Mołdawia 0:4 Słowacja
Jak skończył się mecz Mołdawia – Słowacja?
Spotkanie zakończyło się wynikiem 0:4, a padło w nim 4 bramki. Jedna z drużyn nie zdobyła gola, więc zakład BTTS nie wszedł. Granica 2,5 bramki została przekroczona. Statystyki sprzed meczu zostawiamy niżej bez zmian — dzięki temu widać, na ile przedmeczowe wskaźniki pokryły się z tym, co wydarzyło się na boisku.
Zebraliśmy komplet statystyk obu drużyn przed spotkaniem Mołdawia – Słowacja. Wszystkie wskaźniki pochodzą z oficjalnych meczów reprezentacji i liczymy je sami z surowych wyników. Poniżej znajdziesz porównanie formy, bramek i wskaźników bramkowych, a na końcu to, w którą stronę te dane się przechylają. Na stronie znajdziesz też kursy bukmacherów, xG z bieżącego sezonu, historię bezpośrednich meczów oraz przewidywane składy.
Jakie są kursy na mecz Mołdawia – Słowacja?
Superbet wycenia wygraną zespołu Mołdawia na 7,30, remis na 4,75, a zwycięstwo zespołu Słowacja na 1,39. Po odjęciu marży bukmachera daje to około 13% szans gospodarzom, 20% na remis i 67% gościom. Poniżej zestawiamy je z kursami LV BET z tego samego odczytu.
| Zakład | LV BET | |
|---|---|---|
| 1Mołdawia | 7,30 | 8,75 |
| Xremis | 4,75 | 5,05 |
| 2Słowacja | 1,39 | 1,38 |
| Obie drużyny strzelą | ||
| tak | 2,07 | 2,07 |
| nie | 1,72 | 1,72 |
| Liczba goli | ||
| powyżej 2,5 | 1,77 | 1,77 |
| poniżej 2,5 | 2,02 | 2,05 |
Rynek bramkowy w ofercie Superbetu: obie strzelą po 2,07, co odpowiada około 45% szans, i powyżej 2,5 gola po 1,77, czyli mniej więcej 53%. Dotychczasowe mecze obu zespołów to 40,0% i 50,0% spotkań z golami po obu stronach oraz 20,0% i 37,5% spotkań z co najmniej trzema bramkami. Najmocniej kurs i dotychczasowe mecze rozchodzą się przy rynku „powyżej 2,5 gola”: różnica to około 24 punktów procentowych.
Co mówią liczby przed meczem Mołdawia – Słowacja?
Przed tym spotkaniem dane najmocniej różnicują dorobek punktowy i skuteczność. Słowacja zbiera średnio 1,75 punktu na mecz, a Mołdawia 1,4 punktu; pierwszy z nich ma w tym sezonie 8 spotkań, drugi 5 spotkań. Wyższą średnią bramek strzelonych ma Słowacja — 1,25 gola na mecz wobec 0,8 u rywala.
Po drugiej stronie boiska niższą średnią straconych notuje Słowacja — 0,75 bramki na mecz, podczas gdy Mołdawia traci średnio 1,0. W sumie oba zespoły zdobyły w tym sezonie 14 bramek, co przy ich dotychczasowych rozgrywkach daje obraz pary raczej ostrożnej.
Pod względem BTTS zespoły są zbliżone — 40,0% i 50,0% — więc ten wskaźnik niewiele tutaj różnicuje. Odsetek meczów z przekroczoną granicą 2,5 bramki wynosi 20,0% u zespołu Mołdawia oraz 37,5% u zespołu Słowacja, czyli 17,5 punktu procentowego różnicy.
Jak wypadają Mołdawia i Słowacja w bezpośrednim zestawieniu?
Zestawienie obejmuje komplet wskaźników dla Mołdawia oraz Słowacja. Przez „gole/mecz” rozumiemy wszystkie bramki padłe w spotkaniach zespołu, a wiersze over podają, w jakiej części meczów przekroczono kolejne granice bramkowe.
| Wskaźnik | Mołdawia | Słowacja |
|---|---|---|
| Rozgrywki | mecze reprezentacji | mecze reprezentacji |
| Rozegrane mecze | 5 | 8 |
| Bilans W-R-P | 2-1-2 | 4-2-2 |
| Punkty na mecz | 1,4 | 1,75 |
| Bramki strzelone | 4 | 10 |
| Bramki stracone | 5 | 6 |
| Średnio strzela | 0,8 | 1,25 |
| Średnio traci | 1,0 | 0,75 |
| Gole/mecz | 1,8 | 2,0 |
| BTTS | 40,0% | 50,0% |
| Over 1,5 | 60,0% | 62,5% |
| Over 2,5 | 20,0% | 37,5% |
| Over 3,5 | 0,0% | 12,5% |
| Czyste konta | 1 | 3 |
| Mecze bez gola | 2 | 2 |
| Forma | PWPRW | RPWWR |
Która drużyna jest w lepszej formie?
Bilans zespołu Mołdawia w tym sezonie to 2-1-2, a zespołu Słowacja — 4-2-2, licząc kolejno zwycięstwa, remisy i porażki. Mołdawia nie ma obecnie serii dłuższej niż jedno spotkanie. Słowacja nie ma obecnie serii dłuższej niż jedno spotkanie. Forma z ostatnich meczów ligowych, od najstarszego do najnowszego, wygląda następująco: PWPRW oraz RPWWR.
Ostatnie spotkania, jakie Mołdawia i Słowacja rozegrały w oficjalnych meczach reprezentacji, razem z wynikami i miejscem rozegrania, zebraliśmy w dwóch tabelach poniżej. To dokładnie ten sam materiał, z którego wyliczamy wszystkie średnie na tej stronie.
Mołdawia — ostatnie mecze
Słowacja — ostatnie mecze
Ile bramek pada w meczach tych drużyn?
W spotkaniach Mołdawia pada średnio 1,8 bramki, a w meczach Słowacja — 2,0. Granicę 1,5 gola przekroczyło 60,0% meczów pierwszego zespołu i 62,5% drugiego, granicę 2,5 odpowiednio 20,0% i 37,5%, a próg 3,5 bramki 0,0% oraz 12,5%.
Czystych kont Mołdawia ma 1, a Słowacja — 3. Meczów bez zdobytej bramki pierwszy zespół notuje 2, drugi 2. To dwie wartości, które najlepiej pokazują, czy niski wskaźnik BTTS bierze się ze szczelnej obrony, czy z problemów ze skutecznością.
Ile okazji stwarzają Mołdawia i Słowacja?
Według statystyk Superbetu z bieżącego sezonu Mołdawia ma średnio 1,0 xG na mecz, czyli goli oczekiwanych z jakości stwarzanych sytuacji, a Słowacja 1,3. Mołdawia oddaje przeciętnie 15,3 strzału w meczu, z czego 4,3 celnego, a Słowacja odpowiednio 16,3 i 5,0.
Mołdawia strzela mniej więcej tyle, ile wynika z okazji: 1,0 gola na mecz przy xG 1,0. Słowacja strzela więcej, niż wynika z okazji: 1,7 gola na mecz przy xG 1,3. Tak wysoka skuteczność rzadko utrzymuje się przez cały sezon. Średnie Superbetu liczone są z meczów w jego bazie, dlatego mogą się minimalnie różnić od naszych wyliczeń z tabeli wyżej.
Jak Mołdawia wypada u siebie, a Słowacja na wyjeździe?
Ten mecz Mołdawia rozgrywa u siebie, a Słowacja na wyjeździe, więc warto rozdzielić te dwa zestawy liczb. U siebie Mołdawia ma za sobą 1 mecz, ze średnią 1,0 gola strzelonego i 1,0 straconego oraz 0,0% spotkań powyżej 2,5 bramki. Na wyjeździe Słowacja ma 4 mecze, ze średnią 1,25 gola strzelonego i 1,25 straconego oraz 50,0% spotkań z przekroczoną granicą 2,5 bramki.
Łączna liczba bramek w domowych meczach Mołdawia wynosi średnio 2,0, a w wyjazdowych spotkaniach Słowacja — 2,5. Wskaźnik BTTS w tym rozbiciu to 100,0% u gospodarza i 75,0% u gościa. Przy tak krótkich seriach te wartości są mniej stabilne niż średnie ogólne, więc traktujemy je jako uzupełnienie, a nie podstawę analizy.
Jakie są przewidywane składy Mołdawia i Słowacja?
Najpewniej Mołdawia wyjdzie na boisko w ustawieniu 5-3-2: w bramce Dumitru Celeadnic, a w polu Ioan-Călin Revenco, Vladislav Baboglo, Iurie Iovu, Mihail Gherasimencov, Oleg Reabciuk, Vladimir Fratea, Vadim Rata, Sergiu Perciun, Petru Popescu, Nicky Clescenco.
Najpewniej Słowacja wyjdzie na boisko w ustawieniu 4-3-3: w bramce Dominik Greif, a w polu Martin Valjent, Milan Škriniar, Denis Vavro, Ivan Mesik, Tomáš Suslov, Stanislav Lobotka, Tomas Rigo, David Duris, Róbert Boženík, Leo Sauer.
Mecz poprowadzi Yigal Frid. Trenerem zespołu Mołdawia jest Lilian Popescu, a zespołu Słowacja Vladimir Weiss. Potwierdzone składy kluby podają zwykle mniej więcej godzinę przed pierwszym gwizdkiem.
W którą stronę przechylają się liczby przed tym meczem?
Dane wskazują na spotkanie zamknięte. Uśredniony odsetek meczów powyżej 2,5 gola to dla tej pary zaledwie 28,8%, przy średniej 1,9 bramki na mecz. Obie drużyny grają dotąd nisko punktowane spotkania i w tę stronę prowadzą te liczby.
Kupony i analizy w darmowej grupieTo wskazanie kierunku, a nie kupon na mecz Mołdawia – Słowacja: statystyka nie wie nic o dzisiejszym składzie, kontuzjach ani o tym, jak ważne jest to spotkanie dla każdej ze stron. Kursy z tabeli wyżej pokazują, jak ten sam mecz wycenia rynek, i dopiero zestawienie obu obrazów daje sensowny punkt wyjścia.
Analizy i kupony na ten mecz publikujemy na bieżąco w darmowej grupie na Telegramie. Tutaj zostają liczby, tam dochodzi kontekst: składy, znaczenie spotkania i to, czy w ogóle warto się nim zajmować.
Gdzie oglądać mecz Mołdawia – Słowacja?
Mecz Mołdawia – Słowacja rozpoczyna się o godzinie 20:45, 6 października 2026. Prawa do transmisji tych rozgrywek w Polsce ma Polsat Sport oraz TVP przy meczach reprezentacji Polski, zwykle razem z dostępem w usłudze internetowej tej samej stacji. Umowy transmisyjne zmieniają się jednak między sezonami, więc przed meczem warto sprawdzić bieżący program nadawcy — my nie prowadzimy transmisji ani nie odsyłamy do nielegalnych źródeł.
Czy to dużo na tle innych rozgrywek?
Żeby wskaźniki z tej strony miały punkt odniesienia, warto zestawić je z ligą, którą liczymy codziennie. W Ekstraklasie w tym sezonie pada średnio 2,94 gola na mecz, 65,4% spotkań kończy się wynikiem BTTS, a 60,3% przekracza granicę 2,5 bramki. Dopiero na tym tle widać, czy wartości Mołdawia i Słowacja są wysokie, czy zupełnie przeciętne.
Zespół taki jak Mołdawia czy Słowacja z BTTS w okolicach 65,4% nie wyróżnia się niczym — informację niesie dopiero wyraźne odchylenie w jedną albo drugą stronę. Ten sam mechanizm działa przy średniej bramkowej: różnica rzędu kilku dziesiątych gola na mecz przy próbie z początku sezonu mieści się w zwykłym rozrzucie.
Czego te statystyki nie obejmują?
Wskaźniki opisują dotychczasowy przebieg sezonu, a nie to, co stanie się dziś. Im krótsza seria meczów za nimi stoi, tym łatwiej pomylić przypadek z tendencją. Przewidywane składy mogą się jeszcze zmienić, a o kontuzjach, zawieszeniach i wadze spotkania dla każdej ze stron decydują informacje z ostatnich godzin przed meczem Mołdawia – Słowacja.
Jeśli mecz Mołdawia – Słowacja jest jednym z pierwszych, które analizujesz samodzielnie, zacznij od podstaw: jak czytać kursy, czym jest value bet oraz zarządzanie bankrollem. Szerszy poradnik znajdziesz w dziale typy bukmacherskie, a komplet naszych danych w dziale statystyki.
Najczęstsze pytania
Skąd pochodzą statystyki meczu Mołdawia – Słowacja?
Wszystkie wskaźniki wyliczamy sami z surowych wyników meczów Mołdawia i Słowacja w bieżącym sezonie ich ostatnich rozegranych spotkań. Wyniki pobieramy automatycznie, a każda liczba przed publikacją przechodzi maszynową kontrolę zgodności z danymi źródłowymi — jeśli którejkolwiek nie da się potwierdzić, strona w ogóle nie powstaje.
Czy podajecie typ na ten mecz?
Nie podajemy tu gotowego kuponu na mecz Mołdawia – Słowacja, bo strona ma pokazywać dane, a nie sprzedawać decyzję. Piszemy jedynie, w którą stronę przechylają się liczby, i zawsze dodajemy, czego nie obejmują. Propozycje z pełnym uzasadnieniem trafiają do darmowej grupy na Telegramie, gdzie widać cały tok rozumowania, łącznie z meczami, które uznajemy za nie do ruszenia.
Co dokładnie oznacza wskaźnik BTTS?
Skrót BTTS oznacza „both teams to score” — obie drużyny trafiają do siatki. W tabeli powyżej pokazujemy, w jakiej części spotkań Mołdawia i Słowacja tak się stało. Wysoki wynik zwykle świadczy o otwartej grze, niski może mieć dwie zupełnie różne przyczyny: szczelną obronę albo problem ze zdobywaniem bramek. Rozróżnia je dopiero porównanie średnich strzelonych i straconych.
Kiedy ta strona zostanie zaktualizowana?
Statystyki na tej stronie opisują stan przed pierwszym gwizdkiem i pochodzą z meczów rozegranych do 6 października 2026. Po zakończeniu spotkania wracamy tutaj i dopisujemy wynik razem z krótkim podsumowaniem, dzięki czemu strona zostaje użyteczna także później. Same wskaźniki obu drużyn przeliczamy codziennie, więc przy kolejnym meczu Mołdawia albo Słowacja znajdziesz już zaktualizowane wartości.
Skąd pochodzą kursy i przewidywane składy?
Kursy odczytujemy z publicznej oferty Superbetu i LV BET, a rano w dniu meczu odświeżamy je na tej stronie. Średnie sezonu razem z xG, historię bezpośrednich spotkań i przewidywane składy bierzemy z serwisu statystycznego Superbetu, naszego partnera. Kursy zmieniają się aż do pierwszego gwizdka, więc przed zakładem sprawdź aktualną ofertę u bukmachera.