VfB Stuttgart 3:1 Viking
Jak skończył się mecz VfB Stuttgart – Viking?
Spotkanie zakończyło się wynikiem 3:1, a padło w nim 4 bramki. Obie drużyny trafiły do siatki. Granica 2,5 bramki została przekroczona. Statystyki sprzed meczu zostawiamy niżej bez zmian — dzięki temu widać, na ile przedmeczowe wskaźniki pokryły się z tym, co wydarzyło się na boisku.
Zebraliśmy komplet statystyk obu drużyn przed spotkaniem VfB Stuttgart – Viking. Wszystkie wskaźniki pochodzą z ich rozgrywek krajowych w bieżącym sezonie i liczymy je sami z surowych wyników. Poniżej znajdziesz porównanie formy, bramek i wskaźników bramkowych, a na końcu to, w którą stronę te dane się przechylają.
Co mówią liczby przed meczem VfB Stuttgart – Viking?
Przed tym spotkaniem dane najmocniej różnicują dorobek punktowy i skuteczność. Viking zbiera średnio 2,23 punktu na mecz, a VfB Stuttgart 1,5 punktu; pierwszy z nich ma w tym sezonie 13 spotkań, drugi 2 spotkania. Wyższą średnią bramek strzelonych ma VfB Stuttgart — 2,5 gola na mecz wobec 2,08 u rywala.
Po drugiej stronie boiska niższą średnią straconych notuje Viking — 1,0 bramki na mecz, podczas gdy VfB Stuttgart traci średnio 3,0. W sumie oba zespoły zdobyły w tym sezonie 32 bramki, co przy ich dotychczasowych rozgrywkach daje obraz pary raczej otwartej.
Największa rozbieżność dotyczy BTTS: 100,0% u zespołu VfB Stuttgart wobec 69,2% u zespołu Viking. Taki rozjazd zwykle oznacza, że oba zespoły grają spotkania o zupełnie innym charakterze. Odsetek meczów z przekroczoną granicą 2,5 bramki wynosi 100,0% u zespołu VfB Stuttgart oraz 69,2% u zespołu Viking, czyli 30,8 punktu procentowego różnicy.
Jak wypadają VfB Stuttgart i Viking w bezpośrednim zestawieniu?
Zestawienie obejmuje komplet wskaźników dla VfB Stuttgart oraz Viking. Przez „gole/mecz” rozumiemy wszystkie bramki padłe w spotkaniach zespołu, a wiersze over podają, w jakiej części meczów przekroczono kolejne granice bramkowe.
| Wskaźnik | VfB Stuttgart | Viking |
|---|---|---|
| Rozgrywki | Bundesliga | Eliteserien |
| Rozegrane mecze | 2 | 13 |
| Bilans W-R-P | 1-0-1 | 9-2-2 |
| Punkty na mecz | 1,5 | 2,23 |
| Bramki strzelone | 5 | 27 |
| Bramki stracone | 6 | 13 |
| Średnio strzela | 2,5 | 2,08 |
| Średnio traci | 3,0 | 1,0 |
| Gole/mecz | 5,5 | 3,08 |
| BTTS | 100,0% | 69,2% |
| Over 1,5 | 100,0% | 92,3% |
| Over 2,5 | 100,0% | 69,2% |
| Over 3,5 | 100,0% | 7,7% |
| Czyste konta | 0 | 3 |
| Mecze bez gola | 0 | 1 |
| Forma | PW | WWPWR |
Która drużyna jest w lepszej formie?
Bilans zespołu VfB Stuttgart w tym sezonie to 1-0-1, a zespołu Viking — 9-2-2, licząc kolejno zwycięstwa, remisy i porażki. VfB Stuttgart nie ma obecnie serii dłuższej niż jedno spotkanie. Viking nie ma obecnie serii dłuższej niż jedno spotkanie. Forma z ostatnich meczów ligowych, od najstarszego do najnowszego, wygląda następująco: PW oraz WWPWR.
Ostatnie spotkania, jakie VfB Stuttgart i Viking rozegrały w swoich rozgrywkach krajowych, razem z wynikami i miejscem rozegrania, zebraliśmy w dwóch tabelach poniżej. To dokładnie ten sam materiał, z którego wyliczamy wszystkie średnie na tej stronie.
VfB Stuttgart — ostatnie mecze
Viking — ostatnie mecze
Ile bramek pada w meczach tych drużyn?
W spotkaniach VfB Stuttgart pada średnio 5,5 bramki, a w meczach Viking — 3,08. Granicę 1,5 gola przekroczyło 100,0% meczów pierwszego zespołu i 92,3% drugiego, granicę 2,5 odpowiednio 100,0% i 69,2%, a próg 3,5 bramki 100,0% oraz 7,7%.
Czystych kont VfB Stuttgart ma 0, a Viking — 3. Meczów bez zdobytej bramki pierwszy zespół notuje 0, drugi 1. To dwie wartości, które najlepiej pokazują, czy niski wskaźnik BTTS bierze się ze szczelnej obrony, czy z problemów ze skutecznością.
Jak VfB Stuttgart wypada u siebie, a Viking na wyjeździe?
Ten mecz VfB Stuttgart rozgrywa u siebie, a Viking na wyjeździe, więc warto rozdzielić te dwa zestawy liczb. U siebie VfB Stuttgart ma za sobą 1 mecz, ze średnią 4,0 gola strzelonego i 1,0 straconego oraz 100,0% spotkań powyżej 2,5 bramki. Na wyjeździe Viking ma 8 meczów, ze średnią 1,5 gola strzelonego i 0,88 straconego oraz 50,0% spotkań z przekroczoną granicą 2,5 bramki.
Łączna liczba bramek w domowych meczach VfB Stuttgart wynosi średnio 5,0, a w wyjazdowych spotkaniach Viking — 2,38. Wskaźnik BTTS w tym rozbiciu to 100,0% u gospodarza i 62,5% u gościa. Przy tak krótkich seriach te wartości są mniej stabilne niż średnie ogólne, więc traktujemy je jako uzupełnienie, a nie podstawę analizy.
W którą stronę przechylają się liczby przed tym meczem?
Najmocniejsze pokrycie w danych ma strona bramkowa. Uśredniony odsetek meczów z przekroczoną granicą 2,5 gola wynosi dla tej pary 84,6%, a w spotkaniach obu zespołów pada średnio 4,29 bramki. To najwyraźniejsza tendencja widoczna w tych liczbach i to od niej zaczynamy analizę tego meczu.
Kupony i analizy w darmowej grupieTo wskazanie kierunku, a nie kupon na mecz VfB Stuttgart – Viking: statystyka nie wie nic o dzisiejszym składzie, kontuzjach ani o tym, jak ważne jest to spotkanie dla każdej ze stron. Zanim cokolwiek z tego wykorzystasz, zestaw te liczby z aktualnymi kursami — bez tego nawet trafna tendencja bywa bezwartościowa.
Analizy i kupony na ten mecz publikujemy na bieżąco w darmowej grupie na Telegramie. Tutaj zostają liczby, tam dochodzi kontekst: składy, znaczenie spotkania i to, czy w ogóle warto się nim zajmować.
Gdzie oglądać mecz VfB Stuttgart – Viking?
Mecz VfB Stuttgart – Viking rozpoczyna się o godzinie 18:45, 9 września 2026. Prawa do transmisji tych rozgrywek w Polsce ma Polsat Sport oraz Polsat Box Go, zwykle razem z dostępem w usłudze internetowej tej samej stacji. Umowy transmisyjne zmieniają się jednak między sezonami, więc przed meczem warto sprawdzić bieżący program nadawcy — my nie prowadzimy transmisji ani nie odsyłamy do nielegalnych źródeł.
Czy to dużo na tle innych rozgrywek?
Żeby wskaźniki z tej strony miały punkt odniesienia, warto zestawić je z ligą, którą liczymy codziennie. W Ekstraklasie w tym sezonie pada średnio 2,86 gola na mecz, 63,8% spotkań kończy się wynikiem BTTS, a 58,6% przekracza granicę 2,5 bramki. Dopiero na tym tle widać, czy wartości VfB Stuttgart i Viking są wysokie, czy zupełnie przeciętne.
Zespół taki jak VfB Stuttgart czy Viking z BTTS w okolicach 63,8% nie wyróżnia się niczym — informację niesie dopiero wyraźne odchylenie w jedną albo drugą stronę. Ten sam mechanizm działa przy średniej bramkowej: różnica rzędu kilku dziesiątych gola na mecz przy próbie z początku sezonu mieści się w zwykłym rozrzucie.
Czego te statystyki nie obejmują?
Te liczby mówią o tym, co już się wydarzyło, i nic nie wiedzą o dzisiejszym spotkaniu. Przy próbach z początku sezonu pojedynczy wynik zmienia obraz mocniej, niż podpowiada intuicja. Nie znajdziesz tu również informacji o składach, kontuzjach, zawieszeniach ani o wadze spotkania dla każdej ze stron — a to często właśnie te czynniki decydują o przebiegu meczu VfB Stuttgart – Viking.
Jeśli mecz VfB Stuttgart – Viking jest jednym z pierwszych, które analizujesz samodzielnie, zacznij od podstaw: jak czytać kursy, czym jest value bet oraz zarządzanie bankrollem. Szerszy poradnik znajdziesz w dziale typy bukmacherskie, a komplet naszych danych w dziale statystyki.
Najczęstsze pytania
Skąd pochodzą statystyki meczu VfB Stuttgart – Viking?
Liczby powstają u nas. Bierzemy wyniki meczów VfB Stuttgart oraz Viking z bieżącego sezonu rozgrywek krajowych i przeliczamy je własnym narzędziem, Każda wartość musi dać się odtworzyć z danych źródłowych — kontrola jest automatyczna i odrzuca całą stronę, jeśli choć jedna liczba się nie zgadza.
Czy podajecie typ na ten mecz?
Na tej stronie znajdziesz wskazanie kierunku, a nie gotowy typ na VfB Stuttgart – Viking. Sama liczba bez kontekstu — składu, znaczenia meczu, aktualnego kursu — jest niepełna, więc konkretne propozycje publikujemy tam, gdzie możemy je uzasadnić i skorygować na bieżąco, czyli w darmowej grupie na Telegramie. Tutaj zostaje materiał do własnej oceny.
Co dokładnie oznacza wskaźnik BTTS?
Skrót BTTS oznacza „both teams to score” — obie drużyny trafiają do siatki. W tabeli powyżej pokazujemy, w jakiej części spotkań VfB Stuttgart i Viking tak się stało. Wysoki wynik zwykle świadczy o otwartej grze, niski może mieć dwie zupełnie różne przyczyny: szczelną obronę albo problem ze zdobywaniem bramek. Rozróżnia je dopiero porównanie średnich strzelonych i straconych.
Kiedy ta strona zostanie zaktualizowana?
Statystyki na tej stronie opisują stan przed pierwszym gwizdkiem i pochodzą z meczów rozegranych do 9 września 2026. Po zakończeniu spotkania wracamy tutaj i dopisujemy wynik razem z krótkim podsumowaniem, dzięki czemu strona zostaje użyteczna także później. Same wskaźniki obu drużyn przeliczamy codziennie, więc przy kolejnym meczu VfB Stuttgart albo Viking znajdziesz już zaktualizowane wartości.