Premier League • 17 października 2026

Everton – Chelsea
statystyki przed meczem

Forma, bramki i wskaźniki bramkowe obu drużyn z bieżącego sezonu.

Everton – Chelsea — statystyki obu drużyn przed meczem
Premier League  •  17 października 2026  •  13:30
EvertonRRRWR
VS
ChelseaWPRPW
Stadion: Hill Dickinson Stadium  ·  Sędzia: Paul Tierney
Autor: Kamil Pietrzak Aktualizacja: 17 października 2026 Dane: wyniki sezonu liczone przez nas, kursy Superbet i LV BET, statystyki meczowe Superbetu 18+ · graj odpowiedzialnie
2,17gole na mecz4,67
1,33średnio strzela2,5
0,83średnio traci2,17
50,0%BTTS83,3%
33,3%over 2,5100,0%
1,67punkty na mecz1,67

Zebraliśmy komplet statystyk obu drużyn przed spotkaniem Everton – Chelsea. Wszystkie wskaźniki pochodzą z rozgrywek krajowych i liczymy je sami z surowych wyników. Poniżej znajdziesz porównanie formy, bramek i wskaźników bramkowych, a na końcu to, w którą stronę te dane się przechylają. Na stronie znajdziesz też kursy bukmacherów, xG z bieżącego sezonu oraz historię bezpośrednich meczów.

Jakie są kursy na mecz Everton – Chelsea?

Na zwycięstwo zespołu Everton Superbet daje kurs 3,05, na remis 3,60, a na wygraną zespołu Chelsea 2,15. Przeliczone na procenty, już bez marży bukmachera, to około 31% dla gospodarzy, 26% na remis i 43% dla gości. Poniżej zestawiamy je z kursami LV BET z tego samego odczytu.

ZakładLV BET
1Everton3,053,25
Xremis3,603,65
2Chelsea2,152,15
Obie drużyny strzelą
tak1,581,60
nie2,352,30
Liczba goli
powyżej 2,51,661,70
poniżej 2,52,202,15
Kursy z 15.10, godz. 07:17 · zmieniają się aż do pierwszego gwizdka
Szansa według kursów Superbetu po odjęciu marży
31%Everton
26%remis
43%Chelsea

Kurs Superbetu 1,58 na to, że obie drużyny strzelą, odpowiada mniej więcej 60% szans. W meczach zespołu Everton obie strony trafiały w 50,0% spotkań, a w meczach zespołu Chelsea w 83,3%. Na powyżej 2,5 gola kurs wynosi 1,66, czyli około 57%, przy 33,3% i 100,0% takich meczów u obu drużyn.

Co mówią liczby przed meczem Everton – Chelsea?

Przed tym spotkaniem dane najmocniej różnicują dorobek punktowy i skuteczność. Everton zbiera średnio 1,67 punktu na mecz, a Chelsea 1,67 punktu; pierwszy z nich ma w tym sezonie 6 spotkań, drugi 6 spotkań. Wyższą średnią bramek strzelonych ma Chelsea — 2,5 gola na mecz wobec 1,33 u rywala.

Po drugiej stronie boiska niższą średnią straconych notuje Everton — 0,83 bramki na mecz, podczas gdy Chelsea traci średnio 2,17. W sumie oba zespoły zdobyły w tym sezonie 23 bramki, co przy ich dotychczasowych rozgrywkach daje obraz pary raczej otwartej.

Największa rozbieżność dotyczy BTTS: 50,0% u zespołu Everton wobec 83,3% u zespołu Chelsea. Taki rozjazd zwykle oznacza, że oba zespoły grają spotkania o zupełnie innym charakterze. Odsetek meczów z przekroczoną granicą 2,5 bramki wynosi 33,3% u zespołu Everton oraz 100,0% u zespołu Chelsea, czyli 66,7 punktu procentowego różnicy.

Jak wypadają Everton i Chelsea w bezpośrednim zestawieniu?

Tabela zestawia Everton i Chelsea w tych samych kategoriach. „Gole/mecz” to łączna liczba bramek w spotkaniach danej drużyny — strzelonych i straconych razem. Wiersze over pokazują odsetek meczów, w których padło odpowiednio więcej niż półtorej, dwie i pół oraz trzy i pół bramki.

WskaźnikEvertonChelsea
RozgrywkiPremier LeaguePremier League
Rozegrane mecze66
Bilans W-R-P2-4-03-1-2
Punkty na mecz1,671,67
Bramki strzelone815
Bramki stracone513
Średnio strzela1,332,5
Średnio traci0,832,17
Gole/mecz2,174,67
BTTS50,0%83,3%
Over 1,566,7%100,0%
Over 2,533,3%100,0%
Over 3,533,3%66,7%
Czyste konta30
Mecze bez gola11
FormaRRRWRWPRPW

Która drużyna jest w lepszej formie?

Bilans zespołu Everton w tym sezonie to 2-4-0, a zespołu Chelsea — 3-1-2, licząc kolejno zwycięstwa, remisy i porażki. Everton nie ma obecnie serii dłuższej niż jedno spotkanie. Chelsea nie ma obecnie serii dłuższej niż jedno spotkanie. Forma z ostatnich meczów ligowych, od najstarszego do najnowszego, wygląda następująco: RRRWR oraz WPRPW.

Ostatnie spotkania, jakie Everton i Chelsea rozegrały w rozgrywkach krajowych, razem z wynikami i miejscem rozegrania, zebraliśmy w dwóch tabelach poniżej. To dokładnie ten sam materiał, z którego wyliczamy wszystkie średnie na tej stronie.

Everton — ostatnie mecze

29.08 Bournemouth 1:1 R
06.09 Manchester Utd 2:2 R
12.09 Tottenham 0:0 R
19.09 Ipswich 1:0 W
11.10 Hull 2:2 R

Chelsea — ostatnie mecze

30.08 Brighton 4:3 W
06.09 Arsenal 1:2 P
12.09 Hull 2:2 R
18.09 Brentford 0:3 P
10.10 Bournemouth 5:1 W

Jak kończyły się dotychczasowe mecze Everton – Chelsea?

Od 2000 roku te drużyny spotkały się 64 razy. Zespół Everton wygrał 14 meczów, zespół Chelsea wygrał 32 mecze, a liczba remisów to 18. Ostatnie spotkanie, rozegrane 21.03.2026, zakończyło się wynikiem 3:0 (Everton – Chelsea).

14Everton
18remisy
32Chelsea

W 5 ostatnich meczach bezpośrednich padło łącznie 12 bramek. Obie drużyny trafiły do siatki 0 razy, a granicę 2,5 gola przekroczono 2 razy. Przy tak krótkiej serii to raczej tło niż argument, ale pokazuje, jakie mecze te zespoły grają przeciwko sobie.

21.03.2026 Everton – Chelsea 3:0 W
13.12.2025 Chelsea – Everton 2:0 P
26.04.2025 Chelsea – Everton 1:0 P
22.12.2024 Everton – Chelsea 0:0 R
15.04.2024 Chelsea – Everton 6:0 P

Ile bramek pada w meczach tych drużyn?

W spotkaniach Everton pada średnio 2,17 bramki, a w meczach Chelsea — 4,67. Granicę 1,5 gola przekroczyło 66,7% meczów pierwszego zespołu i 100,0% drugiego, granicę 2,5 odpowiednio 33,3% i 100,0%, a próg 3,5 bramki 33,3% oraz 66,7%.

Czystych kont Everton ma 3, a Chelsea — 0. Meczów bez zdobytej bramki pierwszy zespół notuje 1, drugi 1. To dwie wartości, które najlepiej pokazują, czy niski wskaźnik BTTS bierze się ze szczelnej obrony, czy z problemów ze skutecznością.

Ile okazji stwarzają Everton i Chelsea?

Według statystyk Superbetu z bieżącego sezonu Everton ma średnio 1,5 xG na mecz, czyli goli oczekiwanych z jakości stwarzanych sytuacji, a Chelsea 1,4. Everton oddaje przeciętnie 15,8 strzału w meczu, z czego 5,0 celnego, a Chelsea odpowiednio 13,7 i 5,3.

Evertonśrednio na meczChelsea
1,5xG1,4
3,3stworzone okazje2,5
15,8strzały13,7
5,0celne strzały5,3
47,2%posiadanie piłki47,8%
5,2rzuty rożne5,7
1,5żółte kartki1,5
7,3faule8,3

Everton strzela mniej więcej tyle, ile wynika z okazji: 1,3 gola na mecz przy xG 1,5. Chelsea strzela więcej, niż wynika z okazji: 2,5 gola na mecz przy xG 1,4. Tak wysoka skuteczność rzadko utrzymuje się przez cały sezon. Średnie Superbetu liczone są z meczów w jego bazie, dlatego mogą się minimalnie różnić od naszych wyliczeń z tabeli wyżej.

Jak Everton wypada u siebie, a Chelsea na wyjeździe?

Ten mecz Everton rozgrywa u siebie, a Chelsea na wyjeździe, więc warto rozdzielić te dwa zestawy liczb. U siebie Everton ma za sobą 3 mecze, ze średnią 1,67 gola strzelonego i 0,67 straconego oraz 33,3% spotkań powyżej 2,5 bramki. Na wyjeździe Chelsea ma 3 mecze, ze średnią 1,33 gola strzelonego i 2,33 straconego oraz 100,0% spotkań z przekroczoną granicą 2,5 bramki.

Łączna liczba bramek w domowych meczach Everton wynosi średnio 2,33, a w wyjazdowych spotkaniach Chelsea — 3,67. Wskaźnik BTTS w tym rozbiciu to 33,3% u gospodarza i 66,7% u gościa. Przy tak krótkich seriach te wartości są mniej stabilne niż średnie ogólne, więc traktujemy je jako uzupełnienie, a nie podstawę analizy.

W którą stronę przechylają się liczby przed tym meczem?

Najbliższy rynek według danych
powyżej 2,5 bramki

Najmocniejsze pokrycie w danych ma strona bramkowa. Uśredniony odsetek meczów z przekroczoną granicą 2,5 gola wynosi dla tej pary 66,7%, a w spotkaniach obu zespołów pada średnio 3,42 bramki. To najwyraźniejsza tendencja widoczna w tych liczbach i to od niej zaczynamy analizę tego meczu.

Kupony i analizy w darmowej grupie

To wskazanie kierunku, a nie kupon na mecz Everton – Chelsea: statystyka nie wie nic o dzisiejszym składzie, kontuzjach ani o tym, jak ważne jest to spotkanie dla każdej ze stron. Kursy z tabeli wyżej pokazują, jak ten sam mecz wycenia rynek, i dopiero zestawienie obu obrazów daje sensowny punkt wyjścia.

Konkretne kupony i pełne analizy przed tym oraz pozostałymi meczami dnia publikujemy w darmowej grupie na Telegramie. Trafiają tam propozycje z uzasadnieniem, a nie same liczby — jeśli chcesz zobaczyć, jak z takich danych powstaje decyzja, to najprostsza droga.

Gdzie oglądać mecz Everton – Chelsea?

Mecz Everton – Chelsea rozpoczyna się o godzinie 13:30, 17 października 2026. Prawa do transmisji tych rozgrywek w Polsce ma Canal+ Sport oraz Viaplay, zwykle razem z dostępem w usłudze internetowej tej samej stacji. Umowy transmisyjne zmieniają się jednak między sezonami, więc przed meczem warto sprawdzić bieżący program nadawcy — my nie prowadzimy transmisji ani nie odsyłamy do nielegalnych źródeł.

Czy to dużo na tle innych rozgrywek?

Żeby wskaźniki z tej strony miały punkt odniesienia, warto zestawić je z ligą, którą liczymy codziennie. W Ekstraklasie w tym sezonie pada średnio 3,01 gola na mecz, 65,9% spotkań kończy się wynikiem BTTS, a 62,5% przekracza granicę 2,5 bramki. Dopiero na tym tle widać, czy wartości Everton i Chelsea są wysokie, czy zupełnie przeciętne.

Zespół taki jak Everton czy Chelsea z BTTS w okolicach 65,9% nie wyróżnia się niczym — informację niesie dopiero wyraźne odchylenie w jedną albo drugą stronę. Ten sam mechanizm działa przy średniej bramkowej: różnica rzędu kilku dziesiątych gola na mecz przy próbie z początku sezonu mieści się w zwykłym rozrzucie.

Czego te statystyki nie obejmują?

Te liczby mówią o tym, co już się wydarzyło, i nic nie wiedzą o dzisiejszym spotkaniu. Przy próbach z początku sezonu pojedynczy wynik zmienia obraz mocniej, niż podpowiada intuicja. Nie znajdziesz tu również informacji o składach, kontuzjach, zawieszeniach ani o wadze spotkania dla każdej ze stron — a to często właśnie te czynniki decydują o przebiegu meczu Everton – Chelsea.

Jeśli mecz Everton – Chelsea jest jednym z pierwszych, które analizujesz samodzielnie, zacznij od podstaw: jak czytać kursy, czym jest value bet oraz zarządzanie bankrollem. Szerszy poradnik znajdziesz w dziale typy bukmacherskie, a komplet naszych danych w dziale statystyki.

Zastrzeżenie. Ta strona nie jest poradą inwestycyjną ani zachętą do gry. Treści 18+. Hazard może uzależniać — jeśli czujesz, że tracisz kontrolę, zadzwoń pod bezpłatny numer 116 123 albo ustaw limity u bukmachera.

Najczęstsze pytania

Skąd pochodzą statystyki meczu Everton – Chelsea?

Liczby powstają u nas. Bierzemy surowe wyniki ostatnich spotkań Everton oraz Chelsea i przeliczamy je własnym narzędziem. Każda wartość musi dać się odtworzyć z danych źródłowych — kontrola jest automatyczna i odrzuca całą stronę, jeśli choć jedna liczba się nie zgadza.

Czy podajecie typ na ten mecz?

Nie podajemy tu gotowego kuponu na mecz Everton – Chelsea, bo strona ma pokazywać dane, a nie sprzedawać decyzję. Piszemy jedynie, w którą stronę przechylają się liczby, i zawsze dodajemy, czego nie obejmują. Propozycje z pełnym uzasadnieniem trafiają do darmowej grupy na Telegramie, gdzie widać cały tok rozumowania, łącznie z meczami, które uznajemy za nie do ruszenia.

Co dokładnie oznacza wskaźnik BTTS?

BTTS, czyli „both teams to score”, to zdarzenie, w którym gola strzelają obie strony. W zestawieniu Everton i Chelsea podajemy je jako procent meczów z takim wynikiem. Ta sama liczba może opisywać drużynę z bardzo dobrą obroną i drużynę, która po prostu nie potrafi trafić — dlatego obok zawsze podajemy średnią bramek strzelonych i straconych.

Kiedy ta strona zostanie zaktualizowana?

Statystyki na tej stronie opisują stan przed pierwszym gwizdkiem i pochodzą z meczów rozegranych do 17 października 2026. Po zakończeniu spotkania wracamy tutaj i dopisujemy wynik razem z krótkim podsumowaniem, dzięki czemu strona zostaje użyteczna także później. Same wskaźniki obu drużyn przeliczamy codziennie, więc przy kolejnym meczu Everton albo Chelsea znajdziesz już zaktualizowane wartości.

Sprawdź też

Analizy meczów
Promocje bukmacherskie
Statystyki drużyn
Statystyki lig
Poradniki
Zestawienia dnia

Liczby To Początek

Statystyki pokazują tendencje. Konkretne analizy meczów publikujemy w grupach VIP. Żaden typ nie gwarantuje wygranej.

Zobacz Pakiety VIP