Radomiak Radom 0:2 Piast Gliwice
Jak skończył się mecz Radomiak Radom – Piast Gliwice?
Spotkanie zakończyło się wynikiem 0:2, a padło w nim 2 bramki. Jedna z drużyn nie zdobyła gola, więc zakład BTTS nie wszedł. Granica 2,5 bramki nie została przekroczona. Statystyki sprzed meczu zostawiamy niżej bez zmian — dzięki temu widać, na ile przedmeczowe wskaźniki pokryły się z tym, co wydarzyło się na boisku.
Zebraliśmy komplet statystyk obu drużyn przed spotkaniem Radomiak Radom – Piast Gliwice. Wszystkie wskaźniki pochodzą z ich rozgrywek krajowych w bieżącym sezonie i liczymy je sami z surowych wyników. Poniżej znajdziesz porównanie formy, bramek i wskaźników bramkowych, a na końcu to, w którą stronę te dane się przechylają.
Co mówią liczby przed meczem Radomiak Radom – Piast Gliwice?
Przed tym spotkaniem dane najmocniej różnicują dorobek punktowy i skuteczność. Piast Gliwice zbiera średnio 1,43 punktu na mecz, a Radomiak Radom 1,14 punktu; pierwszy z nich ma w tym sezonie 7 spotkań, drugi 7 spotkań. Wyższą średnią bramek strzelonych ma Piast Gliwice — 1,86 gola na mecz wobec 0,86 u rywala.
Po drugiej stronie boiska niższą średnią straconych notuje Radomiak Radom — 1,86 bramki na mecz, podczas gdy Piast Gliwice traci średnio 1,86. W sumie oba zespoły zdobyły w tym sezonie 19 bramek, co przy ich dotychczasowych rozgrywkach daje obraz pary raczej otwartej.
Pod względem BTTS zespoły są zbliżone — 57,1% i 42,9% — więc ten wskaźnik niewiele tutaj różnicuje. Odsetek meczów z przekroczoną granicą 2,5 bramki wynosi 71,4% u zespołu Radomiak Radom oraz 57,1% u zespołu Piast Gliwice, czyli 14,3 punktu procentowego różnicy.
Jak wypadają Radomiak Radom i Piast Gliwice w bezpośrednim zestawieniu?
Tabela zestawia Radomiak Radom i Piast Gliwice w tych samych kategoriach. „Gole/mecz” to łączna liczba bramek w spotkaniach danej drużyny — strzelonych i straconych razem. Wiersze over pokazują odsetek meczów, w których padło odpowiednio więcej niż półtorej, dwie i pół oraz trzy i pół bramki.
| Wskaźnik | Radomiak Radom | Piast Gliwice |
|---|---|---|
| Rozgrywki | Ekstraklasa | Ekstraklasa |
| Rozegrane mecze | 7 | 7 |
| Bilans W-R-P | 2-2-3 | 3-1-3 |
| Punkty na mecz | 1,14 | 1,43 |
| Bramki strzelone | 6 | 13 |
| Bramki stracone | 13 | 13 |
| Średnio strzela | 0,86 | 1,86 |
| Średnio traci | 1,86 | 1,86 |
| Gole/mecz | 2,71 | 3,71 |
| BTTS | 57,1% | 42,9% |
| Over 1,5 | 71,4% | 100,0% |
| Over 2,5 | 71,4% | 57,1% |
| Over 3,5 | 42,9% | 28,6% |
| Czyste konta | 2 | 2 |
| Mecze bez gola | 3 | 2 |
| Forma | PPRWR | PPRWW |
Która drużyna jest w lepszej formie?
Bilans zespołu Radomiak Radom w tym sezonie to 2-2-3, a zespołu Piast Gliwice — 3-1-3, licząc kolejno zwycięstwa, remisy i porażki. Radomiak Radom nie ma obecnie serii dłuższej niż jedno spotkanie. Piast Gliwice ma serię 2 zwycięstw z rzędu. Forma z ostatnich meczów ligowych, od najstarszego do najnowszego, wygląda następująco: PPRWR oraz PPRWW.
Ostatnie spotkania, jakie Radomiak Radom i Piast Gliwice rozegrały w swoich rozgrywkach krajowych, razem z wynikami i miejscem rozegrania, zebraliśmy w dwóch tabelach poniżej. To dokładnie ten sam materiał, z którego wyliczamy wszystkie średnie na tej stronie.
Radomiak Radom — ostatnie mecze
Piast Gliwice — ostatnie mecze
Ile bramek pada w meczach tych drużyn?
W spotkaniach Radomiak Radom pada średnio 2,71 bramki, a w meczach Piast Gliwice — 3,71. Granicę 1,5 gola przekroczyło 71,4% meczów pierwszego zespołu i 100,0% drugiego, granicę 2,5 odpowiednio 71,4% i 57,1%, a próg 3,5 bramki 42,9% oraz 28,6%.
Czystych kont Radomiak Radom ma 2, a Piast Gliwice — 2. Meczów bez zdobytej bramki pierwszy zespół notuje 3, drugi 2. To dwie wartości, które najlepiej pokazują, czy niski wskaźnik BTTS bierze się ze szczelnej obrony, czy z problemów ze skutecznością.
Jak Radomiak Radom wypada u siebie, a Piast Gliwice na wyjeździe?
Ten mecz Radomiak Radom rozgrywa u siebie, a Piast Gliwice na wyjeździe, więc warto rozdzielić te dwa zestawy liczb. U siebie Radomiak Radom ma za sobą 4 mecze, ze średnią 1,25 gola strzelonego i 1,25 straconego oraz 75,0% spotkań powyżej 2,5 bramki. Na wyjeździe Piast Gliwice ma 3 mecze, ze średnią 0,67 gola strzelonego i 1,67 straconego oraz 33,3% spotkań z przekroczoną granicą 2,5 bramki.
Łączna liczba bramek w domowych meczach Radomiak Radom wynosi średnio 2,5, a w wyjazdowych spotkaniach Piast Gliwice — 2,33. Wskaźnik BTTS w tym rozbiciu to 75,0% u gospodarza i 0,0% u gościa. Przy tak krótkich seriach te wartości są mniej stabilne niż średnie ogólne, więc traktujemy je jako uzupełnienie, a nie podstawę analizy.
W którą stronę przechylają się liczby przed tym meczem?
Najmocniejsze pokrycie w danych ma strona bramkowa. Uśredniony odsetek meczów z przekroczoną granicą 2,5 gola wynosi dla tej pary 64,2%, a w spotkaniach obu zespołów pada średnio 3,21 bramki. To najwyraźniejsza tendencja widoczna w tych liczbach i to od niej zaczynamy analizę tego meczu.
Kupony i analizy w darmowej grupieTo wskazanie kierunku, a nie kupon na mecz Radomiak Radom – Piast Gliwice: statystyka nie wie nic o dzisiejszym składzie, kontuzjach ani o tym, jak ważne jest to spotkanie dla każdej ze stron. Zanim cokolwiek z tego wykorzystasz, zestaw te liczby z aktualnymi kursami — bez tego nawet trafna tendencja bywa bezwartościowa.
Gotowe propozycje na ten mecz razem z uzasadnieniem wrzucamy do darmowej grupy na Telegramie. Ta strona pokazuje surowe liczby, grupa pokazuje, co z nimi robimy — łącznie z sytuacjami, w których uznajemy, że lepiej dane spotkanie odpuścić.
Gdzie oglądać mecz Radomiak Radom – Piast Gliwice?
Mecz Radomiak Radom – Piast Gliwice rozpoczyna się o godzinie 19:00, 14 września 2026. Prawa do transmisji tych rozgrywek w Polsce ma Canal+ Sport oraz Canal+ online, zwykle razem z dostępem w usłudze internetowej tej samej stacji. Umowy transmisyjne zmieniają się jednak między sezonami, więc przed meczem warto sprawdzić bieżący program nadawcy — my nie prowadzimy transmisji ani nie odsyłamy do nielegalnych źródeł.
Czy to dużo na tle innych rozgrywek?
Żeby wskaźniki z tej strony miały punkt odniesienia, warto zestawić je z ligą, którą liczymy codziennie. W Ekstraklasie w tym sezonie pada średnio 2,85 gola na mecz, 65,2% spotkań kończy się wynikiem BTTS, a 59,1% przekracza granicę 2,5 bramki. Dopiero na tym tle widać, czy wartości Radomiak Radom i Piast Gliwice są wysokie, czy zupełnie przeciętne.
Zespół taki jak Radomiak Radom czy Piast Gliwice z BTTS w okolicach 65,2% nie wyróżnia się niczym — informację niesie dopiero wyraźne odchylenie w jedną albo drugą stronę. Ten sam mechanizm działa przy średniej bramkowej: różnica rzędu kilku dziesiątych gola na mecz przy próbie z początku sezonu mieści się w zwykłym rozrzucie.
Czego te statystyki nie obejmują?
Wszystko powyżej dotyczy meczów już rozegranych. Przy kilku spotkaniach na zespół każdy kolejny wynik przestawia średnie na tyle mocno, że traktowanie ich jako prognozy jest błędem. Nie znajdziesz tu również informacji o składach, kontuzjach, zawieszeniach ani o wadze spotkania dla każdej ze stron — a to często właśnie te czynniki decydują o przebiegu meczu Radomiak Radom – Piast Gliwice.
Jeśli mecz Radomiak Radom – Piast Gliwice jest jednym z pierwszych, które analizujesz samodzielnie, zacznij od podstaw: jak czytać kursy, czym jest value bet oraz zarządzanie bankrollem. Szerszy poradnik znajdziesz w dziale typy bukmacherskie, a komplet naszych danych w dziale statystyki.
Najczęstsze pytania
Skąd pochodzą statystyki meczu Radomiak Radom – Piast Gliwice?
Podstawą są surowe wyniki spotkań Radomiak Radom i Piast Gliwice z bieżącego sezonu ich rozgrywek krajowych, przeliczane naszym własnym kodem. Zanim liczba trafi na stronę, automat sprawdza, czy wynika z danych źródłowych; wartość, której nie da się potwierdzić, blokuje publikację całej strony, a nie tylko pojedynczego zdania.
Czy podajecie typ na ten mecz?
Na tej stronie zatrzymujemy się na wskazaniu, w którą stronę przechylają się dane o Radomiak Radom i Piast Gliwice. Gotowy typ wymaga rzeczy, których statystyka nie zawiera: informacji o składzie, wadze spotkania i aktualnych kursach. Dlatego kupony z uzasadnieniem publikujemy w darmowej grupie na Telegramie, a tę stronę traktujemy jako część analizy, którą robisz samodzielnie.
Co dokładnie oznacza wskaźnik BTTS?
BTTS, czyli „both teams to score”, to zdarzenie, w którym gola strzelają obie strony. W zestawieniu Radomiak Radom i Piast Gliwice podajemy je jako procent meczów z takim wynikiem. Ta sama liczba może opisywać drużynę z bardzo dobrą obroną i drużynę, która po prostu nie potrafi trafić — dlatego obok zawsze podajemy średnią bramek strzelonych i straconych.
Kiedy ta strona zostanie zaktualizowana?
Statystyki na tej stronie opisują stan przed pierwszym gwizdkiem i pochodzą z meczów rozegranych do 14 września 2026. Po zakończeniu spotkania wracamy tutaj i dopisujemy wynik razem z krótkim podsumowaniem, dzięki czemu strona zostaje użyteczna także później. Same wskaźniki obu drużyn przeliczamy codziennie, więc przy kolejnym meczu Radomiak Radom albo Piast Gliwice znajdziesz już zaktualizowane wartości.