W programie 3 spotkania:
- 15:00 — Venezia – Napoli
- 18:00 — Bologna – Inter
- 20:45 — AS Roma – Genoa
Zebraliśmy statystyki wszystkich 6 drużyn, które grają tego dnia. Liczby pochodzą z ich rozgrywek krajowych w bieżącym sezonie i wyliczamy je sami z surowych wyników. Nie podajemy typów — pokazujemy dane i to, co z nich wynika.
Jak wygląda cała stawka w liczbach?
Tabela obejmuje wszystkie drużyny z Serie A, które grają tego dnia. Przez „gole/mecz” rozumiemy wszystkie bramki w spotkaniach zespołu, niezależnie od tego, kto je zdobył. BTTS i over 2,5 podajemy jako procent meczów z danym zdarzeniem, a forma układa ostatnie wyniki od najstarszego.
| Godz. | Drużyna | Liga | M | Bilans | Gole/mecz | BTTS | Over 2,5 | Forma |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 15:00 | Venezia | Serie A | 6 | 0-0-6 | 3,5 | 50,0% | 50,0% | PPPPP |
| Napoli | Serie A | 6 | 3-1-2 | 2,67 | 50,0% | 50,0% | PPWRW | |
| 18:00 | Bologna | Serie A | 6 | 1-2-3 | 2,0 | 50,0% | 33,3% | PRPRW |
| Inter | Serie A | 6 | 5-1-0 | 4,33 | 66,7% | 83,3% | WWWRW | |
| 20:45 | AS Roma | Serie A | 6 | 4-2-0 | 2,83 | 33,3% | 66,7% | WWWRR |
| Genoa | Serie A | 6 | 1-1-4 | 2,67 | 66,7% | 50,0% | PPRPW |
Co mówią liczby przed meczem Venezia – Napoli?
Spotkanie zaplanowano na godzinę 15:00. Więcej punktów w lidze krajowej zdobył Napoli (10 punktów w 6 meczach) niż Venezia (0 punktów w 6 meczach). Skuteczniejszy w ataku jest Napoli ze średnią 1,67 gola na mecz wobec 0,83 u rywala, a niższą średnią straconych notuje Napoli — 1,0 bramki na mecz. Uśredniając spotkania obu drużyn, wychodzi 3,08 gola na mecz — to prosta średnia z dotychczasowych spotkań obu zespołów, a nie prognoza dla tego meczu.
Pod względem BTTS oba zespoły są zbliżone — 50,0% i 50,0% — więc ten wskaźnik niewiele tutaj różnicuje. Odsetek spotkań z przekroczoną granicą 2,5 bramki wynosi 50,0% u zespołu Venezia oraz 50,0% u zespołu Napoli. Forma z ostatnich meczów ligowych, od najstarszego do najnowszego, to PPPPP oraz PPWRW.
Co mówią liczby przed meczem Bologna – Inter?
Spotkanie zaplanowano na godzinę 18:00. Więcej punktów w lidze krajowej zdobył Inter (16 punktów w 6 meczach) niż Bologna (5 punktów w 6 meczach). Skuteczniejszy w ataku jest Inter ze średnią 3,0 gola na mecz wobec 0,83 u rywala, a niższą średnią straconych notuje Bologna — 1,17 bramki na mecz. Uśredniając spotkania obu drużyn, wychodzi 3,17 gola na mecz — to prosta średnia z dotychczasowych spotkań obu zespołów, a nie prognoza dla tego meczu.
Pod względem BTTS oba zespoły są zbliżone — 50,0% i 66,7% — więc ten wskaźnik niewiele tutaj różnicuje. Odsetek spotkań z przekroczoną granicą 2,5 bramki wynosi 33,3% u zespołu Bologna oraz 83,3% u zespołu Inter. Forma z ostatnich meczów ligowych, od najstarszego do najnowszego, to PRPRW oraz WWWRW.
Co mówią liczby przed meczem AS Roma – Genoa?
Spotkanie zaplanowano na godzinę 20:45. Więcej punktów w lidze krajowej zdobył AS Roma (14 punktów w 6 meczach) niż Genoa (4 punkty w 6 meczach). Skuteczniejszy w ataku jest AS Roma ze średnią 2,33 gola na mecz wobec 0,83 u rywala, a niższą średnią straconych notuje AS Roma — 0,5 bramki na mecz. Uśredniając spotkania obu drużyn, wychodzi 2,75 gola na mecz — to prosta średnia z dotychczasowych spotkań obu zespołów, a nie prognoza dla tego meczu.
Największa rozbieżność dotyczy BTTS: 33,3% u zespołu AS Roma wobec 66,7% u zespołu Genoa, czyli 33,4 punktu procentowego różnicy. Taki rozjazd zwykle oznacza, że oba zespoły grają spotkania o zupełnie innym charakterze. Odsetek spotkań z przekroczoną granicą 2,5 bramki wynosi 66,7% u zespołu AS Roma oraz 50,0% u zespołu Genoa. Forma z ostatnich meczów ligowych, od najstarszego do najnowszego, to WWWRR oraz PPRPW.
Co jeszcze widać w tych danych?
Największą wartość informacyjną mają zwykle krańce zestawienia. Właśnie tam kryją się zarówno realne tendencje, jak i przypadkowe wyskoki, więc przy każdej wartości podajemy, z ilu spotkań została wyliczona.
Najbardziej zamknięte mecze. Najniższy odsetek spotkań z obiema drużynami trafiającymi mają AS Roma (33,3%) oraz Napoli (50,0%). Najlepszą średnią straconych w całej stawce notuje AS Roma — 0,5 bramki na mecz.
Najwięcej bramek. Najwyższy odsetek meczów powyżej 2,5 bramki ma Inter — 83,3%, przy średniej 4,33 bramki na spotkanie. Najskuteczniejszy w ataku jest Inter ze średnią 3,0 gola.
Jak te liczby wyglądają na tle Ekstraklasy?
Żeby wskaźniki z tabeli miały punkt odniesienia, warto zestawić je z ligą, którą liczymy codziennie. W Ekstraklasie w tym sezonie pada średnio 3,01 gola na mecz, 65,9% spotkań kończy się wynikiem BTTS, a 62,5% przekracza granicę 2,5 bramki. Średnia liczba bramek w meczach drużyn z tego zestawienia wynosi 3,0.
Dopiero zestawienie z normą pokazuje, co jest wyjątkiem. Przy ligowym poziomie BTTS równym 65,9% wartości zbliżone niczego nie zapowiadają, a interesujące robi się na krańcach skali. To najczęstszy błąd w czytaniu takich tabel.
Dlaczego nie podajemy typów?
Ponieważ statystyka opisuje przeszłość, a nie przyszłość. Zestawienie średnich z lig krajowych nie uwzględnia składów, rotacji, kontuzji ani wagi konkretnego spotkania. Znaczenie ma też układ terminarza: zespół po trudnym wyjeździe albo przed meczem pucharowym często rozkłada siły inaczej.
Zestawienie ma pomóc w samodzielnej ocenie meczu, nie zastąpić jej. Jeśli dopiero zaczynasz, warto zacząć od podstaw: jak czytać kursy, czym jest value bet oraz zarządzanie bankrollem. Szerszy poradnik znajdziesz w dziale typy bukmacherskie.
Gdzie znajdę szczegółową analizę konkretnego meczu?
Dla wybranych spotkań z tego zestawienia przygotowaliśmy osobne strony z pełnym porównaniem obu drużyn: bilansem, ostatnimi wynikami, podziałem na grę u siebie i na wyjeździe oraz wskazaniem, w którą stronę przechylają się liczby. Poniżej znajdziesz odnośniki do wszystkich, które powstały dla tego dnia.
- Betis – Barcelona: typy, kursy i statystyki (17.10.2026)
- Brentford – Liverpool: typy, kursy i statystyki (17.10.2026)
- Espanyol – Atl. Madryt: typy, kursy i statystyki (17.10.2026)
- Everton – Chelsea: typy, kursy i statystyki (17.10.2026)
- Fulham – Hull: typy, kursy i statystyki (17.10.2026)
- Manchester City – Ipswich: typy i statystyki (17.10.2026)
- Newcastle – Aston Villa: typy, kursy i statystyki (17.10.2026)
- Valencia – Ath. Bilbao: typy, kursy i statystyki (17.10.2026)
- Venezia – Napoli: typy, kursy i statystyki (17.10.2026)
- Villarreal – Elche: typy, kursy i statystyki (17.10.2026)
Najczęstsze pytania
Skąd pochodzą te statystyki?
Liczby dla Serie A powstają u nas. Bierzemy surowe wyniki meczów z bieżącego sezonu rozgrywek krajowych każdego zespołu i przeliczamy je własnym kodem: średnie bramkowe, BTTS, progi over, formę oraz bilans u siebie i na wyjeździe. Każdy wynik sprawdzamy w dwóch niezależnych źródłach, a rozbieżność między nimi wstrzymuje aktualizację strony do czasu wyjaśnienia sprawy.
Co dokładnie oznacza wskaźnik BTTS?
BTTS, czyli „both teams to score”, to zakład na to, że w meczach Serie A obie drużyny zdobędą przynajmniej po jednej bramce. W naszych tabelach podajemy odsetek meczów danego zespołu, w których taka sytuacja wystąpiła. Wartość powyżej sześćdziesięciu procent oznacza zespół grający otwarte spotkania, a wyraźnie niższa wskazuje albo na dobrą obronę, albo na problemy ze skutecznością w ataku.
Czy na podstawie tych liczb można obstawiać?
Traktuj te wartości jako pierwszy krok analizy. Opisują wyłącznie to, co już się wydarzyło, i pomijają wszystko, co decyduje o konkretnym meczu: skład, kontuzje, znaczenie spotkania. Przy tak krótkich seriach jeden wynik potrafi wywrócić każdy wskaźnik, dlatego są dodatkiem do analizy, a nie jej zakończeniem.
Jak często aktualizujecie te dane?
Przeliczenie dla Serie A odbywa się codziennie rano, a tabele lig odświeżamy po każdej rozegranej kolejce. Artykuły o kolejkach powstają przed pierwszym gwizdkiem danego dnia, więc opierają się na tym, co było wiadomo w chwili publikacji, a wyniki dopisujemy do nich następnego ranka. Zanim jakakolwiek liczba trafi na stronę, musi zgadzać się z danymi źródłowymi z obu źródeł.