Austria 3:1 Kosowo
Jak skończył się mecz Austria – Kosowo?
Spotkanie zakończyło się wynikiem 3:1, a padło w nim 4 bramki. Obie drużyny trafiły do siatki. Granica 2,5 bramki została przekroczona. Statystyki sprzed meczu zostawiamy niżej bez zmian — dzięki temu widać, na ile przedmeczowe wskaźniki pokryły się z tym, co wydarzyło się na boisku.
Zebraliśmy komplet statystyk obu drużyn przed spotkaniem Austria – Kosowo. Wszystkie wskaźniki pochodzą z oficjalnych meczów reprezentacji i liczymy je sami z surowych wyników. Poniżej znajdziesz porównanie formy, bramek i wskaźników bramkowych, a na końcu to, w którą stronę te dane się przechylają. Na stronie znajdziesz też kursy bukmacherów, xG z bieżącego sezonu oraz przewidywane składy.
Jakie są kursy na mecz Austria – Kosowo?
Na zwycięstwo zespołu Austria Superbet daje kurs 1,64, na remis 4,00, a na wygraną zespołu Kosowo 5,00. Przeliczone na procenty, już bez marży bukmachera, to około 58% dla gospodarzy, 24% na remis i 19% dla gości. Poniżej zestawiamy je z kursami LV BET z tej samej porannej aktualizacji.
| Zakład | LV BET | |
|---|---|---|
| 1Austria | 1,64 | 1,60 |
| Xremis | 4,00 | 4,10 |
| 2Kosowo | 5,00 | 5,40 |
| Obie drużyny strzelą | ||
| tak | 1,87 | 1,88 |
| nie | 1,88 | 1,88 |
| Liczba goli | ||
| powyżej 2,5 | 1,85 | 1,85 |
| poniżej 2,5 | 1,95 | 1,95 |
Kurs Superbetu 1,87 na to, że obie drużyny strzelą, odpowiada mniej więcej 50% szans. W meczach zespołu Austria obie strony trafiały w 60,0% spotkań, a w meczach zespołu Kosowo w 33,3%. Na powyżej 2,5 gola kurs wynosi 1,85, czyli około 51%, przy 50,0% i 66,7% takich meczów u obu drużyn.
Co mówią liczby przed meczem Austria – Kosowo?
Przed tym spotkaniem dane najmocniej różnicują dorobek punktowy i skuteczność. Kosowo zbiera średnio 2,5 punktu na mecz, a Austria 1,5 punktu; pierwszy z nich ma w tym sezonie 6 spotkań, drugi 10 spotkań. Wyższą średnią bramek strzelonych ma Austria — 1,8 gola na mecz wobec 1,67 u rywala.
Po drugiej stronie boiska niższą średnią straconych notuje Kosowo — 0,83 bramki na mecz, podczas gdy Austria traci średnio 1,5. W sumie oba zespoły zdobyły w tym sezonie 28 bramek, co przy ich dotychczasowych rozgrywkach daje obraz pary raczej otwartej.
Pod względem BTTS zespoły są zbliżone — 60,0% i 33,3% — więc ten wskaźnik niewiele tutaj różnicuje. Odsetek meczów z przekroczoną granicą 2,5 bramki wynosi 50,0% u zespołu Austria oraz 66,7% u zespołu Kosowo, czyli 16,7 punktu procentowego różnicy.
Jak wypadają Austria i Kosowo w bezpośrednim zestawieniu?
W tabeli znajdziesz Austria i Kosowo opisane tym samym zestawem liczb. „Gole/mecz” oznacza sumę bramek w spotkaniach drużyny, a progi over mówią, jak często jej mecze przekraczały kolejne granice bramkowe.
| Wskaźnik | Austria | Kosowo |
|---|---|---|
| Rozgrywki | mecze reprezentacji | mecze reprezentacji |
| Rozegrane mecze | 10 | 6 |
| Bilans W-R-P | 4-3-3 | 5-0-1 |
| Punkty na mecz | 1,5 | 2,5 |
| Bramki strzelone | 18 | 10 |
| Bramki stracone | 15 | 5 |
| Średnio strzela | 1,8 | 1,67 |
| Średnio traci | 1,5 | 0,83 |
| Gole/mecz | 3,3 | 2,5 |
| BTTS | 60,0% | 33,3% |
| Over 1,5 | 100,0% | 66,7% |
| Over 2,5 | 50,0% | 66,7% |
| Over 3,5 | 40,0% | 16,7% |
| Czyste konta | 1 | 3 |
| Mecze bez gola | 3 | 1 |
| Forma | WPRPW | PWWWW |
Która drużyna jest w lepszej formie?
Bilans zespołu Austria w tym sezonie to 4-3-3, a zespołu Kosowo — 5-0-1, licząc kolejno zwycięstwa, remisy i porażki. Austria nie ma obecnie serii dłuższej niż jedno spotkanie. Kosowo ma serię 4 zwycięstw z rzędu. Forma z ostatnich meczów ligowych, od najstarszego do najnowszego, wygląda następująco: WPRPW oraz PWWWW.
Ostatnie spotkania, jakie Austria i Kosowo rozegrały w oficjalnych meczach reprezentacji, razem z wynikami i miejscem rozegrania, zebraliśmy w dwóch tabelach poniżej. To dokładnie ten sam materiał, z którego wyliczamy wszystkie średnie na tej stronie.
Austria — ostatnie mecze
Kosowo — ostatnie mecze
Ile bramek pada w meczach tych drużyn?
W spotkaniach Austria pada średnio 3,3 bramki, a w meczach Kosowo — 2,5. Granicę 1,5 gola przekroczyło 100,0% meczów pierwszego zespołu i 66,7% drugiego, granicę 2,5 odpowiednio 50,0% i 66,7%, a próg 3,5 bramki 40,0% oraz 16,7%.
Czystych kont Austria ma 1, a Kosowo — 3. Meczów bez zdobytej bramki pierwszy zespół notuje 3, drugi 1. To dwie wartości, które najlepiej pokazują, czy niski wskaźnik BTTS bierze się ze szczelnej obrony, czy z problemów ze skutecznością.
Ile okazji stwarzają Austria i Kosowo?
Według statystyk Superbetu z bieżącego sezonu Austria ma średnio 2,8 xG na mecz, czyli goli oczekiwanych z jakości stwarzanych sytuacji, a Kosowo 2,7. Austria oddaje przeciętnie 19,0 strzału w meczu, z czego 9,0 celnego, a Kosowo odpowiednio 22,0 i 8,0.
Austria strzela mniej więcej tyle, ile wynika z okazji: 3,0 gola na mecz przy xG 2,8. Kosowo marnuje część sytuacji: zdobywa 1,0 gola na mecz, choć jakość okazji wskazuje na 2,7. Średnie Superbetu liczone są z meczów w jego bazie, dlatego mogą się minimalnie różnić od naszych wyliczeń z tabeli wyżej.
Jak Austria wypada u siebie, a Kosowo na wyjeździe?
Ten mecz Austria rozgrywa u siebie, a Kosowo na wyjeździe, więc warto rozdzielić te dwa zestawy liczb. U siebie Austria ma za sobą 5 meczów, ze średnią 2,6 gola strzelonego i 1,0 straconego oraz 60,0% spotkań powyżej 2,5 bramki. Na wyjeździe Kosowo ma 2 mecze, ze średnią 1,5 gola strzelonego i 2,0 straconego oraz 100,0% spotkań z przekroczoną granicą 2,5 bramki.
Łączna liczba bramek w domowych meczach Austria wynosi średnio 3,6, a w wyjazdowych spotkaniach Kosowo — 3,5. Wskaźnik BTTS w tym rozbiciu to 100,0% u gospodarza i 50,0% u gościa. Przy tak krótkich seriach te wartości są mniej stabilne niż średnie ogólne, więc traktujemy je jako uzupełnienie, a nie podstawę analizy.
Jakie są przewidywane składy Austria i Kosowo?
Najpewniej Austria wyjdzie na boisko w ustawieniu 4-2-3-1: w bramce Alexandar Schlager, a w polu Stefan Posch, Philipp Lienhart, Kevin Danso, Philipp Mwene, Xaver Schlager, Nicolas Seiwald, Patrick Wimmer, Romano Schmid, Marco Grull, Sasa Kalajdzic.
Najpewniej Kosowo wyjdzie na boisko w ustawieniu 3-4-2-1: w bramce Arijanet Muric, a w polu Lumbardh Dellova, Ilir Krasniqi, Albian Hajdari, Mergim Vojvoda, Leon Avdullahu, Veldin Hodza, Dion Gallapeni, Edon Zhegrova, Baton Zabergja, Vedat Muriqi.
Mecz poprowadzi Nick Walsh. Trenerem zespołu Austria jest Ralf Rangnick, a zespołu Kosowo Franco Foda. Potwierdzone składy kluby podają zwykle mniej więcej godzinę przed pierwszym gwizdkiem.
W którą stronę przechylają się liczby przed tym meczem?
Te liczby nie wskazują wyraźnie na nic. Uśredniony odsetek meczów powyżej 2,5 bramki wynosi 58,4%, wskaźnik BTTS 46,6%, a różnica w dorobku punktowym to 1,0 punktu na mecz. Wszystkie trzy wartości leżą zbyt blisko przeciętnej, żeby cokolwiek z nich wynikało — i takie mecze najczęściej po prostu odpuszczamy.
Kupony i analizy w darmowej grupieTo wskazanie kierunku, a nie kupon na mecz Austria – Kosowo: statystyka nie wie nic o dzisiejszym składzie, kontuzjach ani o tym, jak ważne jest to spotkanie dla każdej ze stron. Kursy z tabeli wyżej pokazują, jak ten sam mecz wycenia rynek, i dopiero zestawienie obu obrazów daje sensowny punkt wyjścia.
Konkretne kupony i pełne analizy przed tym oraz pozostałymi meczami dnia publikujemy w darmowej grupie na Telegramie. Trafiają tam propozycje z uzasadnieniem, a nie same liczby — jeśli chcesz zobaczyć, jak z takich danych powstaje decyzja, to najprostsza droga.
Gdzie oglądać mecz Austria – Kosowo?
Mecz Austria – Kosowo rozpoczyna się o godzinie 18:00, 27 września 2026. Prawa do transmisji tych rozgrywek w Polsce ma Polsat Sport oraz TVP przy meczach reprezentacji Polski, zwykle razem z dostępem w usłudze internetowej tej samej stacji. Umowy transmisyjne zmieniają się jednak między sezonami, więc przed meczem warto sprawdzić bieżący program nadawcy — my nie prowadzimy transmisji ani nie odsyłamy do nielegalnych źródeł.
Czy to dużo na tle innych rozgrywek?
Żeby wskaźniki z tej strony miały punkt odniesienia, warto zestawić je z ligą, którą liczymy codziennie. W Ekstraklasie w tym sezonie pada średnio 2,94 gola na mecz, 65,4% spotkań kończy się wynikiem BTTS, a 60,3% przekracza granicę 2,5 bramki. Dopiero na tym tle widać, czy wartości Austria i Kosowo są wysokie, czy zupełnie przeciętne.
Zespół taki jak Austria czy Kosowo z BTTS w okolicach 65,4% nie wyróżnia się niczym — informację niesie dopiero wyraźne odchylenie w jedną albo drugą stronę. Ten sam mechanizm działa przy średniej bramkowej: różnica rzędu kilku dziesiątych gola na mecz przy próbie z początku sezonu mieści się w zwykłym rozrzucie.
Czego te statystyki nie obejmują?
Wskaźniki opisują dotychczasowy przebieg sezonu, a nie to, co stanie się dziś. Im krótsza seria meczów za nimi stoi, tym łatwiej pomylić przypadek z tendencją. Przewidywane składy mogą się jeszcze zmienić, a o kontuzjach, zawieszeniach i wadze spotkania dla każdej ze stron decydują informacje z ostatnich godzin przed meczem Austria – Kosowo.
Jeśli mecz Austria – Kosowo jest jednym z pierwszych, które analizujesz samodzielnie, zacznij od podstaw: jak czytać kursy, czym jest value bet oraz zarządzanie bankrollem. Szerszy poradnik znajdziesz w dziale typy bukmacherskie, a komplet naszych danych w dziale statystyki.
Najczęstsze pytania
Skąd pochodzą statystyki meczu Austria – Kosowo?
Liczby powstają u nas. Bierzemy surowe wyniki ostatnich spotkań Austria oraz Kosowo i przeliczamy je własnym narzędziem. Każda wartość musi dać się odtworzyć z danych źródłowych — kontrola jest automatyczna i odrzuca całą stronę, jeśli choć jedna liczba się nie zgadza.
Czy podajecie typ na ten mecz?
Nie podajemy tu gotowego kuponu na mecz Austria – Kosowo, bo strona ma pokazywać dane, a nie sprzedawać decyzję. Piszemy jedynie, w którą stronę przechylają się liczby, i zawsze dodajemy, czego nie obejmują. Propozycje z pełnym uzasadnieniem trafiają do darmowej grupy na Telegramie, gdzie widać cały tok rozumowania, łącznie z meczami, które uznajemy za nie do ruszenia.
Co dokładnie oznacza wskaźnik BTTS?
BTTS, czyli „both teams to score”, to zdarzenie, w którym gola strzelają obie strony. W zestawieniu Austria i Kosowo podajemy je jako procent meczów z takim wynikiem. Ta sama liczba może opisywać drużynę z bardzo dobrą obroną i drużynę, która po prostu nie potrafi trafić — dlatego obok zawsze podajemy średnią bramek strzelonych i straconych.
Kiedy ta strona zostanie zaktualizowana?
Statystyki na tej stronie opisują stan przed pierwszym gwizdkiem i pochodzą z meczów rozegranych do 27 września 2026. Po zakończeniu spotkania wracamy tutaj i dopisujemy wynik razem z krótkim podsumowaniem, dzięki czemu strona zostaje użyteczna także później. Same wskaźniki obu drużyn przeliczamy codziennie, więc przy kolejnym meczu Austria albo Kosowo znajdziesz już zaktualizowane wartości.
Skąd pochodzą kursy i przewidywane składy?
Kursy na tej stronie to poranny odczyt oferty Superbetu i LV BET z dnia meczu. xG, średnie sezonu, historię spotkań i przewidywane składy dostarcza serwis statystyczny Superbetu, naszego partnera. Oferta bukmacherów zmienia się do pierwszego gwizdka, więc liczby w tabeli traktuj jako punkt wyjścia i przed zakładem sprawdź kurs u bukmachera.