Liga Konferencji • 15 października 2026

Twente – Thun
statystyki przed meczem

Kursy bukmacherów, xG, historia spotkań, przewidywane składy i statystyki obu drużyn.

Twente – Thun — statystyki obu drużyn przed meczem
Liga Konferencji  •  15 października 2026  •  21:00
TwenteRWWWR
VS
ThunPPPWP
Stadion: De Grolsch Veste  ·  Sędzia: Genc Nuza
Autor: Kamil Pietrzak Aktualizacja: 15 października 2026 Dane: wyniki sezonu liczone przez nas, kursy Superbet i LV BET, statystyki meczowe Superbetu 18+ · graj odpowiedzialnie
3,0gole na mecz4,4
2,0średnio strzela1,7
1,0średnio traci2,7
62,5%BTTS70,0%
50,0%over 2,580,0%
2,12punkty na mecz1,0

Zebraliśmy komplet statystyk obu drużyn przed spotkaniem Twente – Thun. Wszystkie wskaźniki pochodzą z rozgrywek krajowych i liczymy je sami z surowych wyników. Poniżej znajdziesz porównanie formy, bramek i wskaźników bramkowych, a na końcu to, w którą stronę te dane się przechylają. Na stronie znajdziesz też kursy bukmacherów, xG z bieżącego sezonu oraz przewidywane składy.

Jakie są kursy na mecz Twente – Thun?

Kursy Superbetu na ten mecz to 1,21 za wygraną zespołu Twente, 6,80 za remis i 9,60 za zwycięstwo zespołu Thun. Bez marży bukmachera oznacza to mniej więcej 77% szans dla gospodarzy, 14% na remis i 10% dla gości. Poniżej zestawiamy je z kursami LV BET z tego samego odczytu.

ZakładLV BET
1Twente1,211,20
Xremis6,807,25
2Thun9,6011,50
Obie drużyny strzelą
tak1,771,77
nie2,021,98
Liczba goli
powyżej 2,51,331,33
poniżej 2,53,303,35
Kursy z 15.10, godz. 06:34 · zmieniają się aż do pierwszego gwizdka
Szansa według kursów Superbetu po odjęciu marży
77%Twente
14%remis
10%Thun

Rynek bramkowy w ofercie Superbetu: obie strzelą po 1,77, co odpowiada około 53% szans, i powyżej 2,5 gola po 1,33, czyli mniej więcej 71%. Dotychczasowe mecze obu zespołów to 62,5% i 70,0% spotkań z golami po obu stronach oraz 50,0% i 80,0% spotkań z co najmniej trzema bramkami. Najmocniej kurs i dotychczasowe mecze rozchodzą się przy rynku „obie strzelą”: różnica to około 13 punktów procentowych.

Co mówią liczby przed meczem Twente – Thun?

Przed tym spotkaniem dane najmocniej różnicują dorobek punktowy i skuteczność. Twente zbiera średnio 2,12 punktu na mecz, a Thun 1,0 punktu; pierwszy z nich ma w tym sezonie 8 spotkań, drugi 10 spotkań. Wyższą średnią bramek strzelonych ma Twente — 2,0 gola na mecz wobec 1,7 u rywala.

Po drugiej stronie boiska niższą średnią straconych notuje Twente — 1,0 bramki na mecz, podczas gdy Thun traci średnio 2,7. W sumie oba zespoły zdobyły w tym sezonie 33 bramki, co przy ich dotychczasowych rozgrywkach daje obraz pary raczej otwartej.

Pod względem BTTS zespoły są zbliżone — 62,5% i 70,0% — więc ten wskaźnik niewiele tutaj różnicuje. Odsetek meczów z przekroczoną granicą 2,5 bramki wynosi 50,0% u zespołu Twente oraz 80,0% u zespołu Thun, czyli 30,0 punktu procentowego różnicy.

Jak wypadają Twente i Thun w bezpośrednim zestawieniu?

Zestawienie obejmuje komplet wskaźników dla Twente oraz Thun. Przez „gole/mecz” rozumiemy wszystkie bramki padłe w spotkaniach zespołu, a wiersze over podają, w jakiej części meczów przekroczono kolejne granice bramkowe.

WskaźnikTwenteThun
RozgrywkiEredivisieSuper League (Szwajcaria)
Rozegrane mecze810
Bilans W-R-P5-2-13-1-6
Punkty na mecz2,121,0
Bramki strzelone1617
Bramki stracone827
Średnio strzela2,01,7
Średnio traci1,02,7
Gole/mecz3,04,4
BTTS62,5%70,0%
Over 1,575,0%80,0%
Over 2,550,0%80,0%
Over 3,550,0%70,0%
Czyste konta21
Mecze bez gola13
FormaRWWWRPPPWP

Która drużyna jest w lepszej formie?

Bilans zespołu Twente w tym sezonie to 5-2-1, a zespołu Thun — 3-1-6, licząc kolejno zwycięstwa, remisy i porażki. Twente nie ma obecnie serii dłuższej niż jedno spotkanie. Thun nie ma obecnie serii dłuższej niż jedno spotkanie. Forma z ostatnich meczów ligowych, od najstarszego do najnowszego, wygląda następująco: RWWWR oraz PPPWP.

Ostatnie spotkania, jakie Twente i Thun rozegrały w rozgrywkach krajowych, razem z wynikami i miejscem rozegrania, zebraliśmy w dwóch tabelach poniżej. To dokładnie ten sam materiał, z którego wyliczamy wszystkie średnie na tej stronie.

Twente — ostatnie mecze

06.09 Groningen 2:2 R
09.09 Telstar 1:0 W
12.09 ADO Den Haag 2:0 W
20.09 PSV 3:2 W
10.10 Fortuna Sittard 1:1 R

Thun — ostatnie mecze

06.09 Sion 2:3 P
12.09 Grasshoppers 0:1 P
16.09 Servette 2:4 P
20.09 Vaduz 2:1 W
10.10 Zurich 2:4 P

Ile bramek pada w meczach tych drużyn?

W spotkaniach Twente pada średnio 3,0 bramki, a w meczach Thun — 4,4. Granicę 1,5 gola przekroczyło 75,0% meczów pierwszego zespołu i 80,0% drugiego, granicę 2,5 odpowiednio 50,0% i 80,0%, a próg 3,5 bramki 50,0% oraz 70,0%.

Czystych kont Twente ma 2, a Thun — 1. Meczów bez zdobytej bramki pierwszy zespół notuje 1, drugi 3. To dwie wartości, które najlepiej pokazują, czy niski wskaźnik BTTS bierze się ze szczelnej obrony, czy z problemów ze skutecznością.

Ile okazji stwarzają Twente i Thun?

Według statystyk Superbetu z bieżącego sezonu Twente ma średnio 1,9 xG na mecz, czyli goli oczekiwanych z jakości stwarzanych sytuacji, a Thun -. Twente oddaje przeciętnie 23,5 strzału w meczu, z czego 9,0 celnego, a Thun odpowiednio - i -.

Twenteśrednio na meczThun

Twente strzela więcej, niż wynika z okazji: 3,3 gola na mecz przy xG 1,9. Tak wysoka skuteczność rzadko utrzymuje się przez cały sezon. Średnie Superbetu liczone są z meczów w jego bazie, dlatego mogą się minimalnie różnić od naszych wyliczeń z tabeli wyżej.

Jak Twente wypada u siebie, a Thun na wyjeździe?

Ten mecz Twente rozgrywa u siebie, a Thun na wyjeździe, więc warto rozdzielić te dwa zestawy liczb. U siebie Twente ma za sobą 4 mecze, ze średnią 2,25 gola strzelonego i 0,75 straconego oraz 50,0% spotkań powyżej 2,5 bramki. Na wyjeździe Thun ma 6 meczów, ze średnią 2,5 gola strzelonego i 2,67 straconego oraz 100,0% spotkań z przekroczoną granicą 2,5 bramki.

Łączna liczba bramek w domowych meczach Twente wynosi średnio 3,0, a w wyjazdowych spotkaniach Thun — 5,17. Wskaźnik BTTS w tym rozbiciu to 50,0% u gospodarza i 100,0% u gościa. Przy tak krótkich seriach te wartości są mniej stabilne niż średnie ogólne, więc traktujemy je jako uzupełnienie, a nie podstawę analizy.

Jakie są przewidywane składy Twente i Thun?

Najpewniej Twente wyjdzie na boisko w ustawieniu 4-2-3-1: w bramce Joel Drommel, a w polu Bart Van Rooij, Robin Propper, Michał Rosiak, Aske Adelgaard, Ramiz Zerrouki, Daouda Weidmann, Daan Rots, Younes Taha El Idrissi, Marko Pjaca, Wout Weghorst.

Najpewniej Thun wyjdzie na boisko w ustawieniu 4-4-2: w bramce Niklas Steffen, a w polu Fabio Fehr, Nikolas Burgy, Jan Bamert, Tom Strannegard, Nico Maier, Justin Roth, Nassim Zoukit, Adam Ilic, Riccardo Braschi, Furkan Dursun.

Twente 4-2-3-1Thun 4-4-2

Mecz poprowadzi Genc Nuza. Trenerem zespołu Twente jest John van den Brom, a zespołu Thun Gian Luca Privitelli. Potwierdzone składy kluby podają zwykle mniej więcej godzinę przed pierwszym gwizdkiem.

W którą stronę przechylają się liczby przed tym meczem?

Najbliższy rynek według danych
powyżej 2,5 bramki

Najmocniejsze pokrycie w danych ma strona bramkowa. Uśredniony odsetek meczów z przekroczoną granicą 2,5 gola wynosi dla tej pary 65,0%, a w spotkaniach obu zespołów pada średnio 3,7 bramki. To najwyraźniejsza tendencja widoczna w tych liczbach i to od niej zaczynamy analizę tego meczu.

Kupony i analizy w darmowej grupie

To wskazanie kierunku, a nie kupon na mecz Twente – Thun: statystyka nie wie nic o dzisiejszym składzie, kontuzjach ani o tym, jak ważne jest to spotkanie dla każdej ze stron. Kursy z tabeli wyżej pokazują, jak ten sam mecz wycenia rynek, i dopiero zestawienie obu obrazów daje sensowny punkt wyjścia.

Analizy i kupony na ten mecz publikujemy na bieżąco w darmowej grupie na Telegramie. Tutaj zostają liczby, tam dochodzi kontekst: składy, znaczenie spotkania i to, czy w ogóle warto się nim zajmować.

Gdzie oglądać mecz Twente – Thun?

Mecz Twente – Thun rozpoczyna się o godzinie 21:00, 15 października 2026. Prawa do transmisji tych rozgrywek w Polsce ma Polsat Sport oraz Polsat Box Go, zwykle razem z dostępem w usłudze internetowej tej samej stacji. Umowy transmisyjne zmieniają się jednak między sezonami, więc przed meczem warto sprawdzić bieżący program nadawcy — my nie prowadzimy transmisji ani nie odsyłamy do nielegalnych źródeł.

Czy to dużo na tle innych rozgrywek?

Żeby wskaźniki z tej strony miały punkt odniesienia, warto zestawić je z ligą, którą liczymy codziennie. W Ekstraklasie w tym sezonie pada średnio 3,01 gola na mecz, 65,9% spotkań kończy się wynikiem BTTS, a 62,5% przekracza granicę 2,5 bramki. Dopiero na tym tle widać, czy wartości Twente i Thun są wysokie, czy zupełnie przeciętne.

Zespół taki jak Twente czy Thun z BTTS w okolicach 65,9% nie wyróżnia się niczym — informację niesie dopiero wyraźne odchylenie w jedną albo drugą stronę. Ten sam mechanizm działa przy średniej bramkowej: różnica rzędu kilku dziesiątych gola na mecz przy próbie z początku sezonu mieści się w zwykłym rozrzucie.

Czego te statystyki nie obejmują?

Wszystko powyżej dotyczy meczów już rozegranych. Przy kilku spotkaniach na zespół każdy kolejny wynik przestawia średnie na tyle mocno, że traktowanie ich jako prognozy jest błędem. Przewidywane składy mogą się jeszcze zmienić, a o kontuzjach, zawieszeniach i wadze spotkania dla każdej ze stron decydują informacje z ostatnich godzin przed meczem Twente – Thun.

Jeśli mecz Twente – Thun jest jednym z pierwszych, które analizujesz samodzielnie, zacznij od podstaw: jak czytać kursy, czym jest value bet oraz zarządzanie bankrollem. Szerszy poradnik znajdziesz w dziale typy bukmacherskie, a komplet naszych danych w dziale statystyki.

Zastrzeżenie. Ta strona nie jest poradą inwestycyjną ani zachętą do gry. Treści 18+. Hazard może uzależniać — jeśli czujesz, że tracisz kontrolę, zadzwoń pod bezpłatny numer 116 123 albo ustaw limity u bukmachera.

Najczęstsze pytania

Skąd pochodzą statystyki meczu Twente – Thun?

Podstawą są surowe wyniki ostatnich spotkań Twente i Thun, przeliczane naszym własnym kodem. Zanim liczba trafi na stronę, automat sprawdza, czy wynika z danych źródłowych; wartość, której nie da się potwierdzić, blokuje publikację całej strony, a nie tylko pojedynczego zdania.

Czy podajecie typ na ten mecz?

Nie podajemy tu gotowego kuponu na mecz Twente – Thun, bo strona ma pokazywać dane, a nie sprzedawać decyzję. Piszemy jedynie, w którą stronę przechylają się liczby, i zawsze dodajemy, czego nie obejmują. Propozycje z pełnym uzasadnieniem trafiają do darmowej grupy na Telegramie, gdzie widać cały tok rozumowania, łącznie z meczami, które uznajemy za nie do ruszenia.

Co dokładnie oznacza wskaźnik BTTS?

BTTS to skrót od angielskiego „both teams to score”, czyli sytuacji, w której obie drużyny zdobywają przynajmniej po jednej bramce. Dla Twente i Thun podajemy go jako odsetek dotychczasowych meczów. Sama wartość nie mówi jeszcze wszystkiego: niska bywa zasługą dobrej obrony, ale równie często wynika z nieskuteczności w ataku, dlatego zawsze warto sprawdzić osobno bramki strzelone i stracone.

Kiedy ta strona zostanie zaktualizowana?

Statystyki na tej stronie opisują stan przed pierwszym gwizdkiem i pochodzą z meczów rozegranych do 15 października 2026. Po zakończeniu spotkania wracamy tutaj i dopisujemy wynik razem z krótkim podsumowaniem, dzięki czemu strona zostaje użyteczna także później. Same wskaźniki obu drużyn przeliczamy codziennie, więc przy kolejnym meczu Twente albo Thun znajdziesz już zaktualizowane wartości.

Skąd pochodzą kursy i przewidywane składy?

Kursy pochodzą z oferty Superbetu i LV BET; datę i godzinę odczytu podajemy pod tabelą, a w dniu spotkania rano je odświeżamy. Statystyki z xG, mecze bezpośrednie i przewidywane składy obu drużyn udostępnia serwis statystyczny Superbetu, z którym współpracujemy. Kursy żyją do rozpoczęcia meczu, dlatego przed postawieniem zakładu warto zajrzeć do bieżącej oferty.

Sprawdź też

Analizy meczów
Promocje bukmacherskie
Statystyki drużyn
Statystyki lig
Poradniki
Zestawienia dnia

Liczby To Początek

Statystyki pokazują tendencje. Konkretne analizy meczów publikujemy w grupach VIP. Żaden typ nie gwarantuje wygranej.

Zobacz Pakiety VIP