Typy na jutro • 16 października 2026

Typy na jutro
kursy i statystyki

Mecze z kursami bukmacherów i wskazaniem rynku, który wynika z danych.

Lista meczów na jutro z kursami i wskazaniem z naszych wyliczeń. Zapowiedzi publikujemy dwa dni przed spotkaniem, dlatego przy większości pozycji czeka już pełna analiza ze statystykami obu zespołów.

Autor: Kamil Pietrzak Aktualizacja: 15 października 2026 Dane: wyniki sezonu liczone przez nas oraz kursy bukmacherów 18+ · graj odpowiedzialnie

Jakie mecze gramy: piątek 16 października?

Na jutro przygotowaliśmy 7 spotkań, ułożonych według godziny rozpoczęcia. Przy każdym podajemy kurs na zwycięstwo gospodarzy, remis i wygraną gości oraz rynek, który najmocniej wynika z policzonych danych obu drużyn. Nazwa meczu prowadzi do pełnej zapowiedzi ze statystykami, historią spotkań i tabelą formy.

Które mecze mają najmocniejsze liczby?

Poniżej spotkania, w których dane obu drużyn układają się najwyraźniej. Przy każdym podajemy rynek z najlepszym pokryciem w liczbach oraz to, z czego ten kierunek wynika: formy, średnich bramkowych albo wskaźnika BTTS obu zespołów.

Wieczysta Kraków – Raków Częstochowa (Ekstraklasa, piątek 16 października, godz. 18:00). Najmocniejsze pokrycie w danych ma strona bramkowa. Uśredniony odsetek meczów z przekroczoną granicą 2,5 gola wynosi dla tej pary 80,0%, a w spotkaniach obu zespołów pada średnio 3,6 bramki. To najwyraźniejsza tendencja widoczna w tych liczbach i to od niej zaczynamy analizę tego meczu.

Corum – Rizespor (Super Lig, piątek 16 października, godz. 19:00). Najmocniejsze pokrycie w danych ma strona bramkowa. Uśredniony odsetek meczów z przekroczoną granicą 2,5 gola wynosi dla tej pary 64,3%, a w spotkaniach obu zespołów pada średnio 3,15 bramki. To najwyraźniejsza tendencja widoczna w tych liczbach i to od niej zaczynamy analizę tego meczu.

Heerenveen – Excelsior (Eredivisie, piątek 16 października, godz. 20:00). Najmocniejsze pokrycie w danych ma strona bramkowa. Uśredniony odsetek meczów z przekroczoną granicą 2,5 gola wynosi dla tej pary 75,0%, a w spotkaniach obu zespołów pada średnio 3,25 bramki. To najwyraźniejsza tendencja widoczna w tych liczbach i to od niej zaczynamy analizę tego meczu.

Widzew Łódź – Wisła Kraków (Ekstraklasa, piątek 16 października, godz. 20:30). Najmocniejsze pokrycie w danych ma strona bramkowa. Uśredniony odsetek meczów z przekroczoną granicą 2,5 gola wynosi dla tej pary 60,0%, a w spotkaniach obu zespołów pada średnio 3,0 bramki. To najwyraźniejsza tendencja widoczna w tych liczbach i to od niej zaczynamy analizę tego meczu.

Jak czytać wskazanie z danych przy każdym meczu?

Wskazanie to rynek, który w liczbach obu drużyn wypada najwyraźniej. Reguła porównuje formę, średnie bramek strzelonych i straconych, odsetek meczów z golami po obu stronach oraz progi over i wybiera kierunek z najmocniejszym pokryciem. Kiedy dane obu zespołów się znoszą, piszemy wprost, że wyraźnego wskazania brak.

Kurs obok pokazuje, jak ten sam mecz wycenia bukmacher. Dopiero zestawienie obu obrazów daje punkt wyjścia: jeśli dane mocno wskazują rynek, który bukmacher wycenia wysoko, warto przyjrzeć się meczowi bliżej. Jak przeliczyć kurs na procent szans, pokazujemy w poradniku o czytaniu kursów.

Jak wyglądają liczby w ligach, z których są te mecze?

Średnia bramek, odsetek spotkań z golami po obu stronach i odsetek meczów powyżej 2,5 gola w rozgrywkach, które liczymy codziennie. To tło dla każdego pojedynczego meczu: ta sama wartość drużyny znaczy co innego w lidze bramkowej, a co innego tam, gdzie spotkania kończą się jednym golem.

RozgrywkiMeczeGole/meczBTTSOver 2,5
Ekstraklasa883,0165,9%62,5%
Premier League602,9555,0%56,7%
LaLiga793,0558,2%57,0%
Serie A602,8760,0%56,7%
Bundesliga453,8260,0%77,8%
Ligue 1542,9161,1%61,1%
Eredivisie723,7469,4%72,2%
Liga Portugal712,7550,7%54,9%

Które drużyny mają najlepsze liczby w tym sezonie?

Zestawienie obejmuje wszystkie ligi, które liczymy, i zespoły z co najmniej czterema rozegranymi meczami. Najwięcej punktów na mecz zbierają Manchester City (3,0 pkt, Premier League), Barcelona (3,0 pkt, LaLiga), FC Porto (3,0 pkt, Liga Portugal). Najskuteczniej atakują Barcelona (4,25 gola, LaLiga), Feyenoord (3,38 gola, Eredivisie), PSV (3,25 gola, Eredivisie), licząc średnią bramek strzelonych w meczu, a najmniej tracą AS Roma (0,5 gola, Serie A), Cagliari (0,5 gola, Serie A), FC Porto (0,5 gola, Liga Portugal).

Te wartości przeliczamy codziennie rano, więc rosną i spadają razem z formą zespołów. Pełne tabele z podziałem na grę u siebie i na wyjeździe są na stronach lig w dziale statystyki.

Skąd biorą się te typy i kursy?

Statystyki liczymy sami z surowych wyników bieżącego sezonu, osobno dla każdej drużyny, a wskazanie rynku wylicza reguła oparta na formie, średnich bramkowych i wskaźnikach BTTS. Kursy odczytujemy z publicznych ofert bukmacherów przy budowie tej listy, a na stronach pojedynczych meczów odświeżamy je rano w dniu spotkania. Zasady czytania takich liczb opisaliśmy w poradniku typy bukmacherskie, a znaczenie rynków w tekstach o BTTS i over/under 2,5.

Kupony z uzasadnieniem
Darmowa grupa na Telegramie

Na stronie zostają liczby. W grupie pokazujemy, które mecze bierzemy, a które odpuszczamy i dlaczego.

Wejdź do darmowej grupy

Najczęstsze pytania

Kiedy pojawiają się typy jutro?

Listę budujemy codziennie rano z meczów, które mają już opublikowane zapowiedzi, czyli dwa dni przed spotkaniem. Trafiają na nią mecze, dla których mamy komplet policzonych statystyk obu drużyn i kursy bukmacherów. Jeśli terminarz się zmieni, lista następnego ranka buduje się od nowa.

Czy kursy na tej liście są aktualne?

Pokazują stan oferty z chwili budowy listy i do pierwszego gwizdka potrafią się zmienić, zwłaszcza po ogłoszeniu składów. Na stronach pojedynczych meczów kursy odświeżamy rano w dniu spotkania, a przed zakładem zawsze warto sprawdzić bieżącą ofertę bukmachera i porównać ją z procentem szans, który podajemy po odjęciu marży.

Czy to gotowe kupony?

To wskazania kierunku policzone z danych, a nie gotowe kupony. Reguła opisuje przeszłość obu zespołów: formę, średnie bramkowe, BTTS i progi over. O meczu decydują też składy, kontuzje i waga spotkania, dlatego pełne propozycje razem z uzasadnieniem publikujemy w darmowej grupie na Telegramie, gdzie widać również mecze, które odpuszczamy.

Gdzie znajdę dzisiejsze mecze i statystyki lig?

Dzisiejsze spotkania są na stronie typy na dziś, wszystkie zapowiedzi w dziale mecze, a tabele całych rozgrywek w dziale statystyki. Dla każdej ligi pokazujemy średnią bramek, BTTS i progi over oraz tabelę wszystkich zespołów z formą i bilansem.

Zastrzeżenie. Ta strona nie jest poradą inwestycyjną ani zachętą do gry. Treści 18+. Hazard może uzależniać — jeśli czujesz, że tracisz kontrolę, zadzwoń pod bezpłatny numer 116 123 albo ustaw limity u bukmachera.

Liczby To Początek

Statystyki pokazują tendencje. Konkretne analizy meczów publikujemy w grupach VIP. Żaden typ nie gwarantuje wygranej.

Zobacz Pakiety VIP