Lazio 3:1 Monza
Jak skończył się mecz Lazio – Monza?
Spotkanie zakończyło się wynikiem 3:1, a padło w nim 4 bramki. Obie drużyny trafiły do siatki. Granica 2,5 bramki została przekroczona. Statystyki sprzed meczu zostawiamy niżej bez zmian — dzięki temu widać, na ile przedmeczowe wskaźniki pokryły się z tym, co wydarzyło się na boisku.
Zebraliśmy komplet statystyk obu drużyn przed spotkaniem Lazio – Monza. Wszystkie wskaźniki pochodzą z rozgrywek krajowych i liczymy je sami z surowych wyników. Poniżej znajdziesz porównanie formy, bramek i wskaźników bramkowych, a na końcu to, w którą stronę te dane się przechylają. Na stronie znajdziesz też kursy bukmacherów, xG z bieżącego sezonu, historię bezpośrednich meczów oraz przewidywane składy.
Jakie są kursy na mecz Lazio – Monza?
Superbet wycenia wygraną zespołu Lazio na 1,66, remis na 3,85, a zwycięstwo zespołu Monza na 5,00. Po odjęciu marży bukmachera daje to około 57% szans gospodarzom, 24% na remis i 19% gościom. Poniżej zestawiamy je z kursami STS i LV BET z tego samego odczytu.
| Zakład | STS | LV BET | |
|---|---|---|---|
| 1Lazio | 1,66 | 1,58 | 1,70 |
| Xremis | 3,85 | 3,90 | 3,90 |
| 2Monza | 5,00 | 5,60 | 5,10 |
| Obie drużyny strzelą | |||
| tak | 1,85 | — | 1,82 |
| nie | 1,95 | — | 1,92 |
| Liczba goli | |||
| powyżej 2,5 | 1,87 | — | 1,88 |
| poniżej 2,5 | 1,92 | — | 1,92 |
Kurs Superbetu 1,85 na to, że obie drużyny strzelą, odpowiada mniej więcej 51% szans. W meczach zespołu Lazio obie strony trafiały w 40,0% spotkań, a w meczach zespołu Monza w 100,0%. Na powyżej 2,5 gola kurs wynosi 1,87, czyli około 51%, przy 40,0% i 80,0% takich meczów u obu drużyn. Najmocniej kurs i dotychczasowe mecze rozchodzą się przy rynku „obie strzelą”: różnica to około 19 punktów procentowych.
Co mówią liczby przed meczem Lazio – Monza?
Przed tym spotkaniem dane najmocniej różnicują dorobek punktowy i skuteczność. Lazio zbiera średnio 2,6 punktu na mecz, a Monza 0,8 punktu; pierwszy z nich ma w tym sezonie 5 spotkań, drugi 5 spotkań. Wyższą średnią bramek strzelonych ma Lazio — 1,6 gola na mecz wobec 1,6 u rywala.
Po drugiej stronie boiska niższą średnią straconych notuje Lazio — 0,6 bramki na mecz, podczas gdy Monza traci średnio 2,4. W sumie oba zespoły zdobyły w tym sezonie 16 bramek, co przy ich dotychczasowych rozgrywkach daje obraz pary raczej otwartej.
Największa rozbieżność dotyczy BTTS: 40,0% u zespołu Lazio wobec 100,0% u zespołu Monza. Taki rozjazd zwykle oznacza, że oba zespoły grają spotkania o zupełnie innym charakterze. Odsetek meczów z przekroczoną granicą 2,5 bramki wynosi 40,0% u zespołu Lazio oraz 80,0% u zespołu Monza, czyli 40,0 punktu procentowego różnicy.
Jak wypadają Lazio i Monza w bezpośrednim zestawieniu?
Poniżej te same wskaźniki po obu stronach. Wartość „gole/mecz” liczymy dla Lazio i Monza jako sumę wszystkich bramek w meczach zespołu, niezależnie od tego, kto je zdobył. Wiersze over to procent spotkań, w których przekroczono kolejne progi bramkowe.
| Wskaźnik | Lazio | Monza |
|---|---|---|
| Rozgrywki | Serie A | Serie A |
| Rozegrane mecze | 5 | 5 |
| Bilans W-R-P | 4-1-0 | 1-1-3 |
| Punkty na mecz | 2,6 | 0,8 |
| Bramki strzelone | 8 | 8 |
| Bramki stracone | 3 | 12 |
| Średnio strzela | 1,6 | 1,6 |
| Średnio traci | 0,6 | 2,4 |
| Gole/mecz | 2,2 | 4,0 |
| BTTS | 40,0% | 100,0% |
| Over 1,5 | 60,0% | 100,0% |
| Over 2,5 | 40,0% | 80,0% |
| Over 3,5 | 20,0% | 60,0% |
| Czyste konta | 3 | 0 |
| Mecze bez gola | 0 | 0 |
| Forma | WWWRW | PPRPW |
Która drużyna jest w lepszej formie?
Bilans zespołu Lazio w tym sezonie to 4-1-0, a zespołu Monza — 1-1-3, licząc kolejno zwycięstwa, remisy i porażki. Lazio nie ma obecnie serii dłuższej niż jedno spotkanie. Monza nie ma obecnie serii dłuższej niż jedno spotkanie. Forma z ostatnich meczów ligowych, od najstarszego do najnowszego, wygląda następująco: WWWRW oraz PPRPW.
Ostatnie spotkania, jakie Lazio i Monza rozegrały w rozgrywkach krajowych, razem z wynikami i miejscem rozegrania, zebraliśmy w dwóch tabelach poniżej. To dokładnie ten sam materiał, z którego wyliczamy wszystkie średnie na tej stronie.
Lazio — ostatnie mecze
Monza — ostatnie mecze
Jak kończyły się dotychczasowe mecze Lazio – Monza?
Od 2006 roku te drużyny spotkały się 7 razy. Zespół Lazio wygrał 5 meczów, zespół Monza nie wygrał żadnego, a liczba remisów to 2. Ostatnie spotkanie, rozegrane 09.02.2025, zakończyło się wynikiem 5:1 (Lazio – Monza).
W 5 ostatnich meczach bezpośrednich padło łącznie 15 bramek. Obie drużyny trafiły do siatki 3 razy, a granicę 2,5 gola przekroczono 2 razy. Przy tak krótkiej serii to raczej tło niż argument, ale pokazuje, jakie mecze te zespoły grają przeciwko sobie.
Ile bramek pada w meczach tych drużyn?
W spotkaniach Lazio pada średnio 2,2 bramki, a w meczach Monza — 4,0. Granicę 1,5 gola przekroczyło 60,0% meczów pierwszego zespołu i 100,0% drugiego, granicę 2,5 odpowiednio 40,0% i 80,0%, a próg 3,5 bramki 20,0% oraz 60,0%.
Czystych kont Lazio ma 3, a Monza — 0. Meczów bez zdobytej bramki pierwszy zespół notuje 0, drugi 0. To dwie wartości, które najlepiej pokazują, czy niski wskaźnik BTTS bierze się ze szczelnej obrony, czy z problemów ze skutecznością.
Ile okazji stwarzają Lazio i Monza?
Według statystyk Superbetu z bieżącego sezonu Lazio ma średnio 1,5 xG na mecz, czyli goli oczekiwanych z jakości stwarzanych sytuacji, a Monza 1,7. Lazio oddaje przeciętnie 12,8 strzału w meczu, z czego 3,8 celnego, a Monza odpowiednio 14,4 i 6,0.
Lazio strzela mniej więcej tyle, ile wynika z okazji: 1,6 gola na mecz przy xG 1,5. Monza strzela mniej więcej tyle, ile wynika z okazji: 1,6 gola na mecz przy xG 1,7. Średnie Superbetu liczone są z meczów w jego bazie, dlatego mogą się minimalnie różnić od naszych wyliczeń z tabeli wyżej.
Jak Lazio wypada u siebie, a Monza na wyjeździe?
Ten mecz Lazio rozgrywa u siebie, a Monza na wyjeździe, więc warto rozdzielić te dwa zestawy liczb. U siebie Lazio ma za sobą 2 mecze, ze średnią 1,5 gola strzelonego i 1,0 straconego oraz 50,0% spotkań powyżej 2,5 bramki. Na wyjeździe Monza ma 3 mecze, ze średnią 1,33 gola strzelonego i 2,67 straconego oraz 66,7% spotkań z przekroczoną granicą 2,5 bramki.
Łączna liczba bramek w domowych meczach Lazio wynosi średnio 2,5, a w wyjazdowych spotkaniach Monza — 4,0. Wskaźnik BTTS w tym rozbiciu to 50,0% u gospodarza i 100,0% u gościa. Przy tak krótkich seriach te wartości są mniej stabilne niż średnie ogólne, więc traktujemy je jako uzupełnienie, a nie podstawę analizy.
Jakie są przewidywane składy Lazio i Monza?
Najpewniej Lazio wyjdzie na boisko w ustawieniu 4-3-3: w bramce Christos Mandas, a w polu Romano Floriani Mussolini, Josip Sutalo, Oliver Provstgaard, Nuno Tavares, Davide Frattesi, Reda Belahyane, Kenneth Taylor, Gustav Isaksen, Tijjani Noslin, Mattia Zaccagni.
Najpewniej Monza wyjdzie na boisko w ustawieniu 3-4-3: w bramce Noel Tornqvist, a w polu Eddy Kouadio, Lorenzo Lucchesi, Andrea Carboni, Samuele Birindelli, Michael Folorunsho, Ebenezer Akinsanmiro, Ricardo Mangas, Patrick Cutrone, Gustavo Varela, Jay Robinson.
Mecz poprowadzi Guiseppe Collu. Trenerem zespołu Lazio jest Gennaro Gattuso, a zespołu Monza Ivan Juric. Potwierdzone składy kluby podają zwykle mniej więcej godzinę przed pierwszym gwizdkiem.
W którą stronę przechylają się liczby przed tym meczem?
Najmocniejsze pokrycie w danych ma strona bramkowa. Uśredniony odsetek meczów z przekroczoną granicą 2,5 gola wynosi dla tej pary 60,0%, a w spotkaniach obu zespołów pada średnio 3,1 bramki. To najwyraźniejsza tendencja widoczna w tych liczbach i to od niej zaczynamy analizę tego meczu.
Kupony i analizy w darmowej grupieTo wskazanie kierunku, a nie kupon na mecz Lazio – Monza: statystyka nie wie nic o dzisiejszym składzie, kontuzjach ani o tym, jak ważne jest to spotkanie dla każdej ze stron. Kursy z tabeli wyżej pokazują, jak ten sam mecz wycenia rynek, i dopiero zestawienie obu obrazów daje sensowny punkt wyjścia.
Konkretne kupony i pełne analizy przed tym oraz pozostałymi meczami dnia publikujemy w darmowej grupie na Telegramie. Trafiają tam propozycje z uzasadnieniem, a nie same liczby — jeśli chcesz zobaczyć, jak z takich danych powstaje decyzja, to najprostsza droga.
Gdzie oglądać mecz Lazio – Monza?
Mecz Lazio – Monza rozpoczyna się o godzinie 15:00, 11 października 2026. Prawa do transmisji tych rozgrywek w Polsce ma Eleven Sports w pakiecie Canal+, zwykle razem z dostępem w usłudze internetowej tej samej stacji. Umowy transmisyjne zmieniają się jednak między sezonami, więc przed meczem warto sprawdzić bieżący program nadawcy — my nie prowadzimy transmisji ani nie odsyłamy do nielegalnych źródeł.
Czy to dużo na tle innych rozgrywek?
Żeby wskaźniki z tej strony miały punkt odniesienia, warto zestawić je z ligą, którą liczymy codziennie. W Ekstraklasie w tym sezonie pada średnio 3,01 gola na mecz, 66,3% spotkań kończy się wynikiem BTTS, a 62,7% przekracza granicę 2,5 bramki. Dopiero na tym tle widać, czy wartości Lazio i Monza są wysokie, czy zupełnie przeciętne.
Zespół taki jak Lazio czy Monza z BTTS w okolicach 66,3% nie wyróżnia się niczym — informację niesie dopiero wyraźne odchylenie w jedną albo drugą stronę. Ten sam mechanizm działa przy średniej bramkowej: różnica rzędu kilku dziesiątych gola na mecz przy próbie z początku sezonu mieści się w zwykłym rozrzucie.
Czego te statystyki nie obejmują?
Wszystko powyżej dotyczy meczów już rozegranych. Przy kilku spotkaniach na zespół każdy kolejny wynik przestawia średnie na tyle mocno, że traktowanie ich jako prognozy jest błędem. Przewidywane składy mogą się jeszcze zmienić, a o kontuzjach, zawieszeniach i wadze spotkania dla każdej ze stron decydują informacje z ostatnich godzin przed meczem Lazio – Monza.
Jeśli mecz Lazio – Monza jest jednym z pierwszych, które analizujesz samodzielnie, zacznij od podstaw: jak czytać kursy, czym jest value bet oraz zarządzanie bankrollem. Szerszy poradnik znajdziesz w dziale typy bukmacherskie, a komplet naszych danych w dziale statystyki.
Najczęstsze pytania
Skąd pochodzą statystyki meczu Lazio – Monza?
Wszystkie wskaźniki wyliczamy sami z surowych wyników meczów Lazio i Monza w bieżącym sezonie ich ostatnich rozegranych spotkań. Wyniki pobieramy automatycznie, a każda liczba przed publikacją przechodzi maszynową kontrolę zgodności z danymi źródłowymi — jeśli którejkolwiek nie da się potwierdzić, strona w ogóle nie powstaje.
Czy podajecie typ na ten mecz?
Nie podajemy tu gotowego kuponu na mecz Lazio – Monza, bo strona ma pokazywać dane, a nie sprzedawać decyzję. Piszemy jedynie, w którą stronę przechylają się liczby, i zawsze dodajemy, czego nie obejmują. Propozycje z pełnym uzasadnieniem trafiają do darmowej grupy na Telegramie, gdzie widać cały tok rozumowania, łącznie z meczami, które uznajemy za nie do ruszenia.
Co dokładnie oznacza wskaźnik BTTS?
BTTS, czyli „both teams to score”, to zdarzenie, w którym gola strzelają obie strony. W zestawieniu Lazio i Monza podajemy je jako procent meczów z takim wynikiem. Ta sama liczba może opisywać drużynę z bardzo dobrą obroną i drużynę, która po prostu nie potrafi trafić — dlatego obok zawsze podajemy średnią bramek strzelonych i straconych.
Kiedy ta strona zostanie zaktualizowana?
Statystyki na tej stronie opisują stan przed pierwszym gwizdkiem i pochodzą z meczów rozegranych do 11 października 2026. Po zakończeniu spotkania wracamy tutaj i dopisujemy wynik razem z krótkim podsumowaniem, dzięki czemu strona zostaje użyteczna także później. Same wskaźniki obu drużyn przeliczamy codziennie, więc przy kolejnym meczu Lazio albo Monza znajdziesz już zaktualizowane wartości.
Skąd pochodzą kursy i przewidywane składy?
Kursy na tej stronie to odczyt oferty Superbetu, STS i LV BET z datą i godziną podaną pod tabelą; w dniu meczu rano je odświeżamy. xG, średnie sezonu, historię spotkań i przewidywane składy dostarcza serwis statystyczny Superbetu, naszego partnera. Oferta bukmacherów zmienia się do pierwszego gwizdka, więc liczby w tabeli traktuj jako punkt wyjścia i przed zakładem sprawdź kurs u bukmachera.