Liga Europy • 15 października 2026

Liga Europy
15 października w liczbach

Forma, bramki i wskaźniki bramkowe wszystkich grających dziś drużyn.

Liga Europy — statystyki drużyn przed meczami
Liga Europy — 15 października 2026

W programie 12 spotkań:
  • 18:45 — Lech Poznań – Bayer Leverkusen
  • 18:45 — Lyon – Crystal Palace
  • 18:45 — RB Salzburg – AC Milan
  • 18:45 — Royale Union SG – Real Sociedad
  • 18:45 — Sparta Praga – Lilleström
  • 21:00 — Benfica – Celtic
  • 21:00 — Bournemouth – Sturm Graz
  • 21:00 — Celta Vigo – Juventus
  • 21:00 — Dinamo Zagrzeb – Anderlecht
  • 21:00 — Marsylia – Olympiakos
  • 21:00 — Rennes – OFI Crete
  • 21:00 — TSG Hoffenheim – Besiktas

Zebraliśmy statystyki wszystkich 30 drużyn, które grają tego dnia. Liczby pochodzą z ich rozgrywek krajowych w bieżącym sezonie i wyliczamy je sami z surowych wyników. Nie podajemy typów — pokazujemy dane i to, co z nich wynika.

Jak wygląda cała stawka w liczbach?

Tabela obejmuje wszystkie drużyny z Ligi Europy, które grają tego dnia. Przez „gole/mecz” rozumiemy wszystkie bramki w spotkaniach zespołu, niezależnie od tego, kto je zdobył. BTTS i over 2,5 podajemy jako procent meczów z danym zdarzeniem, a forma układa ostatnie wyniki od najstarszego.

Godz.DrużynaLigaMBilans Gole/meczBTTSOver 2,5Forma
18:45Lech PoznańEkstraklasa97-1-13,2266,7%77,8%WWPWW
Bayer LeverkusenBundesliga53-1-14,460,0%80,0%PWRWW
18:45LyonLigue 163-2-12,550,0%50,0%RWRWP
Crystal PalacePremier League62-1-33,566,7%66,7%PWPRW
18:45RB SalzburgBundesliga (Austria)85-3-02,7550,0%50,0%WWRWR
AC MilanSerie A63-3-02,6766,7%50,0%WRRWR
18:45Royale Union SGJupiler Pro League86-2-03,2537,5%62,5%WWWWR
Real SociedadLaLiga84-1-33,3862,5%75,0%RWPWW
18:45Sparta Praga1. liga (Czechy)106-0-43,240,0%70,0%PPWWW
LilleströmEliteserien134-2-72,9253,8%61,5%PWWPR
21:00BenficaLiga Portugal86-1-13,8850,0%87,5%WWWPW
CelticPremiership87-0-12,537,5%50,0%WWWPW
21:00BournemouthPremier League60-3-33,3383,3%66,7%RRRPP
Sturm GrazBundesliga (Austria)84-2-22,3850,0%37,5%RPWPW
21:00Celta VigoLaLiga81-5-21,7537,5%25,0%RRRWR
JuventusSerie A63-2-12,3350,0%16,7%WRPWR
21:00Dinamo ZagrzebHNL85-1-23,6262,5%75,0%RWPWP
AnderlechtJupiler Pro League85-1-21,8825,0%50,0%WRWWW
21:00MarsyliaLigue 162-0-42,8333,3%50,0%PPPPW
OlympiakosSuper League64-1-11,1716,7%0,0%WRPWW
21:00RennesLigue 164-1-13,6766,7%83,3%WWWPW
OFI CreteSuper League63-1-22,533,3%50,0%PWWRP
21:00TSG HoffenheimBundesliga51-0-44,4100,0%100,0%PPWPP
BesiktasSuper Lig75-0-23,4357,1%71,4%WWWPW

Co mówią liczby przed meczem Lech Poznań – Bayer Leverkusen?

Spotkanie zaplanowano na godzinę 18:45. Więcej punktów w lidze krajowej zdobył Lech Poznań (22 punkty w 9 meczach) niż Bayer Leverkusen (10 punktów w 5 meczach). Skuteczniejszy w ataku jest Bayer Leverkusen ze średnią 2,8 gola na mecz wobec 2,33 u rywala, a niższą średnią straconych notuje Lech Poznań — 0,89 bramki na mecz. Uśredniając spotkania obu drużyn, wychodzi 3,81 gola na mecz — to prosta średnia z dotychczasowych spotkań obu zespołów, a nie prognoza dla tego meczu.

Pod względem BTTS oba zespoły są zbliżone — 66,7% i 60,0% — więc ten wskaźnik niewiele tutaj różnicuje. Odsetek spotkań z przekroczoną granicą 2,5 bramki wynosi 77,8% u zespołu Lech Poznań oraz 80,0% u zespołu Bayer Leverkusen. Forma z ostatnich meczów ligowych, od najstarszego do najnowszego, to WWPWW oraz PWRWW.

Co mówią liczby przed meczem Lyon – Crystal Palace?

Spotkanie zaplanowano na godzinę 18:45. Więcej punktów w lidze krajowej zdobył Lyon (11 punktów w 6 meczach) niż Crystal Palace (7 punktów w 6 meczach). Skuteczniejszy w ataku jest Lyon ze średnią 1,83 gola na mecz wobec 1,5 u rywala, a niższą średnią straconych notuje Lyon — 0,67 bramki na mecz. Uśredniając spotkania obu drużyn, wychodzi 3,0 gola na mecz — to prosta średnia z dotychczasowych spotkań obu zespołów, a nie prognoza dla tego meczu.

Pod względem BTTS oba zespoły są zbliżone — 50,0% i 66,7% — więc ten wskaźnik niewiele tutaj różnicuje. Odsetek spotkań z przekroczoną granicą 2,5 bramki wynosi 50,0% u zespołu Lyon oraz 66,7% u zespołu Crystal Palace. Forma z ostatnich meczów ligowych, od najstarszego do najnowszego, to RWRWP oraz PWPRW.

Co mówią liczby przed meczem RB Salzburg – AC Milan?

Spotkanie zaplanowano na godzinę 18:45. Więcej punktów w lidze krajowej zdobył RB Salzburg (18 punktów w 8 meczach) niż AC Milan (12 punktów w 6 meczach). Skuteczniejszy w ataku jest RB Salzburg ze średnią 2,25 gola na mecz wobec 1,83 u rywala, a niższą średnią straconych notuje RB Salzburg — 0,5 bramki na mecz. Uśredniając spotkania obu drużyn, wychodzi 2,71 gola na mecz — to prosta średnia z dotychczasowych spotkań obu zespołów, a nie prognoza dla tego meczu.

Pod względem BTTS oba zespoły są zbliżone — 50,0% i 66,7% — więc ten wskaźnik niewiele tutaj różnicuje. Odsetek spotkań z przekroczoną granicą 2,5 bramki wynosi 50,0% u zespołu RB Salzburg oraz 50,0% u zespołu AC Milan. Forma z ostatnich meczów ligowych, od najstarszego do najnowszego, to WWRWR oraz WRRWR.

Co mówią liczby przed meczem Royale Union SG – Real Sociedad?

Spotkanie zaplanowano na godzinę 18:45. Więcej punktów w lidze krajowej zdobył Royale Union SG (20 punktów w 8 meczach) niż Real Sociedad (13 punktów w 8 meczach). Skuteczniejszy w ataku jest Royale Union SG ze średnią 2,75 gola na mecz wobec 1,5 u rywala, a niższą średnią straconych notuje Royale Union SG — 0,5 bramki na mecz. Uśredniając spotkania obu drużyn, wychodzi 3,31 gola na mecz — to prosta średnia z dotychczasowych spotkań obu zespołów, a nie prognoza dla tego meczu.

Pod względem BTTS oba zespoły są zbliżone — 37,5% i 62,5% — więc ten wskaźnik niewiele tutaj różnicuje. Odsetek spotkań z przekroczoną granicą 2,5 bramki wynosi 62,5% u zespołu Royale Union SG oraz 75,0% u zespołu Real Sociedad. Forma z ostatnich meczów ligowych, od najstarszego do najnowszego, to WWWWR oraz RWPWW.

Co mówią liczby przed meczem Sparta Praga – Lilleström?

Spotkanie zaplanowano na godzinę 18:45. Więcej punktów w lidze krajowej zdobył Sparta Praga (18 punktów w 10 meczach) niż Lilleström (14 punktów w 13 meczach). Skuteczniejszy w ataku jest Sparta Praga ze średnią 2,0 gola na mecz wobec 1,08 u rywala, a niższą średnią straconych notuje Sparta Praga — 1,2 bramki na mecz. Uśredniając spotkania obu drużyn, wychodzi 3,06 gola na mecz — to prosta średnia z dotychczasowych spotkań obu zespołów, a nie prognoza dla tego meczu.

Pod względem BTTS oba zespoły są zbliżone — 40,0% i 53,8% — więc ten wskaźnik niewiele tutaj różnicuje. Odsetek spotkań z przekroczoną granicą 2,5 bramki wynosi 70,0% u zespołu Sparta Praga oraz 61,5% u zespołu Lilleström. Forma z ostatnich meczów ligowych, od najstarszego do najnowszego, to PPWWW oraz PWWPR.

Co mówią liczby przed meczem Benfica – Celtic?

Spotkanie zaplanowano na godzinę 21:00. Więcej punktów w lidze krajowej zdobył Celtic (21 punktów w 8 meczach) niż Benfica (19 punktów w 8 meczach). Skuteczniejszy w ataku jest Benfica ze średnią 3,0 gola na mecz wobec 2,0 u rywala, a niższą średnią straconych notuje Celtic — 0,5 bramki na mecz. Uśredniając spotkania obu drużyn, wychodzi 3,19 gola na mecz — to prosta średnia z dotychczasowych spotkań obu zespołów, a nie prognoza dla tego meczu.

Pod względem BTTS oba zespoły są zbliżone — 50,0% i 37,5% — więc ten wskaźnik niewiele tutaj różnicuje. Odsetek spotkań z przekroczoną granicą 2,5 bramki wynosi 87,5% u zespołu Benfica oraz 50,0% u zespołu Celtic. Forma z ostatnich meczów ligowych, od najstarszego do najnowszego, to WWWPW oraz WWWPW.

Co mówią liczby przed meczem Bournemouth – Sturm Graz?

Spotkanie zaplanowano na godzinę 21:00. Więcej punktów w lidze krajowej zdobył Sturm Graz (14 punktów w 8 meczach) niż Bournemouth (3 punkty w 6 meczach). Skuteczniejszy w ataku jest Sturm Graz ze średnią 1,25 gola na mecz wobec 1,17 u rywala, a niższą średnią straconych notuje Sturm Graz — 1,12 bramki na mecz. Uśredniając spotkania obu drużyn, wychodzi 2,85 gola na mecz — to prosta średnia z dotychczasowych spotkań obu zespołów, a nie prognoza dla tego meczu.

Największa rozbieżność dotyczy BTTS: 83,3% u zespołu Bournemouth wobec 50,0% u zespołu Sturm Graz, czyli 33,3 punktu procentowego różnicy. Taki rozjazd zwykle oznacza, że oba zespoły grają spotkania o zupełnie innym charakterze. Odsetek spotkań z przekroczoną granicą 2,5 bramki wynosi 66,7% u zespołu Bournemouth oraz 37,5% u zespołu Sturm Graz. Forma z ostatnich meczów ligowych, od najstarszego do najnowszego, to RRRPP oraz RPWPW.

Co mówią liczby przed meczem Celta Vigo – Juventus?

Spotkanie zaplanowano na godzinę 21:00. Więcej punktów w lidze krajowej zdobył Juventus (11 punktów w 6 meczach) niż Celta Vigo (8 punktów w 8 meczach). Skuteczniejszy w ataku jest Juventus ze średnią 1,5 gola na mecz wobec 1,0 u rywala, a niższą średnią straconych notuje Celta Vigo — 0,75 bramki na mecz. Uśredniając spotkania obu drużyn, wychodzi 2,04 gola na mecz — to prosta średnia z dotychczasowych spotkań obu zespołów, a nie prognoza dla tego meczu.

Pod względem BTTS oba zespoły są zbliżone — 37,5% i 50,0% — więc ten wskaźnik niewiele tutaj różnicuje. Odsetek spotkań z przekroczoną granicą 2,5 bramki wynosi 25,0% u zespołu Celta Vigo oraz 16,7% u zespołu Juventus. Forma z ostatnich meczów ligowych, od najstarszego do najnowszego, to RRRWR oraz WRPWR.

Co mówią liczby przed meczem Dinamo Zagrzeb – Anderlecht?

Spotkanie zaplanowano na godzinę 21:00. Oba zespoły zdobyły w lidze krajowej tyle samo punktów — po 16 punktów. Skuteczniejszy w ataku jest Dinamo Zagrzeb ze średnią 2,25 gola na mecz wobec 1,12 u rywala, a niższą średnią straconych notuje Anderlecht — 0,75 bramki na mecz. Uśredniając spotkania obu drużyn, wychodzi 2,75 gola na mecz — to prosta średnia z dotychczasowych spotkań obu zespołów, a nie prognoza dla tego meczu.

Największa rozbieżność dotyczy BTTS: 62,5% u zespołu Dinamo Zagrzeb wobec 25,0% u zespołu Anderlecht, czyli 37,5 punktu procentowego różnicy. Taki rozjazd zwykle oznacza, że oba zespoły grają spotkania o zupełnie innym charakterze. Odsetek spotkań z przekroczoną granicą 2,5 bramki wynosi 75,0% u zespołu Dinamo Zagrzeb oraz 50,0% u zespołu Anderlecht. Forma z ostatnich meczów ligowych, od najstarszego do najnowszego, to RWPWP oraz WRWWW.

Co mówią liczby przed meczem Marsylia – Olympiakos?

Spotkanie zaplanowano na godzinę 21:00. Więcej punktów w lidze krajowej zdobył Olympiakos (13 punktów w 6 meczach) niż Marsylia (6 punktów w 6 meczach). Skuteczniejszy w ataku jest Marsylia ze średnią 1,5 gola na mecz wobec 0,83 u rywala, a niższą średnią straconych notuje Olympiakos — 0,33 bramki na mecz. Uśredniając spotkania obu drużyn, wychodzi 2,0 gola na mecz — to prosta średnia z dotychczasowych spotkań obu zespołów, a nie prognoza dla tego meczu.

Pod względem BTTS oba zespoły są zbliżone — 33,3% i 16,7% — więc ten wskaźnik niewiele tutaj różnicuje. Odsetek spotkań z przekroczoną granicą 2,5 bramki wynosi 50,0% u zespołu Marsylia oraz 0,0% u zespołu Olympiakos. Forma z ostatnich meczów ligowych, od najstarszego do najnowszego, to PPPPW oraz WRPWW.

Co mówią liczby przed meczem Rennes – OFI Crete?

Spotkanie zaplanowano na godzinę 21:00. Więcej punktów w lidze krajowej zdobył Rennes (13 punktów w 6 meczach) niż OFI Crete (10 punktów w 6 meczach). Skuteczniejszy w ataku jest Rennes ze średnią 2,0 gola na mecz wobec 1,33 u rywala, a niższą średnią straconych notuje OFI Crete — 1,17 bramki na mecz. Uśredniając spotkania obu drużyn, wychodzi 3,08 gola na mecz — to prosta średnia z dotychczasowych spotkań obu zespołów, a nie prognoza dla tego meczu.

Największa rozbieżność dotyczy BTTS: 66,7% u zespołu Rennes wobec 33,3% u zespołu OFI Crete, czyli 33,4 punktu procentowego różnicy. Taki rozjazd zwykle oznacza, że oba zespoły grają spotkania o zupełnie innym charakterze. Odsetek spotkań z przekroczoną granicą 2,5 bramki wynosi 83,3% u zespołu Rennes oraz 50,0% u zespołu OFI Crete. Forma z ostatnich meczów ligowych, od najstarszego do najnowszego, to WWWPW oraz PWWRP.

Co mówią liczby przed meczem TSG Hoffenheim – Besiktas?

Spotkanie zaplanowano na godzinę 21:00. Więcej punktów w lidze krajowej zdobył Besiktas (15 punktów w 7 meczach) niż TSG Hoffenheim (3 punkty w 5 meczach). Skuteczniejszy w ataku jest Besiktas ze średnią 2,29 gola na mecz wobec 1,8 u rywala, a niższą średnią straconych notuje Besiktas — 1,14 bramki na mecz. Uśredniając spotkania obu drużyn, wychodzi 3,92 gola na mecz — to prosta średnia z dotychczasowych spotkań obu zespołów, a nie prognoza dla tego meczu.

Największa rozbieżność dotyczy BTTS: 100,0% u zespołu TSG Hoffenheim wobec 57,1% u zespołu Besiktas, czyli 42,9 punktu procentowego różnicy. Taki rozjazd zwykle oznacza, że oba zespoły grają spotkania o zupełnie innym charakterze. Odsetek spotkań z przekroczoną granicą 2,5 bramki wynosi 100,0% u zespołu TSG Hoffenheim oraz 71,4% u zespołu Besiktas. Forma z ostatnich meczów ligowych, od najstarszego do najnowszego, to PPWPP oraz WWWPW.

Co jeszcze widać w tych danych?

Warto spojrzeć osobno na wartości odstające od reszty stawki. Bywają najbardziej wymowne, ale bywają też zwykłym przypadkiem — dlatego nigdy nie podajemy ich bez liczby meczów, która za nimi stoi.

Najbardziej zamknięte mecze. Najniższy odsetek spotkań z obiema drużynami trafiającymi mają Olympiakos (16,7%) oraz Anderlecht (25,0%). Najlepszą średnią straconych w całej stawce notuje Olympiakos — 0,33 bramki na mecz.

Najwięcej bramek. Najwyższy odsetek meczów powyżej 2,5 bramki ma TSG Hoffenheim — 100,0%, przy średniej 4,4 bramki na spotkanie. Najskuteczniejszy w ataku jest Benfica ze średnią 3,0 gola.

Jak te liczby wyglądają na tle Ekstraklasy?

Żeby wskaźniki z tabeli miały punkt odniesienia, warto zestawić je z ligą, którą liczymy codziennie. W Ekstraklasie w tym sezonie pada średnio 3,01 gola na mecz, 65,9% spotkań kończy się wynikiem BTTS, a 62,5% przekracza granicę 2,5 bramki. Średnia liczba bramek w meczach drużyn z tego zestawienia wynosi 3,02.

To dobra miara tego, czy wartości z zestawienia są wysokie, czy niskie. Zespół z BTTS na poziomie 65,9% jest po prostu przeciętny — dopiero wyraźne odchylenia w jedną albo w drugą stronę niosą jakąkolwiek informację. Bez takiego punktu odniesienia łatwo uznać zwykłą normę za wyjątkową tendencję.

Najważniejsze zastrzeżenie. Sezony ligowe dopiero się rozpoczęły, więc mówimy o próbach rzędu kilku spotkań na zespół. Przy tak krótkiej serii pojedynczy wynik przesuwa każdy wskaźnik o kilkanaście punktów procentowych. Te liczby opisują formę w rozgrywkach krajowych, a nie w pucharach. W żadnym razie nie przewidują wyników. Treści 18+. Hazard może uzależniać — ustaw limity.

Dlaczego nie podajemy typów?

Ponieważ statystyka opisuje przeszłość, a nie przyszłość. Zestawienie średnich z lig krajowych nie uwzględnia składów, rotacji, kontuzji ani wagi konkretnego spotkania. W rozgrywkach pucharowych wszystkie te czynniki ważą szczególnie dużo — drużyna, która w lidze oszczędza siły przed środkiem tygodnia, potrafi zagrać zupełnie inaczej.

Traktuj tę stronę jako punkt wyjścia do własnej analizy, nigdy jako gotowy kupon. Jeśli dopiero zaczynasz, warto zacząć od podstaw: jak czytać kursy, czym jest value bet oraz zarządzanie bankrollem. Szerszy poradnik znajdziesz w dziale typy bukmacherskie.

Gdzie znajdę szczegółową analizę konkretnego meczu?

Dla wybranych spotkań z tego zestawienia przygotowaliśmy osobne strony z pełnym porównaniem obu drużyn: bilansem, ostatnimi wynikami, podziałem na grę u siebie i na wyjeździe oraz wskazaniem, w którą stronę przechylają się liczby. Poniżej znajdziesz odnośniki do wszystkich, które powstały dla tego dnia.

Najczęstsze pytania

Skąd pochodzą te statystyki?

Wskaźniki dla drużyn z Ligi Europy liczymy sami na podstawie surowych wyników z bieżącego sezonu rozgrywek krajowych każdej z drużyn. Wyniki pobieramy automatycznie i porównujemy między dwoma niezależnymi źródłami. Jeśli którekolwiek z nich się różnią, strona nie jest aktualizowana do czasu wyjaśnienia rozbieżności.

Co dokładnie oznacza wskaźnik BTTS?

BTTS, czyli „both teams to score”, to zakład na to, że w meczach Ligi Europy obie drużyny zdobędą przynajmniej po jednej bramce. W naszych tabelach podajemy odsetek meczów danego zespołu, w których taka sytuacja wystąpiła. Wartość powyżej sześćdziesięciu procent oznacza zespół grający otwarte spotkania, a wyraźnie niższa wskazuje albo na dobrą obronę, albo na problemy ze skutecznością w ataku.

Czy na podstawie tych liczb można obstawiać?

Traktuj te wartości jako pierwszy krok analizy. Opisują wyłącznie to, co już się wydarzyło, i pomijają wszystko, co decyduje o konkretnym meczu: skład, kontuzje, znaczenie spotkania. Przy tak krótkich seriach jeden wynik potrafi wywrócić każdy wskaźnik, dlatego są dodatkiem do analizy, a nie jej zakończeniem.

Jak często aktualizujecie te dane?

Dane odświeżamy każdego dnia, a tabela ligi zmienia się po każdej rozegranej kolejce. Zestawienia meczowe przygotowujemy przed pierwszym gwizdkiem danego dnia, na podstawie wyników znanych w tamtym momencie — dlatego opisują stan sprzed spotkań, a nie po nich. Każda wartość przechodzi maszynową kontrolę zgodności z danymi źródłowymi, zanim trafi na stronę, a rozbieżność między źródłami wstrzymuje aktualizację.

Liczby To Początek

Statystyki pokazują tendencje. Konkretne analizy meczów publikujemy w grupach VIP. Żaden typ nie gwarantuje wygranej.

Zobacz Pakiety VIP