Zebraliśmy komplet statystyk obu drużyn przed spotkaniem Brentford – Liverpool. Wszystkie wskaźniki pochodzą z rozgrywek krajowych i liczymy je sami z surowych wyników. Poniżej znajdziesz porównanie formy, bramek i wskaźników bramkowych, a na końcu to, w którą stronę te dane się przechylają. Na stronie znajdziesz też kursy bukmacherów, xG z bieżącego sezonu oraz historię bezpośrednich meczów.
Jakie są kursy na mecz Brentford – Liverpool?
Superbet wycenia wygraną zespołu Brentford na 2,32, remis na 3,55, a zwycięstwo zespołu Liverpool na 2,80. Po odjęciu marży bukmachera daje to około 40% szans gospodarzom, 26% na remis i 33% gościom. Poniżej zestawiamy je z kursami LV BET z tego samego odczytu.
| Zakład | LV BET | |
|---|---|---|
| 1Brentford | 2,32 | 2,35 |
| Xremis | 3,55 | 3,65 |
| 2Liverpool | 2,80 | 2,95 |
| Obie drużyny strzelą | ||
| tak | 1,50 | 1,50 |
| nie | 2,55 | 2,55 |
| Liczba goli | ||
| powyżej 2,5 | 1,57 | 1,57 |
| poniżej 2,5 | 2,40 | 2,37 |
Kurs Superbetu 1,50 na to, że obie drużyny strzelą, odpowiada mniej więcej 63% szans. W meczach zespołu Brentford obie strony trafiały w 66,7% spotkań, a w meczach zespołu Liverpool w 33,3%. Na powyżej 2,5 gola kurs wynosi 1,57, czyli około 60%, przy 66,7% i 50,0% takich meczów u obu drużyn. Najmocniej kurs i dotychczasowe mecze rozchodzą się przy rynku „obie strzelą”: różnica to około 13 punktów procentowych.
Co mówią liczby przed meczem Brentford – Liverpool?
Przed tym spotkaniem dane najmocniej różnicują dorobek punktowy i skuteczność. Brentford zbiera średnio 1,67 punktu na mecz, a Liverpool 1,5 punktu; pierwszy z nich ma w tym sezonie 6 spotkań, drugi 6 spotkań. Wyższą średnią bramek strzelonych ma Brentford — 2,0 gola na mecz wobec 1,17 u rywala.
Po drugiej stronie boiska niższą średnią straconych notuje Brentford — 1,0 bramki na mecz, podczas gdy Liverpool traci średnio 1,17. W sumie oba zespoły zdobyły w tym sezonie 19 bramek, co przy ich dotychczasowych rozgrywkach daje obraz pary raczej ostrożnej.
Największa rozbieżność dotyczy BTTS: 66,7% u zespołu Brentford wobec 33,3% u zespołu Liverpool. Taki rozjazd zwykle oznacza, że oba zespoły grają spotkania o zupełnie innym charakterze. Odsetek meczów z przekroczoną granicą 2,5 bramki wynosi 66,7% u zespołu Brentford oraz 50,0% u zespołu Liverpool, czyli 16,7 punktu procentowego różnicy.
Jak wypadają Brentford i Liverpool w bezpośrednim zestawieniu?
W tabeli znajdziesz Brentford i Liverpool opisane tym samym zestawem liczb. „Gole/mecz” oznacza sumę bramek w spotkaniach drużyny, a progi over mówią, jak często jej mecze przekraczały kolejne granice bramkowe.
| Wskaźnik | Brentford | Liverpool |
|---|---|---|
| Rozgrywki | Premier League | Premier League |
| Rozegrane mecze | 6 | 6 |
| Bilans W-R-P | 2-4-0 | 2-3-1 |
| Punkty na mecz | 1,67 | 1,5 |
| Bramki strzelone | 12 | 7 |
| Bramki stracone | 6 | 7 |
| Średnio strzela | 2,0 | 1,17 |
| Średnio traci | 1,0 | 1,17 |
| Gole/mecz | 3,0 | 2,33 |
| BTTS | 66,7% | 33,3% |
| Over 1,5 | 100,0% | 66,7% |
| Over 2,5 | 66,7% | 50,0% |
| Over 3,5 | 33,3% | 33,3% |
| Czyste konta | 2 | 3 |
| Mecze bez gola | 0 | 2 |
| Forma | RRRWR | RWRWP |
Która drużyna jest w lepszej formie?
Bilans zespołu Brentford w tym sezonie to 2-4-0, a zespołu Liverpool — 2-3-1, licząc kolejno zwycięstwa, remisy i porażki. Brentford nie ma obecnie serii dłuższej niż jedno spotkanie. Liverpool nie ma obecnie serii dłuższej niż jedno spotkanie. Forma z ostatnich meczów ligowych, od najstarszego do najnowszego, wygląda następująco: RRRWR oraz RWRWP.
Ostatnie spotkania, jakie Brentford i Liverpool rozegrały w rozgrywkach krajowych, razem z wynikami i miejscem rozegrania, zebraliśmy w dwóch tabelach poniżej. To dokładnie ten sam materiał, z którego wyliczamy wszystkie średnie na tej stronie.
Brentford — ostatnie mecze
Liverpool — ostatnie mecze
Jak kończyły się dotychczasowe mecze Brentford – Liverpool?
Od 2018 roku te drużyny spotkały się 10 razy. Zespół Brentford wygrał 2 mecze, zespół Liverpool wygrał 6 meczów, a liczba remisów to 2. Ostatnie spotkanie, rozegrane 24.05.2026, zakończyło się wynikiem 1:1 (Liverpool – Brentford).
W 5 ostatnich meczach bezpośrednich padło łącznie 16 bramek. Obie drużyny trafiły do siatki 3 razy, a granicę 2,5 gola przekroczono 2 razy. Przy tak krótkiej serii to raczej tło niż argument, ale pokazuje, jakie mecze te zespoły grają przeciwko sobie.
Ile bramek pada w meczach tych drużyn?
W spotkaniach Brentford pada średnio 3,0 bramki, a w meczach Liverpool — 2,33. Granicę 1,5 gola przekroczyło 100,0% meczów pierwszego zespołu i 66,7% drugiego, granicę 2,5 odpowiednio 66,7% i 50,0%, a próg 3,5 bramki 33,3% oraz 33,3%.
Czystych kont Brentford ma 2, a Liverpool — 3. Meczów bez zdobytej bramki pierwszy zespół notuje 0, drugi 2. To dwie wartości, które najlepiej pokazują, czy niski wskaźnik BTTS bierze się ze szczelnej obrony, czy z problemów ze skutecznością.
Ile okazji stwarzają Brentford i Liverpool?
Według statystyk Superbetu z bieżącego sezonu Brentford ma średnio 1,8 xG na mecz, czyli goli oczekiwanych z jakości stwarzanych sytuacji, a Liverpool 1,5. Brentford oddaje przeciętnie 15,8 strzału w meczu, z czego 4,5 celnego, a Liverpool odpowiednio 14,8 i 5,0.
Brentford strzela mniej więcej tyle, ile wynika z okazji: 2,0 gola na mecz przy xG 1,8. Liverpool marnuje część sytuacji: zdobywa 1,2 gola na mecz, choć jakość okazji wskazuje na 1,5. Średnie Superbetu liczone są z meczów w jego bazie, dlatego mogą się minimalnie różnić od naszych wyliczeń z tabeli wyżej.
Jak Brentford wypada u siebie, a Liverpool na wyjeździe?
Ten mecz Brentford rozgrywa u siebie, a Liverpool na wyjeździe, więc warto rozdzielić te dwa zestawy liczb. U siebie Brentford ma za sobą 3 mecze, ze średnią 2,33 gola strzelonego i 0,33 straconego oraz 66,7% spotkań powyżej 2,5 bramki. Na wyjeździe Liverpool ma 3 mecze, ze średnią 1,67 gola strzelonego i 0,67 straconego oraz 33,3% spotkań z przekroczoną granicą 2,5 bramki.
Łączna liczba bramek w domowych meczach Brentford wynosi średnio 2,67, a w wyjazdowych spotkaniach Liverpool — 2,33. Wskaźnik BTTS w tym rozbiciu to 33,3% u gospodarza i 33,3% u gościa. Przy tak krótkich seriach te wartości są mniej stabilne niż średnie ogólne, więc traktujemy je jako uzupełnienie, a nie podstawę analizy.
W którą stronę przechylają się liczby przed tym meczem?
Te liczby nie wskazują wyraźnie na nic. Uśredniony odsetek meczów powyżej 2,5 bramki wynosi 58,4%, wskaźnik BTTS 50,0%, a różnica w dorobku punktowym to 0,17 punktu na mecz. Wszystkie trzy wartości leżą zbyt blisko przeciętnej, żeby cokolwiek z nich wynikało — i takie mecze najczęściej po prostu odpuszczamy.
Kupony i analizy w darmowej grupieTo wskazanie kierunku, a nie kupon na mecz Brentford – Liverpool: statystyka nie wie nic o dzisiejszym składzie, kontuzjach ani o tym, jak ważne jest to spotkanie dla każdej ze stron. Kursy z tabeli wyżej pokazują, jak ten sam mecz wycenia rynek, i dopiero zestawienie obu obrazów daje sensowny punkt wyjścia.
Gotowe propozycje na ten mecz razem z uzasadnieniem wrzucamy do darmowej grupy na Telegramie. Ta strona pokazuje surowe liczby, grupa pokazuje, co z nimi robimy — łącznie z sytuacjami, w których uznajemy, że lepiej dane spotkanie odpuścić.
Gdzie oglądać mecz Brentford – Liverpool?
Mecz Brentford – Liverpool rozpoczyna się o godzinie 16:00, 17 października 2026. Prawa do transmisji tych rozgrywek w Polsce ma Canal+ Sport oraz Viaplay, zwykle razem z dostępem w usłudze internetowej tej samej stacji. Umowy transmisyjne zmieniają się jednak między sezonami, więc przed meczem warto sprawdzić bieżący program nadawcy — my nie prowadzimy transmisji ani nie odsyłamy do nielegalnych źródeł.
Czy to dużo na tle innych rozgrywek?
Żeby wskaźniki z tej strony miały punkt odniesienia, warto zestawić je z ligą, którą liczymy codziennie. W Ekstraklasie w tym sezonie pada średnio 3,01 gola na mecz, 65,9% spotkań kończy się wynikiem BTTS, a 62,5% przekracza granicę 2,5 bramki. Dopiero na tym tle widać, czy wartości Brentford i Liverpool są wysokie, czy zupełnie przeciętne.
Zespół taki jak Brentford czy Liverpool z BTTS w okolicach 65,9% nie wyróżnia się niczym — informację niesie dopiero wyraźne odchylenie w jedną albo drugą stronę. Ten sam mechanizm działa przy średniej bramkowej: różnica rzędu kilku dziesiątych gola na mecz przy próbie z początku sezonu mieści się w zwykłym rozrzucie.
Czego te statystyki nie obejmują?
Te liczby mówią o tym, co już się wydarzyło, i nic nie wiedzą o dzisiejszym spotkaniu. Przy próbach z początku sezonu pojedynczy wynik zmienia obraz mocniej, niż podpowiada intuicja. Nie znajdziesz tu również informacji o składach, kontuzjach, zawieszeniach ani o wadze spotkania dla każdej ze stron — a to często właśnie te czynniki decydują o przebiegu meczu Brentford – Liverpool.
Jeśli mecz Brentford – Liverpool jest jednym z pierwszych, które analizujesz samodzielnie, zacznij od podstaw: jak czytać kursy, czym jest value bet oraz zarządzanie bankrollem. Szerszy poradnik znajdziesz w dziale typy bukmacherskie, a komplet naszych danych w dziale statystyki.
Najczęstsze pytania
Skąd pochodzą statystyki meczu Brentford – Liverpool?
Liczby powstają u nas. Bierzemy surowe wyniki ostatnich spotkań Brentford oraz Liverpool i przeliczamy je własnym narzędziem. Każda wartość musi dać się odtworzyć z danych źródłowych — kontrola jest automatyczna i odrzuca całą stronę, jeśli choć jedna liczba się nie zgadza.
Czy podajecie typ na ten mecz?
Na tej stronie znajdziesz wskazanie kierunku, a nie gotowy typ na Brentford – Liverpool. Sama liczba bez kontekstu — składu, znaczenia meczu, aktualnego kursu — jest niepełna, więc konkretne propozycje publikujemy tam, gdzie możemy je uzasadnić i skorygować na bieżąco, czyli w darmowej grupie na Telegramie. Tutaj zostaje materiał do własnej oceny.
Co dokładnie oznacza wskaźnik BTTS?
BTTS to skrót od angielskiego „both teams to score”, czyli sytuacji, w której obie drużyny zdobywają przynajmniej po jednej bramce. Dla Brentford i Liverpool podajemy go jako odsetek dotychczasowych meczów. Sama wartość nie mówi jeszcze wszystkiego: niska bywa zasługą dobrej obrony, ale równie często wynika z nieskuteczności w ataku, dlatego zawsze warto sprawdzić osobno bramki strzelone i stracone.
Kiedy ta strona zostanie zaktualizowana?
Statystyki na tej stronie opisują stan przed pierwszym gwizdkiem i pochodzą z meczów rozegranych do 17 października 2026. Po zakończeniu spotkania wracamy tutaj i dopisujemy wynik razem z krótkim podsumowaniem, dzięki czemu strona zostaje użyteczna także później. Same wskaźniki obu drużyn przeliczamy codziennie, więc przy kolejnym meczu Brentford albo Liverpool znajdziesz już zaktualizowane wartości.