Gruzja 0:0 Ukraina
Jak skończył się mecz Gruzja – Ukraina?
Spotkanie zakończyło się wynikiem 0:0, a padło w nim 0 bramek. Jedna z drużyn nie zdobyła gola, więc zakład BTTS nie wszedł. Granica 2,5 bramki nie została przekroczona. Statystyki sprzed meczu zostawiamy niżej bez zmian — dzięki temu widać, na ile przedmeczowe wskaźniki pokryły się z tym, co wydarzyło się na boisku.
Zebraliśmy komplet statystyk obu drużyn przed spotkaniem Gruzja – Ukraina. Wszystkie wskaźniki pochodzą z oficjalnych meczów reprezentacji i liczymy je sami z surowych wyników. Poniżej znajdziesz porównanie formy, bramek i wskaźników bramkowych, a na końcu to, w którą stronę te dane się przechylają. Na stronie znajdziesz też kursy bukmacherów, xG z bieżącego sezonu oraz historię bezpośrednich meczów.
Jakie są kursy na mecz Gruzja – Ukraina?
Superbet wycenia wygraną zespołu Gruzja na 2,67, remis na 3,10, a zwycięstwo zespołu Ukraina na 2,75. Po odjęciu marży bukmachera daje to około 35% szans gospodarzom, 30% na remis i 34% gościom. Poniżej zestawiamy je z kursami LV BET z tej samej porannej aktualizacji.
| Zakład | LV BET | |
|---|---|---|
| 1Gruzja | 2,67 | 2,70 |
| Xremis | 3,10 | 3,20 |
| 2Ukraina | 2,75 | 2,80 |
| Obie drużyny strzelą | ||
| tak | 1,83 | 1,85 |
| nie | 1,92 | 1,92 |
| Liczba goli | ||
| powyżej 2,5 | 2,12 | 2,17 |
| poniżej 2,5 | 1,71 | 1,70 |
Rynek bramkowy w ofercie Superbetu: obie strzelą po 1,83, co odpowiada około 51% szans, i powyżej 2,5 gola po 2,12, czyli mniej więcej 45%. Dotychczasowe mecze obu zespołów to 50,0% i 66,7% spotkań z golami po obu stronach oraz 50,0% i 50,0% spotkań z co najmniej trzema bramkami.
Co mówią liczby przed meczem Gruzja – Ukraina?
Przed tym spotkaniem dane najmocniej różnicują dorobek punktowy i skuteczność. Ukraina zbiera średnio 1,83 punktu na mecz, a Gruzja 1,17 punktu; pierwszy z nich ma w tym sezonie 6 spotkań, drugi 6 spotkań. Wyższą średnią bramek strzelonych ma Gruzja — 1,83 gola na mecz wobec 1,33 u rywala.
Po drugiej stronie boiska niższą średnią straconych notuje Gruzja — 1,0 bramki na mecz, podczas gdy Ukraina traci średnio 1,17. W sumie oba zespoły zdobyły w tym sezonie 19 bramek, co przy ich dotychczasowych rozgrywkach daje obraz pary raczej ostrożnej.
Pod względem BTTS zespoły są zbliżone — 50,0% i 66,7% — więc ten wskaźnik niewiele tutaj różnicuje. Odsetek meczów z przekroczoną granicą 2,5 bramki wynosi 50,0% u zespołu Gruzja oraz 50,0% u zespołu Ukraina, czyli 0,0 punktu procentowego różnicy.
Jak wypadają Gruzja i Ukraina w bezpośrednim zestawieniu?
Zestawienie obejmuje komplet wskaźników dla Gruzja oraz Ukraina. Przez „gole/mecz” rozumiemy wszystkie bramki padłe w spotkaniach zespołu, a wiersze over podają, w jakiej części meczów przekroczono kolejne granice bramkowe.
| Wskaźnik | Gruzja | Ukraina |
|---|---|---|
| Rozgrywki | mecze reprezentacji | mecze reprezentacji |
| Rozegrane mecze | 6 | 6 |
| Bilans W-R-P | 2-1-3 | 3-2-1 |
| Punkty na mecz | 1,17 | 1,83 |
| Bramki strzelone | 11 | 8 |
| Bramki stracone | 6 | 7 |
| Średnio strzela | 1,83 | 1,33 |
| Średnio traci | 1,0 | 1,17 |
| Gole/mecz | 2,83 | 2,5 |
| BTTS | 50,0% | 66,7% |
| Over 1,5 | 66,7% | 83,3% |
| Over 2,5 | 50,0% | 50,0% |
| Over 3,5 | 16,7% | 16,7% |
| Czyste konta | 1 | 1 |
| Mecze bez gola | 2 | 1 |
| Forma | RPWWP | RWWPW |
Która drużyna jest w lepszej formie?
Bilans zespołu Gruzja w tym sezonie to 2-1-3, a zespołu Ukraina — 3-2-1, licząc kolejno zwycięstwa, remisy i porażki. Gruzja nie ma obecnie serii dłuższej niż jedno spotkanie. Ukraina nie ma obecnie serii dłuższej niż jedno spotkanie. Forma z ostatnich meczów ligowych, od najstarszego do najnowszego, wygląda następująco: RPWWP oraz RWWPW.
Ostatnie spotkania, jakie Gruzja i Ukraina rozegrały w oficjalnych meczach reprezentacji, razem z wynikami i miejscem rozegrania, zebraliśmy w dwóch tabelach poniżej. To dokładnie ten sam materiał, z którego wyliczamy wszystkie średnie na tej stronie.
Gruzja — ostatnie mecze
Ukraina — ostatnie mecze
Jak kończyły się dotychczasowe mecze Gruzja – Ukraina?
Od 2015 roku te drużyny spotkały się 3 razy. Zespół Gruzja nie wygrał żadnego, zespół Ukraina wygrał 2 mecze, a liczba remisów to 1. Ostatnie spotkanie, rozegrane 16.11.2024, zakończyło się wynikiem 1:1 (Gruzja – Ukraina).
W 3 ostatnich meczach bezpośrednich padło łącznie 3 bramki. Obie drużyny trafiły do siatki 1 raz, a granicę 2,5 gola przekroczono 0 razy. Przy tak krótkiej serii to raczej tło niż argument, ale pokazuje, jakie mecze te zespoły grają przeciwko sobie.
Ile bramek pada w meczach tych drużyn?
W spotkaniach Gruzja pada średnio 2,83 bramki, a w meczach Ukraina — 2,5. Granicę 1,5 gola przekroczyło 66,7% meczów pierwszego zespołu i 83,3% drugiego, granicę 2,5 odpowiednio 50,0% i 50,0%, a próg 3,5 bramki 16,7% oraz 16,7%.
Czystych kont Gruzja ma 1, a Ukraina — 1. Meczów bez zdobytej bramki pierwszy zespół notuje 2, drugi 1. To dwie wartości, które najlepiej pokazują, czy niski wskaźnik BTTS bierze się ze szczelnej obrony, czy z problemów ze skutecznością.
Ile okazji stwarzają Gruzja i Ukraina?
Według statystyk Superbetu z bieżącego sezonu Gruzja ma średnio 1,7 xG na mecz, czyli goli oczekiwanych z jakości stwarzanych sytuacji, a Ukraina 1,3. Gruzja oddaje przeciętnie 11,0 strzału w meczu, z czego 5,0 celnego, a Ukraina odpowiednio 10,0 i 3,0.
Gruzja marnuje część sytuacji: zdobywa 0,0 gola na mecz, choć jakość okazji wskazuje na 1,7. Ukraina marnuje część sytuacji: zdobywa 1,0 gola na mecz, choć jakość okazji wskazuje na 1,3. Średnie Superbetu liczone są z meczów w jego bazie, dlatego mogą się minimalnie różnić od naszych wyliczeń z tabeli wyżej.
Jak Gruzja wypada u siebie, a Ukraina na wyjeździe?
Ten mecz Gruzja rozgrywa u siebie, a Ukraina na wyjeździe, więc warto rozdzielić te dwa zestawy liczb. U siebie Gruzja ma za sobą 4 mecze, ze średnią 1,75 gola strzelonego i 1,0 straconego oraz 25,0% spotkań powyżej 2,5 bramki. Na wyjeździe Ukraina ma 4 mecze, ze średnią 1,0 gola strzelonego i 1,25 straconego oraz 50,0% spotkań z przekroczoną granicą 2,5 bramki.
Łączna liczba bramek w domowych meczach Gruzja wynosi średnio 2,75, a w wyjazdowych spotkaniach Ukraina — 2,25. Wskaźnik BTTS w tym rozbiciu to 50,0% u gospodarza i 50,0% u gościa. Przy tak krótkich seriach te wartości są mniej stabilne niż średnie ogólne, więc traktujemy je jako uzupełnienie, a nie podstawę analizy.
W którą stronę przechylają się liczby przed tym meczem?
Te liczby nie wskazują wyraźnie na nic. Uśredniony odsetek meczów powyżej 2,5 bramki wynosi 50,0%, wskaźnik BTTS 58,4%, a różnica w dorobku punktowym to 0,66 punktu na mecz. Wszystkie trzy wartości leżą zbyt blisko przeciętnej, żeby cokolwiek z nich wynikało — i takie mecze najczęściej po prostu odpuszczamy.
Kupony i analizy w darmowej grupieTo wskazanie kierunku, a nie kupon na mecz Gruzja – Ukraina: statystyka nie wie nic o dzisiejszym składzie, kontuzjach ani o tym, jak ważne jest to spotkanie dla każdej ze stron. Kursy z tabeli wyżej pokazują, jak ten sam mecz wycenia rynek, i dopiero zestawienie obu obrazów daje sensowny punkt wyjścia.
Gotowe propozycje na ten mecz razem z uzasadnieniem wrzucamy do darmowej grupy na Telegramie. Ta strona pokazuje surowe liczby, grupa pokazuje, co z nimi robimy — łącznie z sytuacjami, w których uznajemy, że lepiej dane spotkanie odpuścić.
Gdzie oglądać mecz Gruzja – Ukraina?
Mecz Gruzja – Ukraina rozpoczyna się o godzinie 18:00, 28 września 2026. Prawa do transmisji tych rozgrywek w Polsce ma Polsat Sport oraz TVP przy meczach reprezentacji Polski, zwykle razem z dostępem w usłudze internetowej tej samej stacji. Umowy transmisyjne zmieniają się jednak między sezonami, więc przed meczem warto sprawdzić bieżący program nadawcy — my nie prowadzimy transmisji ani nie odsyłamy do nielegalnych źródeł.
Czy to dużo na tle innych rozgrywek?
Żeby wskaźniki z tej strony miały punkt odniesienia, warto zestawić je z ligą, którą liczymy codziennie. W Ekstraklasie w tym sezonie pada średnio 2,94 gola na mecz, 65,4% spotkań kończy się wynikiem BTTS, a 60,3% przekracza granicę 2,5 bramki. Dopiero na tym tle widać, czy wartości Gruzja i Ukraina są wysokie, czy zupełnie przeciętne.
Zespół taki jak Gruzja czy Ukraina z BTTS w okolicach 65,4% nie wyróżnia się niczym — informację niesie dopiero wyraźne odchylenie w jedną albo drugą stronę. Ten sam mechanizm działa przy średniej bramkowej: różnica rzędu kilku dziesiątych gola na mecz przy próbie z początku sezonu mieści się w zwykłym rozrzucie.
Czego te statystyki nie obejmują?
Wskaźniki opisują dotychczasowy przebieg sezonu, a nie to, co stanie się dziś. Im krótsza seria meczów za nimi stoi, tym łatwiej pomylić przypadek z tendencją. Nie znajdziesz tu również informacji o składach, kontuzjach, zawieszeniach ani o wadze spotkania dla każdej ze stron — a to często właśnie te czynniki decydują o przebiegu meczu Gruzja – Ukraina.
Jeśli mecz Gruzja – Ukraina jest jednym z pierwszych, które analizujesz samodzielnie, zacznij od podstaw: jak czytać kursy, czym jest value bet oraz zarządzanie bankrollem. Szerszy poradnik znajdziesz w dziale typy bukmacherskie, a komplet naszych danych w dziale statystyki.
Najczęstsze pytania
Skąd pochodzą statystyki meczu Gruzja – Ukraina?
Liczby powstają u nas. Bierzemy surowe wyniki ostatnich spotkań Gruzja oraz Ukraina i przeliczamy je własnym narzędziem. Każda wartość musi dać się odtworzyć z danych źródłowych — kontrola jest automatyczna i odrzuca całą stronę, jeśli choć jedna liczba się nie zgadza.
Czy podajecie typ na ten mecz?
Na tej stronie znajdziesz wskazanie kierunku, a nie gotowy typ na Gruzja – Ukraina. Sama liczba bez kontekstu — składu, znaczenia meczu, aktualnego kursu — jest niepełna, więc konkretne propozycje publikujemy tam, gdzie możemy je uzasadnić i skorygować na bieżąco, czyli w darmowej grupie na Telegramie. Tutaj zostaje materiał do własnej oceny.
Co dokładnie oznacza wskaźnik BTTS?
Skrót BTTS oznacza „both teams to score” — obie drużyny trafiają do siatki. W tabeli powyżej pokazujemy, w jakiej części spotkań Gruzja i Ukraina tak się stało. Wysoki wynik zwykle świadczy o otwartej grze, niski może mieć dwie zupełnie różne przyczyny: szczelną obronę albo problem ze zdobywaniem bramek. Rozróżnia je dopiero porównanie średnich strzelonych i straconych.
Kiedy ta strona zostanie zaktualizowana?
Statystyki na tej stronie opisują stan przed pierwszym gwizdkiem i pochodzą z meczów rozegranych do 28 września 2026. Po zakończeniu spotkania wracamy tutaj i dopisujemy wynik razem z krótkim podsumowaniem, dzięki czemu strona zostaje użyteczna także później. Same wskaźniki obu drużyn przeliczamy codziennie, więc przy kolejnym meczu Gruzja albo Ukraina znajdziesz już zaktualizowane wartości.