Serie A • 19 października 2026

Parma – Torino
statystyki przed meczem

Forma, bramki i wskaźniki bramkowe obu drużyn z bieżącego sezonu.

Parma – Torino — statystyki obu drużyn przed meczem
Serie A  •  19 października 2026  •  20:45
ParmaPRPWP
VS
TorinoPWPRW
Stadion: Stadio Ennio Tardini  ·  Sędzia: Giovanni Ayroldi
Autor: Kamil Pietrzak Aktualizacja: 19 października 2026 Dane: wyniki sezonu liczone przez nas, kursy Superbet i LV BET, statystyki meczowe Superbetu 18+ · graj odpowiedzialnie
2,33gole na mecz2,67
0,67średnio strzela1,17
1,67średnio traci1,5
50,0%BTTS83,3%
50,0%over 2,566,7%
0,67punkty na mecz1,17

Zebraliśmy komplet statystyk obu drużyn przed spotkaniem Parma – Torino. Wszystkie wskaźniki pochodzą z rozgrywek krajowych i liczymy je sami z surowych wyników. Poniżej znajdziesz porównanie formy, bramek i wskaźników bramkowych, a na końcu to, w którą stronę te dane się przechylają. Na stronie znajdziesz też kursy bukmacherów, xG z bieżącego sezonu oraz historię bezpośrednich meczów.

Jakie są kursy na mecz Parma – Torino?

Superbet wycenia wygraną zespołu Parma na 3,25, remis na 3,00, a zwycięstwo zespołu Torino na 2,35. Po odjęciu marży bukmachera daje to około 29% szans gospodarzom, 31% na remis i 40% gościom. Poniżej zestawiamy je z kursami LV BET z tego samego odczytu.

ZakładLV BET
1Parma3,253,40
Xremis3,003,05
2Torino2,352,37
Obie drużyny strzelą
tak2,001,95
nie1,781,82
Liczba goli
powyżej 2,52,372,35
poniżej 2,51,581,60
Kursy z 17.10, godz. 07:18 · zmieniają się aż do pierwszego gwizdka
Szansa według kursów Superbetu po odjęciu marży
29%Parma
31%remis
40%Torino

Rynek bramkowy w ofercie Superbetu: obie strzelą po 2,00, co odpowiada około 47% szans, i powyżej 2,5 gola po 2,37, czyli mniej więcej 40%. Dotychczasowe mecze obu zespołów to 50,0% i 83,3% spotkań z golami po obu stronach oraz 50,0% i 66,7% spotkań z co najmniej trzema bramkami. Najmocniej kurs i dotychczasowe mecze rozchodzą się przy rynku „obie strzelą”: różnica to około 20 punktów procentowych.

Co mówią liczby przed meczem Parma – Torino?

Przed tym spotkaniem dane najmocniej różnicują dorobek punktowy i skuteczność. Torino zbiera średnio 1,17 punktu na mecz, a Parma 0,67 punktu; pierwszy z nich ma w tym sezonie 6 spotkań, drugi 6 spotkań. Wyższą średnią bramek strzelonych ma Torino — 1,17 gola na mecz wobec 0,67 u rywala.

Po drugiej stronie boiska niższą średnią straconych notuje Torino — 1,5 bramki na mecz, podczas gdy Parma traci średnio 1,67. W sumie oba zespoły zdobyły w tym sezonie 11 bramek, co przy ich dotychczasowych rozgrywkach daje obraz pary raczej ostrożnej.

Największa rozbieżność dotyczy BTTS: 50,0% u zespołu Parma wobec 83,3% u zespołu Torino. Taki rozjazd zwykle oznacza, że oba zespoły grają spotkania o zupełnie innym charakterze. Odsetek meczów z przekroczoną granicą 2,5 bramki wynosi 50,0% u zespołu Parma oraz 66,7% u zespołu Torino, czyli 16,7 punktu procentowego różnicy.

Jak wypadają Parma i Torino w bezpośrednim zestawieniu?

Poniżej te same wskaźniki po obu stronach. Wartość „gole/mecz” liczymy dla Parma i Torino jako sumę wszystkich bramek w meczach zespołu, niezależnie od tego, kto je zdobył. Wiersze over to procent spotkań, w których przekroczono kolejne progi bramkowe.

WskaźnikParmaTorino
RozgrywkiSerie ASerie A
Rozegrane mecze66
Bilans W-R-P1-1-42-1-3
Punkty na mecz0,671,17
Bramki strzelone47
Bramki stracone109
Średnio strzela0,671,17
Średnio traci1,671,5
Gole/mecz2,332,67
BTTS50,0%83,3%
Over 1,583,3%100,0%
Over 2,550,0%66,7%
Over 3,50,0%0,0%
Czyste konta00
Mecze bez gola31
FormaPRPWPPWPRW

Która drużyna jest w lepszej formie?

Bilans zespołu Parma w tym sezonie to 1-1-4, a zespołu Torino — 2-1-3, licząc kolejno zwycięstwa, remisy i porażki. Parma nie ma obecnie serii dłuższej niż jedno spotkanie. Torino nie ma obecnie serii dłuższej niż jedno spotkanie. Forma z ostatnich meczów ligowych, od najstarszego do najnowszego, wygląda następująco: PRPWP oraz PWPRW.

Ostatnie spotkania, jakie Parma i Torino rozegrały w rozgrywkach krajowych, razem z wynikami i miejscem rozegrania, zebraliśmy w dwóch tabelach poniżej. To dokładnie ten sam materiał, z którego wyliczamy wszystkie średnie na tej stronie.

Parma — ostatnie mecze

29.08 Juventus 0:2 P
06.09 Monza 1:1 R
14.09 Como 1:2 P
20.09 Genoa 2:1 W
10.10 Inter 0:3 P

Torino — ostatnie mecze

29.08 Sassuolo 1:2 P
05.09 Fiorentina 2:1 W
14.09 AS Roma 0:2 P
19.09 Bologna 1:1 R
12.10 Udinese 2:1 W

Jak kończyły się dotychczasowe mecze Parma – Torino?

Od 1993 roku te drużyny spotkały się 32 razy. Zespół Parma wygrał 16 meczów, zespół Torino wygrał 7 meczów, a liczba remisów to 9. Ostatnie spotkanie, rozegrane 13.03.2026, zakończyło się wynikiem 4:1 (Torino – Parma).

16Parma
9remisy
7Torino

W 5 ostatnich meczach bezpośrednich padło łącznie 13 bramek. Obie drużyny trafiły do siatki 3 razy, a granicę 2,5 gola przekroczono 3 razy. Przy tak krótkiej serii to raczej tło niż argument, ale pokazuje, jakie mecze te zespoły grają przeciwko sobie.

13.03.2026 Torino – Parma 4:1 P
29.09.2025 Parma – Torino 2:1 W
08.03.2025 Parma – Torino 2:2 R
05.01.2025 Torino – Parma 0:0 R
03.05.2021 Torino – Parma 1:0 P

Ile bramek pada w meczach tych drużyn?

W spotkaniach Parma pada średnio 2,33 bramki, a w meczach Torino — 2,67. Granicę 1,5 gola przekroczyło 83,3% meczów pierwszego zespołu i 100,0% drugiego, granicę 2,5 odpowiednio 50,0% i 66,7%, a próg 3,5 bramki 0,0% oraz 0,0%.

Czystych kont Parma ma 0, a Torino — 0. Meczów bez zdobytej bramki pierwszy zespół notuje 3, drugi 1. To dwie wartości, które najlepiej pokazują, czy niski wskaźnik BTTS bierze się ze szczelnej obrony, czy z problemów ze skutecznością.

Ile okazji stwarzają Parma i Torino?

Według statystyk Superbetu z bieżącego sezonu Parma ma średnio 0,6 xG na mecz, czyli goli oczekiwanych z jakości stwarzanych sytuacji, a Torino 1,3. Parma oddaje przeciętnie 8,3 strzału w meczu, z czego 2,7 celnego, a Torino odpowiednio 9,8 i 3,2.

Parmaśrednio na meczTorino
0,6xG1,3
1,3stworzone okazje2,5
8,3strzały9,8
2,7celne strzały3,2
42,5%posiadanie piłki51,2%
3,0rzuty rożne3,5
1,3żółte kartki0,7
10,7faule8,5

Parma strzela mniej więcej tyle, ile wynika z okazji: 0,7 gola na mecz przy xG 0,6. Torino strzela mniej więcej tyle, ile wynika z okazji: 1,2 gola na mecz przy xG 1,3. Średnie Superbetu liczone są z meczów w jego bazie, dlatego mogą się minimalnie różnić od naszych wyliczeń z tabeli wyżej.

Jak Parma wypada u siebie, a Torino na wyjeździe?

Ten mecz Parma rozgrywa u siebie, a Torino na wyjeździe, więc warto rozdzielić te dwa zestawy liczb. U siebie Parma ma za sobą 3 mecze, ze średnią 1,0 gola strzelonego i 1,0 straconego oraz 33,3% spotkań powyżej 2,5 bramki. Na wyjeździe Torino ma 3 mecze, ze średnią 1,33 gola strzelonego i 1,33 straconego oraz 66,7% spotkań z przekroczoną granicą 2,5 bramki.

Łączna liczba bramek w domowych meczach Parma wynosi średnio 2,0, a w wyjazdowych spotkaniach Torino — 2,67. Wskaźnik BTTS w tym rozbiciu to 66,7% u gospodarza i 100,0% u gościa. Przy tak krótkich seriach te wartości są mniej stabilne niż średnie ogólne, więc traktujemy je jako uzupełnienie, a nie podstawę analizy.

W którą stronę przechylają się liczby przed tym meczem?

Najbliższy rynek według danych
obie drużyny strzelą

Liczby przechylają się w stronę bramek po obu stronach. Uśredniony wskaźnik BTTS dla tej pary wynosi 66,7%, a żaden z zespołów nie zachowuje czystego konta na tyle często, żeby ten obraz podważyć. To najlepiej udokumentowana tendencja w całym zestawieniu.

Kupony i analizy w darmowej grupie

To wskazanie kierunku, a nie kupon na mecz Parma – Torino: statystyka nie wie nic o dzisiejszym składzie, kontuzjach ani o tym, jak ważne jest to spotkanie dla każdej ze stron. Kursy z tabeli wyżej pokazują, jak ten sam mecz wycenia rynek, i dopiero zestawienie obu obrazów daje sensowny punkt wyjścia.

Konkretne kupony i pełne analizy przed tym oraz pozostałymi meczami dnia publikujemy w darmowej grupie na Telegramie. Trafiają tam propozycje z uzasadnieniem, a nie same liczby — jeśli chcesz zobaczyć, jak z takich danych powstaje decyzja, to najprostsza droga.

Gdzie oglądać mecz Parma – Torino?

Mecz Parma – Torino rozpoczyna się o godzinie 20:45, 19 października 2026. Prawa do transmisji tych rozgrywek w Polsce ma Eleven Sports w pakiecie Canal+, zwykle razem z dostępem w usłudze internetowej tej samej stacji. Umowy transmisyjne zmieniają się jednak między sezonami, więc przed meczem warto sprawdzić bieżący program nadawcy — my nie prowadzimy transmisji ani nie odsyłamy do nielegalnych źródeł.

Czy to dużo na tle innych rozgrywek?

Żeby wskaźniki z tej strony miały punkt odniesienia, warto zestawić je z ligą, którą liczymy codziennie. W Ekstraklasie w tym sezonie pada średnio 2,98 gola na mecz, 65,6% spotkań kończy się wynikiem BTTS, a 62,2% przekracza granicę 2,5 bramki. Dopiero na tym tle widać, czy wartości Parma i Torino są wysokie, czy zupełnie przeciętne.

Zespół taki jak Parma czy Torino z BTTS w okolicach 65,6% nie wyróżnia się niczym — informację niesie dopiero wyraźne odchylenie w jedną albo drugą stronę. Ten sam mechanizm działa przy średniej bramkowej: różnica rzędu kilku dziesiątych gola na mecz przy próbie z początku sezonu mieści się w zwykłym rozrzucie.

Czego te statystyki nie obejmują?

Wszystko powyżej dotyczy meczów już rozegranych. Przy kilku spotkaniach na zespół każdy kolejny wynik przestawia średnie na tyle mocno, że traktowanie ich jako prognozy jest błędem. Nie znajdziesz tu również informacji o składach, kontuzjach, zawieszeniach ani o wadze spotkania dla każdej ze stron — a to często właśnie te czynniki decydują o przebiegu meczu Parma – Torino.

Jeśli mecz Parma – Torino jest jednym z pierwszych, które analizujesz samodzielnie, zacznij od podstaw: jak czytać kursy, czym jest value bet oraz zarządzanie bankrollem. Szerszy poradnik znajdziesz w dziale typy bukmacherskie, a komplet naszych danych w dziale statystyki.

Zastrzeżenie. Ta strona nie jest poradą inwestycyjną ani zachętą do gry. Treści 18+. Hazard może uzależniać — jeśli czujesz, że tracisz kontrolę, zadzwoń pod bezpłatny numer 116 123 albo ustaw limity u bukmachera.

Najczęstsze pytania

Skąd pochodzą statystyki meczu Parma – Torino?

Liczby powstają u nas. Bierzemy surowe wyniki ostatnich spotkań Parma oraz Torino i przeliczamy je własnym narzędziem. Każda wartość musi dać się odtworzyć z danych źródłowych — kontrola jest automatyczna i odrzuca całą stronę, jeśli choć jedna liczba się nie zgadza.

Czy podajecie typ na ten mecz?

Nie podajemy tu gotowego kuponu na mecz Parma – Torino, bo strona ma pokazywać dane, a nie sprzedawać decyzję. Piszemy jedynie, w którą stronę przechylają się liczby, i zawsze dodajemy, czego nie obejmują. Propozycje z pełnym uzasadnieniem trafiają do darmowej grupy na Telegramie, gdzie widać cały tok rozumowania, łącznie z meczami, które uznajemy za nie do ruszenia.

Co dokładnie oznacza wskaźnik BTTS?

BTTS, czyli „both teams to score”, to zdarzenie, w którym gola strzelają obie strony. W zestawieniu Parma i Torino podajemy je jako procent meczów z takim wynikiem. Ta sama liczba może opisywać drużynę z bardzo dobrą obroną i drużynę, która po prostu nie potrafi trafić — dlatego obok zawsze podajemy średnią bramek strzelonych i straconych.

Kiedy ta strona zostanie zaktualizowana?

Statystyki na tej stronie opisują stan przed pierwszym gwizdkiem i pochodzą z meczów rozegranych do 19 października 2026. Po zakończeniu spotkania wracamy tutaj i dopisujemy wynik razem z krótkim podsumowaniem, dzięki czemu strona zostaje użyteczna także później. Same wskaźniki obu drużyn przeliczamy codziennie, więc przy kolejnym meczu Parma albo Torino znajdziesz już zaktualizowane wartości.

Sprawdź też

Analizy meczów
Promocje bukmacherskie
Statystyki drużyn
Statystyki lig
Poradniki
Zestawienia dnia

Liczby To Początek

Statystyki pokazują tendencje. Konkretne analizy meczów publikujemy w grupach VIP. Żaden typ nie gwarantuje wygranej.

Zobacz Pakiety VIP