33,3%
Over 1,5100,0%66,7%
Over 2,566,7%0,0%
Over 3,533,3%0,0%
Czyste konta00
Mecze bez gola02
FormaRWWPPR

Która drużyna jest w lepszej formie?

Bilans zespołu Como w tym sezonie to 2-1-0, a zespołu Parma — 0-1-2, licząc kolejno zwycięstwa, remisy i porażki. Como ma serię 2 zwycięstw z rzędu. Parma nie ma obecnie serii dłuższej niż jedno spotkanie. Forma z ostatnich meczów ligowych, od najstarszego do najnowszego, wygląda następująco: RWW oraz PPR.

Ostatnie spotkania, jakie Como i Parma rozegrały w swoich rozgrywkach krajowych, razem z wynikami i miejscem rozegrania, zebraliśmy w dwóch tabelach poniżej. To dokładnie ten sam materiał, z którego wyliczamy wszystkie średnie na tej stronie.

Como — ostatnie mecze

22.08 Udinese 1:1 R
30.08 Napoli 2:1 W
04.09 Genoa 4:1 W

Parma — ostatnie mecze

22.08 Cagliari 0:1 P
29.08 Juventus 0:2 P
06.09 Monza 1:1 R

Ile bramek pada w meczach tych drużyn?

W spotkaniach Como pada średnio 3,33 bramki, a w meczach Parma — 1,67. Granicę 1,5 gola przekroczyło 100,0% meczów pierwszego zespołu i 66,7% drugiego, granicę 2,5 odpowiednio 66,7% i 0,0%, a próg 3,5 bramki 33,3% oraz 0,0%.

Czystych kont Como ma 0, a Parma — 0. Meczów bez zdobytej bramki pierwszy zespół notuje 0, drugi 2. To dwie wartości, które najlepiej pokazują, czy niski wskaźnik BTTS bierze się ze szczelnej obrony, czy z problemów ze skutecznością.

Czy podział na mecze u siebie i na wyjeździe coś tu zmienia?

W tym przypadku podziału nie da się jeszcze sensownie policzyć. Zespół Como nie ma w tym sezonie ani jednego spotkania w potrzebnej roli, więc każda średnia domowa albo wyjazdowa byłaby liczona z pustego zbioru. Zamiast pokazywać zera, zostajemy przy wartościach ogólnych z całego sezonu.

Dla porządku: na koncie zespołu Como jest do tej pory 3 spotkania, a zespołu Parma — 3 spotkania. Rozbicie na grę u siebie i na wyjeździe dopiszemy tutaj automatycznie, gdy obie drużyny będą miały w obu rolach dość meczów, żeby te liczby cokolwiek znaczyły. Do tego czasu miarodajne są wyłącznie średnie z tabeli powyżej.

W którą stronę przechylają się liczby przed tym meczem?

Najbliższy rynek według danych
obie drużyny strzelą

Liczby przechylają się w stronę bramek po obu stronach. Uśredniony wskaźnik BTTS dla tej pary wynosi 66,7%, a żaden z zespołów nie zachowuje czystego konta na tyle często, żeby ten obraz podważyć. To najlepiej udokumentowana tendencja w całym zestawieniu.

Kupony i analizy w darmowej grupie

To wskazanie kierunku, a nie kupon na mecz Como – Parma: statystyka nie wie nic o dzisiejszym składzie, kontuzjach ani o tym, jak ważne jest to spotkanie dla każdej ze stron. Zanim cokolwiek z tego wykorzystasz, zestaw te liczby z aktualnymi kursami — bez tego nawet trafna tendencja bywa bezwartościowa.

Konkretne kupony i pełne analizy przed tym oraz pozostałymi meczami dnia publikujemy w darmowej grupie na Telegramie. Trafiają tam propozycje z uzasadnieniem, a nie same liczby — jeśli chcesz zobaczyć, jak z takich danych powstaje decyzja, to najprostsza droga.

Gdzie oglądać mecz Como – Parma?

Mecz Como – Parma rozpoczyna się o godzinie 18:30, 14 września 2026. Prawa do transmisji tych rozgrywek w Polsce ma Eleven Sports w pakiecie Canal+, zwykle razem z dostępem w usłudze internetowej tej samej stacji. Umowy transmisyjne zmieniają się jednak między sezonami, więc przed meczem warto sprawdzić bieżący program nadawcy — my nie prowadzimy transmisji ani nie odsyłamy do nielegalnych źródeł.

Czy to dużo na tle innych rozgrywek?

Żeby wskaźniki z tej strony miały punkt odniesienia, warto zestawić je z ligą, którą liczymy codziennie. W Ekstraklasie w tym sezonie pada średnio 2,85 gola na mecz, 65,2% spotkań kończy się wynikiem BTTS, a 59,1% przekracza granicę 2,5 bramki. Dopiero na tym tle widać, czy wartości Como i Parma są wysokie, czy zupełnie przeciętne.

Zespół taki jak Como czy Parma z BTTS w okolicach 65,2% nie wyróżnia się niczym — informację niesie dopiero wyraźne odchylenie w jedną albo drugą stronę. Ten sam mechanizm działa przy średniej bramkowej: różnica rzędu kilku dziesiątych gola na mecz przy próbie z początku sezonu mieści się w zwykłym rozrzucie.

Czego te statystyki nie obejmują?

Wszystko powyżej dotyczy meczów już rozegranych. Przy kilku spotkaniach na zespół każdy kolejny wynik przestawia średnie na tyle mocno, że traktowanie ich jako prognozy jest błędem. Nie znajdziesz tu również informacji o składach, kontuzjach, zawieszeniach ani o wadze spotkania dla każdej ze stron — a to często właśnie te czynniki decydują o przebiegu meczu Como – Parma.

Jeśli mecz Como – Parma jest jednym z pierwszych, które analizujesz samodzielnie, zacznij od podstaw: jak czytać kursy, czym jest value bet oraz zarządzanie bankrollem. Szerszy poradnik znajdziesz w dziale typy bukmacherskie, a komplet naszych danych w dziale statystyki.

Zastrzeżenie. Ta strona nie jest poradą inwestycyjną ani zachętą do gry. Treści 18+. Hazard może uzależniać — jeśli czujesz, że tracisz kontrolę, zadzwoń pod bezpłatny numer 116 123 albo ustaw limity u bukmachera.

Najczęstsze pytania

Skąd pochodzą statystyki meczu Como – Parma?

Liczby powstają u nas. Bierzemy wyniki meczów Como oraz Parma z bieżącego sezonu rozgrywek krajowych i przeliczamy je własnym narzędziem, Każda wartość musi dać się odtworzyć z danych źródłowych — kontrola jest automatyczna i odrzuca całą stronę, jeśli choć jedna liczba się nie zgadza.

Czy podajecie typ na ten mecz?

Nie podajemy tu gotowego kuponu na mecz Como – Parma, bo strona ma pokazywać dane, a nie sprzedawać decyzję. Piszemy jedynie, w którą stronę przechylają się liczby, i zawsze dodajemy, czego nie obejmują. Propozycje z pełnym uzasadnieniem trafiają do darmowej grupy na Telegramie, gdzie widać cały tok rozumowania, łącznie z meczami, które uznajemy za nie do ruszenia.

Co dokładnie oznacza wskaźnik BTTS?

BTTS to skrót od angielskiego „both teams to score”, czyli sytuacji, w której obie drużyny zdobywają przynajmniej po jednej bramce. Dla Como i Parma podajemy go jako odsetek dotychczasowych meczów. Sama wartość nie mówi jeszcze wszystkiego: niska bywa zasługą dobrej obrony, ale równie często wynika z nieskuteczności w ataku, dlatego zawsze warto sprawdzić osobno bramki strzelone i stracone.

Kiedy ta strona zostanie zaktualizowana?

Statystyki na tej stronie opisują stan przed pierwszym gwizdkiem i pochodzą z meczów rozegranych do 14 września 2026. Po zakończeniu spotkania wracamy tutaj i dopisujemy wynik razem z krótkim podsumowaniem, dzięki czemu strona zostaje użyteczna także później. Same wskaźniki obu drużyn przeliczamy codziennie, więc przy kolejnym meczu Como albo Parma znajdziesz już zaktualizowane wartości.

Sprawdź też

Analizy meczów
Promocje bukmacherskie
Statystyki drużyn
Statystyki lig
Poradniki
Zestawienia dnia

Liczby To Początek

Statystyki pokazują tendencje. Konkretne analizy meczów publikujemy w grupach VIP. Żaden typ nie gwarantuje wygranej.

Zobacz Pakiety VIP