Zebraliśmy komplet statystyk obu drużyn przed spotkaniem Bournemouth – Sturm Graz. Wszystkie wskaźniki pochodzą z rozgrywek krajowych i liczymy je sami z surowych wyników. Poniżej znajdziesz porównanie formy, bramek i wskaźników bramkowych, a na końcu to, w którą stronę te dane się przechylają. Na stronie znajdziesz też kursy bukmacherów, xG z bieżącego sezonu oraz przewidywane składy.
Jakie są kursy na mecz Bournemouth – Sturm Graz?
Superbet wycenia wygraną zespołu Bournemouth na 1,19, remis na 7,10, a zwycięstwo zespołu Sturm Graz na 11,00. Po odjęciu marży bukmachera daje to około 78% szans gospodarzom, 13% na remis i 8% gościom. Poniżej zestawiamy je z kursami LV BET z tego samego odczytu.
| Zakład | LV BET | |
|---|---|---|
| 1Bournemouth | 1,19 | 1,22 |
| Xremis | 7,10 | 7,20 |
| 2Sturm Graz | 11,00 | 10,50 |
| Obie drużyny strzelą | ||
| tak | 1,88 | 1,88 |
| nie | 1,90 | 1,88 |
| Liczba goli | ||
| powyżej 2,5 | 1,35 | 1,35 |
| poniżej 2,5 | 3,15 | 3,20 |
Kurs Superbetu 1,88 na to, że obie drużyny strzelą, odpowiada mniej więcej 50% szans. W meczach zespołu Bournemouth obie strony trafiały w 83,3% spotkań, a w meczach zespołu Sturm Graz w 50,0%. Na powyżej 2,5 gola kurs wynosi 1,35, czyli około 70%, przy 66,7% i 37,5% takich meczów u obu drużyn. Najmocniej kurs i dotychczasowe mecze rozchodzą się przy rynku „powyżej 2,5 gola”: różnica to około 18 punktów procentowych.
Co mówią liczby przed meczem Bournemouth – Sturm Graz?
Przed tym spotkaniem dane najmocniej różnicują dorobek punktowy i skuteczność. Sturm Graz zbiera średnio 1,75 punktu na mecz, a Bournemouth 0,5 punktu; pierwszy z nich ma w tym sezonie 8 spotkań, drugi 6 spotkań. Wyższą średnią bramek strzelonych ma Sturm Graz — 1,25 gola na mecz wobec 1,17 u rywala.
Po drugiej stronie boiska niższą średnią straconych notuje Sturm Graz — 1,12 bramki na mecz, podczas gdy Bournemouth traci średnio 2,17. W sumie oba zespoły zdobyły w tym sezonie 17 bramek, co przy ich dotychczasowych rozgrywkach daje obraz pary raczej otwartej.
Największa rozbieżność dotyczy BTTS: 83,3% u zespołu Bournemouth wobec 50,0% u zespołu Sturm Graz. Taki rozjazd zwykle oznacza, że oba zespoły grają spotkania o zupełnie innym charakterze. Odsetek meczów z przekroczoną granicą 2,5 bramki wynosi 66,7% u zespołu Bournemouth oraz 37,5% u zespołu Sturm Graz, czyli 29,2 punktu procentowego różnicy.
Jak wypadają Bournemouth i Sturm Graz w bezpośrednim zestawieniu?
W tabeli znajdziesz Bournemouth i Sturm Graz opisane tym samym zestawem liczb. „Gole/mecz” oznacza sumę bramek w spotkaniach drużyny, a progi over mówią, jak często jej mecze przekraczały kolejne granice bramkowe.
| Wskaźnik | Bournemouth | Sturm Graz |
|---|---|---|
| Rozgrywki | Premier League | Bundesliga (Austria) |
| Rozegrane mecze | 6 | 8 |
| Bilans W-R-P | 0-3-3 | 4-2-2 |
| Punkty na mecz | 0,5 | 1,75 |
| Bramki strzelone | 7 | 10 |
| Bramki stracone | 13 | 9 |
| Średnio strzela | 1,17 | 1,25 |
| Średnio traci | 2,17 | 1,12 |
| Gole/mecz | 3,33 | 2,38 |
| BTTS | 83,3% | 50,0% |
| Over 1,5 | 83,3% | 87,5% |
| Over 2,5 | 66,7% | 37,5% |
| Over 3,5 | 50,0% | 12,5% |
| Czyste konta | 0 | 3 |
| Mecze bez gola | 1 | 1 |
| Forma | RRRPP | RPWPW |
Która drużyna jest w lepszej formie?
Bilans zespołu Bournemouth w tym sezonie to 0-3-3, a zespołu Sturm Graz — 4-2-2, licząc kolejno zwycięstwa, remisy i porażki. Bournemouth ma serię 2 porażek z rzędu. Sturm Graz nie ma obecnie serii dłuższej niż jedno spotkanie. Forma z ostatnich meczów ligowych, od najstarszego do najnowszego, wygląda następująco: RRRPP oraz RPWPW.
Ostatnie spotkania, jakie Bournemouth i Sturm Graz rozegrały w rozgrywkach krajowych, razem z wynikami i miejscem rozegrania, zebraliśmy w dwóch tabelach poniżej. To dokładnie ten sam materiał, z którego wyliczamy wszystkie średnie na tej stronie.
Bournemouth — ostatnie mecze
Sturm Graz — ostatnie mecze
Ile bramek pada w meczach tych drużyn?
W spotkaniach Bournemouth pada średnio 3,33 bramki, a w meczach Sturm Graz — 2,38. Granicę 1,5 gola przekroczyło 83,3% meczów pierwszego zespołu i 87,5% drugiego, granicę 2,5 odpowiednio 66,7% i 37,5%, a próg 3,5 bramki 50,0% oraz 12,5%.
Czystych kont Bournemouth ma 0, a Sturm Graz — 3. Meczów bez zdobytej bramki pierwszy zespół notuje 1, drugi 1. To dwie wartości, które najlepiej pokazują, czy niski wskaźnik BTTS bierze się ze szczelnej obrony, czy z problemów ze skutecznością.
Ile okazji stwarzają Bournemouth i Sturm Graz?
Według statystyk Superbetu z bieżącego sezonu Bournemouth ma średnio 0,7 xG na mecz, czyli goli oczekiwanych z jakości stwarzanych sytuacji, a Sturm Graz 0,7. Bournemouth oddaje przeciętnie 11,0 strzału w meczu, z czego 3,0 celnego, a Sturm Graz odpowiednio 11,0 i 4,0.
Bournemouth strzela więcej, niż wynika z okazji: 2,0 gola na mecz przy xG 0,7. Tak wysoka skuteczność rzadko utrzymuje się przez cały sezon. Sturm Graz marnuje część sytuacji: zdobywa 0,0 gola na mecz, choć jakość okazji wskazuje na 0,7. Średnie Superbetu liczone są z meczów w jego bazie, dlatego mogą się minimalnie różnić od naszych wyliczeń z tabeli wyżej.
Jak Bournemouth wypada u siebie, a Sturm Graz na wyjeździe?
Ten mecz Bournemouth rozgrywa u siebie, a Sturm Graz na wyjeździe, więc warto rozdzielić te dwa zestawy liczb. U siebie Bournemouth ma za sobą 3 mecze, ze średnią 1,0 gola strzelonego i 1,33 straconego oraz 33,3% spotkań powyżej 2,5 bramki. Na wyjeździe Sturm Graz ma 5 meczów, ze średnią 1,2 gola strzelonego i 1,4 straconego oraz 40,0% spotkań z przekroczoną granicą 2,5 bramki.
Łączna liczba bramek w domowych meczach Bournemouth wynosi średnio 2,33, a w wyjazdowych spotkaniach Sturm Graz — 2,6. Wskaźnik BTTS w tym rozbiciu to 66,7% u gospodarza i 40,0% u gościa. Przy tak krótkich seriach te wartości są mniej stabilne niż średnie ogólne, więc traktujemy je jako uzupełnienie, a nie podstawę analizy.
Jakie są przewidywane składy Bournemouth i Sturm Graz?
Najpewniej Bournemouth wyjdzie na boisko w ustawieniu 4-2-3-1: w bramce Djordje Petrovic, a w polu Adam Smith, James Hill, Antonio Silva, Adrien Truffert, Tyler Adam, Ryan Christie, Rayan, David Brooks, Marcus Tavernier, Evanilson.
Najpewniej Sturm Graz wyjdzie na boisko w ustawieniu 4-2-3-1: w bramce Daniil Khudyakov, a w polu Albert Vallci, Joshua Quarshie, Paul Koller, Luis Balbo, Luca Weinhandl, Valmir Matoshi, Jurgen Heil, Simon Seidl, Jacob Peter Hodl, Belmin Beganovic.
Mecz poprowadzi Jerome Brisard. Trenerem zespołu Bournemouth jest Marco Rose, a zespołu Sturm Graz Fabio Ingolitsch. Potwierdzone składy kluby podają zwykle mniej więcej godzinę przed pierwszym gwizdkiem.
W którą stronę przechylają się liczby przed tym meczem?
Liczby przechylają się w stronę bramek po obu stronach. Uśredniony wskaźnik BTTS dla tej pary wynosi 66,7%, a żaden z zespołów nie zachowuje czystego konta na tyle często, żeby ten obraz podważyć. To najlepiej udokumentowana tendencja w całym zestawieniu.
Kupony i analizy w darmowej grupieTo wskazanie kierunku, a nie kupon na mecz Bournemouth – Sturm Graz: statystyka nie wie nic o dzisiejszym składzie, kontuzjach ani o tym, jak ważne jest to spotkanie dla każdej ze stron. Kursy z tabeli wyżej pokazują, jak ten sam mecz wycenia rynek, i dopiero zestawienie obu obrazów daje sensowny punkt wyjścia.
Konkretne kupony i pełne analizy przed tym oraz pozostałymi meczami dnia publikujemy w darmowej grupie na Telegramie. Trafiają tam propozycje z uzasadnieniem, a nie same liczby — jeśli chcesz zobaczyć, jak z takich danych powstaje decyzja, to najprostsza droga.
Gdzie oglądać mecz Bournemouth – Sturm Graz?
Mecz Bournemouth – Sturm Graz rozpoczyna się o godzinie 21:00, 15 października 2026. Prawa do transmisji tych rozgrywek w Polsce ma Polsat Sport oraz Polsat Box Go, zwykle razem z dostępem w usłudze internetowej tej samej stacji. Umowy transmisyjne zmieniają się jednak między sezonami, więc przed meczem warto sprawdzić bieżący program nadawcy — my nie prowadzimy transmisji ani nie odsyłamy do nielegalnych źródeł.
Czy to dużo na tle innych rozgrywek?
Żeby wskaźniki z tej strony miały punkt odniesienia, warto zestawić je z ligą, którą liczymy codziennie. W Ekstraklasie w tym sezonie pada średnio 3,01 gola na mecz, 65,9% spotkań kończy się wynikiem BTTS, a 62,5% przekracza granicę 2,5 bramki. Dopiero na tym tle widać, czy wartości Bournemouth i Sturm Graz są wysokie, czy zupełnie przeciętne.
Zespół taki jak Bournemouth czy Sturm Graz z BTTS w okolicach 65,9% nie wyróżnia się niczym — informację niesie dopiero wyraźne odchylenie w jedną albo drugą stronę. Ten sam mechanizm działa przy średniej bramkowej: różnica rzędu kilku dziesiątych gola na mecz przy próbie z początku sezonu mieści się w zwykłym rozrzucie.
Czego te statystyki nie obejmują?
Te liczby mówią o tym, co już się wydarzyło, i nic nie wiedzą o dzisiejszym spotkaniu. Przy próbach z początku sezonu pojedynczy wynik zmienia obraz mocniej, niż podpowiada intuicja. Przewidywane składy mogą się jeszcze zmienić, a o kontuzjach, zawieszeniach i wadze spotkania dla każdej ze stron decydują informacje z ostatnich godzin przed meczem Bournemouth – Sturm Graz.
Jeśli mecz Bournemouth – Sturm Graz jest jednym z pierwszych, które analizujesz samodzielnie, zacznij od podstaw: jak czytać kursy, czym jest value bet oraz zarządzanie bankrollem. Szerszy poradnik znajdziesz w dziale typy bukmacherskie, a komplet naszych danych w dziale statystyki.
Najczęstsze pytania
Skąd pochodzą statystyki meczu Bournemouth – Sturm Graz?
Wszystkie wskaźniki wyliczamy sami z surowych wyników meczów Bournemouth i Sturm Graz w bieżącym sezonie ich ostatnich rozegranych spotkań. Wyniki pobieramy automatycznie, a każda liczba przed publikacją przechodzi maszynową kontrolę zgodności z danymi źródłowymi — jeśli którejkolwiek nie da się potwierdzić, strona w ogóle nie powstaje.
Czy podajecie typ na ten mecz?
Na tej stronie znajdziesz wskazanie kierunku, a nie gotowy typ na Bournemouth – Sturm Graz. Sama liczba bez kontekstu — składu, znaczenia meczu, aktualnego kursu — jest niepełna, więc konkretne propozycje publikujemy tam, gdzie możemy je uzasadnić i skorygować na bieżąco, czyli w darmowej grupie na Telegramie. Tutaj zostaje materiał do własnej oceny.
Co dokładnie oznacza wskaźnik BTTS?
BTTS, czyli „both teams to score”, to zdarzenie, w którym gola strzelają obie strony. W zestawieniu Bournemouth i Sturm Graz podajemy je jako procent meczów z takim wynikiem. Ta sama liczba może opisywać drużynę z bardzo dobrą obroną i drużynę, która po prostu nie potrafi trafić — dlatego obok zawsze podajemy średnią bramek strzelonych i straconych.
Kiedy ta strona zostanie zaktualizowana?
Statystyki na tej stronie opisują stan przed pierwszym gwizdkiem i pochodzą z meczów rozegranych do 15 października 2026. Po zakończeniu spotkania wracamy tutaj i dopisujemy wynik razem z krótkim podsumowaniem, dzięki czemu strona zostaje użyteczna także później. Same wskaźniki obu drużyn przeliczamy codziennie, więc przy kolejnym meczu Bournemouth albo Sturm Graz znajdziesz już zaktualizowane wartości.
Skąd pochodzą kursy i przewidywane składy?
Kursy pochodzą z oferty Superbetu i LV BET; datę i godzinę odczytu podajemy pod tabelą, a w dniu spotkania rano je odświeżamy. Statystyki z xG, mecze bezpośrednie i przewidywane składy obu drużyn udostępnia serwis statystyczny Superbetu, z którym współpracujemy. Kursy żyją do rozpoczęcia meczu, dlatego przed postawieniem zakładu warto zajrzeć do bieżącej oferty.