Gruzja 0:1 Irlandia Północna
Jak skończył się mecz Gruzja – Irlandia Północna?
Spotkanie zakończyło się wynikiem 0:1, a padło w nim 1 bramka. Jedna z drużyn nie zdobyła gola, więc zakład BTTS nie wszedł. Granica 2,5 bramki nie została przekroczona. Statystyki sprzed meczu zostawiamy niżej bez zmian — dzięki temu widać, na ile przedmeczowe wskaźniki pokryły się z tym, co wydarzyło się na boisku.
Zebraliśmy komplet statystyk obu drużyn przed spotkaniem Gruzja – Irlandia Północna. Wszystkie wskaźniki pochodzą z oficjalnych meczów reprezentacji i liczymy je sami z surowych wyników. Poniżej znajdziesz porównanie formy, bramek i wskaźników bramkowych, a na końcu to, w którą stronę te dane się przechylają. Na stronie znajdziesz też kursy bukmacherów.
Jakie są kursy na mecz Gruzja – Irlandia Północna?
Na zwycięstwo zespołu Gruzja Superbet daje kurs 1,92, na remis 3,50, a na wygraną zespołu Irlandia Północna 4,00. Przeliczone na procenty, już bez marży bukmachera, to około 49% dla gospodarzy, 27% na remis i 24% dla gości. Poniżej zestawiamy je z kursami LV BET z tej samej porannej aktualizacji.
| Zakład | LV BET | |
|---|---|---|
| 1Gruzja | 1,92 | 1,85 |
| Xremis | 3,50 | 3,65 |
| 2Irlandia Północna | 4,00 | 4,20 |
| Obie drużyny strzelą | ||
| tak | 1,90 | 1,85 |
| nie | 1,85 | 1,88 |
| Liczba goli | ||
| powyżej 2,5 | 2,05 | 2,00 |
| poniżej 2,5 | 1,76 | 1,80 |
Kurs Superbetu 1,90 na to, że obie drużyny strzelą, odpowiada mniej więcej 49% szans. W meczach zespołu Gruzja obie strony trafiały w 60,0% spotkań, a w meczach zespołu Irlandia Północna w 50,0%. Na powyżej 2,5 gola kurs wynosi 2,05, czyli około 46%, przy 60,0% i 75,0% takich meczów u obu drużyn. Najmocniej kurs i dotychczasowe mecze rozchodzą się przy rynku „powyżej 2,5 gola”: różnica to około 22 punktów procentowych.
Co mówią liczby przed meczem Gruzja – Irlandia Północna?
Przed tym spotkaniem dane najmocniej różnicują dorobek punktowy i skuteczność. Irlandia Północna zbiera średnio 1,75 punktu na mecz, a Gruzja 1,4 punktu; pierwszy z nich ma w tym sezonie 4 spotkania, drugi 5 spotkań. Wyższą średnią bramek strzelonych ma Irlandia Północna — 2,5 gola na mecz wobec 2,2 u rywala.
Po drugiej stronie boiska niższą średnią straconych notuje Gruzja — 1,0 bramki na mecz, podczas gdy Irlandia Północna traci średnio 1,25. W sumie oba zespoły zdobyły w tym sezonie 21 bramek, co przy ich dotychczasowych rozgrywkach daje obraz pary raczej otwartej.
Pod względem BTTS zespoły są zbliżone — 60,0% i 50,0% — więc ten wskaźnik niewiele tutaj różnicuje. Odsetek meczów z przekroczoną granicą 2,5 bramki wynosi 60,0% u zespołu Gruzja oraz 75,0% u zespołu Irlandia Północna, czyli 15,0 punktu procentowego różnicy.
Jak wypadają Gruzja i Irlandia Północna w bezpośrednim zestawieniu?
Zestawienie obejmuje komplet wskaźników dla Gruzja oraz Irlandia Północna. Przez „gole/mecz” rozumiemy wszystkie bramki padłe w spotkaniach zespołu, a wiersze over podają, w jakiej części meczów przekroczono kolejne granice bramkowe.
| Wskaźnik | Gruzja | Irlandia Północna |
|---|---|---|
| Rozgrywki | mecze reprezentacji | mecze reprezentacji |
| Rozegrane mecze | 5 | 4 |
| Bilans W-R-P | 2-1-2 | 2-1-1 |
| Punkty na mecz | 1,4 | 1,75 |
| Bramki strzelone | 11 | 10 |
| Bramki stracone | 5 | 5 |
| Średnio strzela | 2,2 | 2,5 |
| Średnio traci | 1,0 | 1,25 |
| Gole/mecz | 3,2 | 3,75 |
| BTTS | 60,0% | 50,0% |
| Over 1,5 | 80,0% | 100,0% |
| Over 2,5 | 60,0% | 75,0% |
| Over 3,5 | 20,0% | 75,0% |
| Czyste konta | 1 | 2 |
| Mecze bez gola | 1 | 0 |
| Forma | PRPWW | WWRP |
Która drużyna jest w lepszej formie?
Bilans zespołu Gruzja w tym sezonie to 2-1-2, a zespołu Irlandia Północna — 2-1-1, licząc kolejno zwycięstwa, remisy i porażki. Gruzja ma serię 2 zwycięstw z rzędu. Irlandia Północna nie ma obecnie serii dłuższej niż jedno spotkanie. Forma z ostatnich meczów ligowych, od najstarszego do najnowszego, wygląda następująco: PRPWW oraz WWRP.
Ostatnie spotkania, jakie Gruzja i Irlandia Północna rozegrały w oficjalnych meczach reprezentacji, razem z wynikami i miejscem rozegrania, zebraliśmy w dwóch tabelach poniżej. To dokładnie ten sam materiał, z którego wyliczamy wszystkie średnie na tej stronie.
Gruzja — ostatnie mecze
Irlandia Północna — ostatnie mecze
Ile bramek pada w meczach tych drużyn?
W spotkaniach Gruzja pada średnio 3,2 bramki, a w meczach Irlandia Północna — 3,75. Granicę 1,5 gola przekroczyło 80,0% meczów pierwszego zespołu i 100,0% drugiego, granicę 2,5 odpowiednio 60,0% i 75,0%, a próg 3,5 bramki 20,0% oraz 75,0%.
Czystych kont Gruzja ma 1, a Irlandia Północna — 2. Meczów bez zdobytej bramki pierwszy zespół notuje 1, drugi 0. To dwie wartości, które najlepiej pokazują, czy niski wskaźnik BTTS bierze się ze szczelnej obrony, czy z problemów ze skutecznością.
Jak Gruzja wypada u siebie, a Irlandia Północna na wyjeździe?
Ten mecz Gruzja rozgrywa u siebie, a Irlandia Północna na wyjeździe, więc warto rozdzielić te dwa zestawy liczb. U siebie Gruzja ma za sobą 3 mecze, ze średnią 2,33 gola strzelonego i 1,0 straconego oraz 33,3% spotkań powyżej 2,5 bramki. Na wyjeździe Irlandia Północna ma 2 mecze, ze średnią 1,5 gola strzelonego i 2,5 straconego oraz 100,0% spotkań z przekroczoną granicą 2,5 bramki.
Łączna liczba bramek w domowych meczach Gruzja wynosi średnio 3,33, a w wyjazdowych spotkaniach Irlandia Północna — 4,0. Wskaźnik BTTS w tym rozbiciu to 66,7% u gospodarza i 100,0% u gościa. Przy tak krótkich seriach te wartości są mniej stabilne niż średnie ogólne, więc traktujemy je jako uzupełnienie, a nie podstawę analizy.
W którą stronę przechylają się liczby przed tym meczem?
Najmocniejsze pokrycie w danych ma strona bramkowa. Uśredniony odsetek meczów z przekroczoną granicą 2,5 gola wynosi dla tej pary 67,5%, a w spotkaniach obu zespołów pada średnio 3,48 bramki. To najwyraźniejsza tendencja widoczna w tych liczbach i to od niej zaczynamy analizę tego meczu.
Kupony i analizy w darmowej grupieTo wskazanie kierunku, a nie kupon na mecz Gruzja – Irlandia Północna: statystyka nie wie nic o dzisiejszym składzie, kontuzjach ani o tym, jak ważne jest to spotkanie dla każdej ze stron. Kursy z tabeli wyżej pokazują, jak ten sam mecz wycenia rynek, i dopiero zestawienie obu obrazów daje sensowny punkt wyjścia.
Kupony na to spotkanie oraz analizy pozostałych meczów dnia znajdziesz w naszej darmowej grupie na Telegramie. Statystyki są punktem wyjścia, a w grupie pokazujemy krok po kroku, które z nich faktycznie coś zmieniają przed konkretnym meczem.
Gdzie oglądać mecz Gruzja – Irlandia Północna?
Mecz Gruzja – Irlandia Północna rozpoczyna się o godzinie 18:00, 25 września 2026. Prawa do transmisji tych rozgrywek w Polsce ma Polsat Sport oraz TVP przy meczach reprezentacji Polski, zwykle razem z dostępem w usłudze internetowej tej samej stacji. Umowy transmisyjne zmieniają się jednak między sezonami, więc przed meczem warto sprawdzić bieżący program nadawcy — my nie prowadzimy transmisji ani nie odsyłamy do nielegalnych źródeł.
Czy to dużo na tle innych rozgrywek?
Żeby wskaźniki z tej strony miały punkt odniesienia, warto zestawić je z ligą, którą liczymy codziennie. W Ekstraklasie w tym sezonie pada średnio 2,94 gola na mecz, 65,4% spotkań kończy się wynikiem BTTS, a 60,3% przekracza granicę 2,5 bramki. Dopiero na tym tle widać, czy wartości Gruzja i Irlandia Północna są wysokie, czy zupełnie przeciętne.
Zespół taki jak Gruzja czy Irlandia Północna z BTTS w okolicach 65,4% nie wyróżnia się niczym — informację niesie dopiero wyraźne odchylenie w jedną albo drugą stronę. Ten sam mechanizm działa przy średniej bramkowej: różnica rzędu kilku dziesiątych gola na mecz przy próbie z początku sezonu mieści się w zwykłym rozrzucie.
Czego te statystyki nie obejmują?
Wszystko powyżej dotyczy meczów już rozegranych. Przy kilku spotkaniach na zespół każdy kolejny wynik przestawia średnie na tyle mocno, że traktowanie ich jako prognozy jest błędem. Nie znajdziesz tu również informacji o składach, kontuzjach, zawieszeniach ani o wadze spotkania dla każdej ze stron — a to często właśnie te czynniki decydują o przebiegu meczu Gruzja – Irlandia Północna.
Jeśli mecz Gruzja – Irlandia Północna jest jednym z pierwszych, które analizujesz samodzielnie, zacznij od podstaw: jak czytać kursy, czym jest value bet oraz zarządzanie bankrollem. Szerszy poradnik znajdziesz w dziale typy bukmacherskie, a komplet naszych danych w dziale statystyki.
Najczęstsze pytania
Skąd pochodzą statystyki meczu Gruzja – Irlandia Północna?
Liczby powstają u nas. Bierzemy surowe wyniki ostatnich spotkań Gruzja oraz Irlandia Północna i przeliczamy je własnym narzędziem. Każda wartość musi dać się odtworzyć z danych źródłowych — kontrola jest automatyczna i odrzuca całą stronę, jeśli choć jedna liczba się nie zgadza.
Czy podajecie typ na ten mecz?
Nie podajemy tu gotowego kuponu na mecz Gruzja – Irlandia Północna, bo strona ma pokazywać dane, a nie sprzedawać decyzję. Piszemy jedynie, w którą stronę przechylają się liczby, i zawsze dodajemy, czego nie obejmują. Propozycje z pełnym uzasadnieniem trafiają do darmowej grupy na Telegramie, gdzie widać cały tok rozumowania, łącznie z meczami, które uznajemy za nie do ruszenia.
Co dokładnie oznacza wskaźnik BTTS?
BTTS, czyli „both teams to score”, to zdarzenie, w którym gola strzelają obie strony. W zestawieniu Gruzja i Irlandia Północna podajemy je jako procent meczów z takim wynikiem. Ta sama liczba może opisywać drużynę z bardzo dobrą obroną i drużynę, która po prostu nie potrafi trafić — dlatego obok zawsze podajemy średnią bramek strzelonych i straconych.
Kiedy ta strona zostanie zaktualizowana?
Statystyki na tej stronie opisują stan przed pierwszym gwizdkiem i pochodzą z meczów rozegranych do 25 września 2026. Po zakończeniu spotkania wracamy tutaj i dopisujemy wynik razem z krótkim podsumowaniem, dzięki czemu strona zostaje użyteczna także później. Same wskaźniki obu drużyn przeliczamy codziennie, więc przy kolejnym meczu Gruzja albo Irlandia Północna znajdziesz już zaktualizowane wartości.