Szwecja 2:1 Rumunia
Jak skończył się mecz Szwecja – Rumunia?
Spotkanie zakończyło się wynikiem 2:1, a padło w nim 3 bramki. Obie drużyny trafiły do siatki. Granica 2,5 bramki została przekroczona. Statystyki sprzed meczu zostawiamy niżej bez zmian — dzięki temu widać, na ile przedmeczowe wskaźniki pokryły się z tym, co wydarzyło się na boisku.
Zebraliśmy komplet statystyk obu drużyn przed spotkaniem Szwecja – Rumunia. Wszystkie wskaźniki pochodzą z oficjalnych meczów reprezentacji i liczymy je sami z surowych wyników. Poniżej znajdziesz porównanie formy, bramek i wskaźników bramkowych, a na końcu to, w którą stronę te dane się przechylają. Na stronie znajdziesz też kursy bukmacherów oraz historię bezpośrednich meczów.
Jakie są kursy na mecz Szwecja – Rumunia?
Na zwycięstwo zespołu Szwecja Superbet daje kurs 1,51, na remis 4,45, a na wygraną zespołu Rumunia 5,60. Przeliczone na procenty, już bez marży bukmachera, to około 62% dla gospodarzy, 21% na remis i 17% dla gości. Poniżej zestawiamy je z kursami LV BET z tej samej porannej aktualizacji.
| Zakład | LV BET | |
|---|---|---|
| 1Szwecja | 1,51 | 1,47 |
| Xremis | 4,45 | 4,55 |
| 2Rumunia | 5,60 | 6,25 |
| Obie drużyny strzelą | ||
| tak | 1,73 | 1,75 |
| nie | 2,05 | 2,00 |
| Liczba goli | ||
| powyżej 2,5 | 1,61 | 1,62 |
| poniżej 2,5 | 2,30 | 2,27 |
Kurs Superbetu 1,73 na to, że obie drużyny strzelą, odpowiada mniej więcej 54% szans. W meczach zespołu Szwecja obie strony trafiały w 57,1% spotkań, a w meczach zespołu Rumunia w 66,7%. Na powyżej 2,5 gola kurs wynosi 1,61, czyli około 59%, przy 85,7% i 100,0% takich meczów u obu drużyn. Najmocniej kurs i dotychczasowe mecze rozchodzą się przy rynku „powyżej 2,5 gola”: różnica to około 34 punktów procentowych.
Co mówią liczby przed meczem Szwecja – Rumunia?
Przed tym spotkaniem dane najmocniej różnicują dorobek punktowy i skuteczność. Rumunia zbiera średnio 3,0 punktu na mecz, a Szwecja 1,86 punktu; pierwszy z nich ma w tym sezonie 3 spotkania, drugi 7 spotkań. Wyższą średnią bramek strzelonych ma Rumunia — 3,0 gola na mecz wobec 2,57 u rywala.
Po drugiej stronie boiska niższą średnią straconych notuje Rumunia — 0,67 bramki na mecz, podczas gdy Szwecja traci średnio 1,57. W sumie oba zespoły zdobyły w tym sezonie 27 bramek, co przy ich dotychczasowych rozgrywkach daje obraz pary raczej otwartej.
Pod względem BTTS zespoły są zbliżone — 57,1% i 66,7% — więc ten wskaźnik niewiele tutaj różnicuje. Odsetek meczów z przekroczoną granicą 2,5 bramki wynosi 85,7% u zespołu Szwecja oraz 100,0% u zespołu Rumunia, czyli 14,3 punktu procentowego różnicy.
Jak wypadają Szwecja i Rumunia w bezpośrednim zestawieniu?
Tabela zestawia Szwecja i Rumunia w tych samych kategoriach. „Gole/mecz” to łączna liczba bramek w spotkaniach danej drużyny — strzelonych i straconych razem. Wiersze over pokazują odsetek meczów, w których padło odpowiednio więcej niż półtorej, dwie i pół oraz trzy i pół bramki.
| Wskaźnik | Szwecja | Rumunia |
|---|---|---|
| Rozgrywki | mecze reprezentacji | mecze reprezentacji |
| Rozegrane mecze | 7 | 3 |
| Bilans W-R-P | 4-1-2 | 3-0-0 |
| Punkty na mecz | 1,86 | 3,0 |
| Bramki strzelone | 18 | 9 |
| Bramki stracone | 11 | 2 |
| Średnio strzela | 2,57 | 3,0 |
| Średnio traci | 1,57 | 0,67 |
| Gole/mecz | 4,14 | 3,67 |
| BTTS | 57,1% | 66,7% |
| Over 1,5 | 100,0% | 100,0% |
| Over 2,5 | 85,7% | 100,0% |
| Over 3,5 | 42,9% | 33,3% |
| Czyste konta | 2 | 1 |
| Mecze bez gola | 1 | 0 |
| Forma | WWPRP | WWW |
Która drużyna jest w lepszej formie?
Bilans zespołu Szwecja w tym sezonie to 4-1-2, a zespołu Rumunia — 3-0-0, licząc kolejno zwycięstwa, remisy i porażki. Szwecja nie ma obecnie serii dłuższej niż jedno spotkanie. Rumunia ma serię 3 zwycięstw z rzędu. Forma z ostatnich meczów ligowych, od najstarszego do najnowszego, wygląda następująco: WWPRP oraz WWW.
Ostatnie spotkania, jakie Szwecja i Rumunia rozegrały w oficjalnych meczach reprezentacji, razem z wynikami i miejscem rozegrania, zebraliśmy w dwóch tabelach poniżej. To dokładnie ten sam materiał, z którego wyliczamy wszystkie średnie na tej stronie.
Szwecja — ostatnie mecze
Rumunia — ostatnie mecze
Jak kończyły się mecze Szwecja z Rumunia?
Od 1982 roku te drużyny spotkały się 6 razy. Zespół Szwecja wygrał 3 mecze, zespół Rumunia wygrał 3 mecze, a liczba remisów to 0. Ostatnie spotkanie, rozegrane 15.11.2019, zakończyło się wynikiem 0:2 (Rumunia – Szwecja).
W 5 ostatnich meczach bezpośrednich padło łącznie 6 bramek. Obie drużyny trafiły do siatki 1 raz, a granicę 2,5 gola przekroczono 1 raz. Przy tak krótkiej serii to raczej tło niż argument, ale pokazuje, jakie mecze te zespoły grają przeciwko sobie.
Ile bramek pada w meczach tych drużyn?
W spotkaniach Szwecja pada średnio 4,14 bramki, a w meczach Rumunia — 3,67. Granicę 1,5 gola przekroczyło 100,0% meczów pierwszego zespołu i 100,0% drugiego, granicę 2,5 odpowiednio 85,7% i 100,0%, a próg 3,5 bramki 42,9% oraz 33,3%.
Czystych kont Szwecja ma 2, a Rumunia — 1. Meczów bez zdobytej bramki pierwszy zespół notuje 1, drugi 0. To dwie wartości, które najlepiej pokazują, czy niski wskaźnik BTTS bierze się ze szczelnej obrony, czy z problemów ze skutecznością.
Jak Szwecja wypada u siebie, a Rumunia na wyjeździe?
Ten mecz Szwecja rozgrywa u siebie, a Rumunia na wyjeździe, więc warto rozdzielić te dwa zestawy liczb. U siebie Szwecja ma za sobą 3 mecze, ze średnią 4,33 gola strzelonego i 0,67 straconego oraz 100,0% spotkań powyżej 2,5 bramki. Na wyjeździe Rumunia ma 1 mecz, ze średnią 2,0 gola strzelonego i 1,0 straconego oraz 100,0% spotkań z przekroczoną granicą 2,5 bramki.
Łączna liczba bramek w domowych meczach Szwecja wynosi średnio 5,0, a w wyjazdowych spotkaniach Rumunia — 3,0. Wskaźnik BTTS w tym rozbiciu to 66,7% u gospodarza i 100,0% u gościa. Przy tak krótkich seriach te wartości są mniej stabilne niż średnie ogólne, więc traktujemy je jako uzupełnienie, a nie podstawę analizy.
W którą stronę przechylają się liczby przed tym meczem?
Najmocniejsze pokrycie w danych ma strona bramkowa. Uśredniony odsetek meczów z przekroczoną granicą 2,5 gola wynosi dla tej pary 92,8%, a w spotkaniach obu zespołów pada średnio 3,9 bramki. To najwyraźniejsza tendencja widoczna w tych liczbach i to od niej zaczynamy analizę tego meczu.
Kupony i analizy w darmowej grupieTo wskazanie kierunku, a nie kupon na mecz Szwecja – Rumunia: statystyka nie wie nic o dzisiejszym składzie, kontuzjach ani o tym, jak ważne jest to spotkanie dla każdej ze stron. Kursy z tabeli wyżej pokazują, jak ten sam mecz wycenia rynek, i dopiero zestawienie obu obrazów daje sensowny punkt wyjścia.
Gotowe propozycje na ten mecz razem z uzasadnieniem wrzucamy do darmowej grupy na Telegramie. Ta strona pokazuje surowe liczby, grupa pokazuje, co z nimi robimy — łącznie z sytuacjami, w których uznajemy, że lepiej dane spotkanie odpuścić.
Gdzie oglądać mecz Szwecja – Rumunia?
Mecz Szwecja – Rumunia rozpoczyna się o godzinie 20:45, 25 września 2026. Prawa do transmisji tych rozgrywek w Polsce ma Polsat Sport oraz TVP przy meczach reprezentacji Polski, zwykle razem z dostępem w usłudze internetowej tej samej stacji. Umowy transmisyjne zmieniają się jednak między sezonami, więc przed meczem warto sprawdzić bieżący program nadawcy — my nie prowadzimy transmisji ani nie odsyłamy do nielegalnych źródeł.
Czy to dużo na tle innych rozgrywek?
Żeby wskaźniki z tej strony miały punkt odniesienia, warto zestawić je z ligą, którą liczymy codziennie. W Ekstraklasie w tym sezonie pada średnio 2,94 gola na mecz, 65,4% spotkań kończy się wynikiem BTTS, a 60,3% przekracza granicę 2,5 bramki. Dopiero na tym tle widać, czy wartości Szwecja i Rumunia są wysokie, czy zupełnie przeciętne.
Zespół taki jak Szwecja czy Rumunia z BTTS w okolicach 65,4% nie wyróżnia się niczym — informację niesie dopiero wyraźne odchylenie w jedną albo drugą stronę. Ten sam mechanizm działa przy średniej bramkowej: różnica rzędu kilku dziesiątych gola na mecz przy próbie z początku sezonu mieści się w zwykłym rozrzucie.
Czego te statystyki nie obejmują?
Wszystko powyżej dotyczy meczów już rozegranych. Przy kilku spotkaniach na zespół każdy kolejny wynik przestawia średnie na tyle mocno, że traktowanie ich jako prognozy jest błędem. Nie znajdziesz tu również informacji o składach, kontuzjach, zawieszeniach ani o wadze spotkania dla każdej ze stron — a to często właśnie te czynniki decydują o przebiegu meczu Szwecja – Rumunia.
Jeśli mecz Szwecja – Rumunia jest jednym z pierwszych, które analizujesz samodzielnie, zacznij od podstaw: jak czytać kursy, czym jest value bet oraz zarządzanie bankrollem. Szerszy poradnik znajdziesz w dziale typy bukmacherskie, a komplet naszych danych w dziale statystyki.
Najczęstsze pytania
Skąd pochodzą statystyki meczu Szwecja – Rumunia?
Liczby powstają u nas. Bierzemy surowe wyniki ostatnich spotkań Szwecja oraz Rumunia i przeliczamy je własnym narzędziem. Każda wartość musi dać się odtworzyć z danych źródłowych — kontrola jest automatyczna i odrzuca całą stronę, jeśli choć jedna liczba się nie zgadza.
Czy podajecie typ na ten mecz?
Na tej stronie znajdziesz wskazanie kierunku, a nie gotowy typ na Szwecja – Rumunia. Sama liczba bez kontekstu — składu, znaczenia meczu, aktualnego kursu — jest niepełna, więc konkretne propozycje publikujemy tam, gdzie możemy je uzasadnić i skorygować na bieżąco, czyli w darmowej grupie na Telegramie. Tutaj zostaje materiał do własnej oceny.
Co dokładnie oznacza wskaźnik BTTS?
Skrót BTTS oznacza „both teams to score” — obie drużyny trafiają do siatki. W tabeli powyżej pokazujemy, w jakiej części spotkań Szwecja i Rumunia tak się stało. Wysoki wynik zwykle świadczy o otwartej grze, niski może mieć dwie zupełnie różne przyczyny: szczelną obronę albo problem ze zdobywaniem bramek. Rozróżnia je dopiero porównanie średnich strzelonych i straconych.
Kiedy ta strona zostanie zaktualizowana?
Statystyki na tej stronie opisują stan przed pierwszym gwizdkiem i pochodzą z meczów rozegranych do 25 września 2026. Po zakończeniu spotkania wracamy tutaj i dopisujemy wynik razem z krótkim podsumowaniem, dzięki czemu strona zostaje użyteczna także później. Same wskaźniki obu drużyn przeliczamy codziennie, więc przy kolejnym meczu Szwecja albo Rumunia znajdziesz już zaktualizowane wartości.