Zebraliśmy komplet statystyk obu drużyn przed spotkaniem Villarreal – Elche. Wszystkie wskaźniki pochodzą z rozgrywek krajowych i liczymy je sami z surowych wyników. Poniżej znajdziesz porównanie formy, bramek i wskaźników bramkowych, a na końcu to, w którą stronę te dane się przechylają. Na stronie znajdziesz też kursy bukmacherów, xG z bieżącego sezonu oraz historię bezpośrednich meczów.
Jakie są kursy na mecz Villarreal – Elche?
Kursy Superbetu na ten mecz to 1,44 za wygraną zespołu Villarreal, 4,80 za remis i 5,85 za zwycięstwo zespołu Elche. Bez marży bukmachera oznacza to mniej więcej 65% szans dla gospodarzy, 19% na remis i 16% dla gości. Poniżej zestawiamy je z kursami LV BET z tego samego odczytu.
| Zakład | LV BET | |
|---|---|---|
| 1Villarreal | 1,44 | 1,45 |
| Xremis | 4,80 | 5,05 |
| 2Elche | 5,85 | 6,50 |
| Obie drużyny strzelą | ||
| tak | 1,64 | 1,65 |
| nie | 2,22 | 2,15 |
| Liczba goli | ||
| powyżej 2,5 | 1,46 | 1,50 |
| poniżej 2,5 | 2,70 | 2,65 |
Kurs Superbetu 1,64 na to, że obie drużyny strzelą, odpowiada mniej więcej 58% szans. W meczach zespołu Villarreal obie strony trafiały w 75,0% spotkań, a w meczach zespołu Elche w 75,0%. Na powyżej 2,5 gola kurs wynosi 1,46, czyli około 65%, przy 75,0% i 62,5% takich meczów u obu drużyn. Najmocniej kurs i dotychczasowe mecze rozchodzą się przy rynku „obie strzelą”: różnica to około 17 punktów procentowych.
Co mówią liczby przed meczem Villarreal – Elche?
Przed tym spotkaniem dane najmocniej różnicują dorobek punktowy i skuteczność. Villarreal zbiera średnio 1,0 punktu na mecz, a Elche 0,75 punktu; pierwszy z nich ma w tym sezonie 8 spotkań, drugi 8 spotkań. Wyższą średnią bramek strzelonych ma Villarreal — 1,62 gola na mecz wobec 1,38 u rywala.
Po drugiej stronie boiska niższą średnią straconych notuje Villarreal — 1,62 bramki na mecz, podczas gdy Elche traci średnio 2,12. W sumie oba zespoły zdobyły w tym sezonie 24 bramki, co przy ich dotychczasowych rozgrywkach daje obraz pary raczej otwartej.
Pod względem BTTS zespoły są zbliżone — 75,0% i 75,0% — więc ten wskaźnik niewiele tutaj różnicuje. Odsetek meczów z przekroczoną granicą 2,5 bramki wynosi 75,0% u zespołu Villarreal oraz 62,5% u zespołu Elche, czyli 12,5 punktu procentowego różnicy.
Jak wypadają Villarreal i Elche w bezpośrednim zestawieniu?
Tabela zestawia Villarreal i Elche w tych samych kategoriach. „Gole/mecz” to łączna liczba bramek w spotkaniach danej drużyny — strzelonych i straconych razem. Wiersze over pokazują odsetek meczów, w których padło odpowiednio więcej niż półtorej, dwie i pół oraz trzy i pół bramki.
| Wskaźnik | Villarreal | Elche |
|---|---|---|
| Rozgrywki | LaLiga | LaLiga |
| Rozegrane mecze | 8 | 8 |
| Bilans W-R-P | 2-2-4 | 1-3-4 |
| Punkty na mecz | 1,0 | 0,75 |
| Bramki strzelone | 13 | 11 |
| Bramki stracone | 13 | 17 |
| Średnio strzela | 1,62 | 1,38 |
| Średnio traci | 1,62 | 2,12 |
| Gole/mecz | 3,25 | 3,5 |
| BTTS | 75,0% | 75,0% |
| Over 1,5 | 75,0% | 87,5% |
| Over 2,5 | 75,0% | 62,5% |
| Over 3,5 | 62,5% | 62,5% |
| Czyste konta | 0 | 1 |
| Mecze bez gola | 2 | 2 |
| Forma | PPWWP | PRPWR |
Która drużyna jest w lepszej formie?
Bilans zespołu Villarreal w tym sezonie to 2-2-4, a zespołu Elche — 1-3-4, licząc kolejno zwycięstwa, remisy i porażki. Villarreal nie ma obecnie serii dłuższej niż jedno spotkanie. Elche nie ma obecnie serii dłuższej niż jedno spotkanie. Forma z ostatnich meczów ligowych, od najstarszego do najnowszego, wygląda następująco: PPWWP oraz PRPWR.
Ostatnie spotkania, jakie Villarreal i Elche rozegrały w rozgrywkach krajowych, razem z wynikami i miejscem rozegrania, zebraliśmy w dwóch tabelach poniżej. To dokładnie ten sam materiał, z którego wyliczamy wszystkie średnie na tej stronie.
Villarreal — ostatnie mecze
Elche — ostatnie mecze
Jak kończyły się dotychczasowe mecze Villarreal – Elche?
Od 1997 roku te drużyny spotkały się 22 razy. Zespół Villarreal wygrał 9 meczów, zespół Elche wygrał 6 meczów, a liczba remisów to 7. Ostatnie spotkanie, rozegrane 08.03.2026, zakończyło się wynikiem 2:1 (Villarreal – Elche).
W 5 ostatnich meczach bezpośrednich padło łącznie 16 bramek. Obie drużyny trafiły do siatki 3 razy, a granicę 2,5 gola przekroczono 4 razy. Przy tak krótkiej serii to raczej tło niż argument, ale pokazuje, jakie mecze te zespoły grają przeciwko sobie.
Ile bramek pada w meczach tych drużyn?
W spotkaniach Villarreal pada średnio 3,25 bramki, a w meczach Elche — 3,5. Granicę 1,5 gola przekroczyło 75,0% meczów pierwszego zespołu i 87,5% drugiego, granicę 2,5 odpowiednio 75,0% i 62,5%, a próg 3,5 bramki 62,5% oraz 62,5%.
Czystych kont Villarreal ma 0, a Elche — 1. Meczów bez zdobytej bramki pierwszy zespół notuje 2, drugi 2. To dwie wartości, które najlepiej pokazują, czy niski wskaźnik BTTS bierze się ze szczelnej obrony, czy z problemów ze skutecznością.
Ile okazji stwarzają Villarreal i Elche?
Według statystyk Superbetu z bieżącego sezonu Villarreal ma średnio 2,1 xG na mecz, czyli goli oczekiwanych z jakości stwarzanych sytuacji, a Elche 1,2. Villarreal oddaje przeciętnie 15,9 strzału w meczu, z czego 6,3 celnego, a Elche odpowiednio 11,5 i 4,6.
Villarreal marnuje część sytuacji: zdobywa 1,6 gola na mecz, choć jakość okazji wskazuje na 2,1. Elche strzela mniej więcej tyle, ile wynika z okazji: 1,4 gola na mecz przy xG 1,2. Średnie Superbetu liczone są z meczów w jego bazie, dlatego mogą się minimalnie różnić od naszych wyliczeń z tabeli wyżej.
Jak Villarreal wypada u siebie, a Elche na wyjeździe?
Ten mecz Villarreal rozgrywa u siebie, a Elche na wyjeździe, więc warto rozdzielić te dwa zestawy liczb. U siebie Villarreal ma za sobą 3 mecze, ze średnią 2,0 gola strzelonego i 2,0 straconego oraz 100,0% spotkań powyżej 2,5 bramki. Na wyjeździe Elche ma 4 mecze, ze średnią 1,75 gola strzelonego i 1,5 straconego oraz 50,0% spotkań z przekroczoną granicą 2,5 bramki.
Łączna liczba bramek w domowych meczach Villarreal wynosi średnio 4,0, a w wyjazdowych spotkaniach Elche — 3,25. Wskaźnik BTTS w tym rozbiciu to 100,0% u gospodarza i 100,0% u gościa. Przy tak krótkich seriach te wartości są mniej stabilne niż średnie ogólne, więc traktujemy je jako uzupełnienie, a nie podstawę analizy.
W którą stronę przechylają się liczby przed tym meczem?
Najmocniejsze pokrycie w danych ma strona bramkowa. Uśredniony odsetek meczów z przekroczoną granicą 2,5 gola wynosi dla tej pary 68,8%, a w spotkaniach obu zespołów pada średnio 3,38 bramki. To najwyraźniejsza tendencja widoczna w tych liczbach i to od niej zaczynamy analizę tego meczu.
Kupony i analizy w darmowej grupieTo wskazanie kierunku, a nie kupon na mecz Villarreal – Elche: statystyka nie wie nic o dzisiejszym składzie, kontuzjach ani o tym, jak ważne jest to spotkanie dla każdej ze stron. Kursy z tabeli wyżej pokazują, jak ten sam mecz wycenia rynek, i dopiero zestawienie obu obrazów daje sensowny punkt wyjścia.
Analizy i kupony na ten mecz publikujemy na bieżąco w darmowej grupie na Telegramie. Tutaj zostają liczby, tam dochodzi kontekst: składy, znaczenie spotkania i to, czy w ogóle warto się nim zajmować.
Gdzie oglądać mecz Villarreal – Elche?
Mecz Villarreal – Elche rozpoczyna się o godzinie 16:15, 17 października 2026. Prawa do transmisji tych rozgrywek w Polsce ma Eleven Sports w pakiecie Canal+, zwykle razem z dostępem w usłudze internetowej tej samej stacji. Umowy transmisyjne zmieniają się jednak między sezonami, więc przed meczem warto sprawdzić bieżący program nadawcy — my nie prowadzimy transmisji ani nie odsyłamy do nielegalnych źródeł.
Czy to dużo na tle innych rozgrywek?
Żeby wskaźniki z tej strony miały punkt odniesienia, warto zestawić je z ligą, którą liczymy codziennie. W Ekstraklasie w tym sezonie pada średnio 3,01 gola na mecz, 65,9% spotkań kończy się wynikiem BTTS, a 62,5% przekracza granicę 2,5 bramki. Dopiero na tym tle widać, czy wartości Villarreal i Elche są wysokie, czy zupełnie przeciętne.
Zespół taki jak Villarreal czy Elche z BTTS w okolicach 65,9% nie wyróżnia się niczym — informację niesie dopiero wyraźne odchylenie w jedną albo drugą stronę. Ten sam mechanizm działa przy średniej bramkowej: różnica rzędu kilku dziesiątych gola na mecz przy próbie z początku sezonu mieści się w zwykłym rozrzucie.
Czego te statystyki nie obejmują?
Statystyka opisuje przeszłość i nie przewiduje wyników. Krótkie serie z początku sezonu reagują na każdy pojedynczy mecz, więc jeden rezultat potrafi przesunąć dowolny wskaźnik o kilkanaście punktów procentowych. Nie znajdziesz tu również informacji o składach, kontuzjach, zawieszeniach ani o wadze spotkania dla każdej ze stron — a to często właśnie te czynniki decydują o przebiegu meczu Villarreal – Elche.
Jeśli mecz Villarreal – Elche jest jednym z pierwszych, które analizujesz samodzielnie, zacznij od podstaw: jak czytać kursy, czym jest value bet oraz zarządzanie bankrollem. Szerszy poradnik znajdziesz w dziale typy bukmacherskie, a komplet naszych danych w dziale statystyki.
Najczęstsze pytania
Skąd pochodzą statystyki meczu Villarreal – Elche?
Liczby powstają u nas. Bierzemy surowe wyniki ostatnich spotkań Villarreal oraz Elche i przeliczamy je własnym narzędziem. Każda wartość musi dać się odtworzyć z danych źródłowych — kontrola jest automatyczna i odrzuca całą stronę, jeśli choć jedna liczba się nie zgadza.
Czy podajecie typ na ten mecz?
Nie podajemy tu gotowego kuponu na mecz Villarreal – Elche, bo strona ma pokazywać dane, a nie sprzedawać decyzję. Piszemy jedynie, w którą stronę przechylają się liczby, i zawsze dodajemy, czego nie obejmują. Propozycje z pełnym uzasadnieniem trafiają do darmowej grupy na Telegramie, gdzie widać cały tok rozumowania, łącznie z meczami, które uznajemy za nie do ruszenia.
Co dokładnie oznacza wskaźnik BTTS?
Skrót BTTS oznacza „both teams to score” — obie drużyny trafiają do siatki. W tabeli powyżej pokazujemy, w jakiej części spotkań Villarreal i Elche tak się stało. Wysoki wynik zwykle świadczy o otwartej grze, niski może mieć dwie zupełnie różne przyczyny: szczelną obronę albo problem ze zdobywaniem bramek. Rozróżnia je dopiero porównanie średnich strzelonych i straconych.
Kiedy ta strona zostanie zaktualizowana?
Statystyki na tej stronie opisują stan przed pierwszym gwizdkiem i pochodzą z meczów rozegranych do 17 października 2026. Po zakończeniu spotkania wracamy tutaj i dopisujemy wynik razem z krótkim podsumowaniem, dzięki czemu strona zostaje użyteczna także później. Same wskaźniki obu drużyn przeliczamy codziennie, więc przy kolejnym meczu Villarreal albo Elche znajdziesz już zaktualizowane wartości.