Serie A • 19 października 2026

Monza – Cagliari
statystyki przed meczem

Forma, bramki i wskaźniki bramkowe obu drużyn z bieżącego sezonu.

Monza – Cagliari — statystyki obu drużyn przed meczem
Serie A  •  19 października 2026  •  18:30
MonzaPRPWP
VS
Stadion: U-Power Stadium  ·  Sędzia: Andrea Calzavara
Autor: Kamil Pietrzak Aktualizacja: 19 października 2026 Dane: wyniki sezonu liczone przez nas, kursy Superbet i LV BET, statystyki meczowe Superbetu 18+ · graj odpowiedzialnie
4,0gole na mecz1,5
1,5średnio strzela1,0
2,5średnio traci0,5
100,0%BTTS33,3%
83,3%over 2,516,7%
0,67punkty na mecz2,17

Zebraliśmy komplet statystyk obu drużyn przed spotkaniem Monza – Cagliari. Wszystkie wskaźniki pochodzą z rozgrywek krajowych i liczymy je sami z surowych wyników. Poniżej znajdziesz porównanie formy, bramek i wskaźników bramkowych, a na końcu to, w którą stronę te dane się przechylają. Na stronie znajdziesz też kursy bukmacherów, xG z bieżącego sezonu oraz historię bezpośrednich meczów.

Jakie są kursy na mecz Monza – Cagliari?

Na zwycięstwo zespołu Monza Superbet daje kurs 2,37, na remis 3,10, a na wygraną zespołu Cagliari 3,05. Przeliczone na procenty, już bez marży bukmachera, to około 39% dla gospodarzy, 30% na remis i 31% dla gości. Poniżej zestawiamy je z kursami LV BET z tego samego odczytu.

ZakładLV BET
1Monza2,372,45
Xremis3,103,20
2Cagliari3,053,15
Obie drużyny strzelą
tak1,821,75
nie1,952,00
Liczba goli
powyżej 2,52,072,05
poniżej 2,51,741,77
Kursy z 17.10, godz. 07:18 · zmieniają się aż do pierwszego gwizdka
Szansa według kursów Superbetu po odjęciu marży
39%Monza
30%remis
31%Cagliari

Rynek bramkowy w ofercie Superbetu: obie strzelą po 1,82, co odpowiada około 52% szans, i powyżej 2,5 gola po 2,07, czyli mniej więcej 46%. Dotychczasowe mecze obu zespołów to 100,0% i 33,3% spotkań z golami po obu stronach oraz 83,3% i 16,7% spotkań z co najmniej trzema bramkami. Najmocniej kurs i dotychczasowe mecze rozchodzą się przy rynku „obie strzelą”: różnica to około 15 punktów procentowych.

Co mówią liczby przed meczem Monza – Cagliari?

Przed tym spotkaniem dane najmocniej różnicują dorobek punktowy i skuteczność. Cagliari zbiera średnio 2,17 punktu na mecz, a Monza 0,67 punktu; pierwszy z nich ma w tym sezonie 6 spotkań, drugi 6 spotkań. Wyższą średnią bramek strzelonych ma Monza — 1,5 gola na mecz wobec 1,0 u rywala.

Po drugiej stronie boiska niższą średnią straconych notuje Cagliari — 0,5 bramki na mecz, podczas gdy Monza traci średnio 2,5. W sumie oba zespoły zdobyły w tym sezonie 15 bramek, co przy ich dotychczasowych rozgrywkach daje obraz pary raczej ostrożnej.

Największa rozbieżność dotyczy BTTS: 100,0% u zespołu Monza wobec 33,3% u zespołu Cagliari. Taki rozjazd zwykle oznacza, że oba zespoły grają spotkania o zupełnie innym charakterze. Odsetek meczów z przekroczoną granicą 2,5 bramki wynosi 83,3% u zespołu Monza oraz 16,7% u zespołu Cagliari, czyli 66,6 punktu procentowego różnicy.

Jak wypadają Monza i Cagliari w bezpośrednim zestawieniu?

W tabeli znajdziesz Monza i Cagliari opisane tym samym zestawem liczb. „Gole/mecz” oznacza sumę bramek w spotkaniach drużyny, a progi over mówią, jak często jej mecze przekraczały kolejne granice bramkowe.

WskaźnikMonzaCagliari
RozgrywkiSerie ASerie A
Rozegrane mecze66
Bilans W-R-P1-1-44-1-1
Punkty na mecz0,672,17
Bramki strzelone96
Bramki stracone153
Średnio strzela1,51,0
Średnio traci2,50,5
Gole/mecz4,01,5
BTTS100,0%33,3%
Over 1,5100,0%33,3%
Over 2,583,3%16,7%
Over 3,566,7%0,0%
Czyste konta03
Mecze bez gola01
FormaPRPWPPWWWR

Która drużyna jest w lepszej formie?

Bilans zespołu Monza w tym sezonie to 1-1-4, a zespołu Cagliari — 4-1-1, licząc kolejno zwycięstwa, remisy i porażki. Monza nie ma obecnie serii dłuższej niż jedno spotkanie. Cagliari nie ma obecnie serii dłuższej niż jedno spotkanie. Forma z ostatnich meczów ligowych, od najstarszego do najnowszego, wygląda następująco: PRPWP oraz PWWWR.

Ostatnie spotkania, jakie Monza i Cagliari rozegrały w rozgrywkach krajowych, razem z wynikami i miejscem rozegrania, zebraliśmy w dwóch tabelach poniżej. To dokładnie ten sam materiał, z którego wyliczamy wszystkie średnie na tej stronie.

Monza — ostatnie mecze

29.08 Udinese 2:3 P
06.09 Parma 1:1 R
13.09 Lecce 2:3 P
18.09 Sassuolo 2:1 W
11.10 Lazio 1:3 P

Cagliari — ostatnie mecze

30.08 Inter 0:1 P
07.09 Lecce 1:0 W
12.09 Atalanta 2:1 W
19.09 Udinese 1:0 W
11.10 Juventus 1:1 R

Jak kończyły się dotychczasowe mecze Monza – Cagliari?

Od 2018 roku te drużyny spotkały się 4 razy. Zespół Monza wygrał 1 mecz, zespół Cagliari wygrał 2 mecze, a liczba remisów to 1. Ostatnie spotkanie, rozegrane 30.03.2025, zakończyło się wynikiem 3:0 (Cagliari – Monza).

1Monza
1remisy
2Cagliari

W 4 ostatnich meczach bezpośrednich padło łącznie 9 bramek. Obie drużyny trafiły do siatki 2 razy, a granicę 2,5 gola przekroczono 2 razy. Przy tak krótkiej serii to raczej tło niż argument, ale pokazuje, jakie mecze te zespoły grają przeciwko sobie.

30.03.2025 Cagliari – Monza 3:0 P
05.01.2025 Monza – Cagliari 1:2 P
16.03.2024 Monza – Cagliari 1:0 W
26.11.2023 Cagliari – Monza 1:1 R

Ile bramek pada w meczach tych drużyn?

W spotkaniach Monza pada średnio 4,0 bramki, a w meczach Cagliari — 1,5. Granicę 1,5 gola przekroczyło 100,0% meczów pierwszego zespołu i 33,3% drugiego, granicę 2,5 odpowiednio 83,3% i 16,7%, a próg 3,5 bramki 66,7% oraz 0,0%.

Czystych kont Monza ma 0, a Cagliari — 3. Meczów bez zdobytej bramki pierwszy zespół notuje 0, drugi 1. To dwie wartości, które najlepiej pokazują, czy niski wskaźnik BTTS bierze się ze szczelnej obrony, czy z problemów ze skutecznością.

Ile okazji stwarzają Monza i Cagliari?

Według statystyk Superbetu z bieżącego sezonu Monza ma średnio 1,7 xG na mecz, czyli goli oczekiwanych z jakości stwarzanych sytuacji, a Cagliari 1,0. Monza oddaje przeciętnie 14,3 strzału w meczu, z czego 6,0 celnego, a Cagliari odpowiednio 9,7 i 3,8.

Monzaśrednio na meczCagliari
1,7xG1,0
4,0stworzone okazje1,3
14,3strzały9,7
6,0celne strzały3,8
44,3%posiadanie piłki38,7%
4,7rzuty rożne3,5
1,7żółte kartki1,2
12,5faule9,8

Monza strzela mniej więcej tyle, ile wynika z okazji: 1,5 gola na mecz przy xG 1,7. Cagliari strzela mniej więcej tyle, ile wynika z okazji: 1,0 gola na mecz przy xG 1,0. Średnie Superbetu liczone są z meczów w jego bazie, dlatego mogą się minimalnie różnić od naszych wyliczeń z tabeli wyżej.

Jak Monza wypada u siebie, a Cagliari na wyjeździe?

Ten mecz Monza rozgrywa u siebie, a Cagliari na wyjeździe, więc warto rozdzielić te dwa zestawy liczb. U siebie Monza ma za sobą 2 mecze, ze średnią 2,0 gola strzelonego i 2,0 straconego oraz 100,0% spotkań powyżej 2,5 bramki. Na wyjeździe Cagliari ma 3 mecze, ze średnią 1,33 gola strzelonego i 0,33 straconego oraz 33,3% spotkań z przekroczoną granicą 2,5 bramki.

Łączna liczba bramek w domowych meczach Monza wynosi średnio 4,0, a w wyjazdowych spotkaniach Cagliari — 1,67. Wskaźnik BTTS w tym rozbiciu to 100,0% u gospodarza i 33,3% u gościa. Przy tak krótkich seriach te wartości są mniej stabilne niż średnie ogólne, więc traktujemy je jako uzupełnienie, a nie podstawę analizy.

W którą stronę przechylają się liczby przed tym meczem?

Najbliższy rynek według danych
obie drużyny strzelą

Liczby przechylają się w stronę bramek po obu stronach. Uśredniony wskaźnik BTTS dla tej pary wynosi 66,7%, a żaden z zespołów nie zachowuje czystego konta na tyle często, żeby ten obraz podważyć. To najlepiej udokumentowana tendencja w całym zestawieniu.

Kupony i analizy w darmowej grupie

To wskazanie kierunku, a nie kupon na mecz Monza – Cagliari: statystyka nie wie nic o dzisiejszym składzie, kontuzjach ani o tym, jak ważne jest to spotkanie dla każdej ze stron. Kursy z tabeli wyżej pokazują, jak ten sam mecz wycenia rynek, i dopiero zestawienie obu obrazów daje sensowny punkt wyjścia.

Kupony na to spotkanie oraz analizy pozostałych meczów dnia znajdziesz w naszej darmowej grupie na Telegramie. Statystyki są punktem wyjścia, a w grupie pokazujemy krok po kroku, które z nich faktycznie coś zmieniają przed konkretnym meczem.

Gdzie oglądać mecz Monza – Cagliari?

Mecz Monza – Cagliari rozpoczyna się o godzinie 18:30, 19 października 2026. Prawa do transmisji tych rozgrywek w Polsce ma Eleven Sports w pakiecie Canal+, zwykle razem z dostępem w usłudze internetowej tej samej stacji. Umowy transmisyjne zmieniają się jednak między sezonami, więc przed meczem warto sprawdzić bieżący program nadawcy — my nie prowadzimy transmisji ani nie odsyłamy do nielegalnych źródeł.

Czy to dużo na tle innych rozgrywek?

Żeby wskaźniki z tej strony miały punkt odniesienia, warto zestawić je z ligą, którą liczymy codziennie. W Ekstraklasie w tym sezonie pada średnio 2,98 gola na mecz, 65,6% spotkań kończy się wynikiem BTTS, a 62,2% przekracza granicę 2,5 bramki. Dopiero na tym tle widać, czy wartości Monza i Cagliari są wysokie, czy zupełnie przeciętne.

Zespół taki jak Monza czy Cagliari z BTTS w okolicach 65,6% nie wyróżnia się niczym — informację niesie dopiero wyraźne odchylenie w jedną albo drugą stronę. Ten sam mechanizm działa przy średniej bramkowej: różnica rzędu kilku dziesiątych gola na mecz przy próbie z początku sezonu mieści się w zwykłym rozrzucie.

Czego te statystyki nie obejmują?

Wszystko powyżej dotyczy meczów już rozegranych. Przy kilku spotkaniach na zespół każdy kolejny wynik przestawia średnie na tyle mocno, że traktowanie ich jako prognozy jest błędem. Nie znajdziesz tu również informacji o składach, kontuzjach, zawieszeniach ani o wadze spotkania dla każdej ze stron — a to często właśnie te czynniki decydują o przebiegu meczu Monza – Cagliari.

Jeśli mecz Monza – Cagliari jest jednym z pierwszych, które analizujesz samodzielnie, zacznij od podstaw: jak czytać kursy, czym jest value bet oraz zarządzanie bankrollem. Szerszy poradnik znajdziesz w dziale typy bukmacherskie, a komplet naszych danych w dziale statystyki.

Zastrzeżenie. Ta strona nie jest poradą inwestycyjną ani zachętą do gry. Treści 18+. Hazard może uzależniać — jeśli czujesz, że tracisz kontrolę, zadzwoń pod bezpłatny numer 116 123 albo ustaw limity u bukmachera.

Najczęstsze pytania

Skąd pochodzą statystyki meczu Monza – Cagliari?

Liczby powstają u nas. Bierzemy surowe wyniki ostatnich spotkań Monza oraz Cagliari i przeliczamy je własnym narzędziem. Każda wartość musi dać się odtworzyć z danych źródłowych — kontrola jest automatyczna i odrzuca całą stronę, jeśli choć jedna liczba się nie zgadza.

Czy podajecie typ na ten mecz?

Na tej stronie zatrzymujemy się na wskazaniu, w którą stronę przechylają się dane o Monza i Cagliari. Gotowy typ wymaga rzeczy, których statystyka nie zawiera: informacji o składzie, wadze spotkania i aktualnych kursach. Dlatego kupony z uzasadnieniem publikujemy w darmowej grupie na Telegramie, a tę stronę traktujemy jako część analizy, którą robisz samodzielnie.

Co dokładnie oznacza wskaźnik BTTS?

BTTS to skrót od angielskiego „both teams to score”, czyli sytuacji, w której obie drużyny zdobywają przynajmniej po jednej bramce. Dla Monza i Cagliari podajemy go jako odsetek dotychczasowych meczów. Sama wartość nie mówi jeszcze wszystkiego: niska bywa zasługą dobrej obrony, ale równie często wynika z nieskuteczności w ataku, dlatego zawsze warto sprawdzić osobno bramki strzelone i stracone.

Kiedy ta strona zostanie zaktualizowana?

Statystyki na tej stronie opisują stan przed pierwszym gwizdkiem i pochodzą z meczów rozegranych do 19 października 2026. Po zakończeniu spotkania wracamy tutaj i dopisujemy wynik razem z krótkim podsumowaniem, dzięki czemu strona zostaje użyteczna także później. Same wskaźniki obu drużyn przeliczamy codziennie, więc przy kolejnym meczu Monza albo Cagliari znajdziesz już zaktualizowane wartości.

Sprawdź też

Analizy meczów
Promocje bukmacherskie
Statystyki drużyn
Statystyki lig
Poradniki
Zestawienia dnia

Liczby To Początek

Statystyki pokazują tendencje. Konkretne analizy meczów publikujemy w grupach VIP. Żaden typ nie gwarantuje wygranej.

Zobacz Pakiety VIP