Liga Narodów • 25 września 2026

Włochy – Belgia
statystyki przed meczem

Forma, bramki i wskaźniki bramkowe obu drużyn z bieżącego sezonu.

Jak się skończyło

Włochy  0:2  Belgia

Jak skończył się mecz Włochy – Belgia?

Spotkanie zakończyło się wynikiem 0:2, a padło w nim 2 bramki. Jedna z drużyn nie zdobyła gola, więc zakład BTTS nie wszedł. Granica 2,5 bramki nie została przekroczona. Statystyki sprzed meczu zostawiamy niżej bez zmian — dzięki temu widać, na ile przedmeczowe wskaźniki pokryły się z tym, co wydarzyło się na boisku.

Włochy – Belgia — statystyki obu drużyn przed meczem
Liga Narodów  •  25 września 2026  •  20:45
WłochyWWPPR
VS
BelgiaRWWWP
Stadion: Stadio Olimpico
Autor: Kamil Pietrzak Aktualizacja: 25 września 2026 Dane: wyniki sezonu liczone przez nas, kursy Superbet i LV BET 18+ · graj odpowiedzialnie
3,8gole na mecz3,0
2,0średnio strzela1,73
1,8średnio traci1,27
80,0%BTTS63,6%
80,0%over 2,563,6%
1,4punkty na mecz1,27

Zebraliśmy komplet statystyk obu drużyn przed spotkaniem Włochy – Belgia. Wszystkie wskaźniki pochodzą z oficjalnych meczów reprezentacji i liczymy je sami z surowych wyników. Poniżej znajdziesz porównanie formy, bramek i wskaźników bramkowych, a na końcu to, w którą stronę te dane się przechylają. Na stronie znajdziesz też kursy bukmacherów oraz historię bezpośrednich meczów.

Jakie są kursy na mecz Włochy – Belgia?

Kursy Superbetu na ten mecz to 2,22 za wygraną zespołu Włochy, 3,45 za remis i 3,15 za zwycięstwo zespołu Belgia. Bez marży bukmachera oznacza to mniej więcej 43% szans dla gospodarzy, 27% na remis i 30% dla gości. Poniżej zestawiamy je z kursami LV BET z tej samej porannej aktualizacji.

ZakładLV BET
1Włochy2,222,12
Xremis3,453,65
2Belgia3,153,25
Obie drużyny strzelą
tak1,661,65
nie2,172,15
Liczba goli
powyżej 2,51,801,80
poniżej 2,52,002,02
Kursy z godz. 11:58 · zmieniają się aż do pierwszego gwizdka
Szansa według kursów Superbetu po odjęciu marży
43%Włochy
27%remis
30%Belgia

Kurs Superbetu 1,66 na to, że obie drużyny strzelą, odpowiada mniej więcej 57% szans. W meczach zespołu Włochy obie strony trafiały w 80,0% spotkań, a w meczach zespołu Belgia w 63,6%. Na powyżej 2,5 gola kurs wynosi 1,80, czyli około 53%, przy 80,0% i 63,6% takich meczów u obu drużyn. Najmocniej kurs i dotychczasowe mecze rozchodzą się przy rynku „powyżej 2,5 gola”: różnica to około 19 punktów procentowych.

Co mówią liczby przed meczem Włochy – Belgia?

Przed tym spotkaniem dane najmocniej różnicują dorobek punktowy i skuteczność. Włochy zbiera średnio 1,4 punktu na mecz, a Belgia 1,27 punktu; pierwszy z nich ma w tym sezonie 5 spotkań, drugi 11 spotkań. Wyższą średnią bramek strzelonych ma Włochy — 2,0 gola na mecz wobec 1,73 u rywala.

Po drugiej stronie boiska niższą średnią straconych notuje Belgia — 1,27 bramki na mecz, podczas gdy Włochy traci średnio 1,8. W sumie oba zespoły zdobyły w tym sezonie 29 bramek, co przy ich dotychczasowych rozgrywkach daje obraz pary raczej otwartej.

Pod względem BTTS zespoły są zbliżone — 80,0% i 63,6% — więc ten wskaźnik niewiele tutaj różnicuje. Odsetek meczów z przekroczoną granicą 2,5 bramki wynosi 80,0% u zespołu Włochy oraz 63,6% u zespołu Belgia, czyli 16,4 punktu procentowego różnicy.

Jak wypadają Włochy i Belgia w bezpośrednim zestawieniu?

Tabela zestawia Włochy i Belgia w tych samych kategoriach. „Gole/mecz” to łączna liczba bramek w spotkaniach danej drużyny — strzelonych i straconych razem. Wiersze over pokazują odsetek meczów, w których padło odpowiednio więcej niż półtorej, dwie i pół oraz trzy i pół bramki.

WskaźnikWłochyBelgia
Rozgrywkimecze reprezentacjimecze reprezentacji
Rozegrane mecze511
Bilans W-R-P2-1-24-2-5
Punkty na mecz1,41,27
Bramki strzelone1019
Bramki stracone914
Średnio strzela2,01,73
Średnio traci1,81,27
Gole/mecz3,83,0
BTTS80,0%63,6%
Over 1,580,0%72,7%
Over 2,580,0%63,6%
Over 3,560,0%36,4%
Czyste konta12
Mecze bez gola03
FormaWWPPRRWWWP

Która drużyna jest w lepszej formie?

Bilans zespołu Włochy w tym sezonie to 2-1-2, a zespołu Belgia — 4-2-5, licząc kolejno zwycięstwa, remisy i porażki. Włochy nie ma obecnie serii dłuższej niż jedno spotkanie. Belgia nie ma obecnie serii dłuższej niż jedno spotkanie. Forma z ostatnich meczów ligowych, od najstarszego do najnowszego, wygląda następująco: WWPPR oraz RWWWP.

Ostatnie spotkania, jakie Włochy i Belgia rozegrały w oficjalnych meczach reprezentacji, razem z wynikami i miejscem rozegrania, zebraliśmy w dwóch tabelach poniżej. To dokładnie ten sam materiał, z którego wyliczamy wszystkie średnie na tej stronie.

Włochy — ostatnie mecze

14.10 Izrael 4:1 W
14.11 Belgia 1:0 W
17.11 Francja 1:3 P
20.03 Niemcy 1:2 P
23.03 Niemcy 3:3 R

Belgia — ostatnie mecze

21.06 Iran 0:0 R
27.06 Nowa Zelandia 5:1 W
01.07 Senegal 3:2 W
07.07 USA 4:1 W
10.07 Hiszpania 1:2 P

Jak kończyły się mecze Włochy z Belgia?

Od 1954 roku te drużyny spotkały się 12 razy. Zespół Włochy wygrał 7 meczów, zespół Belgia wygrał 2 mecze, a liczba remisów to 3. Ostatnie spotkanie, rozegrane 14.11.2024, zakończyło się wynikiem 0:1 (Belgia – Włochy).

7Włochy
3remisy
2Belgia

W 5 ostatnich meczach bezpośrednich padło łącznie 13 bramek. Obie drużyny trafiły do siatki 3 razy, a granicę 2,5 gola przekroczono 3 razy. Przy tak krótkiej serii to raczej tło niż argument, ale pokazuje, jakie mecze te zespoły grają przeciwko sobie.

14.11.2024 Belgia – Włochy 0:1 W
10.10.2024 Włochy – Belgia 2:2 R
10.10.2021 Włochy – Belgia 2:1 W
02.07.2021 Belgia – Włochy 1:2 W
13.06.2016 Belgia – Włochy 0:2 W

Ile bramek pada w meczach tych drużyn?

W spotkaniach Włochy pada średnio 3,8 bramki, a w meczach Belgia — 3,0. Granicę 1,5 gola przekroczyło 80,0% meczów pierwszego zespołu i 72,7% drugiego, granicę 2,5 odpowiednio 80,0% i 63,6%, a próg 3,5 bramki 60,0% oraz 36,4%.

Czystych kont Włochy ma 1, a Belgia — 2. Meczów bez zdobytej bramki pierwszy zespół notuje 0, drugi 3. To dwie wartości, które najlepiej pokazują, czy niski wskaźnik BTTS bierze się ze szczelnej obrony, czy z problemów ze skutecznością.

Jak Włochy wypada u siebie, a Belgia na wyjeździe?

Ten mecz Włochy rozgrywa u siebie, a Belgia na wyjeździe, więc warto rozdzielić te dwa zestawy liczb. U siebie Włochy ma za sobą 3 mecze, ze średnią 2,0 gola strzelonego i 2,0 straconego oraz 100,0% spotkań powyżej 2,5 bramki. Na wyjeździe Belgia ma 5 meczów, ze średnią 2,2 gola strzelonego i 1,6 straconego oraz 80,0% spotkań z przekroczoną granicą 2,5 bramki.

Łączna liczba bramek w domowych meczach Włochy wynosi średnio 4,0, a w wyjazdowych spotkaniach Belgia — 3,8. Wskaźnik BTTS w tym rozbiciu to 100,0% u gospodarza i 80,0% u gościa. Przy tak krótkich seriach te wartości są mniej stabilne niż średnie ogólne, więc traktujemy je jako uzupełnienie, a nie podstawę analizy.

W którą stronę przechylają się liczby przed tym meczem?

Najbliższy rynek według danych
powyżej 2,5 bramki

Najmocniejsze pokrycie w danych ma strona bramkowa. Uśredniony odsetek meczów z przekroczoną granicą 2,5 gola wynosi dla tej pary 71,8%, a w spotkaniach obu zespołów pada średnio 3,4 bramki. To najwyraźniejsza tendencja widoczna w tych liczbach i to od niej zaczynamy analizę tego meczu.

Kupony i analizy w darmowej grupie

To wskazanie kierunku, a nie kupon na mecz Włochy – Belgia: statystyka nie wie nic o dzisiejszym składzie, kontuzjach ani o tym, jak ważne jest to spotkanie dla każdej ze stron. Kursy z tabeli wyżej pokazują, jak ten sam mecz wycenia rynek, i dopiero zestawienie obu obrazów daje sensowny punkt wyjścia.

Analizy i kupony na ten mecz publikujemy na bieżąco w darmowej grupie na Telegramie. Tutaj zostają liczby, tam dochodzi kontekst: składy, znaczenie spotkania i to, czy w ogóle warto się nim zajmować.

Gdzie oglądać mecz Włochy – Belgia?

Mecz Włochy – Belgia rozpoczyna się o godzinie 20:45, 25 września 2026. Prawa do transmisji tych rozgrywek w Polsce ma Polsat Sport oraz TVP przy meczach reprezentacji Polski, zwykle razem z dostępem w usłudze internetowej tej samej stacji. Umowy transmisyjne zmieniają się jednak między sezonami, więc przed meczem warto sprawdzić bieżący program nadawcy — my nie prowadzimy transmisji ani nie odsyłamy do nielegalnych źródeł.

Czy to dużo na tle innych rozgrywek?

Żeby wskaźniki z tej strony miały punkt odniesienia, warto zestawić je z ligą, którą liczymy codziennie. W Ekstraklasie w tym sezonie pada średnio 2,94 gola na mecz, 65,4% spotkań kończy się wynikiem BTTS, a 60,3% przekracza granicę 2,5 bramki. Dopiero na tym tle widać, czy wartości Włochy i Belgia są wysokie, czy zupełnie przeciętne.

Zespół taki jak Włochy czy Belgia z BTTS w okolicach 65,4% nie wyróżnia się niczym — informację niesie dopiero wyraźne odchylenie w jedną albo drugą stronę. Ten sam mechanizm działa przy średniej bramkowej: różnica rzędu kilku dziesiątych gola na mecz przy próbie z początku sezonu mieści się w zwykłym rozrzucie.

Czego te statystyki nie obejmują?

Wszystko powyżej dotyczy meczów już rozegranych. Przy kilku spotkaniach na zespół każdy kolejny wynik przestawia średnie na tyle mocno, że traktowanie ich jako prognozy jest błędem. Nie znajdziesz tu również informacji o składach, kontuzjach, zawieszeniach ani o wadze spotkania dla każdej ze stron — a to często właśnie te czynniki decydują o przebiegu meczu Włochy – Belgia.

Jeśli mecz Włochy – Belgia jest jednym z pierwszych, które analizujesz samodzielnie, zacznij od podstaw: jak czytać kursy, czym jest value bet oraz zarządzanie bankrollem. Szerszy poradnik znajdziesz w dziale typy bukmacherskie, a komplet naszych danych w dziale statystyki.

Zastrzeżenie. Ta strona nie jest poradą inwestycyjną ani zachętą do gry. Treści 18+. Hazard może uzależniać — jeśli czujesz, że tracisz kontrolę, zadzwoń pod bezpłatny numer 116 123 albo ustaw limity u bukmachera.

Najczęstsze pytania

Skąd pochodzą statystyki meczu Włochy – Belgia?

Wszystkie wskaźniki wyliczamy sami z surowych wyników meczów Włochy i Belgia w bieżącym sezonie ich ostatnich rozegranych spotkań. Wyniki pobieramy automatycznie, a każda liczba przed publikacją przechodzi maszynową kontrolę zgodności z danymi źródłowymi — jeśli którejkolwiek nie da się potwierdzić, strona w ogóle nie powstaje.

Czy podajecie typ na ten mecz?

Na tej stronie znajdziesz wskazanie kierunku, a nie gotowy typ na Włochy – Belgia. Sama liczba bez kontekstu — składu, znaczenia meczu, aktualnego kursu — jest niepełna, więc konkretne propozycje publikujemy tam, gdzie możemy je uzasadnić i skorygować na bieżąco, czyli w darmowej grupie na Telegramie. Tutaj zostaje materiał do własnej oceny.

Co dokładnie oznacza wskaźnik BTTS?

BTTS, czyli „both teams to score”, to zdarzenie, w którym gola strzelają obie strony. W zestawieniu Włochy i Belgia podajemy je jako procent meczów z takim wynikiem. Ta sama liczba może opisywać drużynę z bardzo dobrą obroną i drużynę, która po prostu nie potrafi trafić — dlatego obok zawsze podajemy średnią bramek strzelonych i straconych.

Kiedy ta strona zostanie zaktualizowana?

Statystyki na tej stronie opisują stan przed pierwszym gwizdkiem i pochodzą z meczów rozegranych do 25 września 2026. Po zakończeniu spotkania wracamy tutaj i dopisujemy wynik razem z krótkim podsumowaniem, dzięki czemu strona zostaje użyteczna także później. Same wskaźniki obu drużyn przeliczamy codziennie, więc przy kolejnym meczu Włochy albo Belgia znajdziesz już zaktualizowane wartości.

Sprawdź też

Analizy meczów
Promocje bukmacherskie
Statystyki drużyn
Statystyki lig
Poradniki
Zestawienia dnia

Liczby To Początek

Statystyki pokazują tendencje. Konkretne analizy meczów publikujemy w grupach VIP. Żaden typ nie gwarantuje wygranej.

Zobacz Pakiety VIP