Liga Narodów • 28 września 2026

Belgia – Francja
statystyki przed meczem

Forma, bramki i wskaźniki bramkowe obu drużyn z bieżącego sezonu.

Jak się skończyło

Belgia  0:1  Francja

Jak skończył się mecz Belgia – Francja?

Spotkanie zakończyło się wynikiem 0:1, a padło w nim 1 bramka. Jedna z drużyn nie zdobyła gola, więc zakład BTTS nie wszedł. Granica 2,5 bramki nie została przekroczona. Statystyki sprzed meczu zostawiamy niżej bez zmian — dzięki temu widać, na ile przedmeczowe wskaźniki pokryły się z tym, co wydarzyło się na boisku.

Belgia – Francja — statystyki obu drużyn przed meczem
Liga Narodów  •  28 września 2026  •  20:45
BelgiaWWWPW
VS
FrancjaWWPPW
Stadion: Stade Roi Baudouin  ·  Sędzia: Rade Obrenovic
Autor: Kamil Pietrzak Aktualizacja: 28 września 2026 Dane: wyniki sezonu liczone przez nas, kursy Superbet i LV BET, statystyki meczowe Superbetu 18+ · graj odpowiedzialnie
2,92gole na mecz3,38
1,75średnio strzela2,19
1,17średnio traci1,19
58,3%BTTS37,5%
58,3%over 2,556,2%
1,42punkty na mecz2,12

Zebraliśmy komplet statystyk obu drużyn przed spotkaniem Belgia – Francja. Wszystkie wskaźniki pochodzą z oficjalnych meczów reprezentacji i liczymy je sami z surowych wyników. Poniżej znajdziesz porównanie formy, bramek i wskaźników bramkowych, a na końcu to, w którą stronę te dane się przechylają. Na stronie znajdziesz też kursy bukmacherów, xG z bieżącego sezonu oraz historię bezpośrednich meczów.

Jakie są kursy na mecz Belgia – Francja?

Na zwycięstwo zespołu Belgia Superbet daje kurs 3,65, na remis 3,90, a na wygraną zespołu Francja 1,90. Przeliczone na procenty, już bez marży bukmachera, to około 26% dla gospodarzy, 24% na remis i 50% dla gości. Poniżej zestawiamy je z kursami LV BET z tej samej porannej aktualizacji.

ZakładLV BET
1Belgia3,653,85
Xremis3,903,95
2Francja1,901,88
Obie drużyny strzelą
tak1,511,50
nie2,472,50
Liczba goli
powyżej 2,51,531,52
poniżej 2,52,472,50
Kursy z godz. 06:33 · zmieniają się aż do pierwszego gwizdka
Szansa według kursów Superbetu po odjęciu marży
26%Belgia
24%remis
50%Francja

Rynek bramkowy w ofercie Superbetu: obie strzelą po 1,51, co odpowiada około 62% szans, i powyżej 2,5 gola po 1,53, czyli mniej więcej 62%. Dotychczasowe mecze obu zespołów to 58,3% i 37,5% spotkań z golami po obu stronach oraz 58,3% i 56,2% spotkań z co najmniej trzema bramkami. Najmocniej kurs i dotychczasowe mecze rozchodzą się przy rynku „obie strzelą”: różnica to około 14 punktów procentowych.

Co mówią liczby przed meczem Belgia – Francja?

Przed tym spotkaniem dane najmocniej różnicują dorobek punktowy i skuteczność. Francja zbiera średnio 2,12 punktu na mecz, a Belgia 1,42 punktu; pierwszy z nich ma w tym sezonie 16 spotkań, drugi 12 spotkań. Wyższą średnią bramek strzelonych ma Francja — 2,19 gola na mecz wobec 1,75 u rywala.

Po drugiej stronie boiska niższą średnią straconych notuje Belgia — 1,17 bramki na mecz, podczas gdy Francja traci średnio 1,19. W sumie oba zespoły zdobyły w tym sezonie 56 bramek, co przy ich dotychczasowych rozgrywkach daje obraz pary raczej otwartej.

Pod względem BTTS zespoły są zbliżone — 58,3% i 37,5% — więc ten wskaźnik niewiele tutaj różnicuje. Odsetek meczów z przekroczoną granicą 2,5 bramki wynosi 58,3% u zespołu Belgia oraz 56,2% u zespołu Francja, czyli 2,1 punktu procentowego różnicy.

Jak wypadają Belgia i Francja w bezpośrednim zestawieniu?

W tabeli znajdziesz Belgia i Francja opisane tym samym zestawem liczb. „Gole/mecz” oznacza sumę bramek w spotkaniach drużyny, a progi over mówią, jak często jej mecze przekraczały kolejne granice bramkowe.

WskaźnikBelgiaFrancja
Rozgrywkimecze reprezentacjimecze reprezentacji
Rozegrane mecze1216
Bilans W-R-P5-2-511-1-4
Punkty na mecz1,422,12
Bramki strzelone2135
Bramki stracone1419
Średnio strzela1,752,19
Średnio traci1,171,19
Gole/mecz2,923,38
BTTS58,3%37,5%
Over 1,575,0%81,2%
Over 2,558,3%56,2%
Over 3,533,3%31,2%
Czyste konta38
Mecze bez gola33
FormaWWWPWWWPPW

Która drużyna jest w lepszej formie?

Bilans zespołu Belgia w tym sezonie to 5-2-5, a zespołu Francja — 11-1-4, licząc kolejno zwycięstwa, remisy i porażki. Belgia nie ma obecnie serii dłuższej niż jedno spotkanie. Francja nie ma obecnie serii dłuższej niż jedno spotkanie. Forma z ostatnich meczów ligowych, od najstarszego do najnowszego, wygląda następująco: WWWPW oraz WWPPW.

Ostatnie spotkania, jakie Belgia i Francja rozegrały w oficjalnych meczach reprezentacji, razem z wynikami i miejscem rozegrania, zebraliśmy w dwóch tabelach poniżej. To dokładnie ten sam materiał, z którego wyliczamy wszystkie średnie na tej stronie.

Belgia — ostatnie mecze

27.06 Nowa Zelandia 5:1 W
01.07 Senegal 3:2 W
07.07 USA 4:1 W
10.07 Hiszpania 1:2 P
25.09 Włochy 2:0 W

Francja — ostatnie mecze

04.07 Paragwaj 1:0 W
09.07 Maroko 2:0 W
14.07 Hiszpania 0:2 P
18.07 Anglia 4:6 P
25.09 Turcja 1:0 W

Jak kończyły się dotychczasowe mecze Belgia – Francja?

Od 1938 roku te drużyny spotkały się 16 razy. Zespół Belgia wygrał 3 mecze, zespół Francja wygrał 9 meczów, a liczba remisów to 4. Ostatnie spotkanie, rozegrane 14.10.2024, zakończyło się wynikiem 1:2 (Belgia – Francja).

3Belgia
4remisy
9Francja

W 5 ostatnich meczach bezpośrednich padło łącznie 12 bramek. Obie drużyny trafiły do siatki 2 razy, a granicę 2,5 gola przekroczono 2 razy. Przy tak krótkiej serii to raczej tło niż argument, ale pokazuje, jakie mecze te zespoły grają przeciwko sobie.

14.10.2024 Belgia – Francja 1:2 P
09.09.2024 Francja – Belgia 2:0 P
01.07.2024 Francja – Belgia 1:0 P
07.10.2021 Belgia – Francja 2:3 P
10.07.2018 Francja – Belgia 1:0 P

Ile bramek pada w meczach tych drużyn?

W spotkaniach Belgia pada średnio 2,92 bramki, a w meczach Francja — 3,38. Granicę 1,5 gola przekroczyło 75,0% meczów pierwszego zespołu i 81,2% drugiego, granicę 2,5 odpowiednio 58,3% i 56,2%, a próg 3,5 bramki 33,3% oraz 31,2%.

Czystych kont Belgia ma 3, a Francja — 8. Meczów bez zdobytej bramki pierwszy zespół notuje 3, drugi 3. To dwie wartości, które najlepiej pokazują, czy niski wskaźnik BTTS bierze się ze szczelnej obrony, czy z problemów ze skutecznością.

Ile okazji stwarzają Belgia i Francja?

Według statystyk Superbetu z bieżącego sezonu Belgia ma średnio 2,8 xG na mecz, czyli goli oczekiwanych z jakości stwarzanych sytuacji, a Francja 1,2. Belgia oddaje przeciętnie 19,0 strzału w meczu, z czego 8,0 celnego, a Francja odpowiednio 12,0 i 4,0.

Belgiaśrednio na meczFrancja
2,8xG1,2
5,0stworzone okazje2,0
19,0strzały12,0
8,0celne strzały4,0
44,0%posiadanie piłki64,0%
8,0rzuty rożne3,0
4,0żółte kartki3,0
11,0faule15,0

Belgia marnuje część sytuacji: zdobywa 2,0 gola na mecz, choć jakość okazji wskazuje na 2,8. Francja strzela mniej więcej tyle, ile wynika z okazji: 1,0 gola na mecz przy xG 1,2. Średnie Superbetu liczone są z meczów w jego bazie, dlatego mogą się minimalnie różnić od naszych wyliczeń z tabeli wyżej.

Jak Belgia wypada u siebie, a Francja na wyjeździe?

Ten mecz Belgia rozgrywa u siebie, a Francja na wyjeździe, więc warto rozdzielić te dwa zestawy liczb. U siebie Belgia ma za sobą 6 meczów, ze średnią 1,33 gola strzelonego i 1,0 straconego oraz 50,0% spotkań powyżej 2,5 bramki. Na wyjeździe Francja ma 8 meczów, ze średnią 2,12 gola strzelonego i 1,25 straconego oraz 50,0% spotkań z przekroczoną granicą 2,5 bramki.

Łączna liczba bramek w domowych meczach Belgia wynosi średnio 2,33, a w wyjazdowych spotkaniach Francja — 3,38. Wskaźnik BTTS w tym rozbiciu to 50,0% u gospodarza i 50,0% u gościa. Przy tak krótkich seriach te wartości są mniej stabilne niż średnie ogólne, więc traktujemy je jako uzupełnienie, a nie podstawę analizy.

W którą stronę przechylają się liczby przed tym meczem?

Najbliższy rynek według danych
brak wyraźnego wskazania

Te liczby nie wskazują wyraźnie na nic. Uśredniony odsetek meczów powyżej 2,5 bramki wynosi 57,2%, wskaźnik BTTS 47,9%, a różnica w dorobku punktowym to 0,7 punktu na mecz. Wszystkie trzy wartości leżą zbyt blisko przeciętnej, żeby cokolwiek z nich wynikało — i takie mecze najczęściej po prostu odpuszczamy.

Kupony i analizy w darmowej grupie

To wskazanie kierunku, a nie kupon na mecz Belgia – Francja: statystyka nie wie nic o dzisiejszym składzie, kontuzjach ani o tym, jak ważne jest to spotkanie dla każdej ze stron. Kursy z tabeli wyżej pokazują, jak ten sam mecz wycenia rynek, i dopiero zestawienie obu obrazów daje sensowny punkt wyjścia.

Konkretne kupony i pełne analizy przed tym oraz pozostałymi meczami dnia publikujemy w darmowej grupie na Telegramie. Trafiają tam propozycje z uzasadnieniem, a nie same liczby — jeśli chcesz zobaczyć, jak z takich danych powstaje decyzja, to najprostsza droga.

Gdzie oglądać mecz Belgia – Francja?

Mecz Belgia – Francja rozpoczyna się o godzinie 20:45, 28 września 2026. Prawa do transmisji tych rozgrywek w Polsce ma Polsat Sport oraz TVP przy meczach reprezentacji Polski, zwykle razem z dostępem w usłudze internetowej tej samej stacji. Umowy transmisyjne zmieniają się jednak między sezonami, więc przed meczem warto sprawdzić bieżący program nadawcy — my nie prowadzimy transmisji ani nie odsyłamy do nielegalnych źródeł.

Czy to dużo na tle innych rozgrywek?

Żeby wskaźniki z tej strony miały punkt odniesienia, warto zestawić je z ligą, którą liczymy codziennie. W Ekstraklasie w tym sezonie pada średnio 2,94 gola na mecz, 65,4% spotkań kończy się wynikiem BTTS, a 60,3% przekracza granicę 2,5 bramki. Dopiero na tym tle widać, czy wartości Belgia i Francja są wysokie, czy zupełnie przeciętne.

Zespół taki jak Belgia czy Francja z BTTS w okolicach 65,4% nie wyróżnia się niczym — informację niesie dopiero wyraźne odchylenie w jedną albo drugą stronę. Ten sam mechanizm działa przy średniej bramkowej: różnica rzędu kilku dziesiątych gola na mecz przy próbie z początku sezonu mieści się w zwykłym rozrzucie.

Czego te statystyki nie obejmują?

Te liczby mówią o tym, co już się wydarzyło, i nic nie wiedzą o dzisiejszym spotkaniu. Przy próbach z początku sezonu pojedynczy wynik zmienia obraz mocniej, niż podpowiada intuicja. Nie znajdziesz tu również informacji o składach, kontuzjach, zawieszeniach ani o wadze spotkania dla każdej ze stron — a to często właśnie te czynniki decydują o przebiegu meczu Belgia – Francja.

Jeśli mecz Belgia – Francja jest jednym z pierwszych, które analizujesz samodzielnie, zacznij od podstaw: jak czytać kursy, czym jest value bet oraz zarządzanie bankrollem. Szerszy poradnik znajdziesz w dziale typy bukmacherskie, a komplet naszych danych w dziale statystyki.

Zastrzeżenie. Ta strona nie jest poradą inwestycyjną ani zachętą do gry. Treści 18+. Hazard może uzależniać — jeśli czujesz, że tracisz kontrolę, zadzwoń pod bezpłatny numer 116 123 albo ustaw limity u bukmachera.

Najczęstsze pytania

Skąd pochodzą statystyki meczu Belgia – Francja?

Wszystkie wskaźniki wyliczamy sami z surowych wyników meczów Belgia i Francja w bieżącym sezonie ich ostatnich rozegranych spotkań. Wyniki pobieramy automatycznie, a każda liczba przed publikacją przechodzi maszynową kontrolę zgodności z danymi źródłowymi — jeśli którejkolwiek nie da się potwierdzić, strona w ogóle nie powstaje.

Czy podajecie typ na ten mecz?

Na tej stronie znajdziesz wskazanie kierunku, a nie gotowy typ na Belgia – Francja. Sama liczba bez kontekstu — składu, znaczenia meczu, aktualnego kursu — jest niepełna, więc konkretne propozycje publikujemy tam, gdzie możemy je uzasadnić i skorygować na bieżąco, czyli w darmowej grupie na Telegramie. Tutaj zostaje materiał do własnej oceny.

Co dokładnie oznacza wskaźnik BTTS?

Skrót BTTS oznacza „both teams to score” — obie drużyny trafiają do siatki. W tabeli powyżej pokazujemy, w jakiej części spotkań Belgia i Francja tak się stało. Wysoki wynik zwykle świadczy o otwartej grze, niski może mieć dwie zupełnie różne przyczyny: szczelną obronę albo problem ze zdobywaniem bramek. Rozróżnia je dopiero porównanie średnich strzelonych i straconych.

Kiedy ta strona zostanie zaktualizowana?

Statystyki na tej stronie opisują stan przed pierwszym gwizdkiem i pochodzą z meczów rozegranych do 28 września 2026. Po zakończeniu spotkania wracamy tutaj i dopisujemy wynik razem z krótkim podsumowaniem, dzięki czemu strona zostaje użyteczna także później. Same wskaźniki obu drużyn przeliczamy codziennie, więc przy kolejnym meczu Belgia albo Francja znajdziesz już zaktualizowane wartości.

Sprawdź też

Analizy meczów
Promocje bukmacherskie
Statystyki drużyn
Statystyki lig
Poradniki
Zestawienia dnia

Liczby To Początek

Statystyki pokazują tendencje. Konkretne analizy meczów publikujemy w grupach VIP. Żaden typ nie gwarantuje wygranej.

Zobacz Pakiety VIP