Zebraliśmy komplet statystyk obu drużyn przed spotkaniem Venezia – Napoli. Wszystkie wskaźniki pochodzą z rozgrywek krajowych i liczymy je sami z surowych wyników. Poniżej znajdziesz porównanie formy, bramek i wskaźników bramkowych, a na końcu to, w którą stronę te dane się przechylają. Na stronie znajdziesz też kursy bukmacherów, xG z bieżącego sezonu oraz historię bezpośrednich meczów.
Jakie są kursy na mecz Venezia – Napoli?
Kursy Superbetu na ten mecz to 4,60 za wygraną zespołu Venezia, 4,00 za remis i 1,66 za zwycięstwo zespołu Napoli. Bez marży bukmachera oznacza to mniej więcej 20% szans dla gospodarzy, 23% na remis i 56% dla gości. Poniżej zestawiamy je z kursami LV BET z tego samego odczytu.
| Zakład | LV BET | |
|---|---|---|
| 1Venezia | 4,60 | 4,60 |
| Xremis | 4,00 | 4,20 |
| 2Napoli | 1,66 | 1,70 |
| Obie drużyny strzelą | ||
| tak | 1,70 | 1,72 |
| nie | 2,12 | 2,07 |
| Liczba goli | ||
| powyżej 2,5 | 1,68 | 1,72 |
| poniżej 2,5 | 2,17 | 2,12 |
Kurs Superbetu 1,70 na to, że obie drużyny strzelą, odpowiada mniej więcej 55% szans. W meczach zespołu Venezia obie strony trafiały w 50,0% spotkań, a w meczach zespołu Napoli w 50,0%. Na powyżej 2,5 gola kurs wynosi 1,68, czyli około 56%, przy 50,0% i 50,0% takich meczów u obu drużyn.
Co mówią liczby przed meczem Venezia – Napoli?
Przed tym spotkaniem dane najmocniej różnicują dorobek punktowy i skuteczność. Napoli zbiera średnio 1,67 punktu na mecz, a Venezia 0,0 punktu; pierwszy z nich ma w tym sezonie 6 spotkań, drugi 6 spotkań. Wyższą średnią bramek strzelonych ma Napoli — 1,67 gola na mecz wobec 0,83 u rywala.
Po drugiej stronie boiska niższą średnią straconych notuje Napoli — 1,0 bramki na mecz, podczas gdy Venezia traci średnio 2,67. W sumie oba zespoły zdobyły w tym sezonie 15 bramek, co przy ich dotychczasowych rozgrywkach daje obraz pary raczej otwartej.
Pod względem BTTS zespoły są zbliżone — 50,0% i 50,0% — więc ten wskaźnik niewiele tutaj różnicuje. Odsetek meczów z przekroczoną granicą 2,5 bramki wynosi 50,0% u zespołu Venezia oraz 50,0% u zespołu Napoli, czyli 0,0 punktu procentowego różnicy.
Jak wypadają Venezia i Napoli w bezpośrednim zestawieniu?
Zestawienie obejmuje komplet wskaźników dla Venezia oraz Napoli. Przez „gole/mecz” rozumiemy wszystkie bramki padłe w spotkaniach zespołu, a wiersze over podają, w jakiej części meczów przekroczono kolejne granice bramkowe.
| Wskaźnik | Venezia | Napoli |
|---|---|---|
| Rozgrywki | Serie A | Serie A |
| Rozegrane mecze | 6 | 6 |
| Bilans W-R-P | 0-0-6 | 3-1-2 |
| Punkty na mecz | 0,0 | 1,67 |
| Bramki strzelone | 5 | 10 |
| Bramki stracone | 16 | 6 |
| Średnio strzela | 0,83 | 1,67 |
| Średnio traci | 2,67 | 1,0 |
| Gole/mecz | 3,5 | 2,67 |
| BTTS | 50,0% | 50,0% |
| Over 1,5 | 100,0% | 83,3% |
| Over 2,5 | 50,0% | 50,0% |
| Over 3,5 | 50,0% | 16,7% |
| Czyste konta | 0 | 3 |
| Mecze bez gola | 3 | 0 |
| Forma | PPPPP | PPWRW |
Która drużyna jest w lepszej formie?
Bilans zespołu Venezia w tym sezonie to 0-0-6, a zespołu Napoli — 3-1-2, licząc kolejno zwycięstwa, remisy i porażki. Venezia ma serię 6 porażek z rzędu. Napoli nie ma obecnie serii dłuższej niż jedno spotkanie. Forma z ostatnich meczów ligowych, od najstarszego do najnowszego, wygląda następująco: PPPPP oraz PPWRW.
Ostatnie spotkania, jakie Venezia i Napoli rozegrały w rozgrywkach krajowych, razem z wynikami i miejscem rozegrania, zebraliśmy w dwóch tabelach poniżej. To dokładnie ten sam materiał, z którego wyliczamy wszystkie średnie na tej stronie.
Venezia — ostatnie mecze
Napoli — ostatnie mecze
Jak kończyły się dotychczasowe mecze Venezia – Napoli?
Od 2002 roku te drużyny spotkały się 8 razy. Zespół Venezia wygrał 1 mecz, zespół Napoli wygrał 3 mecze, a liczba remisów to 4. Ostatnie spotkanie, rozegrane 16.03.2025, zakończyło się wynikiem 0:0 (Venezia – Napoli).
W 5 ostatnich meczach bezpośrednich padło łącznie 6 bramek. Obie drużyny trafiły do siatki 0 razy, a granicę 2,5 gola przekroczono 0 razy. Przy tak krótkiej serii to raczej tło niż argument, ale pokazuje, jakie mecze te zespoły grają przeciwko sobie.
Ile bramek pada w meczach tych drużyn?
W spotkaniach Venezia pada średnio 3,5 bramki, a w meczach Napoli — 2,67. Granicę 1,5 gola przekroczyło 100,0% meczów pierwszego zespołu i 83,3% drugiego, granicę 2,5 odpowiednio 50,0% i 50,0%, a próg 3,5 bramki 50,0% oraz 16,7%.
Czystych kont Venezia ma 0, a Napoli — 3. Meczów bez zdobytej bramki pierwszy zespół notuje 3, drugi 0. To dwie wartości, które najlepiej pokazują, czy niski wskaźnik BTTS bierze się ze szczelnej obrony, czy z problemów ze skutecznością.
Ile okazji stwarzają Venezia i Napoli?
Według statystyk Superbetu z bieżącego sezonu Venezia ma średnio 1,7 xG na mecz, czyli goli oczekiwanych z jakości stwarzanych sytuacji, a Napoli 1,7. Venezia oddaje przeciętnie 14,8 strzału w meczu, z czego 4,3 celnego, a Napoli odpowiednio 14,7 i 4,8.
Venezia marnuje część sytuacji: zdobywa 0,8 gola na mecz, choć jakość okazji wskazuje na 1,7. Napoli strzela mniej więcej tyle, ile wynika z okazji: 1,7 gola na mecz przy xG 1,7. Średnie Superbetu liczone są z meczów w jego bazie, dlatego mogą się minimalnie różnić od naszych wyliczeń z tabeli wyżej.
Jak Venezia wypada u siebie, a Napoli na wyjeździe?
Ten mecz Venezia rozgrywa u siebie, a Napoli na wyjeździe, więc warto rozdzielić te dwa zestawy liczb. U siebie Venezia ma za sobą 3 mecze, ze średnią 0,67 gola strzelonego i 2,67 straconego oraz 33,3% spotkań powyżej 2,5 bramki. Na wyjeździe Napoli ma 3 mecze, ze średnią 1,67 gola strzelonego i 1,33 straconego oraz 33,3% spotkań z przekroczoną granicą 2,5 bramki.
Łączna liczba bramek w domowych meczach Venezia wynosi średnio 3,33, a w wyjazdowych spotkaniach Napoli — 3,0. Wskaźnik BTTS w tym rozbiciu to 33,3% u gospodarza i 66,7% u gościa. Przy tak krótkich seriach te wartości są mniej stabilne niż średnie ogólne, więc traktujemy je jako uzupełnienie, a nie podstawę analizy.
W którą stronę przechylają się liczby przed tym meczem?
Najwyraźniejsza różnica dotyczy dorobku punktowego. Napoli zbiera średnio 1,67 punktu na mecz w swojej lidze, a różnica względem rywala wynosi 1,67 punktu na spotkanie. Przy tak dużym rozjeździe formy to właśnie rozstrzygnięcie meczu jest tym, na co dane wskazują najmocniej.
Kupony i analizy w darmowej grupieTo wskazanie kierunku, a nie kupon na mecz Venezia – Napoli: statystyka nie wie nic o dzisiejszym składzie, kontuzjach ani o tym, jak ważne jest to spotkanie dla każdej ze stron. Kursy z tabeli wyżej pokazują, jak ten sam mecz wycenia rynek, i dopiero zestawienie obu obrazów daje sensowny punkt wyjścia.
Gotowe propozycje na ten mecz razem z uzasadnieniem wrzucamy do darmowej grupy na Telegramie. Ta strona pokazuje surowe liczby, grupa pokazuje, co z nimi robimy — łącznie z sytuacjami, w których uznajemy, że lepiej dane spotkanie odpuścić.
Gdzie oglądać mecz Venezia – Napoli?
Mecz Venezia – Napoli rozpoczyna się o godzinie 15:00, 17 października 2026. Prawa do transmisji tych rozgrywek w Polsce ma Eleven Sports w pakiecie Canal+, zwykle razem z dostępem w usłudze internetowej tej samej stacji. Umowy transmisyjne zmieniają się jednak między sezonami, więc przed meczem warto sprawdzić bieżący program nadawcy — my nie prowadzimy transmisji ani nie odsyłamy do nielegalnych źródeł.
Czy to dużo na tle innych rozgrywek?
Żeby wskaźniki z tej strony miały punkt odniesienia, warto zestawić je z ligą, którą liczymy codziennie. W Ekstraklasie w tym sezonie pada średnio 3,01 gola na mecz, 65,9% spotkań kończy się wynikiem BTTS, a 62,5% przekracza granicę 2,5 bramki. Dopiero na tym tle widać, czy wartości Venezia i Napoli są wysokie, czy zupełnie przeciętne.
Zespół taki jak Venezia czy Napoli z BTTS w okolicach 65,9% nie wyróżnia się niczym — informację niesie dopiero wyraźne odchylenie w jedną albo drugą stronę. Ten sam mechanizm działa przy średniej bramkowej: różnica rzędu kilku dziesiątych gola na mecz przy próbie z początku sezonu mieści się w zwykłym rozrzucie.
Czego te statystyki nie obejmują?
Wszystko powyżej dotyczy meczów już rozegranych. Przy kilku spotkaniach na zespół każdy kolejny wynik przestawia średnie na tyle mocno, że traktowanie ich jako prognozy jest błędem. Nie znajdziesz tu również informacji o składach, kontuzjach, zawieszeniach ani o wadze spotkania dla każdej ze stron — a to często właśnie te czynniki decydują o przebiegu meczu Venezia – Napoli.
Jeśli mecz Venezia – Napoli jest jednym z pierwszych, które analizujesz samodzielnie, zacznij od podstaw: jak czytać kursy, czym jest value bet oraz zarządzanie bankrollem. Szerszy poradnik znajdziesz w dziale typy bukmacherskie, a komplet naszych danych w dziale statystyki.
Najczęstsze pytania
Skąd pochodzą statystyki meczu Venezia – Napoli?
Podstawą są surowe wyniki ostatnich spotkań Venezia i Napoli, przeliczane naszym własnym kodem. Zanim liczba trafi na stronę, automat sprawdza, czy wynika z danych źródłowych; wartość, której nie da się potwierdzić, blokuje publikację całej strony, a nie tylko pojedynczego zdania.
Czy podajecie typ na ten mecz?
Na tej stronie znajdziesz wskazanie kierunku, a nie gotowy typ na Venezia – Napoli. Sama liczba bez kontekstu — składu, znaczenia meczu, aktualnego kursu — jest niepełna, więc konkretne propozycje publikujemy tam, gdzie możemy je uzasadnić i skorygować na bieżąco, czyli w darmowej grupie na Telegramie. Tutaj zostaje materiał do własnej oceny.
Co dokładnie oznacza wskaźnik BTTS?
Skrót BTTS oznacza „both teams to score” — obie drużyny trafiają do siatki. W tabeli powyżej pokazujemy, w jakiej części spotkań Venezia i Napoli tak się stało. Wysoki wynik zwykle świadczy o otwartej grze, niski może mieć dwie zupełnie różne przyczyny: szczelną obronę albo problem ze zdobywaniem bramek. Rozróżnia je dopiero porównanie średnich strzelonych i straconych.
Kiedy ta strona zostanie zaktualizowana?
Statystyki na tej stronie opisują stan przed pierwszym gwizdkiem i pochodzą z meczów rozegranych do 17 października 2026. Po zakończeniu spotkania wracamy tutaj i dopisujemy wynik razem z krótkim podsumowaniem, dzięki czemu strona zostaje użyteczna także później. Same wskaźniki obu drużyn przeliczamy codziennie, więc przy kolejnym meczu Venezia albo Napoli znajdziesz już zaktualizowane wartości.