Norwegia 1:2 Portugalia
Jak skończył się mecz Norwegia – Portugalia?
Spotkanie zakończyło się wynikiem 1:2, a padło w nim 3 bramki. Obie drużyny trafiły do siatki. Granica 2,5 bramki została przekroczona. Statystyki sprzed meczu zostawiamy niżej bez zmian — dzięki temu widać, na ile przedmeczowe wskaźniki pokryły się z tym, co wydarzyło się na boisku.
Zebraliśmy komplet statystyk obu drużyn przed spotkaniem Norwegia – Portugalia. Wszystkie wskaźniki pochodzą z oficjalnych meczów reprezentacji i liczymy je sami z surowych wyników. Poniżej znajdziesz porównanie formy, bramek i wskaźników bramkowych, a na końcu to, w którą stronę te dane się przechylają. Na stronie znajdziesz też kursy bukmacherów, xG z bieżącego sezonu, historię bezpośrednich meczów oraz przewidywane składy.
Jakie są kursy na mecz Norwegia – Portugalia?
Na zwycięstwo zespołu Norwegia Superbet daje kurs 2,47, na remis 3,65, a na wygraną zespołu Portugalia 2,62. Przeliczone na procenty, już bez marży bukmachera, to około 38% dla gospodarzy, 26% na remis i 36% dla gości. Poniżej zestawiamy je z kursami LV BET z tej samej porannej aktualizacji.
| Zakład | LV BET | |
|---|---|---|
| 1Norwegia | 2,47 | 2,65 |
| Xremis | 3,65 | 3,85 |
| 2Portugalia | 2,62 | 2,80 |
| Obie drużyny strzelą | ||
| tak | 1,43 | 1,40 |
| nie | 2,75 | 2,85 |
| Liczba goli | ||
| powyżej 2,5 | 1,49 | 1,47 |
| poniżej 2,5 | 2,60 | 2,65 |
Kurs Superbetu 1,43 na to, że obie drużyny strzelą, odpowiada mniej więcej 66% szans. W meczach zespołu Norwegia obie strony trafiały w 90,0% spotkań, a w meczach zespołu Portugalia w 58,3%. Na powyżej 2,5 gola kurs wynosi 1,49, czyli około 64%, przy 100,0% i 50,0% takich meczów u obu drużyn.
Co mówią liczby przed meczem Norwegia – Portugalia?
Przed tym spotkaniem dane najmocniej różnicują dorobek punktowy i skuteczność. Norwegia zbiera średnio 2,1 punktu na mecz, a Portugalia 2,08 punktu; pierwszy z nich ma w tym sezonie 10 spotkań, drugi 12 spotkań. Wyższą średnią bramek strzelonych ma Norwegia — 2,6 gola na mecz wobec 2,08 u rywala.
Po drugiej stronie boiska niższą średnią straconych notuje Portugalia — 0,83 bramki na mecz, podczas gdy Norwegia traci średnio 1,9. W sumie oba zespoły zdobyły w tym sezonie 51 bramek, co przy ich dotychczasowych rozgrywkach daje obraz pary raczej otwartej.
Największa rozbieżność dotyczy BTTS: 90,0% u zespołu Norwegia wobec 58,3% u zespołu Portugalia. Taki rozjazd zwykle oznacza, że oba zespoły grają spotkania o zupełnie innym charakterze. Odsetek meczów z przekroczoną granicą 2,5 bramki wynosi 100,0% u zespołu Norwegia oraz 50,0% u zespołu Portugalia, czyli 50,0 punktu procentowego różnicy.
Jak wypadają Norwegia i Portugalia w bezpośrednim zestawieniu?
Poniżej te same wskaźniki po obu stronach. Wartość „gole/mecz” liczymy dla Norwegia i Portugalia jako sumę wszystkich bramek w meczach zespołu, niezależnie od tego, kto je zdobył. Wiersze over to procent spotkań, w których przekroczono kolejne progi bramkowe.
| Wskaźnik | Norwegia | Portugalia |
|---|---|---|
| Rozgrywki | mecze reprezentacji | mecze reprezentacji |
| Rozegrane mecze | 10 | 12 |
| Bilans W-R-P | 7-0-3 | 7-4-1 |
| Punkty na mecz | 2,1 | 2,08 |
| Bramki strzelone | 26 | 25 |
| Bramki stracone | 19 | 10 |
| Średnio strzela | 2,6 | 2,08 |
| Średnio traci | 1,9 | 0,83 |
| Gole/mecz | 4,5 | 2,92 |
| BTTS | 90,0% | 58,3% |
| Over 1,5 | 100,0% | 66,7% |
| Over 2,5 | 100,0% | 50,0% |
| Over 3,5 | 70,0% | 33,3% |
| Czyste konta | 1 | 4 |
| Mecze bez gola | 0 | 3 |
| Forma | PWWPW | RWRWW |
Która drużyna jest w lepszej formie?
Bilans zespołu Norwegia w tym sezonie to 7-0-3, a zespołu Portugalia — 7-4-1, licząc kolejno zwycięstwa, remisy i porażki. Norwegia nie ma obecnie serii dłuższej niż jedno spotkanie. Portugalia ma serię 2 zwycięstw z rzędu. Forma z ostatnich meczów ligowych, od najstarszego do najnowszego, wygląda następująco: PWWPW oraz RWRWW.
Ostatnie spotkania, jakie Norwegia i Portugalia rozegrały w oficjalnych meczach reprezentacji, razem z wynikami i miejscem rozegrania, zebraliśmy w dwóch tabelach poniżej. To dokładnie ten sam materiał, z którego wyliczamy wszystkie średnie na tej stronie.
Norwegia — ostatnie mecze
Portugalia — ostatnie mecze
Ile bramek pada w meczach tych drużyn?
W spotkaniach Norwegia pada średnio 4,5 bramki, a w meczach Portugalia — 2,92. Granicę 1,5 gola przekroczyło 100,0% meczów pierwszego zespołu i 66,7% drugiego, granicę 2,5 odpowiednio 100,0% i 50,0%, a próg 3,5 bramki 70,0% oraz 33,3%.
Czystych kont Norwegia ma 1, a Portugalia — 4. Meczów bez zdobytej bramki pierwszy zespół notuje 0, drugi 3. To dwie wartości, które najlepiej pokazują, czy niski wskaźnik BTTS bierze się ze szczelnej obrony, czy z problemów ze skutecznością.
Ile okazji stwarzają Norwegia i Portugalia?
Według statystyk Superbetu z bieżącego sezonu Norwegia ma średnio 1,4 xG na mecz, czyli goli oczekiwanych z jakości stwarzanych sytuacji, a Portugalia 1,9. Norwegia oddaje przeciętnie 13,0 strzału w meczu, z czego 7,0 celnego, a Portugalia odpowiednio 23,0 i 5,0.
Norwegia strzela więcej, niż wynika z okazji: 3,0 gola na mecz przy xG 1,4. Tak wysoka skuteczność rzadko utrzymuje się przez cały sezon. Portugalia marnuje część sytuacji: zdobywa 1,0 gola na mecz, choć jakość okazji wskazuje na 1,9. Średnie Superbetu liczone są z meczów w jego bazie, dlatego mogą się minimalnie różnić od naszych wyliczeń z tabeli wyżej.
Jak Norwegia wypada u siebie, a Portugalia na wyjeździe?
Ten mecz Norwegia rozgrywa u siebie, a Portugalia na wyjeździe, więc warto rozdzielić te dwa zestawy liczb. U siebie Norwegia ma za sobą 5 meczów, ze średnią 2,6 gola strzelonego i 2,0 straconego oraz 100,0% spotkań powyżej 2,5 bramki. Na wyjeździe Portugalia ma 5 meczów, ze średnią 0,6 gola strzelonego i 0,6 straconego oraz 20,0% spotkań z przekroczoną granicą 2,5 bramki.
Łączna liczba bramek w domowych meczach Norwegia wynosi średnio 4,6, a w wyjazdowych spotkaniach Portugalia — 1,2. Wskaźnik BTTS w tym rozbiciu to 80,0% u gospodarza i 40,0% u gościa. Przy tak krótkich seriach te wartości są mniej stabilne niż średnie ogólne, więc traktujemy je jako uzupełnienie, a nie podstawę analizy.
Jakie są przewidywane składy Norwegia i Portugalia?
Najpewniej Norwegia wyjdzie na boisko w ustawieniu 4-3-3: w bramce Orjan Nyland, a w polu Julian Ryerson, Kristoffer Ajer, Torbjorn Heggem, Fredrik Aursnes, Martin Odegaard, Sander Berge, Patrick Berg, Oscar Bobb, Erling Haaland, Antonio Nusa.
Najpewniej Portugalia wyjdzie na boisko w ustawieniu 4-1-3-2: w bramce Diogo Costa, a w polu Joao Cancelo, Renato Veiga, Ruben Dias, Nuno Mendes, Ruben Neves, Bruno Fernandes, Vitinha, Pedro Neto, Cristiano Ronaldo, Joao Felix.
Mecz poprowadzi Francois Letexier. Trenerem zespołu Norwegia jest Staale Solbakken, a zespołu Portugalia Jorge Jesus. Potwierdzone składy kluby podają zwykle mniej więcej godzinę przed pierwszym gwizdkiem.
W którą stronę przechylają się liczby przed tym meczem?
Najmocniejsze pokrycie w danych ma strona bramkowa. Uśredniony odsetek meczów z przekroczoną granicą 2,5 gola wynosi dla tej pary 75,0%, a w spotkaniach obu zespołów pada średnio 3,71 bramki. To najwyraźniejsza tendencja widoczna w tych liczbach i to od niej zaczynamy analizę tego meczu.
Kupony i analizy w darmowej grupieTo wskazanie kierunku, a nie kupon na mecz Norwegia – Portugalia: statystyka nie wie nic o dzisiejszym składzie, kontuzjach ani o tym, jak ważne jest to spotkanie dla każdej ze stron. Kursy z tabeli wyżej pokazują, jak ten sam mecz wycenia rynek, i dopiero zestawienie obu obrazów daje sensowny punkt wyjścia.
Analizy i kupony na ten mecz publikujemy na bieżąco w darmowej grupie na Telegramie. Tutaj zostają liczby, tam dochodzi kontekst: składy, znaczenie spotkania i to, czy w ogóle warto się nim zajmować.
Gdzie oglądać mecz Norwegia – Portugalia?
Mecz Norwegia – Portugalia rozpoczyna się o godzinie 20:45, 27 września 2026. Prawa do transmisji tych rozgrywek w Polsce ma Polsat Sport oraz TVP przy meczach reprezentacji Polski, zwykle razem z dostępem w usłudze internetowej tej samej stacji. Umowy transmisyjne zmieniają się jednak między sezonami, więc przed meczem warto sprawdzić bieżący program nadawcy — my nie prowadzimy transmisji ani nie odsyłamy do nielegalnych źródeł.
Czy to dużo na tle innych rozgrywek?
Żeby wskaźniki z tej strony miały punkt odniesienia, warto zestawić je z ligą, którą liczymy codziennie. W Ekstraklasie w tym sezonie pada średnio 2,94 gola na mecz, 65,4% spotkań kończy się wynikiem BTTS, a 60,3% przekracza granicę 2,5 bramki. Dopiero na tym tle widać, czy wartości Norwegia i Portugalia są wysokie, czy zupełnie przeciętne.
Zespół taki jak Norwegia czy Portugalia z BTTS w okolicach 65,4% nie wyróżnia się niczym — informację niesie dopiero wyraźne odchylenie w jedną albo drugą stronę. Ten sam mechanizm działa przy średniej bramkowej: różnica rzędu kilku dziesiątych gola na mecz przy próbie z początku sezonu mieści się w zwykłym rozrzucie.
Czego te statystyki nie obejmują?
Wskaźniki opisują dotychczasowy przebieg sezonu, a nie to, co stanie się dziś. Im krótsza seria meczów za nimi stoi, tym łatwiej pomylić przypadek z tendencją. Przewidywane składy mogą się jeszcze zmienić, a o kontuzjach, zawieszeniach i wadze spotkania dla każdej ze stron decydują informacje z ostatnich godzin przed meczem Norwegia – Portugalia.
Jeśli mecz Norwegia – Portugalia jest jednym z pierwszych, które analizujesz samodzielnie, zacznij od podstaw: jak czytać kursy, czym jest value bet oraz zarządzanie bankrollem. Szerszy poradnik znajdziesz w dziale typy bukmacherskie, a komplet naszych danych w dziale statystyki.
Najczęstsze pytania
Skąd pochodzą statystyki meczu Norwegia – Portugalia?
Podstawą są surowe wyniki ostatnich spotkań Norwegia i Portugalia, przeliczane naszym własnym kodem. Zanim liczba trafi na stronę, automat sprawdza, czy wynika z danych źródłowych; wartość, której nie da się potwierdzić, blokuje publikację całej strony, a nie tylko pojedynczego zdania.
Czy podajecie typ na ten mecz?
Nie podajemy tu gotowego kuponu na mecz Norwegia – Portugalia, bo strona ma pokazywać dane, a nie sprzedawać decyzję. Piszemy jedynie, w którą stronę przechylają się liczby, i zawsze dodajemy, czego nie obejmują. Propozycje z pełnym uzasadnieniem trafiają do darmowej grupy na Telegramie, gdzie widać cały tok rozumowania, łącznie z meczami, które uznajemy za nie do ruszenia.
Co dokładnie oznacza wskaźnik BTTS?
BTTS, czyli „both teams to score”, to zdarzenie, w którym gola strzelają obie strony. W zestawieniu Norwegia i Portugalia podajemy je jako procent meczów z takim wynikiem. Ta sama liczba może opisywać drużynę z bardzo dobrą obroną i drużynę, która po prostu nie potrafi trafić — dlatego obok zawsze podajemy średnią bramek strzelonych i straconych.
Kiedy ta strona zostanie zaktualizowana?
Statystyki na tej stronie opisują stan przed pierwszym gwizdkiem i pochodzą z meczów rozegranych do 27 września 2026. Po zakończeniu spotkania wracamy tutaj i dopisujemy wynik razem z krótkim podsumowaniem, dzięki czemu strona zostaje użyteczna także później. Same wskaźniki obu drużyn przeliczamy codziennie, więc przy kolejnym meczu Norwegia albo Portugalia znajdziesz już zaktualizowane wartości.
Skąd pochodzą kursy i przewidywane składy?
Kursy na tej stronie to poranny odczyt oferty Superbetu i LV BET z dnia meczu. xG, średnie sezonu, historię spotkań i przewidywane składy dostarcza serwis statystyczny Superbetu, naszego partnera. Oferta bukmacherów zmienia się do pierwszego gwizdka, więc liczby w tabeli traktuj jako punkt wyjścia i przed zakładem sprawdź kurs u bukmachera.