Liga Narodów • 6 października 2026

Szkocja – Słowenia
statystyki przed meczem

Kursy bukmacherów, xG, historia spotkań, przewidywane składy i statystyki obu drużyn.

Jak się skończyło

Szkocja  1:2  Słowenia

Jak skończył się mecz Szkocja – Słowenia?

Spotkanie zakończyło się wynikiem 1:2, a padło w nim 3 bramki. Obie drużyny trafiły do siatki. Granica 2,5 bramki została przekroczona. Statystyki sprzed meczu zostawiamy niżej bez zmian — dzięki temu widać, na ile przedmeczowe wskaźniki pokryły się z tym, co wydarzyło się na boisku.

Szkocja – Słowenia — statystyki obu drużyn przed meczem
Liga Narodów  •  6 października 2026  •  20:45
SzkocjaPPRPW
VS
SłoweniaRWRWP
Stadion: Barclays Hampden  ·  Sędzia: Jose Maria Sanchez Martinez
Autor: Kamil Pietrzak Aktualizacja: 6 października 2026 Dane: wyniki sezonu liczone przez nas, kursy Superbet i LV BET, statystyki meczowe Superbetu 18+ · graj odpowiedzialnie
1,64gole na mecz1,75
0,64średnio strzela0,88
1,0średnio traci0,88
9,1%BTTS37,5%
36,4%over 2,525,0%
1,55punkty na mecz1,5

Zebraliśmy komplet statystyk obu drużyn przed spotkaniem Szkocja – Słowenia. Wszystkie wskaźniki pochodzą z oficjalnych meczów reprezentacji i liczymy je sami z surowych wyników. Poniżej znajdziesz porównanie formy, bramek i wskaźników bramkowych, a na końcu to, w którą stronę te dane się przechylają. Na stronie znajdziesz też kursy bukmacherów, xG z bieżącego sezonu, historię bezpośrednich meczów oraz przewidywane składy.

Jakie są kursy na mecz Szkocja – Słowenia?

Kursy Superbetu na ten mecz to 1,75 za wygraną zespołu Szkocja, 3,50 za remis i 4,90 za zwycięstwo zespołu Słowenia. Bez marży bukmachera oznacza to mniej więcej 54% szans dla gospodarzy, 27% na remis i 19% dla gości. Poniżej zestawiamy je z kursami LV BET z tego samego odczytu.

ZakładLV BET
1Szkocja1,751,85
Xremis3,503,65
2Słowenia4,905,50
Obie drużyny strzelą
tak2,172,12
nie1,651,70
Liczba goli
powyżej 2,52,322,30
poniżej 2,51,601,62
Kursy z 06.10, godz. 06:33 · zmieniają się aż do pierwszego gwizdka
Szansa według kursów Superbetu po odjęciu marży
54%Szkocja
27%remis
19%Słowenia

Rynek bramkowy w ofercie Superbetu: obie strzelą po 2,17, co odpowiada około 43% szans, i powyżej 2,5 gola po 2,32, czyli mniej więcej 41%. Dotychczasowe mecze obu zespołów to 9,1% i 37,5% spotkań z golami po obu stronach oraz 36,4% i 25,0% spotkań z co najmniej trzema bramkami. Najmocniej kurs i dotychczasowe mecze rozchodzą się przy rynku „obie strzelą”: różnica to około 20 punktów procentowych.

Co mówią liczby przed meczem Szkocja – Słowenia?

Przed tym spotkaniem dane najmocniej różnicują dorobek punktowy i skuteczność. Szkocja zbiera średnio 1,55 punktu na mecz, a Słowenia 1,5 punktu; pierwszy z nich ma w tym sezonie 11 spotkań, drugi 8 spotkań. Wyższą średnią bramek strzelonych ma Słowenia — 0,88 gola na mecz wobec 0,64 u rywala.

Po drugiej stronie boiska niższą średnią straconych notuje Słowenia — 0,88 bramki na mecz, podczas gdy Szkocja traci średnio 1,0. W sumie oba zespoły zdobyły w tym sezonie 14 bramek, co przy ich dotychczasowych rozgrywkach daje obraz pary raczej ostrożnej.

Pod względem BTTS zespoły są zbliżone — 9,1% i 37,5% — więc ten wskaźnik niewiele tutaj różnicuje. Odsetek meczów z przekroczoną granicą 2,5 bramki wynosi 36,4% u zespołu Szkocja oraz 25,0% u zespołu Słowenia, czyli 11,4 punktu procentowego różnicy.

Jak wypadają Szkocja i Słowenia w bezpośrednim zestawieniu?

Zestawienie obejmuje komplet wskaźników dla Szkocja oraz Słowenia. Przez „gole/mecz” rozumiemy wszystkie bramki padłe w spotkaniach zespołu, a wiersze over podają, w jakiej części meczów przekroczono kolejne granice bramkowe.

WskaźnikSzkocjaSłowenia
Rozgrywkimecze reprezentacjimecze reprezentacji
Rozegrane mecze118
Bilans W-R-P5-2-43-3-2
Punkty na mecz1,551,5
Bramki strzelone77
Bramki stracone117
Średnio strzela0,640,88
Średnio traci1,00,88
Gole/mecz1,641,75
BTTS9,1%37,5%
Over 1,545,5%50,0%
Over 2,536,4%25,0%
Over 3,50,0%12,5%
Czyste konta65
Mecze bez gola62
FormaPPRPWRWRWP

Która drużyna jest w lepszej formie?

Bilans zespołu Szkocja w tym sezonie to 5-2-4, a zespołu Słowenia — 3-3-2, licząc kolejno zwycięstwa, remisy i porażki. Szkocja nie ma obecnie serii dłuższej niż jedno spotkanie. Słowenia nie ma obecnie serii dłuższej niż jedno spotkanie. Forma z ostatnich meczów ligowych, od najstarszego do najnowszego, wygląda następująco: PPRPW oraz RWRWP.

Ostatnie spotkania, jakie Szkocja i Słowenia rozegrały w oficjalnych meczach reprezentacji, razem z wynikami i miejscem rozegrania, zebraliśmy w dwóch tabelach poniżej. To dokładnie ten sam materiał, z którego wyliczamy wszystkie średnie na tej stronie.

Szkocja — ostatnie mecze

20.06 Maroko 0:1 P
25.06 Brazylia 0:3 P
26.09 Słowenia 0:0 R
29.09 Szwajcaria 0:3 P
03.10 Macedonia Północna 2:0 W

Słowenia — ostatnie mecze

20.03 Słowacja 0:0 R
23.03 Słowacja 1:0 W
26.09 Szkocja 0:0 R
29.09 Macedonia Północna 2:0 W
03.10 Szwajcaria 1:2 P

Jak kończyły się dotychczasowe mecze Szkocja – Słowenia?

Od 2017 roku te drużyny spotkały się 3 razy. Zespół Szkocja wygrał 1 mecz, zespół Słowenia nie wygrał żadnego, a liczba remisów to 2. Ostatnie spotkanie, rozegrane 26.09.2026, zakończyło się wynikiem 0:0 (Słowenia – Szkocja).

1Szkocja
2remisy
0Słowenia

W 3 ostatnich meczach bezpośrednich padło łącznie 5 bramek. Obie drużyny trafiły do siatki 1 raz, a granicę 2,5 gola przekroczono 1 raz. Przy tak krótkiej serii to raczej tło niż argument, ale pokazuje, jakie mecze te zespoły grają przeciwko sobie.

26.09.2026 Słowenia – Szkocja 0:0 R
08.10.2017 Słowenia – Szkocja 2:2 R
26.03.2017 Szkocja – Słowenia 1:0 W

Ile bramek pada w meczach tych drużyn?

W spotkaniach Szkocja pada średnio 1,64 bramki, a w meczach Słowenia — 1,75. Granicę 1,5 gola przekroczyło 45,5% meczów pierwszego zespołu i 50,0% drugiego, granicę 2,5 odpowiednio 36,4% i 25,0%, a próg 3,5 bramki 0,0% oraz 12,5%.

Czystych kont Szkocja ma 6, a Słowenia — 5. Meczów bez zdobytej bramki pierwszy zespół notuje 6, drugi 2. To dwie wartości, które najlepiej pokazują, czy niski wskaźnik BTTS bierze się ze szczelnej obrony, czy z problemów ze skutecznością.

Ile okazji stwarzają Szkocja i Słowenia?

Według statystyk Superbetu z bieżącego sezonu Szkocja ma średnio 1,9 xG na mecz, czyli goli oczekiwanych z jakości stwarzanych sytuacji, a Słowenia 1,0. Szkocja oddaje przeciętnie 14,7 strzału w meczu, z czego 5,0 celnego, a Słowenia odpowiednio 10,0 i 3,0.

Szkocjaśrednio na meczSłowenia
1,9xG1,0
3,7stworzone okazje2,0
14,7strzały10,0
5,0celne strzały3,0
44,0%posiadanie piłki40,0%
5,0rzuty rożne4,7
1,0żółte kartki3,0
15,0faule12,7

Szkocja marnuje część sytuacji: zdobywa 0,7 gola na mecz, choć jakość okazji wskazuje na 1,9. Słowenia strzela mniej więcej tyle, ile wynika z okazji: 1,0 gola na mecz przy xG 1,0. Średnie Superbetu liczone są z meczów w jego bazie, dlatego mogą się minimalnie różnić od naszych wyliczeń z tabeli wyżej.

Jak Szkocja wypada u siebie, a Słowenia na wyjeździe?

Ten mecz Szkocja rozgrywa u siebie, a Słowenia na wyjeździe, więc warto rozdzielić te dwa zestawy liczb. U siebie Szkocja ma za sobą 6 meczów, ze średnią 0,17 gola strzelonego i 1,67 straconego oraz 50,0% spotkań powyżej 2,5 bramki. Na wyjeździe Słowenia ma 4 mecze, ze średnią 0,75 gola strzelonego i 0,75 straconego oraz 25,0% spotkań z przekroczoną granicą 2,5 bramki.

Łączna liczba bramek w domowych meczach Szkocja wynosi średnio 1,83, a w wyjazdowych spotkaniach Słowenia — 1,5. Wskaźnik BTTS w tym rozbiciu to 0,0% u gospodarza i 50,0% u gościa. Przy tak krótkich seriach te wartości są mniej stabilne niż średnie ogólne, więc traktujemy je jako uzupełnienie, a nie podstawę analizy.

Jakie są przewidywane składy Szkocja i Słowenia?

Najpewniej Szkocja wyjdzie na boisko w ustawieniu 3-4-2-1: w bramce Angus Gunn, a w polu Stephen Welsh, Jack Hendry, Luis Binks, Ben Gannon-Doak, Lewis Ferguson, Billy Gilmour, Andy Robertson, John McGinn, Oliver McBurnie, Kieron Bowie.

Najpewniej Słowenia wyjdzie na boisko w ustawieniu 4-4-2: w bramce Jan Oblak, a w polu Vanja Drkusic, Jaka Bijol, David Zec, Erik Janža, Zan Karnicnik, Mark Zabukovnik, Aljosa Matko, Sandi Lovric, Zan Vipotnik, Danijel Sturm.

Szkocja 3-4-2-1Słowenia 4-4-2

Mecz poprowadzi Jose Maria Sanchez Martinez. Trenerem zespołu Szkocja jest Sebastien Pocognoli, a zespołu Słowenia Bostjan Cesar. Potwierdzone składy kluby podają zwykle mniej więcej godzinę przed pierwszym gwizdkiem.

W którą stronę przechylają się liczby przed tym meczem?

Najbliższy rynek według danych
poniżej 2,5 bramki

Dane wskazują na spotkanie zamknięte. Uśredniony odsetek meczów powyżej 2,5 gola to dla tej pary zaledwie 30,7%, przy średniej 1,69 bramki na mecz. Obie drużyny grają dotąd nisko punktowane spotkania i w tę stronę prowadzą te liczby.

Kupony i analizy w darmowej grupie

To wskazanie kierunku, a nie kupon na mecz Szkocja – Słowenia: statystyka nie wie nic o dzisiejszym składzie, kontuzjach ani o tym, jak ważne jest to spotkanie dla każdej ze stron. Kursy z tabeli wyżej pokazują, jak ten sam mecz wycenia rynek, i dopiero zestawienie obu obrazów daje sensowny punkt wyjścia.

Konkretne kupony i pełne analizy przed tym oraz pozostałymi meczami dnia publikujemy w darmowej grupie na Telegramie. Trafiają tam propozycje z uzasadnieniem, a nie same liczby — jeśli chcesz zobaczyć, jak z takich danych powstaje decyzja, to najprostsza droga.

Gdzie oglądać mecz Szkocja – Słowenia?

Mecz Szkocja – Słowenia rozpoczyna się o godzinie 20:45, 6 października 2026. Prawa do transmisji tych rozgrywek w Polsce ma Polsat Sport oraz TVP przy meczach reprezentacji Polski, zwykle razem z dostępem w usłudze internetowej tej samej stacji. Umowy transmisyjne zmieniają się jednak między sezonami, więc przed meczem warto sprawdzić bieżący program nadawcy — my nie prowadzimy transmisji ani nie odsyłamy do nielegalnych źródeł.

Czy to dużo na tle innych rozgrywek?

Żeby wskaźniki z tej strony miały punkt odniesienia, warto zestawić je z ligą, którą liczymy codziennie. W Ekstraklasie w tym sezonie pada średnio 2,94 gola na mecz, 65,4% spotkań kończy się wynikiem BTTS, a 60,3% przekracza granicę 2,5 bramki. Dopiero na tym tle widać, czy wartości Szkocja i Słowenia są wysokie, czy zupełnie przeciętne.

Zespół taki jak Szkocja czy Słowenia z BTTS w okolicach 65,4% nie wyróżnia się niczym — informację niesie dopiero wyraźne odchylenie w jedną albo drugą stronę. Ten sam mechanizm działa przy średniej bramkowej: różnica rzędu kilku dziesiątych gola na mecz przy próbie z początku sezonu mieści się w zwykłym rozrzucie.

Czego te statystyki nie obejmują?

Wskaźniki opisują dotychczasowy przebieg sezonu, a nie to, co stanie się dziś. Im krótsza seria meczów za nimi stoi, tym łatwiej pomylić przypadek z tendencją. Przewidywane składy mogą się jeszcze zmienić, a o kontuzjach, zawieszeniach i wadze spotkania dla każdej ze stron decydują informacje z ostatnich godzin przed meczem Szkocja – Słowenia.

Jeśli mecz Szkocja – Słowenia jest jednym z pierwszych, które analizujesz samodzielnie, zacznij od podstaw: jak czytać kursy, czym jest value bet oraz zarządzanie bankrollem. Szerszy poradnik znajdziesz w dziale typy bukmacherskie, a komplet naszych danych w dziale statystyki.

Zastrzeżenie. Ta strona nie jest poradą inwestycyjną ani zachętą do gry. Treści 18+. Hazard może uzależniać — jeśli czujesz, że tracisz kontrolę, zadzwoń pod bezpłatny numer 116 123 albo ustaw limity u bukmachera.

Najczęstsze pytania

Skąd pochodzą statystyki meczu Szkocja – Słowenia?

Liczby powstają u nas. Bierzemy surowe wyniki ostatnich spotkań Szkocja oraz Słowenia i przeliczamy je własnym narzędziem. Każda wartość musi dać się odtworzyć z danych źródłowych — kontrola jest automatyczna i odrzuca całą stronę, jeśli choć jedna liczba się nie zgadza.

Czy podajecie typ na ten mecz?

Na tej stronie znajdziesz wskazanie kierunku, a nie gotowy typ na Szkocja – Słowenia. Sama liczba bez kontekstu — składu, znaczenia meczu, aktualnego kursu — jest niepełna, więc konkretne propozycje publikujemy tam, gdzie możemy je uzasadnić i skorygować na bieżąco, czyli w darmowej grupie na Telegramie. Tutaj zostaje materiał do własnej oceny.

Co dokładnie oznacza wskaźnik BTTS?

Skrót BTTS oznacza „both teams to score” — obie drużyny trafiają do siatki. W tabeli powyżej pokazujemy, w jakiej części spotkań Szkocja i Słowenia tak się stało. Wysoki wynik zwykle świadczy o otwartej grze, niski może mieć dwie zupełnie różne przyczyny: szczelną obronę albo problem ze zdobywaniem bramek. Rozróżnia je dopiero porównanie średnich strzelonych i straconych.

Kiedy ta strona zostanie zaktualizowana?

Statystyki na tej stronie opisują stan przed pierwszym gwizdkiem i pochodzą z meczów rozegranych do 6 października 2026. Po zakończeniu spotkania wracamy tutaj i dopisujemy wynik razem z krótkim podsumowaniem, dzięki czemu strona zostaje użyteczna także później. Same wskaźniki obu drużyn przeliczamy codziennie, więc przy kolejnym meczu Szkocja albo Słowenia znajdziesz już zaktualizowane wartości.

Skąd pochodzą kursy i przewidywane składy?

Kursy na tej stronie to odczyt oferty Superbetu i LV BET z datą i godziną podaną pod tabelą; w dniu meczu rano je odświeżamy. xG, średnie sezonu, historię spotkań i przewidywane składy dostarcza serwis statystyczny Superbetu, naszego partnera. Oferta bukmacherów zmienia się do pierwszego gwizdka, więc liczby w tabeli traktuj jako punkt wyjścia i przed zakładem sprawdź kurs u bukmachera.

Sprawdź też

Analizy meczów
Promocje bukmacherskie
Statystyki drużyn
Statystyki lig
Poradniki
Zestawienia dnia

Liczby To Początek

Statystyki pokazują tendencje. Konkretne analizy meczów publikujemy w grupach VIP. Żaden typ nie gwarantuje wygranej.

Zobacz Pakiety VIP