Japonia 3:1 Urugwaj
Jak skończył się mecz Japonia – Urugwaj?
Spotkanie zakończyło się wynikiem 3:1, a padło w nim 4 bramki. Obie drużyny trafiły do siatki. Granica 2,5 bramki została przekroczona. Statystyki sprzed meczu zostawiamy niżej bez zmian — dzięki temu widać, na ile przedmeczowe wskaźniki pokryły się z tym, co wydarzyło się na boisku.
Zebraliśmy komplet statystyk obu drużyn przed spotkaniem Japonia – Urugwaj. Wszystkie wskaźniki pochodzą z oficjalnych meczów reprezentacji i liczymy je sami z surowych wyników. Poniżej znajdziesz porównanie formy, bramek i wskaźników bramkowych, a na końcu to, w którą stronę te dane się przechylają. Na stronie znajdziesz też kursy bukmacherów oraz historię bezpośrednich meczów.
Jakie są kursy na mecz Japonia – Urugwaj?
Kursy Superbetu na ten mecz to 2,07 za wygraną zespołu Japonia, 3,30 za remis i 3,40 za zwycięstwo zespołu Urugwaj. Bez marży bukmachera oznacza to mniej więcej 45% szans dla gospodarzy, 28% na remis i 27% dla gości. Poniżej zestawiamy je z kursami LV BET z tej samej porannej aktualizacji.
| Zakład | LV BET | |
|---|---|---|
| 1Japonia | 2,07 | 2,10 |
| Xremis | 3,30 | 3,50 |
| 2Urugwaj | 3,40 | 3,45 |
| Obie drużyny strzelą | ||
| tak | — | 1,85 |
| nie | — | 1,88 |
| Liczba goli | ||
| powyżej 2,5 | — | 2,05 |
| poniżej 2,5 | — | 1,75 |
Rynek bramkowy w ofercie LV BET: obie strzelą po 1,85, co odpowiada około 50% szans, i powyżej 2,5 gola po 2,05, czyli mniej więcej 46%. Dotychczasowe mecze obu zespołów to 75,0% i 66,7% spotkań z golami po obu stronach oraz 75,0% i 33,3% spotkań z co najmniej trzema bramkami. Najmocniej kurs i dotychczasowe mecze rozchodzą się przy rynku „obie strzelą”: różnica to około 21 punktów procentowych.
Co mówią liczby przed meczem Japonia – Urugwaj?
Przed tym spotkaniem dane najmocniej różnicują dorobek punktowy i skuteczność. Japonia zbiera średnio 1,25 punktu na mecz, a Urugwaj 0,67 punktu; pierwszy z nich ma w tym sezonie 4 spotkania, drugi 3 spotkania. Wyższą średnią bramek strzelonych ma Japonia — 2,0 gola na mecz wobec 1,0 u rywala.
Po drugiej stronie boiska niższą średnią straconych notuje Japonia — 1,25 bramki na mecz, podczas gdy Urugwaj traci średnio 1,33. W sumie oba zespoły zdobyły w tym sezonie 11 bramek, co przy ich dotychczasowych rozgrywkach daje obraz pary raczej ostrożnej.
Pod względem BTTS zespoły są zbliżone — 75,0% i 66,7% — więc ten wskaźnik niewiele tutaj różnicuje. Odsetek meczów z przekroczoną granicą 2,5 bramki wynosi 75,0% u zespołu Japonia oraz 33,3% u zespołu Urugwaj, czyli 41,7 punktu procentowego różnicy.
Jak wypadają Japonia i Urugwaj w bezpośrednim zestawieniu?
Poniżej te same wskaźniki po obu stronach. Wartość „gole/mecz” liczymy dla Japonia i Urugwaj jako sumę wszystkich bramek w meczach zespołu, niezależnie od tego, kto je zdobył. Wiersze over to procent spotkań, w których przekroczono kolejne progi bramkowe.
| Wskaźnik | Japonia | Urugwaj |
|---|---|---|
| Rozgrywki | mecze reprezentacji | mecze reprezentacji |
| Rozegrane mecze | 4 | 3 |
| Bilans W-R-P | 1-2-1 | 0-2-1 |
| Punkty na mecz | 1,25 | 0,67 |
| Bramki strzelone | 8 | 3 |
| Bramki stracone | 5 | 4 |
| Średnio strzela | 2,0 | 1,0 |
| Średnio traci | 1,25 | 1,33 |
| Gole/mecz | 3,25 | 2,33 |
| BTTS | 75,0% | 66,7% |
| Over 1,5 | 100,0% | 66,7% |
| Over 2,5 | 75,0% | 33,3% |
| Over 3,5 | 50,0% | 33,3% |
| Czyste konta | 1 | 0 |
| Mecze bez gola | 0 | 1 |
| Forma | RWRP | RRP |
Która drużyna jest w lepszej formie?
Bilans zespołu Japonia w tym sezonie to 1-2-1, a zespołu Urugwaj — 0-2-1, licząc kolejno zwycięstwa, remisy i porażki. Japonia nie ma obecnie serii dłuższej niż jedno spotkanie. Urugwaj nie ma obecnie serii dłuższej niż jedno spotkanie. Forma z ostatnich meczów ligowych, od najstarszego do najnowszego, wygląda następująco: RWRP oraz RRP.
Ostatnie spotkania, jakie Japonia i Urugwaj rozegrały w oficjalnych meczach reprezentacji, razem z wynikami i miejscem rozegrania, zebraliśmy w dwóch tabelach poniżej. To dokładnie ten sam materiał, z którego wyliczamy wszystkie średnie na tej stronie.
Japonia — ostatnie mecze
Urugwaj — ostatnie mecze
Jak kończyły się mecze Japonia z Urugwaj?
Od 2008 roku te drużyny spotkały się 6 razy. Zespół Japonia wygrał 1 mecz, zespół Urugwaj wygrał 3 mecze, a liczba remisów to 2. Ostatnie spotkanie, rozegrane 24.03.2023, zakończyło się wynikiem 1:1 (Japonia – Urugwaj).
W 5 ostatnich meczach bezpośrednich padło łącznie 12 bramek. Obie drużyny trafiły do siatki 3 razy, a granicę 2,5 gola przekroczono 2 razy. Przy tak krótkiej serii to raczej tło niż argument, ale pokazuje, jakie mecze te zespoły grają przeciwko sobie.
Ile bramek pada w meczach tych drużyn?
W spotkaniach Japonia pada średnio 3,25 bramki, a w meczach Urugwaj — 2,33. Granicę 1,5 gola przekroczyło 100,0% meczów pierwszego zespołu i 66,7% drugiego, granicę 2,5 odpowiednio 75,0% i 33,3%, a próg 3,5 bramki 50,0% oraz 33,3%.
Czystych kont Japonia ma 1, a Urugwaj — 0. Meczów bez zdobytej bramki pierwszy zespół notuje 0, drugi 1. To dwie wartości, które najlepiej pokazują, czy niski wskaźnik BTTS bierze się ze szczelnej obrony, czy z problemów ze skutecznością.
Jak Japonia wypada u siebie, a Urugwaj na wyjeździe?
Ten mecz Japonia rozgrywa u siebie, a Urugwaj na wyjeździe, więc warto rozdzielić te dwa zestawy liczb. U siebie Japonia ma za sobą 1 mecz, ze średnią 1,0 gola strzelonego i 1,0 straconego oraz 0,0% spotkań powyżej 2,5 bramki. Na wyjeździe Urugwaj ma 1 mecz, ze średnią 1,0 gola strzelonego i 1,0 straconego oraz 0,0% spotkań z przekroczoną granicą 2,5 bramki.
Łączna liczba bramek w domowych meczach Japonia wynosi średnio 2,0, a w wyjazdowych spotkaniach Urugwaj — 2,0. Wskaźnik BTTS w tym rozbiciu to 100,0% u gospodarza i 100,0% u gościa. Przy tak krótkich seriach te wartości są mniej stabilne niż średnie ogólne, więc traktujemy je jako uzupełnienie, a nie podstawę analizy.
W którą stronę przechylają się liczby przed tym meczem?
Liczby przechylają się w stronę bramek po obu stronach. Uśredniony wskaźnik BTTS dla tej pary wynosi 70,8%, a żaden z zespołów nie zachowuje czystego konta na tyle często, żeby ten obraz podważyć. To najlepiej udokumentowana tendencja w całym zestawieniu.
Kupony i analizy w darmowej grupieTo wskazanie kierunku, a nie kupon na mecz Japonia – Urugwaj: statystyka nie wie nic o dzisiejszym składzie, kontuzjach ani o tym, jak ważne jest to spotkanie dla każdej ze stron. Kursy z tabeli wyżej pokazują, jak ten sam mecz wycenia rynek, i dopiero zestawienie obu obrazów daje sensowny punkt wyjścia.
Gotowe propozycje na ten mecz razem z uzasadnieniem wrzucamy do darmowej grupy na Telegramie. Ta strona pokazuje surowe liczby, grupa pokazuje, co z nimi robimy — łącznie z sytuacjami, w których uznajemy, że lepiej dane spotkanie odpuścić.
Gdzie oglądać mecz Japonia – Urugwaj?
Mecz Japonia – Urugwaj rozpoczyna się o godzinie 12:05, 24 września 2026. Prawa do transmisji tych rozgrywek w Polsce ma nadawca posiadający prawa na Polskę, zwykle razem z dostępem w usłudze internetowej tej samej stacji. Umowy transmisyjne zmieniają się jednak między sezonami, więc przed meczem warto sprawdzić bieżący program nadawcy — my nie prowadzimy transmisji ani nie odsyłamy do nielegalnych źródeł.
Czy to dużo na tle innych rozgrywek?
Żeby wskaźniki z tej strony miały punkt odniesienia, warto zestawić je z ligą, którą liczymy codziennie. W Ekstraklasie w tym sezonie pada średnio 2,94 gola na mecz, 65,4% spotkań kończy się wynikiem BTTS, a 60,3% przekracza granicę 2,5 bramki. Dopiero na tym tle widać, czy wartości Japonia i Urugwaj są wysokie, czy zupełnie przeciętne.
Zespół taki jak Japonia czy Urugwaj z BTTS w okolicach 65,4% nie wyróżnia się niczym — informację niesie dopiero wyraźne odchylenie w jedną albo drugą stronę. Ten sam mechanizm działa przy średniej bramkowej: różnica rzędu kilku dziesiątych gola na mecz przy próbie z początku sezonu mieści się w zwykłym rozrzucie.
Czego te statystyki nie obejmują?
Wskaźniki opisują dotychczasowy przebieg sezonu, a nie to, co stanie się dziś. Im krótsza seria meczów za nimi stoi, tym łatwiej pomylić przypadek z tendencją. Nie znajdziesz tu również informacji o składach, kontuzjach, zawieszeniach ani o wadze spotkania dla każdej ze stron — a to często właśnie te czynniki decydują o przebiegu meczu Japonia – Urugwaj.
Jeśli mecz Japonia – Urugwaj jest jednym z pierwszych, które analizujesz samodzielnie, zacznij od podstaw: jak czytać kursy, czym jest value bet oraz zarządzanie bankrollem. Szerszy poradnik znajdziesz w dziale typy bukmacherskie, a komplet naszych danych w dziale statystyki.
Najczęstsze pytania
Skąd pochodzą statystyki meczu Japonia – Urugwaj?
Wszystkie wskaźniki wyliczamy sami z surowych wyników meczów Japonia i Urugwaj w bieżącym sezonie ich ostatnich rozegranych spotkań. Wyniki pobieramy automatycznie, a każda liczba przed publikacją przechodzi maszynową kontrolę zgodności z danymi źródłowymi — jeśli którejkolwiek nie da się potwierdzić, strona w ogóle nie powstaje.
Czy podajecie typ na ten mecz?
Na tej stronie zatrzymujemy się na wskazaniu, w którą stronę przechylają się dane o Japonia i Urugwaj. Gotowy typ wymaga rzeczy, których statystyka nie zawiera: informacji o składzie, wadze spotkania i aktualnych kursach. Dlatego kupony z uzasadnieniem publikujemy w darmowej grupie na Telegramie, a tę stronę traktujemy jako część analizy, którą robisz samodzielnie.
Co dokładnie oznacza wskaźnik BTTS?
BTTS, czyli „both teams to score”, to zdarzenie, w którym gola strzelają obie strony. W zestawieniu Japonia i Urugwaj podajemy je jako procent meczów z takim wynikiem. Ta sama liczba może opisywać drużynę z bardzo dobrą obroną i drużynę, która po prostu nie potrafi trafić — dlatego obok zawsze podajemy średnią bramek strzelonych i straconych.
Kiedy ta strona zostanie zaktualizowana?
Statystyki na tej stronie opisują stan przed pierwszym gwizdkiem i pochodzą z meczów rozegranych do 24 września 2026. Po zakończeniu spotkania wracamy tutaj i dopisujemy wynik razem z krótkim podsumowaniem, dzięki czemu strona zostaje użyteczna także później. Same wskaźniki obu drużyn przeliczamy codziennie, więc przy kolejnym meczu Japonia albo Urugwaj znajdziesz już zaktualizowane wartości.