Liga Portugal • 19 października 2026

Braga – Gil Vicente
statystyki przed meczem

Kursy bukmacherów, xG, historia spotkań, przewidywane składy i statystyki obu drużyn.

Braga – Gil Vicente — statystyki obu drużyn przed meczem
Liga Portugal  •  19 października 2026  •  21:15
BragaWPWRP
VS
Stadion: Estádio Municipal de Braga
Autor: Kamil Pietrzak Aktualizacja: 19 października 2026 Dane: wyniki sezonu liczone przez nas, kursy Superbet i LV BET, statystyki meczowe Superbetu 18+ · graj odpowiedzialnie
2,29gole na mecz1,57
1,14średnio strzela0,86
1,14średnio traci0,71
57,1%BTTS28,6%
57,1%over 2,514,3%
1,57punkty na mecz1,57

Zebraliśmy komplet statystyk obu drużyn przed spotkaniem Braga – Gil Vicente. Wszystkie wskaźniki pochodzą z rozgrywek krajowych i liczymy je sami z surowych wyników. Poniżej znajdziesz porównanie formy, bramek i wskaźników bramkowych, a na końcu to, w którą stronę te dane się przechylają. Na stronie znajdziesz też kursy bukmacherów, xG z bieżącego sezonu, historię bezpośrednich meczów oraz przewidywane składy.

Jakie są kursy na mecz Braga – Gil Vicente?

Na zwycięstwo zespołu Braga Superbet daje kurs 1,55, na remis 3,90, a na wygraną zespołu Gil Vicente 5,80. Przeliczone na procenty, już bez marży bukmachera, to około 60% dla gospodarzy, 24% na remis i 16% dla gości. Poniżej zestawiamy je z kursami LV BET z tego samego odczytu.

ZakładLV BET
1Braga1,551,57
Xremis3,903,95
2Gil Vicente5,806,25
Obie drużyny strzelą
tak2,072,10
nie1,691,67
Liczba goli
powyżej 2,52,022,07
poniżej 2,51,771,75
Kursy z 17.10, godz. 07:19 · zmieniają się aż do pierwszego gwizdka
Szansa według kursów Superbetu po odjęciu marży
60%Braga
24%remis
16%Gil Vicente

Rynek bramkowy w ofercie Superbetu: obie strzelą po 2,07, co odpowiada około 45% szans, i powyżej 2,5 gola po 2,02, czyli mniej więcej 47%. Dotychczasowe mecze obu zespołów to 57,1% i 28,6% spotkań z golami po obu stronach oraz 57,1% i 14,3% spotkań z co najmniej trzema bramkami.

Co mówią liczby przed meczem Braga – Gil Vicente?

Przed tym spotkaniem dane najmocniej różnicują dorobek punktowy i skuteczność. Braga zbiera średnio 1,57 punktu na mecz, a Gil Vicente 1,57 punktu; pierwszy z nich ma w tym sezonie 7 spotkań, drugi 7 spotkań. Wyższą średnią bramek strzelonych ma Braga — 1,14 gola na mecz wobec 0,86 u rywala.

Po drugiej stronie boiska niższą średnią straconych notuje Gil Vicente — 0,71 bramki na mecz, podczas gdy Braga traci średnio 1,14. W sumie oba zespoły zdobyły w tym sezonie 14 bramek, co przy ich dotychczasowych rozgrywkach daje obraz pary raczej ostrożnej.

Pod względem BTTS zespoły są zbliżone — 57,1% i 28,6% — więc ten wskaźnik niewiele tutaj różnicuje. Odsetek meczów z przekroczoną granicą 2,5 bramki wynosi 57,1% u zespołu Braga oraz 14,3% u zespołu Gil Vicente, czyli 42,8 punktu procentowego różnicy.

Jak wypadają Braga i Gil Vicente w bezpośrednim zestawieniu?

Poniżej te same wskaźniki po obu stronach. Wartość „gole/mecz” liczymy dla Braga i Gil Vicente jako sumę wszystkich bramek w meczach zespołu, niezależnie od tego, kto je zdobył. Wiersze over to procent spotkań, w których przekroczono kolejne progi bramkowe.

WskaźnikBragaGil Vicente
RozgrywkiLiga PortugalLiga Portugal
Rozegrane mecze77
Bilans W-R-P3-2-23-2-2
Punkty na mecz1,571,57
Bramki strzelone86
Bramki stracone85
Średnio strzela1,140,86
Średnio traci1,140,71
Gole/mecz2,291,57
BTTS57,1%28,6%
Over 1,557,1%42,9%
Over 2,557,1%14,3%
Over 3,528,6%14,3%
Czyste konta34
Mecze bez gola12
FormaWPWRPRPPRW

Która drużyna jest w lepszej formie?

Bilans zespołu Braga w tym sezonie to 3-2-2, a zespołu Gil Vicente — 3-2-2, licząc kolejno zwycięstwa, remisy i porażki. Braga nie ma obecnie serii dłuższej niż jedno spotkanie. Gil Vicente nie ma obecnie serii dłuższej niż jedno spotkanie. Forma z ostatnich meczów ligowych, od najstarszego do najnowszego, wygląda następująco: WPWRP oraz RPPRW.

Ostatnie spotkania, jakie Braga i Gil Vicente rozegrały w rozgrywkach krajowych, razem z wynikami i miejscem rozegrania, zebraliśmy w dwóch tabelach poniżej. To dokładnie ten sam materiał, z którego wyliczamy wszystkie średnie na tej stronie.

Braga — ostatnie mecze

05.09 Alverca 2:1 W
10.09 Estrela 1:2 P
14.09 Estoril 1:0 W
20.09 Santa Clara 0:0 R
09.10 Sporting 1:3 P

Gil Vicente — ostatnie mecze

30.08 Famalicao 0:0 R
06.09 Academico Viseu 0:1 P
13.09 Benfica 1:3 P
19.09 Maritimo 1:1 R
09.10 Moreirense 1:0 W

Jak kończyły się dotychczasowe mecze Braga – Gil Vicente?

Od 2002 roku te drużyny spotkały się 34 razy. Zespół Braga wygrał 19 meczów, zespół Gil Vicente wygrał 8 meczów, a liczba remisów to 7. Ostatnie spotkanie, rozegrane 14.02.2026, zakończyło się wynikiem 2:1 (Gil Vicente – Braga).

19Braga
7remisy
8Gil Vicente

W 5 ostatnich meczach bezpośrednich padło łącznie 9 bramek. Obie drużyny trafiły do siatki 2 razy, a granicę 2,5 gola przekroczono 2 razy. Przy tak krótkiej serii to raczej tło niż argument, ale pokazuje, jakie mecze te zespoły grają przeciwko sobie.

14.02.2026 Gil Vicente – Braga 2:1 P
14.09.2025 Braga – Gil Vicente 0:1 P
09.02.2025 Braga – Gil Vicente 2:0 W
01.09.2024 Gil Vicente – Braga 0:0 R
16.03.2024 Braga – Gil Vicente 2:1 W

Ile bramek pada w meczach tych drużyn?

W spotkaniach Braga pada średnio 2,29 bramki, a w meczach Gil Vicente — 1,57. Granicę 1,5 gola przekroczyło 57,1% meczów pierwszego zespołu i 42,9% drugiego, granicę 2,5 odpowiednio 57,1% i 14,3%, a próg 3,5 bramki 28,6% oraz 14,3%.

Czystych kont Braga ma 3, a Gil Vicente — 4. Meczów bez zdobytej bramki pierwszy zespół notuje 1, drugi 2. To dwie wartości, które najlepiej pokazują, czy niski wskaźnik BTTS bierze się ze szczelnej obrony, czy z problemów ze skutecznością.

Ile okazji stwarzają Braga i Gil Vicente?

Według statystyk Superbetu z bieżącego sezonu Braga ma średnio 1,4 xG na mecz, czyli goli oczekiwanych z jakości stwarzanych sytuacji, a Gil Vicente 1,4. Braga oddaje przeciętnie 13,0 strzału w meczu, z czego 4,3 celnego, a Gil Vicente odpowiednio 13,9 i 3,7.

Bragaśrednio na meczGil Vicente
1,4xG1,4
2,9stworzone okazje2,3
13,0strzały13,9
4,3celne strzały3,7
58,3%posiadanie piłki54,6%
4,1rzuty rożne3,6
1,9żółte kartki2,1
13,3faule13,7

Braga strzela mniej więcej tyle, ile wynika z okazji: 1,1 gola na mecz przy xG 1,4. Gil Vicente marnuje część sytuacji: zdobywa 0,9 gola na mecz, choć jakość okazji wskazuje na 1,4. Średnie Superbetu liczone są z meczów w jego bazie, dlatego mogą się minimalnie różnić od naszych wyliczeń z tabeli wyżej.

Jak Braga wypada u siebie, a Gil Vicente na wyjeździe?

Ten mecz Braga rozgrywa u siebie, a Gil Vicente na wyjeździe, więc warto rozdzielić te dwa zestawy liczb. U siebie Braga ma za sobą 3 mecze, ze średnią 1,0 gola strzelonego i 1,0 straconego oraz 33,3% spotkań powyżej 2,5 bramki. Na wyjeździe Gil Vicente ma 3 mecze, ze średnią 0,67 gola strzelonego i 1,0 straconego oraz 33,3% spotkań z przekroczoną granicą 2,5 bramki.

Łączna liczba bramek w domowych meczach Braga wynosi średnio 2,0, a w wyjazdowych spotkaniach Gil Vicente — 1,67. Wskaźnik BTTS w tym rozbiciu to 33,3% u gospodarza i 33,3% u gościa. Przy tak krótkich seriach te wartości są mniej stabilne niż średnie ogólne, więc traktujemy je jako uzupełnienie, a nie podstawę analizy.

Jakie są przewidywane składy Braga i Gil Vicente?

Najpewniej Braga wyjdzie na boisko w ustawieniu 3-4-3: w bramce Bernardo Caltabiano Parise Fontes, a w polu Gustaf Lagerbielke, Vitor Carvalho, Adrian Bajrami, Diogo Travassos, Jean-Baptiste Gorby, Demir Tiknaz, Gabriel Silva, Mario Dorgeles, Fran Navarro, Ricardo Horta.

Najpewniej Gil Vicente wyjdzie na boisko w ustawieniu 4-2-3-1: w bramce Lucao, a w polu Ricardo Esgaio, Marvin Elimbi Gilbert, Buatu, Weverson, Andreas Sejr Lausen, Facundo Caseres, Joelson Fernandes, Santiago Garcia Gonzalez, Gil Pinto Martins, Carlos Eduardo.

Braga 3-4-3Gil Vicente 4-2-3-1

Trenerem zespołu Braga jest Carlos Vicens, a zespołu Gil Vicente Luis Pinto. Potwierdzone składy kluby podają zwykle mniej więcej godzinę przed pierwszym gwizdkiem.

W którą stronę przechylają się liczby przed tym meczem?

Najbliższy rynek według danych
brak wyraźnego wskazania

Te liczby nie wskazują wyraźnie na nic. Uśredniony odsetek meczów powyżej 2,5 bramki wynosi 35,7%, wskaźnik BTTS 42,9%, a różnica w dorobku punktowym to 0,0 punktu na mecz. Wszystkie trzy wartości leżą zbyt blisko przeciętnej, żeby cokolwiek z nich wynikało — i takie mecze najczęściej po prostu odpuszczamy.

Kupony i analizy w darmowej grupie

To wskazanie kierunku, a nie kupon na mecz Braga – Gil Vicente: statystyka nie wie nic o dzisiejszym składzie, kontuzjach ani o tym, jak ważne jest to spotkanie dla każdej ze stron. Kursy z tabeli wyżej pokazują, jak ten sam mecz wycenia rynek, i dopiero zestawienie obu obrazów daje sensowny punkt wyjścia.

Gotowe propozycje na ten mecz razem z uzasadnieniem wrzucamy do darmowej grupy na Telegramie. Ta strona pokazuje surowe liczby, grupa pokazuje, co z nimi robimy — łącznie z sytuacjami, w których uznajemy, że lepiej dane spotkanie odpuścić.

Gdzie oglądać mecz Braga – Gil Vicente?

Mecz Braga – Gil Vicente rozpoczyna się o godzinie 21:15, 19 października 2026. Prawa do transmisji tych rozgrywek w Polsce ma nadawca posiadający prawa na Polskę, zwykle razem z dostępem w usłudze internetowej tej samej stacji. Umowy transmisyjne zmieniają się jednak między sezonami, więc przed meczem warto sprawdzić bieżący program nadawcy — my nie prowadzimy transmisji ani nie odsyłamy do nielegalnych źródeł.

Czy to dużo na tle innych rozgrywek?

Żeby wskaźniki z tej strony miały punkt odniesienia, warto zestawić je z ligą, którą liczymy codziennie. W Ekstraklasie w tym sezonie pada średnio 2,98 gola na mecz, 65,6% spotkań kończy się wynikiem BTTS, a 62,2% przekracza granicę 2,5 bramki. Dopiero na tym tle widać, czy wartości Braga i Gil Vicente są wysokie, czy zupełnie przeciętne.

Zespół taki jak Braga czy Gil Vicente z BTTS w okolicach 65,6% nie wyróżnia się niczym — informację niesie dopiero wyraźne odchylenie w jedną albo drugą stronę. Ten sam mechanizm działa przy średniej bramkowej: różnica rzędu kilku dziesiątych gola na mecz przy próbie z początku sezonu mieści się w zwykłym rozrzucie.

Czego te statystyki nie obejmują?

Statystyka opisuje przeszłość i nie przewiduje wyników. Krótkie serie z początku sezonu reagują na każdy pojedynczy mecz, więc jeden rezultat potrafi przesunąć dowolny wskaźnik o kilkanaście punktów procentowych. Przewidywane składy mogą się jeszcze zmienić, a o kontuzjach, zawieszeniach i wadze spotkania dla każdej ze stron decydują informacje z ostatnich godzin przed meczem Braga – Gil Vicente.

Jeśli mecz Braga – Gil Vicente jest jednym z pierwszych, które analizujesz samodzielnie, zacznij od podstaw: jak czytać kursy, czym jest value bet oraz zarządzanie bankrollem. Szerszy poradnik znajdziesz w dziale typy bukmacherskie, a komplet naszych danych w dziale statystyki.

Zastrzeżenie. Ta strona nie jest poradą inwestycyjną ani zachętą do gry. Treści 18+. Hazard może uzależniać — jeśli czujesz, że tracisz kontrolę, zadzwoń pod bezpłatny numer 116 123 albo ustaw limity u bukmachera.

Najczęstsze pytania

Skąd pochodzą statystyki meczu Braga – Gil Vicente?

Wszystkie wskaźniki wyliczamy sami z surowych wyników meczów Braga i Gil Vicente w bieżącym sezonie ich ostatnich rozegranych spotkań. Wyniki pobieramy automatycznie, a każda liczba przed publikacją przechodzi maszynową kontrolę zgodności z danymi źródłowymi — jeśli którejkolwiek nie da się potwierdzić, strona w ogóle nie powstaje.

Czy podajecie typ na ten mecz?

Na tej stronie znajdziesz wskazanie kierunku, a nie gotowy typ na Braga – Gil Vicente. Sama liczba bez kontekstu — składu, znaczenia meczu, aktualnego kursu — jest niepełna, więc konkretne propozycje publikujemy tam, gdzie możemy je uzasadnić i skorygować na bieżąco, czyli w darmowej grupie na Telegramie. Tutaj zostaje materiał do własnej oceny.

Co dokładnie oznacza wskaźnik BTTS?

BTTS to skrót od angielskiego „both teams to score”, czyli sytuacji, w której obie drużyny zdobywają przynajmniej po jednej bramce. Dla Braga i Gil Vicente podajemy go jako odsetek dotychczasowych meczów. Sama wartość nie mówi jeszcze wszystkiego: niska bywa zasługą dobrej obrony, ale równie często wynika z nieskuteczności w ataku, dlatego zawsze warto sprawdzić osobno bramki strzelone i stracone.

Kiedy ta strona zostanie zaktualizowana?

Statystyki na tej stronie opisują stan przed pierwszym gwizdkiem i pochodzą z meczów rozegranych do 19 października 2026. Po zakończeniu spotkania wracamy tutaj i dopisujemy wynik razem z krótkim podsumowaniem, dzięki czemu strona zostaje użyteczna także później. Same wskaźniki obu drużyn przeliczamy codziennie, więc przy kolejnym meczu Braga albo Gil Vicente znajdziesz już zaktualizowane wartości.

Skąd pochodzą kursy i przewidywane składy?

Kursy pochodzą z oferty Superbetu i LV BET; datę i godzinę odczytu podajemy pod tabelą, a w dniu spotkania rano je odświeżamy. Statystyki z xG, mecze bezpośrednie i przewidywane składy obu drużyn udostępnia serwis statystyczny Superbetu, z którym współpracujemy. Kursy żyją do rozpoczęcia meczu, dlatego przed postawieniem zakładu warto zajrzeć do bieżącej oferty.

Sprawdź też

Analizy meczów
Promocje bukmacherskie
Statystyki drużyn
Statystyki lig
Poradniki
Zestawienia dnia

Liczby To Początek

Statystyki pokazują tendencje. Konkretne analizy meczów publikujemy w grupach VIP. Żaden typ nie gwarantuje wygranej.

Zobacz Pakiety VIP