W programie 7 spotkań:
- 18:30 — Monza – Cagliari
- 19:00 — Wisła Płock – Radomiak Radom
- 19:00 — Trabzonspor – Besiktas
- 20:45 — Parma – Torino
- 21:00 — Tottenham – Coventry
- 21:00 — Getafe – Vallecano
- 21:15 — Braga – Gil Vicente
Zebraliśmy statystyki wszystkich 14 drużyn, które grają tego dnia. Liczby pochodzą z ich rozgrywek krajowych w bieżącym sezonie i wyliczamy je sami z surowych wyników. Nie podajemy typów — pokazujemy dane i to, co z nich wynika.
Jak wygląda cała stawka w liczbach?
W zestawieniu poniżej znajdziesz wszystkie grające dziś drużyny z dzisiejszego programu. Wartość „gole/mecz” liczymy jako sumę bramek padłych w spotkaniach danego zespołu — własnych i straconych. Kolumny BTTS i over 2,5 pokazują, w jakim odsetku meczów doszło do tych zdarzeń, a forma to wyniki kolejnych spotkań w porządku chronologicznym.
| Godz. | Drużyna | Liga | M | Bilans | Gole/mecz | BTTS | Over 2,5 | Forma |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 18:30 | Monza | Serie A | 6 | 1-1-4 | 4,0 | 100,0% | 83,3% | PRPWP |
| Cagliari | Serie A | 6 | 4-1-1 | 1,5 | 33,3% | 16,7% | PWWWR | |
| 19:00 | Wisła Płock | Ekstraklasa | 9 | 3-2-4 | 2,67 | 44,4% | 55,6% | PRWWP |
| Radomiak Radom | Ekstraklasa | 10 | 2-2-6 | 3,2 | 60,0% | 70,0% | WRPPP | |
| 19:00 | Trabzonspor | Super Lig | 7 | 4-1-2 | 3,0 | 42,9% | 71,4% | PWPWW |
| Besiktas | Super Lig | 7 | 5-0-2 | 3,43 | 57,1% | 71,4% | WWWPW | |
| 20:45 | Parma | Serie A | 6 | 1-1-4 | 2,33 | 50,0% | 50,0% | PRPWP |
| Torino | Serie A | 6 | 2-1-3 | 2,67 | 83,3% | 66,7% | PWPRW | |
| 21:00 | Tottenham | Premier League | 6 | 0-3-3 | 2,0 | 33,3% | 33,3% | PRRPR |
| Coventry | Premier League | 6 | 2-0-4 | 2,67 | 16,7% | 50,0% | PPPWW | |
| 21:00 | Getafe | LaLiga | 8 | 2-2-4 | 1,75 | 25,0% | 25,0% | RRPWP |
| Vallecano | LaLiga | 8 | 2-3-3 | 3,38 | 87,5% | 62,5% | WPWRR | |
| 21:15 | Braga | Liga Portugal | 7 | 3-2-2 | 2,29 | 57,1% | 57,1% | WPWRP |
| Gil Vicente | Liga Portugal | 7 | 3-2-2 | 1,57 | 28,6% | 14,3% | RPPRW |
Co mówią liczby przed meczem Monza – Cagliari?
Spotkanie zaplanowano na godzinę 18:30. Więcej punktów w lidze krajowej zdobył Cagliari (13 punktów w 6 meczach) niż Monza (4 punkty w 6 meczach). Skuteczniejszy w ataku jest Monza ze średnią 1,5 gola na mecz wobec 1,0 u rywala, a niższą średnią straconych notuje Cagliari — 0,5 bramki na mecz. Uśredniając spotkania obu drużyn, wychodzi 2,75 gola na mecz — to prosta średnia z dotychczasowych spotkań obu zespołów, a nie prognoza dla tego meczu.
Największa rozbieżność dotyczy BTTS: 100,0% u zespołu Monza wobec 33,3% u zespołu Cagliari, czyli 66,7 punktu procentowego różnicy. Taki rozjazd zwykle oznacza, że oba zespoły grają spotkania o zupełnie innym charakterze. Odsetek spotkań z przekroczoną granicą 2,5 bramki wynosi 83,3% u zespołu Monza oraz 16,7% u zespołu Cagliari. Forma z ostatnich meczów ligowych, od najstarszego do najnowszego, to PRPWP oraz PWWWR.
Co mówią liczby przed meczem Wisła Płock – Radomiak Radom?
Spotkanie zaplanowano na godzinę 19:00. Więcej punktów w lidze krajowej zdobył Wisła Płock (11 punktów w 9 meczach) niż Radomiak Radom (8 punktów w 10 meczach). Skuteczniejszy w ataku jest Wisła Płock ze średnią 1,0 gola na mecz wobec 0,9 u rywala, a niższą średnią straconych notuje Wisła Płock — 1,67 bramki na mecz. Uśredniając spotkania obu drużyn, wychodzi 2,94 gola na mecz — to prosta średnia z dotychczasowych spotkań obu zespołów, a nie prognoza dla tego meczu.
Pod względem BTTS oba zespoły są zbliżone — 44,4% i 60,0% — więc ten wskaźnik niewiele tutaj różnicuje. Odsetek spotkań z przekroczoną granicą 2,5 bramki wynosi 55,6% u zespołu Wisła Płock oraz 70,0% u zespołu Radomiak Radom. Forma z ostatnich meczów ligowych, od najstarszego do najnowszego, to PRWWP oraz WRPPP.
Co mówią liczby przed meczem Trabzonspor – Besiktas?
Spotkanie zaplanowano na godzinę 19:00. Więcej punktów w lidze krajowej zdobył Besiktas (15 punktów w 7 meczach) niż Trabzonspor (13 punktów w 7 meczach). Skuteczniejszy w ataku jest Trabzonspor ze średnią 2,29 gola na mecz wobec 2,29 u rywala, a niższą średnią straconych notuje Trabzonspor — 0,71 bramki na mecz. Uśredniając spotkania obu drużyn, wychodzi 3,21 gola na mecz — to prosta średnia z dotychczasowych spotkań obu zespołów, a nie prognoza dla tego meczu.
Pod względem BTTS oba zespoły są zbliżone — 42,9% i 57,1% — więc ten wskaźnik niewiele tutaj różnicuje. Odsetek spotkań z przekroczoną granicą 2,5 bramki wynosi 71,4% u zespołu Trabzonspor oraz 71,4% u zespołu Besiktas. Forma z ostatnich meczów ligowych, od najstarszego do najnowszego, to PWPWW oraz WWWPW.
Co mówią liczby przed meczem Parma – Torino?
Spotkanie zaplanowano na godzinę 20:45. Więcej punktów w lidze krajowej zdobył Torino (7 punktów w 6 meczach) niż Parma (4 punkty w 6 meczach). Skuteczniejszy w ataku jest Torino ze średnią 1,17 gola na mecz wobec 0,67 u rywala, a niższą średnią straconych notuje Torino — 1,5 bramki na mecz. Uśredniając spotkania obu drużyn, wychodzi 2,5 gola na mecz — to prosta średnia z dotychczasowych spotkań obu zespołów, a nie prognoza dla tego meczu.
Największa rozbieżność dotyczy BTTS: 50,0% u zespołu Parma wobec 83,3% u zespołu Torino, czyli 33,3 punktu procentowego różnicy. Taki rozjazd zwykle oznacza, że oba zespoły grają spotkania o zupełnie innym charakterze. Odsetek spotkań z przekroczoną granicą 2,5 bramki wynosi 50,0% u zespołu Parma oraz 66,7% u zespołu Torino. Forma z ostatnich meczów ligowych, od najstarszego do najnowszego, to PRPWP oraz PWPRW.
Co mówią liczby przed meczem Tottenham – Coventry?
Spotkanie zaplanowano na godzinę 21:00. Więcej punktów w lidze krajowej zdobył Coventry (6 punktów w 6 meczach) niż Tottenham (3 punkty w 6 meczach). Skuteczniejszy w ataku jest Coventry ze średnią 0,83 gola na mecz wobec 0,5 u rywala, a niższą średnią straconych notuje Tottenham — 1,5 bramki na mecz. Uśredniając spotkania obu drużyn, wychodzi 2,33 gola na mecz — to prosta średnia z dotychczasowych spotkań obu zespołów, a nie prognoza dla tego meczu.
Pod względem BTTS oba zespoły są zbliżone — 33,3% i 16,7% — więc ten wskaźnik niewiele tutaj różnicuje. Odsetek spotkań z przekroczoną granicą 2,5 bramki wynosi 33,3% u zespołu Tottenham oraz 50,0% u zespołu Coventry. Forma z ostatnich meczów ligowych, od najstarszego do najnowszego, to PRRPR oraz PPPWW.
Co mówią liczby przed meczem Getafe – Vallecano?
Spotkanie zaplanowano na godzinę 21:00. Więcej punktów w lidze krajowej zdobył Vallecano (9 punktów w 8 meczach) niż Getafe (8 punktów w 8 meczach). Skuteczniejszy w ataku jest Vallecano ze średnią 1,38 gola na mecz wobec 0,5 u rywala, a niższą średnią straconych notuje Getafe — 1,25 bramki na mecz. Uśredniając spotkania obu drużyn, wychodzi 2,56 gola na mecz — to prosta średnia z dotychczasowych spotkań obu zespołów, a nie prognoza dla tego meczu.
Największa rozbieżność dotyczy BTTS: 25,0% u zespołu Getafe wobec 87,5% u zespołu Vallecano, czyli 62,5 punktu procentowego różnicy. Taki rozjazd zwykle oznacza, że oba zespoły grają spotkania o zupełnie innym charakterze. Odsetek spotkań z przekroczoną granicą 2,5 bramki wynosi 25,0% u zespołu Getafe oraz 62,5% u zespołu Vallecano. Forma z ostatnich meczów ligowych, od najstarszego do najnowszego, to RRPWP oraz WPWRR.
Co mówią liczby przed meczem Braga – Gil Vicente?
Spotkanie zaplanowano na godzinę 21:15. Oba zespoły zdobyły w lidze krajowej tyle samo punktów — po 11 punktów. Skuteczniejszy w ataku jest Braga ze średnią 1,14 gola na mecz wobec 0,86 u rywala, a niższą średnią straconych notuje Gil Vicente — 0,71 bramki na mecz. Uśredniając spotkania obu drużyn, wychodzi 1,93 gola na mecz — to prosta średnia z dotychczasowych spotkań obu zespołów, a nie prognoza dla tego meczu.
Pod względem BTTS oba zespoły są zbliżone — 57,1% i 28,6% — więc ten wskaźnik niewiele tutaj różnicuje. Odsetek spotkań z przekroczoną granicą 2,5 bramki wynosi 57,1% u zespołu Braga oraz 14,3% u zespołu Gil Vicente. Forma z ostatnich meczów ligowych, od najstarszego do najnowszego, to WPWRP oraz RPPRW.
Co jeszcze widać w tych danych?
Poza zestawieniem poszczególnych par warto zwrócić uwagę na wartości skrajne. To one najczęściej okazują się później albo najciekawsze, albo najbardziej mylące, dlatego podajemy je zawsze razem z liczbą meczów, na których zostały policzone.
Najbardziej zamknięte mecze. Najniższy odsetek spotkań z obiema drużynami trafiającymi mają Coventry (16,7%) oraz Getafe (25,0%). Najlepszą średnią straconych w całej stawce notuje Cagliari — 0,5 bramki na mecz.
Najwięcej bramek. Najwyższy odsetek meczów powyżej 2,5 bramki ma Monza — 83,3%, przy średniej 4,0 bramki na spotkanie. Najskuteczniejszy w ataku jest Trabzonspor ze średnią 2,29 gola.
Jak te liczby wyglądają na tle Ekstraklasy?
Żeby wskaźniki z tabeli miały punkt odniesienia, warto zestawić je z ligą, którą liczymy codziennie. W Ekstraklasie w tym sezonie pada średnio 2,98 gola na mecz, 65,6% spotkań kończy się wynikiem BTTS, a 62,2% przekracza granicę 2,5 bramki. Średnia liczba bramek w meczach drużyn z tego zestawienia wynosi 2,6.
Punkt odniesienia zmienia sposób czytania tabeli. Skoro ligowa norma BTTS to 65,6%, zespół w tych okolicach nie wyróżnia się niczym — znaczenie mają dopiero wyraźne odchylenia. Bez tego porównania łatwo pomylić przeciętność z tendencją.
Dlaczego nie podajemy typów?
Ponieważ statystyka opisuje przeszłość, a nie przyszłość. Zestawienie średnich z lig krajowych nie uwzględnia składów, rotacji, kontuzji ani wagi konkretnego spotkania. Znaczenie ma też układ terminarza: zespół po trudnym wyjeździe albo przed meczem pucharowym często rozkłada siły inaczej.
Potraktuj te dane jako pierwszy krok, po którym trzeba jeszcze sprawdzić składy i kursy. Jeśli dopiero zaczynasz, warto zacząć od podstaw: jak czytać kursy, czym jest value bet oraz zarządzanie bankrollem. Szerszy poradnik znajdziesz w dziale typy bukmacherskie.
Gdzie znajdę szczegółową analizę konkretnego meczu?
Dla wybranych spotkań z tego zestawienia przygotowaliśmy osobne strony z pełnym porównaniem obu drużyn: bilansem, ostatnimi wynikami, podziałem na grę u siebie i na wyjeździe oraz wskazaniem, w którą stronę przechylają się liczby. Poniżej znajdziesz odnośniki do wszystkich, które powstały dla tego dnia.
- Braga – Gil Vicente: typy, kursy i statystyki (19.10.2026)
- Getafe – Vallecano: typy, kursy i statystyki (19.10.2026)
- Monza – Cagliari: typy, kursy i statystyki (19.10.2026)
- Parma – Torino: typy, kursy i statystyki (19.10.2026)
- Tottenham – Coventry: typy, kursy i statystyki (19.10.2026)
- Trabzonspor – Besiktas: typy, kursy i statystyki (19.10.2026)
- Wisła Płock – Radomiak Radom: typy i statystyki (19.10.2026)
Najczęstsze pytania
Skąd pochodzą te statystyki?
Liczby dla dzisiejszego programu powstają u nas. Bierzemy surowe wyniki meczów z bieżącego sezonu rozgrywek krajowych każdego zespołu i przeliczamy je własnym kodem: średnie bramkowe, BTTS, progi over, formę oraz bilans u siebie i na wyjeździe. Każdy wynik sprawdzamy w dwóch niezależnych źródłach, a rozbieżność między nimi wstrzymuje aktualizację strony do czasu wyjaśnienia sprawy.
Co dokładnie oznacza wskaźnik BTTS?
BTTS, czyli „both teams to score”, to zakład na to, że w meczach dzisiejszego programu obie drużyny zdobędą przynajmniej po jednej bramce. W naszych tabelach podajemy odsetek meczów danego zespołu, w których taka sytuacja wystąpiła. Wartość powyżej sześćdziesięciu procent oznacza zespół grający otwarte spotkania, a wyraźnie niższa wskazuje albo na dobrą obronę, albo na problemy ze skutecznością w ataku.
Czy na podstawie tych liczb można obstawiać?
Traktuj te wartości jako pierwszy krok analizy. Opisują wyłącznie to, co już się wydarzyło, i pomijają wszystko, co decyduje o konkretnym meczu: skład, kontuzje, znaczenie spotkania. Przy tak krótkich seriach jeden wynik potrafi wywrócić każdy wskaźnik, dlatego są dodatkiem do analizy, a nie jej zakończeniem.
Jak często aktualizujecie te dane?
Statystyki drużyn z dzisiejszego programu przeliczamy codziennie rano, a strony poszczególnych lig odświeżamy po każdej rozegranej kolejce. Zestawienia kolejek powstają przed pierwszym meczem danego dnia i opierają się na wynikach dostępnych w chwili publikacji, a po spotkaniach wracamy na stronę i dopisujemy rezultaty. Każda liczba przechodzi maszynową kontrolę zgodności z danymi źródłowymi, zanim trafi na stronę.