Portugalia 1:0 Walia
Jak skończył się mecz Portugalia – Walia?
Spotkanie zakończyło się wynikiem 1:0, a padło w nim 1 bramka. Jedna z drużyn nie zdobyła gola, więc zakład BTTS nie wszedł. Granica 2,5 bramki nie została przekroczona. Statystyki sprzed meczu zostawiamy niżej bez zmian — dzięki temu widać, na ile przedmeczowe wskaźniki pokryły się z tym, co wydarzyło się na boisku.
Zebraliśmy komplet statystyk obu drużyn przed spotkaniem Portugalia – Walia. Wszystkie wskaźniki pochodzą z oficjalnych meczów reprezentacji i liczymy je sami z surowych wyników. Poniżej znajdziesz porównanie formy, bramek i wskaźników bramkowych, a na końcu to, w którą stronę te dane się przechylają. Na stronie znajdziesz też kursy bukmacherów, historię bezpośrednich meczów oraz przewidywane składy.
Jakie są kursy na mecz Portugalia – Walia?
Na zwycięstwo zespołu Portugalia Superbet daje kurs 1,23, na remis 6,30, a na wygraną zespołu Walia 11,00. Przeliczone na procenty, już bez marży bukmachera, to około 77% dla gospodarzy, 15% na remis i 9% dla gości. Poniżej zestawiamy je z kursami LV BET z tej samej porannej aktualizacji.
| Zakład | LV BET | |
|---|---|---|
| 1Portugalia | 1,23 | 1,22 |
| Xremis | 6,30 | 6,25 |
| 2Walia | 11,00 | 14,50 |
| Obie drużyny strzelą | ||
| tak | 2,20 | 2,20 |
| nie | 1,64 | 1,62 |
| Liczba goli | ||
| powyżej 2,5 | 1,58 | 1,57 |
| poniżej 2,5 | 2,37 | 2,40 |
Kurs Superbetu 2,20 na to, że obie drużyny strzelą, odpowiada mniej więcej 43% szans. W meczach zespołu Portugalia obie strony trafiały w 66,7% spotkań, a w meczach zespołu Walia w 33,3%. Na powyżej 2,5 gola kurs wynosi 1,58, czyli około 60%, przy 58,3% i 33,3% takich meczów u obu drużyn. Najmocniej kurs i dotychczasowe mecze rozchodzą się przy rynku „powyżej 2,5 gola”: różnica to około 14 punktów procentowych.
Co mówią liczby przed meczem Portugalia – Walia?
Przed tym spotkaniem dane najmocniej różnicują dorobek punktowy i skuteczność. Walia zbiera średnio 2,33 punktu na mecz, a Portugalia 2,08 punktu; pierwszy z nich ma w tym sezonie 3 spotkania, drugi 12 spotkań. Wyższą średnią bramek strzelonych ma Portugalia — 2,17 gola na mecz wobec 1,67 u rywala.
Po drugiej stronie boiska niższą średnią straconych notuje Walia — 0,33 bramki na mecz, podczas gdy Portugalia traci średnio 0,92. W sumie oba zespoły zdobyły w tym sezonie 31 bramek, co przy ich dotychczasowych rozgrywkach daje obraz pary raczej ostrożnej.
Największa rozbieżność dotyczy BTTS: 66,7% u zespołu Portugalia wobec 33,3% u zespołu Walia. Taki rozjazd zwykle oznacza, że oba zespoły grają spotkania o zupełnie innym charakterze. Odsetek meczów z przekroczoną granicą 2,5 bramki wynosi 58,3% u zespołu Portugalia oraz 33,3% u zespołu Walia, czyli 25,0 punktu procentowego różnicy.
Jak wypadają Portugalia i Walia w bezpośrednim zestawieniu?
Zestawienie obejmuje komplet wskaźników dla Portugalia oraz Walia. Przez „gole/mecz” rozumiemy wszystkie bramki padłe w spotkaniach zespołu, a wiersze over podają, w jakiej części meczów przekroczono kolejne granice bramkowe.
| Wskaźnik | Portugalia | Walia |
|---|---|---|
| Rozgrywki | mecze reprezentacji | mecze reprezentacji |
| Rozegrane mecze | 12 | 3 |
| Bilans W-R-P | 7-4-1 | 2-1-0 |
| Punkty na mecz | 2,08 | 2,33 |
| Bramki strzelone | 26 | 5 |
| Bramki stracone | 11 | 1 |
| Średnio strzela | 2,17 | 1,67 |
| Średnio traci | 0,92 | 0,33 |
| Gole/mecz | 3,08 | 2,0 |
| BTTS | 66,7% | 33,3% |
| Over 1,5 | 75,0% | 33,3% |
| Over 2,5 | 58,3% | 33,3% |
| Over 3,5 | 33,3% | 33,3% |
| Czyste konta | 3 | 2 |
| Mecze bez gola | 3 | 1 |
| Forma | WRWRW | WRW |
Która drużyna jest w lepszej formie?
Bilans zespołu Portugalia w tym sezonie to 7-4-1, a zespołu Walia — 2-1-0, licząc kolejno zwycięstwa, remisy i porażki. Portugalia nie ma obecnie serii dłuższej niż jedno spotkanie. Walia nie ma obecnie serii dłuższej niż jedno spotkanie. Forma z ostatnich meczów ligowych, od najstarszego do najnowszego, wygląda następująco: WRWRW oraz WRW.
Ostatnie spotkania, jakie Portugalia i Walia rozegrały w oficjalnych meczach reprezentacji, razem z wynikami i miejscem rozegrania, zebraliśmy w dwóch tabelach poniżej. To dokładnie ten sam materiał, z którego wyliczamy wszystkie średnie na tej stronie.
Portugalia — ostatnie mecze
Walia — ostatnie mecze
Ile bramek pada w meczach tych drużyn?
W spotkaniach Portugalia pada średnio 3,08 bramki, a w meczach Walia — 2,0. Granicę 1,5 gola przekroczyło 75,0% meczów pierwszego zespołu i 33,3% drugiego, granicę 2,5 odpowiednio 58,3% i 33,3%, a próg 3,5 bramki 33,3% oraz 33,3%.
Czystych kont Portugalia ma 3, a Walia — 2. Meczów bez zdobytej bramki pierwszy zespół notuje 3, drugi 1. To dwie wartości, które najlepiej pokazują, czy niski wskaźnik BTTS bierze się ze szczelnej obrony, czy z problemów ze skutecznością.
Jak Portugalia wypada u siebie, a Walia na wyjeździe?
Ten mecz Portugalia rozgrywa u siebie, a Walia na wyjeździe, więc warto rozdzielić te dwa zestawy liczb. U siebie Portugalia ma za sobą 7 meczów, ze średnią 3,29 gola strzelonego i 1,14 straconego oraz 85,7% spotkań powyżej 2,5 bramki. Na wyjeździe Walia ma 1 mecz, ze średnią 0,0 gola strzelonego i 0,0 straconego oraz 0,0% spotkań z przekroczoną granicą 2,5 bramki.
Łączna liczba bramek w domowych meczach Portugalia wynosi średnio 4,43, a w wyjazdowych spotkaniach Walia — 0,0. Wskaźnik BTTS w tym rozbiciu to 85,7% u gospodarza i 0,0% u gościa. Przy tak krótkich seriach te wartości są mniej stabilne niż średnie ogólne, więc traktujemy je jako uzupełnienie, a nie podstawę analizy.
Jakie są przewidywane składy Portugalia i Walia?
Najpewniej Portugalia wyjdzie na boisko w ustawieniu 4-2-3-1: w bramce Diogo Costa, a w polu Joao Cancelo, Ruben Dias, Renato Veiga, Nuno Mendes, Ruben Neves, Vitinha, Pedro Neto, Bruno Fernandes, Joao Felix, Cristiano Ronaldo.
Najpewniej Walia wyjdzie na boisko w ustawieniu 4-2-3-1: w bramce Karl Darlow, a w polu Neco Williams, Ben Cabango, Ben Davies, Jay Dasilva, Ethan Ampadu, Jordan James, David Brooks, Harry Wilson, Daniel James, Brennan Johnson.
Trenerem zespołu Portugalia jest Jorge Jesus, a zespołu Walia Craig Bellamy. Potwierdzone składy kluby podają zwykle mniej więcej godzinę przed pierwszym gwizdkiem.
W którą stronę przechylają się liczby przed tym meczem?
Te liczby nie wskazują wyraźnie na nic. Uśredniony odsetek meczów powyżej 2,5 bramki wynosi 45,8%, wskaźnik BTTS 50,0%, a różnica w dorobku punktowym to 0,25 punktu na mecz. Wszystkie trzy wartości leżą zbyt blisko przeciętnej, żeby cokolwiek z nich wynikało — i takie mecze najczęściej po prostu odpuszczamy.
Kupony i analizy w darmowej grupieTo wskazanie kierunku, a nie kupon na mecz Portugalia – Walia: statystyka nie wie nic o dzisiejszym składzie, kontuzjach ani o tym, jak ważne jest to spotkanie dla każdej ze stron. Kursy z tabeli wyżej pokazują, jak ten sam mecz wycenia rynek, i dopiero zestawienie obu obrazów daje sensowny punkt wyjścia.
Kupony na to spotkanie oraz analizy pozostałych meczów dnia znajdziesz w naszej darmowej grupie na Telegramie. Statystyki są punktem wyjścia, a w grupie pokazujemy krok po kroku, które z nich faktycznie coś zmieniają przed konkretnym meczem.
Gdzie oglądać mecz Portugalia – Walia?
Mecz Portugalia – Walia rozpoczyna się o godzinie 20:45, 24 września 2026. Prawa do transmisji tych rozgrywek w Polsce ma Polsat Sport oraz TVP przy meczach reprezentacji Polski, zwykle razem z dostępem w usłudze internetowej tej samej stacji. Umowy transmisyjne zmieniają się jednak między sezonami, więc przed meczem warto sprawdzić bieżący program nadawcy — my nie prowadzimy transmisji ani nie odsyłamy do nielegalnych źródeł.
Czy to dużo na tle innych rozgrywek?
Żeby wskaźniki z tej strony miały punkt odniesienia, warto zestawić je z ligą, którą liczymy codziennie. W Ekstraklasie w tym sezonie pada średnio 2,94 gola na mecz, 65,4% spotkań kończy się wynikiem BTTS, a 60,3% przekracza granicę 2,5 bramki. Dopiero na tym tle widać, czy wartości Portugalia i Walia są wysokie, czy zupełnie przeciętne.
Zespół taki jak Portugalia czy Walia z BTTS w okolicach 65,4% nie wyróżnia się niczym — informację niesie dopiero wyraźne odchylenie w jedną albo drugą stronę. Ten sam mechanizm działa przy średniej bramkowej: różnica rzędu kilku dziesiątych gola na mecz przy próbie z początku sezonu mieści się w zwykłym rozrzucie.
Czego te statystyki nie obejmują?
Wskaźniki opisują dotychczasowy przebieg sezonu, a nie to, co stanie się dziś. Im krótsza seria meczów za nimi stoi, tym łatwiej pomylić przypadek z tendencją. Przewidywane składy mogą się jeszcze zmienić, a o kontuzjach, zawieszeniach i wadze spotkania dla każdej ze stron decydują informacje z ostatnich godzin przed meczem Portugalia – Walia.
Jeśli mecz Portugalia – Walia jest jednym z pierwszych, które analizujesz samodzielnie, zacznij od podstaw: jak czytać kursy, czym jest value bet oraz zarządzanie bankrollem. Szerszy poradnik znajdziesz w dziale typy bukmacherskie, a komplet naszych danych w dziale statystyki.
Najczęstsze pytania
Skąd pochodzą statystyki meczu Portugalia – Walia?
Wszystkie wskaźniki wyliczamy sami z surowych wyników meczów Portugalia i Walia w bieżącym sezonie ich ostatnich rozegranych spotkań. Wyniki pobieramy automatycznie, a każda liczba przed publikacją przechodzi maszynową kontrolę zgodności z danymi źródłowymi — jeśli którejkolwiek nie da się potwierdzić, strona w ogóle nie powstaje.
Czy podajecie typ na ten mecz?
Na tej stronie znajdziesz wskazanie kierunku, a nie gotowy typ na Portugalia – Walia. Sama liczba bez kontekstu — składu, znaczenia meczu, aktualnego kursu — jest niepełna, więc konkretne propozycje publikujemy tam, gdzie możemy je uzasadnić i skorygować na bieżąco, czyli w darmowej grupie na Telegramie. Tutaj zostaje materiał do własnej oceny.
Co dokładnie oznacza wskaźnik BTTS?
BTTS, czyli „both teams to score”, to zdarzenie, w którym gola strzelają obie strony. W zestawieniu Portugalia i Walia podajemy je jako procent meczów z takim wynikiem. Ta sama liczba może opisywać drużynę z bardzo dobrą obroną i drużynę, która po prostu nie potrafi trafić — dlatego obok zawsze podajemy średnią bramek strzelonych i straconych.
Kiedy ta strona zostanie zaktualizowana?
Statystyki na tej stronie opisują stan przed pierwszym gwizdkiem i pochodzą z meczów rozegranych do 24 września 2026. Po zakończeniu spotkania wracamy tutaj i dopisujemy wynik razem z krótkim podsumowaniem, dzięki czemu strona zostaje użyteczna także później. Same wskaźniki obu drużyn przeliczamy codziennie, więc przy kolejnym meczu Portugalia albo Walia znajdziesz już zaktualizowane wartości.