Kolumbia 2:0 Peru
Jak skończył się mecz Kolumbia – Peru?
Spotkanie zakończyło się wynikiem 2:0, a padło w nim 2 bramki. Jedna z drużyn nie zdobyła gola, więc zakład BTTS nie wszedł. Granica 2,5 bramki nie została przekroczona. Statystyki sprzed meczu zostawiamy niżej bez zmian — dzięki temu widać, na ile przedmeczowe wskaźniki pokryły się z tym, co wydarzyło się na boisku.
Zebraliśmy komplet statystyk obu drużyn przed spotkaniem Kolumbia – Peru. Wszystkie wskaźniki pochodzą z oficjalnych meczów reprezentacji i liczymy je sami z surowych wyników. Poniżej znajdziesz porównanie formy, bramek i wskaźników bramkowych, a na końcu to, w którą stronę te dane się przechylają. Na stronie znajdziesz też kursy bukmacherów oraz historię bezpośrednich meczów.
Jakie są kursy na mecz Kolumbia – Peru?
Kursy Superbetu na ten mecz to 1,39 za wygraną zespołu Kolumbia, 4,45 za remis i 7,20 za zwycięstwo zespołu Peru. Bez marży bukmachera oznacza to mniej więcej 66% szans dla gospodarzy, 21% na remis i 13% dla gości. Poniżej zestawiamy je z kursami LV BET z tego samego odczytu.
| Zakład | LV BET | |
|---|---|---|
| 1Kolumbia | 1,39 | 1,40 |
| Xremis | 4,45 | 4,50 |
| 2Peru | 7,20 | 8,50 |
| Obie drużyny strzelą | ||
| tak | 2,42 | 2,45 |
| nie | 1,50 | 1,50 |
| Liczba goli | ||
| powyżej 2,5 | 2,02 | 2,07 |
| poniżej 2,5 | 1,69 | 1,75 |
Rynek bramkowy w ofercie Superbetu: obie strzelą po 2,42, co odpowiada około 38% szans, i powyżej 2,5 gola po 2,02, czyli mniej więcej 46%. Dotychczasowe mecze obu zespołów to 16,7% i 50,0% spotkań z golami po obu stronach oraz 16,7% i 0,0% spotkań z co najmniej trzema bramkami. Najmocniej kurs i dotychczasowe mecze rozchodzą się przy rynku „powyżej 2,5 gola”: różnica to około 38 punktów procentowych.
Co mówią liczby przed meczem Kolumbia – Peru?
Przed tym spotkaniem dane najmocniej różnicują dorobek punktowy i skuteczność. Kolumbia zbiera średnio 1,67 punktu na mecz, a Peru 0,5 punktu; pierwszy z nich ma w tym sezonie 6 spotkań, drugi 2 spotkania. Wyższą średnią bramek strzelonych ma Kolumbia — 0,83 gola na mecz wobec 0,5 u rywala.
Po drugiej stronie boiska niższą średnią straconych notuje Kolumbia — 0,5 bramki na mecz, podczas gdy Peru traci średnio 1,5. W sumie oba zespoły zdobyły w tym sezonie 6 bramek, co przy ich dotychczasowych rozgrywkach daje obraz pary raczej ostrożnej.
Największa rozbieżność dotyczy BTTS: 16,7% u zespołu Kolumbia wobec 50,0% u zespołu Peru. Taki rozjazd zwykle oznacza, że oba zespoły grają spotkania o zupełnie innym charakterze. Odsetek meczów z przekroczoną granicą 2,5 bramki wynosi 16,7% u zespołu Kolumbia oraz 0,0% u zespołu Peru, czyli 16,7 punktu procentowego różnicy.
Jak wypadają Kolumbia i Peru w bezpośrednim zestawieniu?
W tabeli znajdziesz Kolumbia i Peru opisane tym samym zestawem liczb. „Gole/mecz” oznacza sumę bramek w spotkaniach drużyny, a progi over mówią, jak często jej mecze przekraczały kolejne granice bramkowe.
| Wskaźnik | Kolumbia | Peru |
|---|---|---|
| Rozgrywki | mecze reprezentacji | mecze reprezentacji |
| Rozegrane mecze | 6 | 2 |
| Bilans W-R-P | 3-1-2 | 0-1-1 |
| Punkty na mecz | 1,67 | 0,5 |
| Bramki strzelone | 5 | 1 |
| Bramki stracone | 3 | 3 |
| Średnio strzela | 0,83 | 0,5 |
| Średnio traci | 0,5 | 1,5 |
| Gole/mecz | 1,33 | 2,0 |
| BTTS | 16,7% | 50,0% |
| Over 1,5 | 16,7% | 100,0% |
| Over 2,5 | 16,7% | 0,0% |
| Over 3,5 | 16,7% | 0,0% |
| Czyste konta | 3 | 0 |
| Mecze bez gola | 3 | 1 |
| Forma | WRWPP | RP |
Która drużyna jest w lepszej formie?
Bilans zespołu Kolumbia w tym sezonie to 3-1-2, a zespołu Peru — 0-1-1, licząc kolejno zwycięstwa, remisy i porażki. Kolumbia ma serię 2 porażek z rzędu. Peru nie ma obecnie serii dłuższej niż jedno spotkanie. Forma z ostatnich meczów ligowych, od najstarszego do najnowszego, wygląda następująco: WRWPP oraz RP.
Ostatnie spotkania, jakie Kolumbia i Peru rozegrały w oficjalnych meczach reprezentacji, razem z wynikami i miejscem rozegrania, zebraliśmy w dwóch tabelach poniżej. To dokładnie ten sam materiał, z którego wyliczamy wszystkie średnie na tej stronie.
Kolumbia — ostatnie mecze
Peru — ostatnie mecze
Jak kończyły się dotychczasowe mecze Kolumbia – Peru?
Od 2004 roku te drużyny spotkały się 23 razy. Zespół Kolumbia wygrał 11 meczów, zespół Peru wygrał 3 mecze, a liczba remisów to 9. Ostatnie spotkanie, rozegrane 06.06.2025, zakończyło się wynikiem 0:0 (Kolumbia – Peru).
W 5 ostatnich meczach bezpośrednich padło łącznie 11 bramek. Obie drużyny trafiły do siatki 3 razy, a granicę 2,5 gola przekroczono 2 razy. Przy tak krótkiej serii to raczej tło niż argument, ale pokazuje, jakie mecze te zespoły grają przeciwko sobie.
Ile bramek pada w meczach tych drużyn?
W spotkaniach Kolumbia pada średnio 1,33 bramki, a w meczach Peru — 2,0. Granicę 1,5 gola przekroczyło 16,7% meczów pierwszego zespołu i 100,0% drugiego, granicę 2,5 odpowiednio 16,7% i 0,0%, a próg 3,5 bramki 16,7% oraz 0,0%.
Czystych kont Kolumbia ma 3, a Peru — 0. Meczów bez zdobytej bramki pierwszy zespół notuje 3, drugi 1. To dwie wartości, które najlepiej pokazują, czy niski wskaźnik BTTS bierze się ze szczelnej obrony, czy z problemów ze skutecznością.
Jak Kolumbia wypada u siebie, a Peru na wyjeździe?
Ten mecz Kolumbia rozgrywa u siebie, a Peru na wyjeździe, więc warto rozdzielić te dwa zestawy liczb. U siebie Kolumbia ma za sobą 4 mecze, ze średnią 0,5 gola strzelonego i 0,25 straconego oraz 0,0% spotkań powyżej 2,5 bramki. Na wyjeździe Peru ma 2 mecze, ze średnią 0,5 gola strzelonego i 1,5 straconego oraz 0,0% spotkań z przekroczoną granicą 2,5 bramki.
Łączna liczba bramek w domowych meczach Kolumbia wynosi średnio 0,75, a w wyjazdowych spotkaniach Peru — 2,0. Wskaźnik BTTS w tym rozbiciu to 0,0% u gospodarza i 50,0% u gościa. Przy tak krótkich seriach te wartości są mniej stabilne niż średnie ogólne, więc traktujemy je jako uzupełnienie, a nie podstawę analizy.
W którą stronę przechylają się liczby przed tym meczem?
Dane wskazują na spotkanie zamknięte. Uśredniony odsetek meczów powyżej 2,5 gola to dla tej pary zaledwie 8,3%, przy średniej 1,67 bramki na mecz. Obie drużyny grają dotąd nisko punktowane spotkania i w tę stronę prowadzą te liczby.
Kupony i analizy w darmowej grupieTo wskazanie kierunku, a nie kupon na mecz Kolumbia – Peru: statystyka nie wie nic o dzisiejszym składzie, kontuzjach ani o tym, jak ważne jest to spotkanie dla każdej ze stron. Kursy z tabeli wyżej pokazują, jak ten sam mecz wycenia rynek, i dopiero zestawienie obu obrazów daje sensowny punkt wyjścia.
Gotowe propozycje na ten mecz razem z uzasadnieniem wrzucamy do darmowej grupy na Telegramie. Ta strona pokazuje surowe liczby, grupa pokazuje, co z nimi robimy — łącznie z sytuacjami, w których uznajemy, że lepiej dane spotkanie odpuścić.
Gdzie oglądać mecz Kolumbia – Peru?
Mecz Kolumbia – Peru rozpoczyna się o godzinie 01:45, 7 października 2026. Prawa do transmisji tych rozgrywek w Polsce ma nadawca posiadający prawa na Polskę, zwykle razem z dostępem w usłudze internetowej tej samej stacji. Umowy transmisyjne zmieniają się jednak między sezonami, więc przed meczem warto sprawdzić bieżący program nadawcy — my nie prowadzimy transmisji ani nie odsyłamy do nielegalnych źródeł.
Czy to dużo na tle innych rozgrywek?
Żeby wskaźniki z tej strony miały punkt odniesienia, warto zestawić je z ligą, którą liczymy codziennie. W Ekstraklasie w tym sezonie pada średnio 2,94 gola na mecz, 65,4% spotkań kończy się wynikiem BTTS, a 60,3% przekracza granicę 2,5 bramki. Dopiero na tym tle widać, czy wartości Kolumbia i Peru są wysokie, czy zupełnie przeciętne.
Zespół taki jak Kolumbia czy Peru z BTTS w okolicach 65,4% nie wyróżnia się niczym — informację niesie dopiero wyraźne odchylenie w jedną albo drugą stronę. Ten sam mechanizm działa przy średniej bramkowej: różnica rzędu kilku dziesiątych gola na mecz przy próbie z początku sezonu mieści się w zwykłym rozrzucie.
Czego te statystyki nie obejmują?
Wszystko powyżej dotyczy meczów już rozegranych. Przy kilku spotkaniach na zespół każdy kolejny wynik przestawia średnie na tyle mocno, że traktowanie ich jako prognozy jest błędem. Nie znajdziesz tu również informacji o składach, kontuzjach, zawieszeniach ani o wadze spotkania dla każdej ze stron — a to często właśnie te czynniki decydują o przebiegu meczu Kolumbia – Peru.
Jeśli mecz Kolumbia – Peru jest jednym z pierwszych, które analizujesz samodzielnie, zacznij od podstaw: jak czytać kursy, czym jest value bet oraz zarządzanie bankrollem. Szerszy poradnik znajdziesz w dziale typy bukmacherskie, a komplet naszych danych w dziale statystyki.
Najczęstsze pytania
Skąd pochodzą statystyki meczu Kolumbia – Peru?
Podstawą są surowe wyniki ostatnich spotkań Kolumbia i Peru, przeliczane naszym własnym kodem. Zanim liczba trafi na stronę, automat sprawdza, czy wynika z danych źródłowych; wartość, której nie da się potwierdzić, blokuje publikację całej strony, a nie tylko pojedynczego zdania.
Czy podajecie typ na ten mecz?
Nie podajemy tu gotowego kuponu na mecz Kolumbia – Peru, bo strona ma pokazywać dane, a nie sprzedawać decyzję. Piszemy jedynie, w którą stronę przechylają się liczby, i zawsze dodajemy, czego nie obejmują. Propozycje z pełnym uzasadnieniem trafiają do darmowej grupy na Telegramie, gdzie widać cały tok rozumowania, łącznie z meczami, które uznajemy za nie do ruszenia.
Co dokładnie oznacza wskaźnik BTTS?
Skrót BTTS oznacza „both teams to score” — obie drużyny trafiają do siatki. W tabeli powyżej pokazujemy, w jakiej części spotkań Kolumbia i Peru tak się stało. Wysoki wynik zwykle świadczy o otwartej grze, niski może mieć dwie zupełnie różne przyczyny: szczelną obronę albo problem ze zdobywaniem bramek. Rozróżnia je dopiero porównanie średnich strzelonych i straconych.
Kiedy ta strona zostanie zaktualizowana?
Statystyki na tej stronie opisują stan przed pierwszym gwizdkiem i pochodzą z meczów rozegranych do 7 października 2026. Po zakończeniu spotkania wracamy tutaj i dopisujemy wynik razem z krótkim podsumowaniem, dzięki czemu strona zostaje użyteczna także później. Same wskaźniki obu drużyn przeliczamy codziennie, więc przy kolejnym meczu Kolumbia albo Peru znajdziesz już zaktualizowane wartości.