LaLiga • 17 października 2026

Valencia – Ath. Bilbao
statystyki przed meczem

Forma, bramki i wskaźniki bramkowe obu drużyn z bieżącego sezonu.

Valencia – Ath. Bilbao — statystyki obu drużyn przed meczem
LaLiga  •  17 października 2026  •  21:00
VS
Stadion: Estadio de Mestalla
Autor: Kamil Pietrzak Aktualizacja: 17 października 2026 Dane: wyniki sezonu liczone przez nas, kursy Superbet i LV BET, statystyki meczowe Superbetu 18+ · graj odpowiedzialnie
2,62gole na mecz1,86
0,75średnio strzela1,0
1,88średnio traci0,86
37,5%BTTS28,6%
50,0%over 2,528,6%
0,62punkty na mecz1,29

Zebraliśmy komplet statystyk obu drużyn przed spotkaniem Valencia – Ath. Bilbao. Wszystkie wskaźniki pochodzą z rozgrywek krajowych i liczymy je sami z surowych wyników. Poniżej znajdziesz porównanie formy, bramek i wskaźników bramkowych, a na końcu to, w którą stronę te dane się przechylają. Na stronie znajdziesz też kursy bukmacherów, xG z bieżącego sezonu oraz historię bezpośrednich meczów.

Jakie są kursy na mecz Valencia – Ath. Bilbao?

Superbet wycenia wygraną zespołu Valencia na 3,20, remis na 3,25, a zwycięstwo zespołu Ath. Bilbao na 2,22. Po odjęciu marży bukmachera daje to około 29% szans gospodarzom, 29% na remis i 42% gościom. Poniżej zestawiamy je z kursami LV BET z tego samego odczytu.

ZakładLV BET
1Valencia3,203,35
Xremis3,253,35
2Ath. Bilbao2,222,25
Obie drużyny strzelą
tak1,831,82
nie1,951,95
Liczba goli
powyżej 2,52,052,05
poniżej 2,51,761,77
Kursy z 15.10, godz. 07:17 · zmieniają się aż do pierwszego gwizdka
Szansa według kursów Superbetu po odjęciu marży
29%Valencia
29%remis
42%Ath. Bilbao

Rynek bramkowy w ofercie Superbetu: obie strzelą po 1,83, co odpowiada około 52% szans, i powyżej 2,5 gola po 2,05, czyli mniej więcej 46%. Dotychczasowe mecze obu zespołów to 37,5% i 28,6% spotkań z golami po obu stronach oraz 50,0% i 28,6% spotkań z co najmniej trzema bramkami. Najmocniej kurs i dotychczasowe mecze rozchodzą się przy rynku „obie strzelą”: różnica to około 19 punktów procentowych.

Co mówią liczby przed meczem Valencia – Ath. Bilbao?

Przed tym spotkaniem dane najmocniej różnicują dorobek punktowy i skuteczność. Ath. Bilbao zbiera średnio 1,29 punktu na mecz, a Valencia 0,62 punktu; pierwszy z nich ma w tym sezonie 7 spotkań, drugi 8 spotkań. Wyższą średnią bramek strzelonych ma Ath. Bilbao — 1,0 gola na mecz wobec 0,75 u rywala.

Po drugiej stronie boiska niższą średnią straconych notuje Ath. Bilbao — 0,86 bramki na mecz, podczas gdy Valencia traci średnio 1,88. W sumie oba zespoły zdobyły w tym sezonie 13 bramek, co przy ich dotychczasowych rozgrywkach daje obraz pary raczej ostrożnej.

Pod względem BTTS zespoły są zbliżone — 37,5% i 28,6% — więc ten wskaźnik niewiele tutaj różnicuje. Odsetek meczów z przekroczoną granicą 2,5 bramki wynosi 50,0% u zespołu Valencia oraz 28,6% u zespołu Ath. Bilbao, czyli 21,4 punktu procentowego różnicy.

Jak wypadają Valencia i Ath. Bilbao w bezpośrednim zestawieniu?

W tabeli znajdziesz Valencia i Ath. Bilbao opisane tym samym zestawem liczb. „Gole/mecz” oznacza sumę bramek w spotkaniach drużyny, a progi over mówią, jak często jej mecze przekraczały kolejne granice bramkowe.

WskaźnikValenciaAth. Bilbao
RozgrywkiLaLigaLaLiga
Rozegrane mecze87
Bilans W-R-P1-2-52-3-2
Punkty na mecz0,621,29
Bramki strzelone67
Bramki stracone156
Średnio strzela0,751,0
Średnio traci1,880,86
Gole/mecz2,621,86
BTTS37,5%28,6%
Over 1,550,0%71,4%
Over 2,550,0%28,6%
Over 3,550,0%14,3%
Czyste konta24
Mecze bez gola43
FormaPPWPRWWRRR

Która drużyna jest w lepszej formie?

Bilans zespołu Valencia w tym sezonie to 1-2-5, a zespołu Ath. Bilbao — 2-3-2, licząc kolejno zwycięstwa, remisy i porażki. Valencia nie ma obecnie serii dłuższej niż jedno spotkanie. Ath. Bilbao ma serię 3 remisów z rzędu. Forma z ostatnich meczów ligowych, od najstarszego do najnowszego, wygląda następująco: PPWPR oraz WWRRR.

Ostatnie spotkania, jakie Valencia i Ath. Bilbao rozegrały w rozgrywkach krajowych, razem z wynikami i miejscem rozegrania, zebraliśmy w dwóch tabelach poniżej. To dokładnie ten sam materiał, z którego wyliczamy wszystkie średnie na tej stronie.

Valencia — ostatnie mecze

06.09 Barcelona 0:5 P
11.09 Sevilla 0:1 P
15.09 Alaves 1:0 W
20.09 Real Sociedad 2:3 P
11.10 Racing Santander 2:2 R

Ath. Bilbao — ostatnie mecze

30.08 Celta Vigo 2:0 W
05.09 Atl. Madryt 3:0 W
12.09 Elche 1:1 R
19.09 Alaves 0:0 R
10.10 Vallecano 0:0 R

Jak kończyły się dotychczasowe mecze Valencia – Ath. Bilbao?

Od 1996 roku te drużyny spotkały się 67 razy. Zespół Valencia wygrał 26 meczów, zespół Ath. Bilbao wygrał 20 meczów, a liczba remisów to 21. Ostatnie spotkanie, rozegrane 10.05.2026, zakończyło się wynikiem 0:1 (Athletic Bilbao – Valencia).

26Valencia
21remisy
20Ath. Bilbao

W 5 ostatnich meczach bezpośrednich padło łącznie 8 bramek. Obie drużyny trafiły do siatki 1 raz, a granicę 2,5 gola przekroczono 1 raz. Przy tak krótkiej serii to raczej tło niż argument, ale pokazuje, jakie mecze te zespoły grają przeciwko sobie.

10.05.2026 Athletic Bilbao – Valencia 0:1 W
04.02.2026 Valencia – Athletic Bilbao 1:2 P
20.09.2025 Valencia – Athletic Bilbao 2:0 W
18.05.2025 Valencia – Athletic Bilbao 0:1 P
28.08.2024 Athletic Bilbao – Valencia 1:0 P

Ile bramek pada w meczach tych drużyn?

W spotkaniach Valencia pada średnio 2,62 bramki, a w meczach Ath. Bilbao — 1,86. Granicę 1,5 gola przekroczyło 50,0% meczów pierwszego zespołu i 71,4% drugiego, granicę 2,5 odpowiednio 50,0% i 28,6%, a próg 3,5 bramki 50,0% oraz 14,3%.

Czystych kont Valencia ma 2, a Ath. Bilbao — 4. Meczów bez zdobytej bramki pierwszy zespół notuje 4, drugi 3. To dwie wartości, które najlepiej pokazują, czy niski wskaźnik BTTS bierze się ze szczelnej obrony, czy z problemów ze skutecznością.

Ile okazji stwarzają Valencia i Ath. Bilbao?

Według statystyk Superbetu z bieżącego sezonu Valencia ma średnio 1,0 xG na mecz, czyli goli oczekiwanych z jakości stwarzanych sytuacji, a Ath. Bilbao 1,5. Valencia oddaje przeciętnie 10,5 strzału w meczu, z czego 2,6 celnego, a Ath. Bilbao odpowiednio 15,7 i 4,7.

Valenciaśrednio na meczAth. Bilbao
1,0xG1,5
1,8stworzone okazje2,3
10,5strzały15,7
2,6celne strzały4,7
47,5%posiadanie piłki52,3%
4,3rzuty rożne6,2
2,1żółte kartki2,0
10,5faule11,2

Valencia strzela mniej więcej tyle, ile wynika z okazji: 0,8 gola na mecz przy xG 1,0. Ath. Bilbao marnuje część sytuacji: zdobywa 1,2 gola na mecz, choć jakość okazji wskazuje na 1,5. Średnie Superbetu liczone są z meczów w jego bazie, dlatego mogą się minimalnie różnić od naszych wyliczeń z tabeli wyżej.

Jak Valencia wypada u siebie, a Ath. Bilbao na wyjeździe?

Ten mecz Valencia rozgrywa u siebie, a Ath. Bilbao na wyjeździe, więc warto rozdzielić te dwa zestawy liczb. U siebie Valencia ma za sobą 4 mecze, ze średnią 0,5 gola strzelonego i 2,25 straconego oraz 50,0% spotkań powyżej 2,5 bramki. Na wyjeździe Ath. Bilbao ma 3 mecze, ze średnią 0,67 gola strzelonego i 0,67 straconego oraz 0,0% spotkań z przekroczoną granicą 2,5 bramki.

Łączna liczba bramek w domowych meczach Valencia wynosi średnio 2,75, a w wyjazdowych spotkaniach Ath. Bilbao — 1,33. Wskaźnik BTTS w tym rozbiciu to 25,0% u gospodarza i 0,0% u gościa. Przy tak krótkich seriach te wartości są mniej stabilne niż średnie ogólne, więc traktujemy je jako uzupełnienie, a nie podstawę analizy.

W którą stronę przechylają się liczby przed tym meczem?

Najbliższy rynek według danych
brak bramek po obu stronach

Dane przechylają się w stronę meczu, w którym trafi tylko jedna ekipa. Uśredniony wskaźnik BTTS wynosi dla tej pary 33,0%, co oznacza, że w zdecydowanej większości dotychczasowych spotkań obu zespołów jedna ze stron zostawała bez gola.

Kupony i analizy w darmowej grupie

To wskazanie kierunku, a nie kupon na mecz Valencia – Ath. Bilbao: statystyka nie wie nic o dzisiejszym składzie, kontuzjach ani o tym, jak ważne jest to spotkanie dla każdej ze stron. Kursy z tabeli wyżej pokazują, jak ten sam mecz wycenia rynek, i dopiero zestawienie obu obrazów daje sensowny punkt wyjścia.

Kupony na to spotkanie oraz analizy pozostałych meczów dnia znajdziesz w naszej darmowej grupie na Telegramie. Statystyki są punktem wyjścia, a w grupie pokazujemy krok po kroku, które z nich faktycznie coś zmieniają przed konkretnym meczem.

Gdzie oglądać mecz Valencia – Ath. Bilbao?

Mecz Valencia – Ath. Bilbao rozpoczyna się o godzinie 21:00, 17 października 2026. Prawa do transmisji tych rozgrywek w Polsce ma Eleven Sports w pakiecie Canal+, zwykle razem z dostępem w usłudze internetowej tej samej stacji. Umowy transmisyjne zmieniają się jednak między sezonami, więc przed meczem warto sprawdzić bieżący program nadawcy — my nie prowadzimy transmisji ani nie odsyłamy do nielegalnych źródeł.

Czy to dużo na tle innych rozgrywek?

Żeby wskaźniki z tej strony miały punkt odniesienia, warto zestawić je z ligą, którą liczymy codziennie. W Ekstraklasie w tym sezonie pada średnio 3,01 gola na mecz, 65,9% spotkań kończy się wynikiem BTTS, a 62,5% przekracza granicę 2,5 bramki. Dopiero na tym tle widać, czy wartości Valencia i Ath. Bilbao są wysokie, czy zupełnie przeciętne.

Zespół taki jak Valencia czy Ath. Bilbao z BTTS w okolicach 65,9% nie wyróżnia się niczym — informację niesie dopiero wyraźne odchylenie w jedną albo drugą stronę. Ten sam mechanizm działa przy średniej bramkowej: różnica rzędu kilku dziesiątych gola na mecz przy próbie z początku sezonu mieści się w zwykłym rozrzucie.

Czego te statystyki nie obejmują?

Statystyka opisuje przeszłość i nie przewiduje wyników. Krótkie serie z początku sezonu reagują na każdy pojedynczy mecz, więc jeden rezultat potrafi przesunąć dowolny wskaźnik o kilkanaście punktów procentowych. Nie znajdziesz tu również informacji o składach, kontuzjach, zawieszeniach ani o wadze spotkania dla każdej ze stron — a to często właśnie te czynniki decydują o przebiegu meczu Valencia – Ath. Bilbao.

Jeśli mecz Valencia – Ath. Bilbao jest jednym z pierwszych, które analizujesz samodzielnie, zacznij od podstaw: jak czytać kursy, czym jest value bet oraz zarządzanie bankrollem. Szerszy poradnik znajdziesz w dziale typy bukmacherskie, a komplet naszych danych w dziale statystyki.

Zastrzeżenie. Ta strona nie jest poradą inwestycyjną ani zachętą do gry. Treści 18+. Hazard może uzależniać — jeśli czujesz, że tracisz kontrolę, zadzwoń pod bezpłatny numer 116 123 albo ustaw limity u bukmachera.

Najczęstsze pytania

Skąd pochodzą statystyki meczu Valencia – Ath. Bilbao?

Liczby powstają u nas. Bierzemy surowe wyniki ostatnich spotkań Valencia oraz Ath. Bilbao i przeliczamy je własnym narzędziem. Każda wartość musi dać się odtworzyć z danych źródłowych — kontrola jest automatyczna i odrzuca całą stronę, jeśli choć jedna liczba się nie zgadza.

Czy podajecie typ na ten mecz?

Na tej stronie zatrzymujemy się na wskazaniu, w którą stronę przechylają się dane o Valencia i Ath. Bilbao. Gotowy typ wymaga rzeczy, których statystyka nie zawiera: informacji o składzie, wadze spotkania i aktualnych kursach. Dlatego kupony z uzasadnieniem publikujemy w darmowej grupie na Telegramie, a tę stronę traktujemy jako część analizy, którą robisz samodzielnie.

Co dokładnie oznacza wskaźnik BTTS?

BTTS, czyli „both teams to score”, to zdarzenie, w którym gola strzelają obie strony. W zestawieniu Valencia i Ath. Bilbao podajemy je jako procent meczów z takim wynikiem. Ta sama liczba może opisywać drużynę z bardzo dobrą obroną i drużynę, która po prostu nie potrafi trafić — dlatego obok zawsze podajemy średnią bramek strzelonych i straconych.

Kiedy ta strona zostanie zaktualizowana?

Statystyki na tej stronie opisują stan przed pierwszym gwizdkiem i pochodzą z meczów rozegranych do 17 października 2026. Po zakończeniu spotkania wracamy tutaj i dopisujemy wynik razem z krótkim podsumowaniem, dzięki czemu strona zostaje użyteczna także później. Same wskaźniki obu drużyn przeliczamy codziennie, więc przy kolejnym meczu Valencia albo Ath. Bilbao znajdziesz już zaktualizowane wartości.

Sprawdź też

Analizy meczów
Promocje bukmacherskie
Statystyki drużyn
Statystyki lig
Poradniki
Zestawienia dnia

Liczby To Początek

Statystyki pokazują tendencje. Konkretne analizy meczów publikujemy w grupach VIP. Żaden typ nie gwarantuje wygranej.

Zobacz Pakiety VIP