Zebraliśmy komplet statystyk obu drużyn przed spotkaniem Trabzonspor – Besiktas. Wszystkie wskaźniki pochodzą z rozgrywek krajowych i liczymy je sami z surowych wyników. Poniżej znajdziesz porównanie formy, bramek i wskaźników bramkowych, a na końcu to, w którą stronę te dane się przechylają. Na stronie znajdziesz też kursy bukmacherów, xG z bieżącego sezonu oraz historię bezpośrednich meczów.
Jakie są kursy na mecz Trabzonspor – Besiktas?
Kursy Superbetu na ten mecz to 2,82 za wygraną zespołu Trabzonspor, 3,60 za remis i 2,25 za zwycięstwo zespołu Besiktas. Bez marży bukmachera oznacza to mniej więcej 33% szans dla gospodarzy, 26% na remis i 41% dla gości. Poniżej zestawiamy je z kursami LV BET z tego samego odczytu.
| Zakład | LV BET | |
|---|---|---|
| 1Trabzonspor | 2,82 | 2,80 |
| Xremis | 3,60 | 3,95 |
| 2Besiktas | 2,25 | 2,25 |
| Obie drużyny strzelą | ||
| tak | 1,48 | 1,47 |
| nie | 2,50 | 2,55 |
| Liczba goli | ||
| powyżej 2,5 | 1,57 | 1,52 |
| poniżej 2,5 | 2,40 | 2,50 |
Kurs Superbetu 1,48 na to, że obie drużyny strzelą, odpowiada mniej więcej 63% szans. W meczach zespołu Trabzonspor obie strony trafiały w 42,9% spotkań, a w meczach zespołu Besiktas w 57,1%. Na powyżej 2,5 gola kurs wynosi 1,57, czyli około 60%, przy 71,4% i 71,4% takich meczów u obu drużyn. Najmocniej kurs i dotychczasowe mecze rozchodzą się przy rynku „obie strzelą”: różnica to około 13 punktów procentowych.
Co mówią liczby przed meczem Trabzonspor – Besiktas?
Przed tym spotkaniem dane najmocniej różnicują dorobek punktowy i skuteczność. Besiktas zbiera średnio 2,14 punktu na mecz, a Trabzonspor 1,86 punktu; pierwszy z nich ma w tym sezonie 7 spotkań, drugi 7 spotkań. Wyższą średnią bramek strzelonych ma Trabzonspor — 2,29 gola na mecz wobec 2,29 u rywala.
Po drugiej stronie boiska niższą średnią straconych notuje Trabzonspor — 0,71 bramki na mecz, podczas gdy Besiktas traci średnio 1,14. W sumie oba zespoły zdobyły w tym sezonie 32 bramki, co przy ich dotychczasowych rozgrywkach daje obraz pary raczej otwartej.
Pod względem BTTS zespoły są zbliżone — 42,9% i 57,1% — więc ten wskaźnik niewiele tutaj różnicuje. Odsetek meczów z przekroczoną granicą 2,5 bramki wynosi 71,4% u zespołu Trabzonspor oraz 71,4% u zespołu Besiktas, czyli 0,0 punktu procentowego różnicy.
Jak wypadają Trabzonspor i Besiktas w bezpośrednim zestawieniu?
Poniżej te same wskaźniki po obu stronach. Wartość „gole/mecz” liczymy dla Trabzonspor i Besiktas jako sumę wszystkich bramek w meczach zespołu, niezależnie od tego, kto je zdobył. Wiersze over to procent spotkań, w których przekroczono kolejne progi bramkowe.
| Wskaźnik | Trabzonspor | Besiktas |
|---|---|---|
| Rozgrywki | Super Lig | Super Lig |
| Rozegrane mecze | 7 | 7 |
| Bilans W-R-P | 4-1-2 | 5-0-2 |
| Punkty na mecz | 1,86 | 2,14 |
| Bramki strzelone | 16 | 16 |
| Bramki stracone | 5 | 8 |
| Średnio strzela | 2,29 | 2,29 |
| Średnio traci | 0,71 | 1,14 |
| Gole/mecz | 3,0 | 3,43 |
| BTTS | 42,9% | 57,1% |
| Over 1,5 | 85,7% | 71,4% |
| Over 2,5 | 71,4% | 71,4% |
| Over 3,5 | 28,6% | 28,6% |
| Czyste konta | 3 | 2 |
| Mecze bez gola | 1 | 1 |
| Forma | PWPWW | WWWPW |
Która drużyna jest w lepszej formie?
Bilans zespołu Trabzonspor w tym sezonie to 4-1-2, a zespołu Besiktas — 5-0-2, licząc kolejno zwycięstwa, remisy i porażki. Trabzonspor ma serię 2 zwycięstw z rzędu. Besiktas nie ma obecnie serii dłuższej niż jedno spotkanie. Forma z ostatnich meczów ligowych, od najstarszego do najnowszego, wygląda następująco: PWPWW oraz WWWPW.
Ostatnie spotkania, jakie Trabzonspor i Besiktas rozegrały w rozgrywkach krajowych, razem z wynikami i miejscem rozegrania, zebraliśmy w dwóch tabelach poniżej. To dokładnie ten sam materiał, z którego wyliczamy wszystkie średnie na tej stronie.
Trabzonspor — ostatnie mecze
Besiktas — ostatnie mecze
Jak kończyły się dotychczasowe mecze Trabzonspor – Besiktas?
Od 1997 roku te drużyny spotkały się 65 razy. Zespół Trabzonspor wygrał 20 meczów, zespół Besiktas wygrał 27 meczów, a liczba remisów to 18. Ostatnie spotkanie, rozegrane 09.05.2026, zakończyło się wynikiem 1:2 (Besiktas – Trabzonspor).
W 5 ostatnich meczach bezpośrednich padło łącznie 19 bramek. Obie drużyny trafiły do siatki 5 razy, a granicę 2,5 gola przekroczono 4 razy. Przy tak krótkiej serii to raczej tło niż argument, ale pokazuje, jakie mecze te zespoły grają przeciwko sobie.
Ile bramek pada w meczach tych drużyn?
W spotkaniach Trabzonspor pada średnio 3,0 bramki, a w meczach Besiktas — 3,43. Granicę 1,5 gola przekroczyło 85,7% meczów pierwszego zespołu i 71,4% drugiego, granicę 2,5 odpowiednio 71,4% i 71,4%, a próg 3,5 bramki 28,6% oraz 28,6%.
Czystych kont Trabzonspor ma 3, a Besiktas — 2. Meczów bez zdobytej bramki pierwszy zespół notuje 1, drugi 1. To dwie wartości, które najlepiej pokazują, czy niski wskaźnik BTTS bierze się ze szczelnej obrony, czy z problemów ze skutecznością.
Ile okazji stwarzają Trabzonspor i Besiktas?
Według statystyk Superbetu z bieżącego sezonu Trabzonspor ma średnio 1,8 xG na mecz, czyli goli oczekiwanych z jakości stwarzanych sytuacji, a Besiktas 1,9. Trabzonspor oddaje przeciętnie 13,9 strzału w meczu, z czego 6,6 celnego, a Besiktas odpowiednio 17,6 i 6,3.
Trabzonspor strzela więcej, niż wynika z okazji: 2,3 gola na mecz przy xG 1,8. Tak wysoka skuteczność rzadko utrzymuje się przez cały sezon. Besiktas strzela więcej, niż wynika z okazji: 2,3 gola na mecz przy xG 1,9. Tak wysoka skuteczność rzadko utrzymuje się przez cały sezon. Średnie Superbetu liczone są z meczów w jego bazie, dlatego mogą się minimalnie różnić od naszych wyliczeń z tabeli wyżej.
Jak Trabzonspor wypada u siebie, a Besiktas na wyjeździe?
Ten mecz Trabzonspor rozgrywa u siebie, a Besiktas na wyjeździe, więc warto rozdzielić te dwa zestawy liczb. U siebie Trabzonspor ma za sobą 3 mecze, ze średnią 3,67 gola strzelonego i 0,33 straconego oraz 100,0% spotkań powyżej 2,5 bramki. Na wyjeździe Besiktas ma 3 mecze, ze średnią 1,33 gola strzelonego i 1,67 straconego oraz 66,7% spotkań z przekroczoną granicą 2,5 bramki.
Łączna liczba bramek w domowych meczach Trabzonspor wynosi średnio 4,0, a w wyjazdowych spotkaniach Besiktas — 3,0. Wskaźnik BTTS w tym rozbiciu to 33,3% u gospodarza i 66,7% u gościa. Przy tak krótkich seriach te wartości są mniej stabilne niż średnie ogólne, więc traktujemy je jako uzupełnienie, a nie podstawę analizy.
W którą stronę przechylają się liczby przed tym meczem?
Najmocniejsze pokrycie w danych ma strona bramkowa. Uśredniony odsetek meczów z przekroczoną granicą 2,5 gola wynosi dla tej pary 71,4%, a w spotkaniach obu zespołów pada średnio 3,21 bramki. To najwyraźniejsza tendencja widoczna w tych liczbach i to od niej zaczynamy analizę tego meczu.
Kupony i analizy w darmowej grupieTo wskazanie kierunku, a nie kupon na mecz Trabzonspor – Besiktas: statystyka nie wie nic o dzisiejszym składzie, kontuzjach ani o tym, jak ważne jest to spotkanie dla każdej ze stron. Kursy z tabeli wyżej pokazują, jak ten sam mecz wycenia rynek, i dopiero zestawienie obu obrazów daje sensowny punkt wyjścia.
Gotowe propozycje na ten mecz razem z uzasadnieniem wrzucamy do darmowej grupy na Telegramie. Ta strona pokazuje surowe liczby, grupa pokazuje, co z nimi robimy — łącznie z sytuacjami, w których uznajemy, że lepiej dane spotkanie odpuścić.
Gdzie oglądać mecz Trabzonspor – Besiktas?
Mecz Trabzonspor – Besiktas rozpoczyna się o godzinie 19:00, 19 października 2026. Prawa do transmisji tych rozgrywek w Polsce ma nadawca posiadający prawa na Polskę, zwykle razem z dostępem w usłudze internetowej tej samej stacji. Umowy transmisyjne zmieniają się jednak między sezonami, więc przed meczem warto sprawdzić bieżący program nadawcy — my nie prowadzimy transmisji ani nie odsyłamy do nielegalnych źródeł.
Czy to dużo na tle innych rozgrywek?
Żeby wskaźniki z tej strony miały punkt odniesienia, warto zestawić je z ligą, którą liczymy codziennie. W Ekstraklasie w tym sezonie pada średnio 2,98 gola na mecz, 65,6% spotkań kończy się wynikiem BTTS, a 62,2% przekracza granicę 2,5 bramki. Dopiero na tym tle widać, czy wartości Trabzonspor i Besiktas są wysokie, czy zupełnie przeciętne.
Zespół taki jak Trabzonspor czy Besiktas z BTTS w okolicach 65,6% nie wyróżnia się niczym — informację niesie dopiero wyraźne odchylenie w jedną albo drugą stronę. Ten sam mechanizm działa przy średniej bramkowej: różnica rzędu kilku dziesiątych gola na mecz przy próbie z początku sezonu mieści się w zwykłym rozrzucie.
Czego te statystyki nie obejmują?
Statystyka opisuje przeszłość i nie przewiduje wyników. Krótkie serie z początku sezonu reagują na każdy pojedynczy mecz, więc jeden rezultat potrafi przesunąć dowolny wskaźnik o kilkanaście punktów procentowych. Nie znajdziesz tu również informacji o składach, kontuzjach, zawieszeniach ani o wadze spotkania dla każdej ze stron — a to często właśnie te czynniki decydują o przebiegu meczu Trabzonspor – Besiktas.
Jeśli mecz Trabzonspor – Besiktas jest jednym z pierwszych, które analizujesz samodzielnie, zacznij od podstaw: jak czytać kursy, czym jest value bet oraz zarządzanie bankrollem. Szerszy poradnik znajdziesz w dziale typy bukmacherskie, a komplet naszych danych w dziale statystyki.
Najczęstsze pytania
Skąd pochodzą statystyki meczu Trabzonspor – Besiktas?
Liczby powstają u nas. Bierzemy surowe wyniki ostatnich spotkań Trabzonspor oraz Besiktas i przeliczamy je własnym narzędziem. Każda wartość musi dać się odtworzyć z danych źródłowych — kontrola jest automatyczna i odrzuca całą stronę, jeśli choć jedna liczba się nie zgadza.
Czy podajecie typ na ten mecz?
Na tej stronie znajdziesz wskazanie kierunku, a nie gotowy typ na Trabzonspor – Besiktas. Sama liczba bez kontekstu — składu, znaczenia meczu, aktualnego kursu — jest niepełna, więc konkretne propozycje publikujemy tam, gdzie możemy je uzasadnić i skorygować na bieżąco, czyli w darmowej grupie na Telegramie. Tutaj zostaje materiał do własnej oceny.
Co dokładnie oznacza wskaźnik BTTS?
Skrót BTTS oznacza „both teams to score” — obie drużyny trafiają do siatki. W tabeli powyżej pokazujemy, w jakiej części spotkań Trabzonspor i Besiktas tak się stało. Wysoki wynik zwykle świadczy o otwartej grze, niski może mieć dwie zupełnie różne przyczyny: szczelną obronę albo problem ze zdobywaniem bramek. Rozróżnia je dopiero porównanie średnich strzelonych i straconych.
Kiedy ta strona zostanie zaktualizowana?
Statystyki na tej stronie opisują stan przed pierwszym gwizdkiem i pochodzą z meczów rozegranych do 19 października 2026. Po zakończeniu spotkania wracamy tutaj i dopisujemy wynik razem z krótkim podsumowaniem, dzięki czemu strona zostaje użyteczna także później. Same wskaźniki obu drużyn przeliczamy codziennie, więc przy kolejnym meczu Trabzonspor albo Besiktas znajdziesz już zaktualizowane wartości.