Zebraliśmy komplet statystyk obu drużyn przed spotkaniem Espanyol – Atl. Madryt. Wszystkie wskaźniki pochodzą z rozgrywek krajowych i liczymy je sami z surowych wyników. Poniżej znajdziesz porównanie formy, bramek i wskaźników bramkowych, a na końcu to, w którą stronę te dane się przechylają. Na stronie znajdziesz też kursy bukmacherów, xG z bieżącego sezonu oraz historię bezpośrednich meczów.
Jakie są kursy na mecz Espanyol – Atl. Madryt?
Na zwycięstwo zespołu Espanyol Superbet daje kurs 4,45, na remis 3,75, a na wygraną zespołu Atl. Madryt 1,72. Przeliczone na procenty, już bez marży bukmachera, to około 21% dla gospodarzy, 25% na remis i 54% dla gości. Poniżej zestawiamy je z kursami LV BET z tego samego odczytu.
| Zakład | LV BET | |
|---|---|---|
| 1Espanyol | 4,45 | 4,65 |
| Xremis | 3,75 | 3,90 |
| 2Atl. Madryt | 1,72 | 1,75 |
| Obie drużyny strzelą | ||
| tak | 1,77 | 1,77 |
| nie | 2,02 | 2,00 |
| Liczba goli | ||
| powyżej 2,5 | 1,80 | 1,82 |
| poniżej 2,5 | 2,00 | 1,98 |
Rynek bramkowy w ofercie Superbetu: obie strzelą po 1,77, co odpowiada około 53% szans, i powyżej 2,5 gola po 1,80, czyli mniej więcej 53%. Dotychczasowe mecze obu zespołów to 75,0% i 50,0% spotkań z golami po obu stronach oraz 62,5% i 87,5% spotkań z co najmniej trzema bramkami. Najmocniej kurs i dotychczasowe mecze rozchodzą się przy rynku „powyżej 2,5 gola”: różnica to około 22 punktów procentowych.
Co mówią liczby przed meczem Espanyol – Atl. Madryt?
Przed tym spotkaniem dane najmocniej różnicują dorobek punktowy i skuteczność. Atl. Madryt zbiera średnio 2,38 punktu na mecz, a Espanyol 1,0 punktu; pierwszy z nich ma w tym sezonie 8 spotkań, drugi 8 spotkań. Wyższą średnią bramek strzelonych ma Atl. Madryt — 2,25 gola na mecz wobec 1,38 u rywala.
Po drugiej stronie boiska niższą średnią straconych notuje Atl. Madryt — 1,0 bramki na mecz, podczas gdy Espanyol traci średnio 1,38. W sumie oba zespoły zdobyły w tym sezonie 29 bramek, co przy ich dotychczasowych rozgrywkach daje obraz pary raczej otwartej.
Pod względem BTTS zespoły są zbliżone — 75,0% i 50,0% — więc ten wskaźnik niewiele tutaj różnicuje. Odsetek meczów z przekroczoną granicą 2,5 bramki wynosi 62,5% u zespołu Espanyol oraz 87,5% u zespołu Atl. Madryt, czyli 25,0 punktu procentowego różnicy.
Jak wypadają Espanyol i Atl. Madryt w bezpośrednim zestawieniu?
Tabela zestawia Espanyol i Atl. Madryt w tych samych kategoriach. „Gole/mecz” to łączna liczba bramek w spotkaniach danej drużyny — strzelonych i straconych razem. Wiersze over pokazują odsetek meczów, w których padło odpowiednio więcej niż półtorej, dwie i pół oraz trzy i pół bramki.
| Wskaźnik | Espanyol | Atl. Madryt |
|---|---|---|
| Rozgrywki | LaLiga | LaLiga |
| Rozegrane mecze | 8 | 8 |
| Bilans W-R-P | 2-2-4 | 6-1-1 |
| Punkty na mecz | 1,0 | 2,38 |
| Bramki strzelone | 11 | 18 |
| Bramki stracone | 11 | 8 |
| Średnio strzela | 1,38 | 2,25 |
| Średnio traci | 1,38 | 1,0 |
| Gole/mecz | 2,75 | 3,25 |
| BTTS | 75,0% | 50,0% |
| Over 1,5 | 100,0% | 100,0% |
| Over 2,5 | 62,5% | 87,5% |
| Over 3,5 | 12,5% | 37,5% |
| Czyste konta | 2 | 3 |
| Mecze bez gola | 0 | 1 |
| Forma | RWPPR | PWWWW |
Która drużyna jest w lepszej formie?
Bilans zespołu Espanyol w tym sezonie to 2-2-4, a zespołu Atl. Madryt — 6-1-1, licząc kolejno zwycięstwa, remisy i porażki. Espanyol nie ma obecnie serii dłuższej niż jedno spotkanie. Atl. Madryt ma serię 4 zwycięstw z rzędu. Forma z ostatnich meczów ligowych, od najstarszego do najnowszego, wygląda następująco: RWPPR oraz PWWWW.
Ostatnie spotkania, jakie Espanyol i Atl. Madryt rozegrały w rozgrywkach krajowych, razem z wynikami i miejscem rozegrania, zebraliśmy w dwóch tabelach poniżej. To dokładnie ten sam materiał, z którego wyliczamy wszystkie średnie na tej stronie.
Espanyol — ostatnie mecze
Atl. Madryt — ostatnie mecze
Jak kończyły się dotychczasowe mecze Espanyol – Atl. Madryt?
Od 1995 roku te drużyny spotkały się 59 razy. Zespół Espanyol wygrał 18 meczów, zespół Atl. Madryt wygrał 24 mecze, a liczba remisów to 17. Ostatnie spotkanie, rozegrane 21.02.2026, zakończyło się wynikiem 4:2 (Atletico Madryt – Espanyol).
W 5 ostatnich meczach bezpośrednich padło łącznie 17 bramek. Obie drużyny trafiły do siatki 4 razy, a granicę 2,5 gola przekroczono 3 razy. Przy tak krótkiej serii to raczej tło niż argument, ale pokazuje, jakie mecze te zespoły grają przeciwko sobie.
Ile bramek pada w meczach tych drużyn?
W spotkaniach Espanyol pada średnio 2,75 bramki, a w meczach Atl. Madryt — 3,25. Granicę 1,5 gola przekroczyło 100,0% meczów pierwszego zespołu i 100,0% drugiego, granicę 2,5 odpowiednio 62,5% i 87,5%, a próg 3,5 bramki 12,5% oraz 37,5%.
Czystych kont Espanyol ma 2, a Atl. Madryt — 3. Meczów bez zdobytej bramki pierwszy zespół notuje 0, drugi 1. To dwie wartości, które najlepiej pokazują, czy niski wskaźnik BTTS bierze się ze szczelnej obrony, czy z problemów ze skutecznością.
Ile okazji stwarzają Espanyol i Atl. Madryt?
Według statystyk Superbetu z bieżącego sezonu Espanyol ma średnio 1,2 xG na mecz, czyli goli oczekiwanych z jakości stwarzanych sytuacji, a Atl. Madryt 1,8. Espanyol oddaje przeciętnie 13,0 strzału w meczu, z czego 3,9 celnego, a Atl. Madryt odpowiednio 17,5 i 6,5.
Espanyol strzela mniej więcej tyle, ile wynika z okazji: 1,4 gola na mecz przy xG 1,2. Atl. Madryt strzela więcej, niż wynika z okazji: 2,3 gola na mecz przy xG 1,8. Tak wysoka skuteczność rzadko utrzymuje się przez cały sezon. Średnie Superbetu liczone są z meczów w jego bazie, dlatego mogą się minimalnie różnić od naszych wyliczeń z tabeli wyżej.
Jak Espanyol wypada u siebie, a Atl. Madryt na wyjeździe?
Ten mecz Espanyol rozgrywa u siebie, a Atl. Madryt na wyjeździe, więc warto rozdzielić te dwa zestawy liczb. U siebie Espanyol ma za sobą 4 mecze, ze średnią 1,5 gola strzelonego i 1,5 straconego oraz 75,0% spotkań powyżej 2,5 bramki. Na wyjeździe Atl. Madryt ma 4 mecze, ze średnią 2,0 gola strzelonego i 1,25 straconego oraz 100,0% spotkań z przekroczoną granicą 2,5 bramki.
Łączna liczba bramek w domowych meczach Espanyol wynosi średnio 3,0, a w wyjazdowych spotkaniach Atl. Madryt — 3,25. Wskaźnik BTTS w tym rozbiciu to 75,0% u gospodarza i 50,0% u gościa. Przy tak krótkich seriach te wartości są mniej stabilne niż średnie ogólne, więc traktujemy je jako uzupełnienie, a nie podstawę analizy.
W którą stronę przechylają się liczby przed tym meczem?
Najmocniejsze pokrycie w danych ma strona bramkowa. Uśredniony odsetek meczów z przekroczoną granicą 2,5 gola wynosi dla tej pary 75,0%, a w spotkaniach obu zespołów pada średnio 3,0 bramki. To najwyraźniejsza tendencja widoczna w tych liczbach i to od niej zaczynamy analizę tego meczu.
Kupony i analizy w darmowej grupieTo wskazanie kierunku, a nie kupon na mecz Espanyol – Atl. Madryt: statystyka nie wie nic o dzisiejszym składzie, kontuzjach ani o tym, jak ważne jest to spotkanie dla każdej ze stron. Kursy z tabeli wyżej pokazują, jak ten sam mecz wycenia rynek, i dopiero zestawienie obu obrazów daje sensowny punkt wyjścia.
Analizy i kupony na ten mecz publikujemy na bieżąco w darmowej grupie na Telegramie. Tutaj zostają liczby, tam dochodzi kontekst: składy, znaczenie spotkania i to, czy w ogóle warto się nim zajmować.
Gdzie oglądać mecz Espanyol – Atl. Madryt?
Mecz Espanyol – Atl. Madryt rozpoczyna się o godzinie 14:00, 17 października 2026. Prawa do transmisji tych rozgrywek w Polsce ma Eleven Sports w pakiecie Canal+, zwykle razem z dostępem w usłudze internetowej tej samej stacji. Umowy transmisyjne zmieniają się jednak między sezonami, więc przed meczem warto sprawdzić bieżący program nadawcy — my nie prowadzimy transmisji ani nie odsyłamy do nielegalnych źródeł.
Czy to dużo na tle innych rozgrywek?
Żeby wskaźniki z tej strony miały punkt odniesienia, warto zestawić je z ligą, którą liczymy codziennie. W Ekstraklasie w tym sezonie pada średnio 3,01 gola na mecz, 65,9% spotkań kończy się wynikiem BTTS, a 62,5% przekracza granicę 2,5 bramki. Dopiero na tym tle widać, czy wartości Espanyol i Atl. Madryt są wysokie, czy zupełnie przeciętne.
Zespół taki jak Espanyol czy Atl. Madryt z BTTS w okolicach 65,9% nie wyróżnia się niczym — informację niesie dopiero wyraźne odchylenie w jedną albo drugą stronę. Ten sam mechanizm działa przy średniej bramkowej: różnica rzędu kilku dziesiątych gola na mecz przy próbie z początku sezonu mieści się w zwykłym rozrzucie.
Czego te statystyki nie obejmują?
Te liczby mówią o tym, co już się wydarzyło, i nic nie wiedzą o dzisiejszym spotkaniu. Przy próbach z początku sezonu pojedynczy wynik zmienia obraz mocniej, niż podpowiada intuicja. Nie znajdziesz tu również informacji o składach, kontuzjach, zawieszeniach ani o wadze spotkania dla każdej ze stron — a to często właśnie te czynniki decydują o przebiegu meczu Espanyol – Atl. Madryt.
Jeśli mecz Espanyol – Atl. Madryt jest jednym z pierwszych, które analizujesz samodzielnie, zacznij od podstaw: jak czytać kursy, czym jest value bet oraz zarządzanie bankrollem. Szerszy poradnik znajdziesz w dziale typy bukmacherskie, a komplet naszych danych w dziale statystyki.
Najczęstsze pytania
Skąd pochodzą statystyki meczu Espanyol – Atl. Madryt?
Wszystkie wskaźniki wyliczamy sami z surowych wyników meczów Espanyol i Atl. Madryt w bieżącym sezonie ich ostatnich rozegranych spotkań. Wyniki pobieramy automatycznie, a każda liczba przed publikacją przechodzi maszynową kontrolę zgodności z danymi źródłowymi — jeśli którejkolwiek nie da się potwierdzić, strona w ogóle nie powstaje.
Czy podajecie typ na ten mecz?
Na tej stronie zatrzymujemy się na wskazaniu, w którą stronę przechylają się dane o Espanyol i Atl. Madryt. Gotowy typ wymaga rzeczy, których statystyka nie zawiera: informacji o składzie, wadze spotkania i aktualnych kursach. Dlatego kupony z uzasadnieniem publikujemy w darmowej grupie na Telegramie, a tę stronę traktujemy jako część analizy, którą robisz samodzielnie.
Co dokładnie oznacza wskaźnik BTTS?
BTTS to skrót od angielskiego „both teams to score”, czyli sytuacji, w której obie drużyny zdobywają przynajmniej po jednej bramce. Dla Espanyol i Atl. Madryt podajemy go jako odsetek dotychczasowych meczów. Sama wartość nie mówi jeszcze wszystkiego: niska bywa zasługą dobrej obrony, ale równie często wynika z nieskuteczności w ataku, dlatego zawsze warto sprawdzić osobno bramki strzelone i stracone.
Kiedy ta strona zostanie zaktualizowana?
Statystyki na tej stronie opisują stan przed pierwszym gwizdkiem i pochodzą z meczów rozegranych do 17 października 2026. Po zakończeniu spotkania wracamy tutaj i dopisujemy wynik razem z krótkim podsumowaniem, dzięki czemu strona zostaje użyteczna także później. Same wskaźniki obu drużyn przeliczamy codziennie, więc przy kolejnym meczu Espanyol albo Atl. Madryt znajdziesz już zaktualizowane wartości.