Premier League • 17 października 2026

Newcastle – Aston Villa
statystyki przed meczem

Forma, bramki i wskaźniki bramkowe obu drużyn z bieżącego sezonu.

Newcastle – Aston Villa — statystyki obu drużyn przed meczem
Premier League  •  17 października 2026  •  18:30
VS
Stadion: St. James' Park  ·  Sędzia: Jarred Gillett
Autor: Kamil Pietrzak Aktualizacja: 17 października 2026 Dane: wyniki sezonu liczone przez nas, kursy Superbet i LV BET, statystyki meczowe Superbetu 18+ · graj odpowiedzialnie
3,83gole na mecz2,83
1,67średnio strzela1,0
2,17średnio traci1,83
83,3%BTTS50,0%
83,3%over 2,566,7%
1,33punkty na mecz0,83

Zebraliśmy komplet statystyk obu drużyn przed spotkaniem Newcastle – Aston Villa. Wszystkie wskaźniki pochodzą z rozgrywek krajowych i liczymy je sami z surowych wyników. Poniżej znajdziesz porównanie formy, bramek i wskaźników bramkowych, a na końcu to, w którą stronę te dane się przechylają. Na stronie znajdziesz też kursy bukmacherów, xG z bieżącego sezonu oraz historię bezpośrednich meczów.

Jakie są kursy na mecz Newcastle – Aston Villa?

Na zwycięstwo zespołu Newcastle Superbet daje kurs 2,22, na remis 3,55, a na wygraną zespołu Aston Villa 2,95. Przeliczone na procenty, już bez marży bukmachera, to około 42% dla gospodarzy, 26% na remis i 32% dla gości. Poniżej zestawiamy je z kursami LV BET z tego samego odczytu.

ZakładLV BET
1Newcastle2,222,30
Xremis3,553,75
2Aston Villa2,952,95
Obie drużyny strzelą
tak1,511,50
nie2,502,47
Liczba goli
powyżej 2,51,591,60
poniżej 2,52,352,35
Kursy z 15.10, godz. 07:18 · zmieniają się aż do pierwszego gwizdka
Szansa według kursów Superbetu po odjęciu marży
42%Newcastle
26%remis
32%Aston Villa

Kurs Superbetu 1,51 na to, że obie drużyny strzelą, odpowiada mniej więcej 62% szans. W meczach zespołu Newcastle obie strony trafiały w 83,3% spotkań, a w meczach zespołu Aston Villa w 50,0%. Na powyżej 2,5 gola kurs wynosi 1,59, czyli około 60%, przy 83,3% i 66,7% takich meczów u obu drużyn. Najmocniej kurs i dotychczasowe mecze rozchodzą się przy rynku „powyżej 2,5 gola”: różnica to około 15 punktów procentowych.

Co mówią liczby przed meczem Newcastle – Aston Villa?

Przed tym spotkaniem dane najmocniej różnicują dorobek punktowy i skuteczność. Newcastle zbiera średnio 1,33 punktu na mecz, a Aston Villa 0,83 punktu; pierwszy z nich ma w tym sezonie 6 spotkań, drugi 6 spotkań. Wyższą średnią bramek strzelonych ma Newcastle — 1,67 gola na mecz wobec 1,0 u rywala.

Po drugiej stronie boiska niższą średnią straconych notuje Aston Villa — 1,83 bramki na mecz, podczas gdy Newcastle traci średnio 2,17. W sumie oba zespoły zdobyły w tym sezonie 16 bramek, co przy ich dotychczasowych rozgrywkach daje obraz pary raczej otwartej.

Największa rozbieżność dotyczy BTTS: 83,3% u zespołu Newcastle wobec 50,0% u zespołu Aston Villa. Taki rozjazd zwykle oznacza, że oba zespoły grają spotkania o zupełnie innym charakterze. Odsetek meczów z przekroczoną granicą 2,5 bramki wynosi 83,3% u zespołu Newcastle oraz 66,7% u zespołu Aston Villa, czyli 16,6 punktu procentowego różnicy.

Jak wypadają Newcastle i Aston Villa w bezpośrednim zestawieniu?

W tabeli znajdziesz Newcastle i Aston Villa opisane tym samym zestawem liczb. „Gole/mecz” oznacza sumę bramek w spotkaniach drużyny, a progi over mówią, jak często jej mecze przekraczały kolejne granice bramkowe.

WskaźnikNewcastleAston Villa
RozgrywkiPremier LeaguePremier League
Rozegrane mecze66
Bilans W-R-P2-2-21-2-3
Punkty na mecz1,330,83
Bramki strzelone106
Bramki stracone1311
Średnio strzela1,671,0
Średnio traci2,171,83
Gole/mecz3,832,83
BTTS83,3%50,0%
Over 1,5100,0%66,7%
Over 2,583,3%66,7%
Over 3,566,7%50,0%
Czyste konta11
Mecze bez gola03
FormaWRPWPPRPWR

Która drużyna jest w lepszej formie?

Bilans zespołu Newcastle w tym sezonie to 2-2-2, a zespołu Aston Villa — 1-2-3, licząc kolejno zwycięstwa, remisy i porażki. Newcastle nie ma obecnie serii dłuższej niż jedno spotkanie. Aston Villa nie ma obecnie serii dłuższej niż jedno spotkanie. Forma z ostatnich meczów ligowych, od najstarszego do najnowszego, wygląda następująco: WRPWP oraz PRPWR.

Ostatnie spotkania, jakie Newcastle i Aston Villa rozegrały w rozgrywkach krajowych, razem z wynikami i miejscem rozegrania, zebraliśmy w dwóch tabelach poniżej. To dokładnie ten sam materiał, z którego wyliczamy wszystkie średnie na tej stronie.

Newcastle — ostatnie mecze

29.08 Tottenham 2:0 W
05.09 Bournemouth 2:2 R
14.09 Leeds 1:4 P
19.09 Hull 2:1 W
12.10 Coventry 1:4 P

Aston Villa — ostatnie mecze

31.08 Arsenal 0:1 P
05.09 Hull 0:0 R
12.09 Nottingham 1:2 P
19.09 Tottenham 3:2 W
10.10 Brentford 2:2 R

Jak kończyły się dotychczasowe mecze Newcastle – Aston Villa?

Od 1993 roku te drużyny spotkały się 62 razy. Zespół Newcastle wygrał 29 meczów, zespół Aston Villa wygrał 14 meczów, a liczba remisów to 19. Ostatnie spotkanie, rozegrane 14.02.2026, zakończyło się wynikiem 1:3 (Aston Villa – Newcastle).

29Newcastle
19remisy
14Aston Villa

W 5 ostatnich meczach bezpośrednich padło łącznie 14 bramek. Obie drużyny trafiły do siatki 2 razy, a granicę 2,5 gola przekroczono 3 razy. Przy tak krótkiej serii to raczej tło niż argument, ale pokazuje, jakie mecze te zespoły grają przeciwko sobie.

14.02.2026 Aston Villa – Newcastle 1:3 W
25.01.2026 Newcastle – Aston Villa 0:2 P
16.08.2025 Aston Villa – Newcastle 0:0 R
19.04.2025 Aston Villa – Newcastle 4:1 P
26.12.2024 Newcastle – Aston Villa 3:0 W

Ile bramek pada w meczach tych drużyn?

W spotkaniach Newcastle pada średnio 3,83 bramki, a w meczach Aston Villa — 2,83. Granicę 1,5 gola przekroczyło 100,0% meczów pierwszego zespołu i 66,7% drugiego, granicę 2,5 odpowiednio 83,3% i 66,7%, a próg 3,5 bramki 66,7% oraz 50,0%.

Czystych kont Newcastle ma 1, a Aston Villa — 1. Meczów bez zdobytej bramki pierwszy zespół notuje 0, drugi 3. To dwie wartości, które najlepiej pokazują, czy niski wskaźnik BTTS bierze się ze szczelnej obrony, czy z problemów ze skutecznością.

Ile okazji stwarzają Newcastle i Aston Villa?

Według statystyk Superbetu z bieżącego sezonu Newcastle ma średnio 1,2 xG na mecz, czyli goli oczekiwanych z jakości stwarzanych sytuacji, a Aston Villa 1,1. Newcastle oddaje przeciętnie 11,7 strzału w meczu, z czego 4,0 celnego, a Aston Villa odpowiednio 11,3 i 3,2.

Newcastleśrednio na meczAston Villa
1,2xG1,1
2,0stworzone okazje1,5
11,7strzały11,3
4,0celne strzały3,2
52,0%posiadanie piłki47,0%
4,7rzuty rożne2,8
2,2żółte kartki2,0
11,8faule10,7

Newcastle strzela więcej, niż wynika z okazji: 1,7 gola na mecz przy xG 1,2. Tak wysoka skuteczność rzadko utrzymuje się przez cały sezon. Aston Villa strzela mniej więcej tyle, ile wynika z okazji: 1,0 gola na mecz przy xG 1,1. Średnie Superbetu liczone są z meczów w jego bazie, dlatego mogą się minimalnie różnić od naszych wyliczeń z tabeli wyżej.

Jak Newcastle wypada u siebie, a Aston Villa na wyjeździe?

Ten mecz Newcastle rozgrywa u siebie, a Aston Villa na wyjeździe, więc warto rozdzielić te dwa zestawy liczb. U siebie Newcastle ma za sobą 3 mecze, ze średnią 2,0 gola strzelonego i 1,67 straconego oraz 100,0% spotkań powyżej 2,5 bramki. Na wyjeździe Aston Villa ma 3 mecze, ze średnią 1,0 gola strzelonego i 2,0 straconego oraz 66,7% spotkań z przekroczoną granicą 2,5 bramki.

Łączna liczba bramek w domowych meczach Newcastle wynosi średnio 3,67, a w wyjazdowych spotkaniach Aston Villa — 3,0. Wskaźnik BTTS w tym rozbiciu to 100,0% u gospodarza i 33,3% u gościa. Przy tak krótkich seriach te wartości są mniej stabilne niż średnie ogólne, więc traktujemy je jako uzupełnienie, a nie podstawę analizy.

W którą stronę przechylają się liczby przed tym meczem?

Najbliższy rynek według danych
powyżej 2,5 bramki

Najmocniejsze pokrycie w danych ma strona bramkowa. Uśredniony odsetek meczów z przekroczoną granicą 2,5 gola wynosi dla tej pary 75,0%, a w spotkaniach obu zespołów pada średnio 3,33 bramki. To najwyraźniejsza tendencja widoczna w tych liczbach i to od niej zaczynamy analizę tego meczu.

Kupony i analizy w darmowej grupie

To wskazanie kierunku, a nie kupon na mecz Newcastle – Aston Villa: statystyka nie wie nic o dzisiejszym składzie, kontuzjach ani o tym, jak ważne jest to spotkanie dla każdej ze stron. Kursy z tabeli wyżej pokazują, jak ten sam mecz wycenia rynek, i dopiero zestawienie obu obrazów daje sensowny punkt wyjścia.

Gotowe propozycje na ten mecz razem z uzasadnieniem wrzucamy do darmowej grupy na Telegramie. Ta strona pokazuje surowe liczby, grupa pokazuje, co z nimi robimy — łącznie z sytuacjami, w których uznajemy, że lepiej dane spotkanie odpuścić.

Gdzie oglądać mecz Newcastle – Aston Villa?

Mecz Newcastle – Aston Villa rozpoczyna się o godzinie 18:30, 17 października 2026. Prawa do transmisji tych rozgrywek w Polsce ma Canal+ Sport oraz Viaplay, zwykle razem z dostępem w usłudze internetowej tej samej stacji. Umowy transmisyjne zmieniają się jednak między sezonami, więc przed meczem warto sprawdzić bieżący program nadawcy — my nie prowadzimy transmisji ani nie odsyłamy do nielegalnych źródeł.

Czy to dużo na tle innych rozgrywek?

Żeby wskaźniki z tej strony miały punkt odniesienia, warto zestawić je z ligą, którą liczymy codziennie. W Ekstraklasie w tym sezonie pada średnio 3,01 gola na mecz, 65,9% spotkań kończy się wynikiem BTTS, a 62,5% przekracza granicę 2,5 bramki. Dopiero na tym tle widać, czy wartości Newcastle i Aston Villa są wysokie, czy zupełnie przeciętne.

Zespół taki jak Newcastle czy Aston Villa z BTTS w okolicach 65,9% nie wyróżnia się niczym — informację niesie dopiero wyraźne odchylenie w jedną albo drugą stronę. Ten sam mechanizm działa przy średniej bramkowej: różnica rzędu kilku dziesiątych gola na mecz przy próbie z początku sezonu mieści się w zwykłym rozrzucie.

Czego te statystyki nie obejmują?

Wskaźniki opisują dotychczasowy przebieg sezonu, a nie to, co stanie się dziś. Im krótsza seria meczów za nimi stoi, tym łatwiej pomylić przypadek z tendencją. Nie znajdziesz tu również informacji o składach, kontuzjach, zawieszeniach ani o wadze spotkania dla każdej ze stron — a to często właśnie te czynniki decydują o przebiegu meczu Newcastle – Aston Villa.

Jeśli mecz Newcastle – Aston Villa jest jednym z pierwszych, które analizujesz samodzielnie, zacznij od podstaw: jak czytać kursy, czym jest value bet oraz zarządzanie bankrollem. Szerszy poradnik znajdziesz w dziale typy bukmacherskie, a komplet naszych danych w dziale statystyki.

Zastrzeżenie. Ta strona nie jest poradą inwestycyjną ani zachętą do gry. Treści 18+. Hazard może uzależniać — jeśli czujesz, że tracisz kontrolę, zadzwoń pod bezpłatny numer 116 123 albo ustaw limity u bukmachera.

Najczęstsze pytania

Skąd pochodzą statystyki meczu Newcastle – Aston Villa?

Wszystkie wskaźniki wyliczamy sami z surowych wyników meczów Newcastle i Aston Villa w bieżącym sezonie ich ostatnich rozegranych spotkań. Wyniki pobieramy automatycznie, a każda liczba przed publikacją przechodzi maszynową kontrolę zgodności z danymi źródłowymi — jeśli którejkolwiek nie da się potwierdzić, strona w ogóle nie powstaje.

Czy podajecie typ na ten mecz?

Na tej stronie zatrzymujemy się na wskazaniu, w którą stronę przechylają się dane o Newcastle i Aston Villa. Gotowy typ wymaga rzeczy, których statystyka nie zawiera: informacji o składzie, wadze spotkania i aktualnych kursach. Dlatego kupony z uzasadnieniem publikujemy w darmowej grupie na Telegramie, a tę stronę traktujemy jako część analizy, którą robisz samodzielnie.

Co dokładnie oznacza wskaźnik BTTS?

BTTS to skrót od angielskiego „both teams to score”, czyli sytuacji, w której obie drużyny zdobywają przynajmniej po jednej bramce. Dla Newcastle i Aston Villa podajemy go jako odsetek dotychczasowych meczów. Sama wartość nie mówi jeszcze wszystkiego: niska bywa zasługą dobrej obrony, ale równie często wynika z nieskuteczności w ataku, dlatego zawsze warto sprawdzić osobno bramki strzelone i stracone.

Kiedy ta strona zostanie zaktualizowana?

Statystyki na tej stronie opisują stan przed pierwszym gwizdkiem i pochodzą z meczów rozegranych do 17 października 2026. Po zakończeniu spotkania wracamy tutaj i dopisujemy wynik razem z krótkim podsumowaniem, dzięki czemu strona zostaje użyteczna także później. Same wskaźniki obu drużyn przeliczamy codziennie, więc przy kolejnym meczu Newcastle albo Aston Villa znajdziesz już zaktualizowane wartości.

Sprawdź też

Analizy meczów
Promocje bukmacherskie
Statystyki drużyn
Statystyki lig
Poradniki
Zestawienia dnia

Liczby To Początek

Statystyki pokazują tendencje. Konkretne analizy meczów publikujemy w grupach VIP. Żaden typ nie gwarantuje wygranej.

Zobacz Pakiety VIP