Liga Konferencji • 15 października 2026

Lugano – Crvena zvezda
statystyki przed meczem

Kursy bukmacherów, xG, historia spotkań, przewidywane składy i statystyki obu drużyn.

Lugano – Crvena zvezda — statystyki obu drużyn przed meczem
Liga Konferencji  •  15 października 2026  •  18:45
LuganoWRWWW
VS
Crvena zvezdaRWWWW
Stadion: AIL Arena  ·  Sędzia: Florian Badstubner
Autor: Kamil Pietrzak Aktualizacja: 15 października 2026 Dane: wyniki sezonu liczone przez nas, kursy Superbet i LV BET, statystyki meczowe Superbetu 18+ · graj odpowiedzialnie
3,8gole na mecz2,73
3,1średnio strzela2,45
0,7średnio traci0,27
60,0%BTTS27,3%
90,0%over 2,563,6%
2,8punkty na mecz2,82

Zebraliśmy komplet statystyk obu drużyn przed spotkaniem Lugano – Crvena zvezda. Wszystkie wskaźniki pochodzą z rozgrywek krajowych i liczymy je sami z surowych wyników. Poniżej znajdziesz porównanie formy, bramek i wskaźników bramkowych, a na końcu to, w którą stronę te dane się przechylają. Na stronie znajdziesz też kursy bukmacherów, xG z bieżącego sezonu oraz przewidywane składy.

Jakie są kursy na mecz Lugano – Crvena zvezda?

Superbet wycenia wygraną zespołu Lugano na 2,50, remis na 3,45, a zwycięstwo zespołu Crvena zvezda na 2,65. Po odjęciu marży bukmachera daje to około 37% szans gospodarzom, 27% na remis i 35% gościom. Poniżej zestawiamy je z kursami LV BET z tego samego odczytu.

ZakładLV BET
1Lugano2,502,55
Xremis3,453,65
2Crvena zvezda2,652,60
Obie drużyny strzelą
tak1,591,57
nie2,322,27
Liczba goli
powyżej 2,51,701,70
poniżej 2,52,122,17
Kursy z 15.10, godz. 06:33 · zmieniają się aż do pierwszego gwizdka
Szansa według kursów Superbetu po odjęciu marży
37%Lugano
27%remis
35%Crvena zvezda

Kurs Superbetu 1,59 na to, że obie drużyny strzelą, odpowiada mniej więcej 59% szans. W meczach zespołu Lugano obie strony trafiały w 60,0% spotkań, a w meczach zespołu Crvena zvezda w 27,3%. Na powyżej 2,5 gola kurs wynosi 1,70, czyli około 55%, przy 90,0% i 63,6% takich meczów u obu drużyn. Najmocniej kurs i dotychczasowe mecze rozchodzą się przy rynku „powyżej 2,5 gola”: różnica to około 22 punktów procentowych.

Co mówią liczby przed meczem Lugano – Crvena zvezda?

Przed tym spotkaniem dane najmocniej różnicują dorobek punktowy i skuteczność. Crvena zvezda zbiera średnio 2,82 punktu na mecz, a Lugano 2,8 punktu; pierwszy z nich ma w tym sezonie 11 spotkań, drugi 10 spotkań. Wyższą średnią bramek strzelonych ma Lugano — 3,1 gola na mecz wobec 2,45 u rywala.

Po drugiej stronie boiska niższą średnią straconych notuje Crvena zvezda — 0,27 bramki na mecz, podczas gdy Lugano traci średnio 0,7. W sumie oba zespoły zdobyły w tym sezonie 58 bramek, co przy ich dotychczasowych rozgrywkach daje obraz pary raczej otwartej.

Największa rozbieżność dotyczy BTTS: 60,0% u zespołu Lugano wobec 27,3% u zespołu Crvena zvezda. Taki rozjazd zwykle oznacza, że oba zespoły grają spotkania o zupełnie innym charakterze. Odsetek meczów z przekroczoną granicą 2,5 bramki wynosi 90,0% u zespołu Lugano oraz 63,6% u zespołu Crvena zvezda, czyli 26,4 punktu procentowego różnicy.

Jak wypadają Lugano i Crvena zvezda w bezpośrednim zestawieniu?

Tabela zestawia Lugano i Crvena zvezda w tych samych kategoriach. „Gole/mecz” to łączna liczba bramek w spotkaniach danej drużyny — strzelonych i straconych razem. Wiersze over pokazują odsetek meczów, w których padło odpowiednio więcej niż półtorej, dwie i pół oraz trzy i pół bramki.

WskaźnikLuganoCrvena zvezda
RozgrywkiSuper League (Szwajcaria)Super liga (Serbia)
Rozegrane mecze1011
Bilans W-R-P9-1-010-1-0
Punkty na mecz2,82,82
Bramki strzelone3127
Bramki stracone73
Średnio strzela3,12,45
Średnio traci0,70,27
Gole/mecz3,82,73
BTTS60,0%27,3%
Over 1,590,0%81,8%
Over 2,590,0%63,6%
Over 3,570,0%27,3%
Czyste konta48
Mecze bez gola01
FormaWRWWWRWWWW

Która drużyna jest w lepszej formie?

Bilans zespołu Lugano w tym sezonie to 9-1-0, a zespołu Crvena zvezda — 10-1-0, licząc kolejno zwycięstwa, remisy i porażki. Lugano ma serię 3 zwycięstw z rzędu. Crvena zvezda ma serię 4 zwycięstw z rzędu. Forma z ostatnich meczów ligowych, od najstarszego do najnowszego, wygląda następująco: WRWWW oraz RWWWW.

Ostatnie spotkania, jakie Lugano i Crvena zvezda rozegrały w rozgrywkach krajowych, razem z wynikami i miejscem rozegrania, zebraliśmy w dwóch tabelach poniżej. To dokładnie ten sam materiał, z którego wyliczamy wszystkie średnie na tej stronie.

Lugano — ostatnie mecze

06.09 Basel 3:1 W
12.09 Young Boys 2:2 R
16.09 St. Gallen 4:1 W
20.09 Lausanne 4:0 W
10.10 Luzern 4:0 W

Crvena zvezda — ostatnie mecze

10.09 Radnik 0:0 R
13.09 IMT Novi Beograd 1:0 W
17.09 Zeleznicar Pancevo 2:1 W
20.09 Radnicki Nis 3:0 W
10.10 Radnicki 1923 3:0 W

Ile bramek pada w meczach tych drużyn?

W spotkaniach Lugano pada średnio 3,8 bramki, a w meczach Crvena zvezda — 2,73. Granicę 1,5 gola przekroczyło 90,0% meczów pierwszego zespołu i 81,8% drugiego, granicę 2,5 odpowiednio 90,0% i 63,6%, a próg 3,5 bramki 70,0% oraz 27,3%.

Czystych kont Lugano ma 4, a Crvena zvezda — 8. Meczów bez zdobytej bramki pierwszy zespół notuje 0, drugi 1. To dwie wartości, które najlepiej pokazują, czy niski wskaźnik BTTS bierze się ze szczelnej obrony, czy z problemów ze skutecznością.

Ile okazji stwarzają Lugano i Crvena zvezda?

Według statystyk Superbetu z bieżącego sezonu Lugano ma średnio 2,3 xG na mecz, czyli goli oczekiwanych z jakości stwarzanych sytuacji, a Crvena zvezda -. Lugano oddaje przeciętnie 17,5 strzału w meczu, z czego 6,0 celnego, a Crvena zvezda odpowiednio - i -.

Luganośrednio na meczCrvena zvezda

Lugano strzela mniej więcej tyle, ile wynika z okazji: 2,2 gola na mecz przy xG 2,3. Średnie Superbetu liczone są z meczów w jego bazie, dlatego mogą się minimalnie różnić od naszych wyliczeń z tabeli wyżej.

Jak Lugano wypada u siebie, a Crvena zvezda na wyjeździe?

Ten mecz Lugano rozgrywa u siebie, a Crvena zvezda na wyjeździe, więc warto rozdzielić te dwa zestawy liczb. U siebie Lugano ma za sobą 6 meczów, ze średnią 3,0 gola strzelonego i 0,67 straconego oraz 83,3% spotkań powyżej 2,5 bramki. Na wyjeździe Crvena zvezda ma 5 meczów, ze średnią 1,6 gola strzelonego i 0,2 straconego oraz 40,0% spotkań z przekroczoną granicą 2,5 bramki.

Łączna liczba bramek w domowych meczach Lugano wynosi średnio 3,67, a w wyjazdowych spotkaniach Crvena zvezda — 1,8. Wskaźnik BTTS w tym rozbiciu to 50,0% u gospodarza i 20,0% u gościa. Przy tak krótkich seriach te wartości są mniej stabilne niż średnie ogólne, więc traktujemy je jako uzupełnienie, a nie podstawę analizy.

Jakie są przewidywane składy Lugano i Crvena zvezda?

Najpewniej Lugano wyjdzie na boisko w ustawieniu 3-4-2-1: w bramce David Von Ballmoos, a w polu Antonios Papadopoulos, Lukas Mai, Hannes Delcroix, Behruzjon Karimov, Anto Grgic, Daniel Dos Santos, Ezgjan Alioski, Renato Steffen, Yanis Cimignani, Albian Ajeti.

Najpewniej Crvena zvezda wyjdzie na boisko w ustawieniu 3-5-1-1: w bramce Matheus, a w polu Derrick Luckassen, Milos Veljković, Franklin Degaulle Tebo Uchenna, Loizos Loizou, Timi Elsnik, Rade Krunić, Vasilije Kostov, Mirko Ivanic, Muhammed Cham, Marko Arnautovic.

Lugano 3-4-2-1Crvena zvezda 3-5-1-1

Mecz poprowadzi Florian Badstubner. Trenerem zespołu Lugano jest Mattia Croci-Torti, a zespołu Crvena zvezda Albert Riera. Potwierdzone składy kluby podają zwykle mniej więcej godzinę przed pierwszym gwizdkiem.

W którą stronę przechylają się liczby przed tym meczem?

Najbliższy rynek według danych
powyżej 2,5 bramki

Najmocniejsze pokrycie w danych ma strona bramkowa. Uśredniony odsetek meczów z przekroczoną granicą 2,5 gola wynosi dla tej pary 76,8%, a w spotkaniach obu zespołów pada średnio 3,26 bramki. To najwyraźniejsza tendencja widoczna w tych liczbach i to od niej zaczynamy analizę tego meczu.

Kupony i analizy w darmowej grupie

To wskazanie kierunku, a nie kupon na mecz Lugano – Crvena zvezda: statystyka nie wie nic o dzisiejszym składzie, kontuzjach ani o tym, jak ważne jest to spotkanie dla każdej ze stron. Kursy z tabeli wyżej pokazują, jak ten sam mecz wycenia rynek, i dopiero zestawienie obu obrazów daje sensowny punkt wyjścia.

Konkretne kupony i pełne analizy przed tym oraz pozostałymi meczami dnia publikujemy w darmowej grupie na Telegramie. Trafiają tam propozycje z uzasadnieniem, a nie same liczby — jeśli chcesz zobaczyć, jak z takich danych powstaje decyzja, to najprostsza droga.

Gdzie oglądać mecz Lugano – Crvena zvezda?

Mecz Lugano – Crvena zvezda rozpoczyna się o godzinie 18:45, 15 października 2026. Prawa do transmisji tych rozgrywek w Polsce ma Polsat Sport oraz Polsat Box Go, zwykle razem z dostępem w usłudze internetowej tej samej stacji. Umowy transmisyjne zmieniają się jednak między sezonami, więc przed meczem warto sprawdzić bieżący program nadawcy — my nie prowadzimy transmisji ani nie odsyłamy do nielegalnych źródeł.

Czy to dużo na tle innych rozgrywek?

Żeby wskaźniki z tej strony miały punkt odniesienia, warto zestawić je z ligą, którą liczymy codziennie. W Ekstraklasie w tym sezonie pada średnio 3,01 gola na mecz, 65,9% spotkań kończy się wynikiem BTTS, a 62,5% przekracza granicę 2,5 bramki. Dopiero na tym tle widać, czy wartości Lugano i Crvena zvezda są wysokie, czy zupełnie przeciętne.

Zespół taki jak Lugano czy Crvena zvezda z BTTS w okolicach 65,9% nie wyróżnia się niczym — informację niesie dopiero wyraźne odchylenie w jedną albo drugą stronę. Ten sam mechanizm działa przy średniej bramkowej: różnica rzędu kilku dziesiątych gola na mecz przy próbie z początku sezonu mieści się w zwykłym rozrzucie.

Czego te statystyki nie obejmują?

Te liczby mówią o tym, co już się wydarzyło, i nic nie wiedzą o dzisiejszym spotkaniu. Przy próbach z początku sezonu pojedynczy wynik zmienia obraz mocniej, niż podpowiada intuicja. Przewidywane składy mogą się jeszcze zmienić, a o kontuzjach, zawieszeniach i wadze spotkania dla każdej ze stron decydują informacje z ostatnich godzin przed meczem Lugano – Crvena zvezda.

Jeśli mecz Lugano – Crvena zvezda jest jednym z pierwszych, które analizujesz samodzielnie, zacznij od podstaw: jak czytać kursy, czym jest value bet oraz zarządzanie bankrollem. Szerszy poradnik znajdziesz w dziale typy bukmacherskie, a komplet naszych danych w dziale statystyki.

Zastrzeżenie. Ta strona nie jest poradą inwestycyjną ani zachętą do gry. Treści 18+. Hazard może uzależniać — jeśli czujesz, że tracisz kontrolę, zadzwoń pod bezpłatny numer 116 123 albo ustaw limity u bukmachera.

Najczęstsze pytania

Skąd pochodzą statystyki meczu Lugano – Crvena zvezda?

Podstawą są surowe wyniki ostatnich spotkań Lugano i Crvena zvezda, przeliczane naszym własnym kodem. Zanim liczba trafi na stronę, automat sprawdza, czy wynika z danych źródłowych; wartość, której nie da się potwierdzić, blokuje publikację całej strony, a nie tylko pojedynczego zdania.

Czy podajecie typ na ten mecz?

Nie podajemy tu gotowego kuponu na mecz Lugano – Crvena zvezda, bo strona ma pokazywać dane, a nie sprzedawać decyzję. Piszemy jedynie, w którą stronę przechylają się liczby, i zawsze dodajemy, czego nie obejmują. Propozycje z pełnym uzasadnieniem trafiają do darmowej grupy na Telegramie, gdzie widać cały tok rozumowania, łącznie z meczami, które uznajemy za nie do ruszenia.

Co dokładnie oznacza wskaźnik BTTS?

BTTS to skrót od angielskiego „both teams to score”, czyli sytuacji, w której obie drużyny zdobywają przynajmniej po jednej bramce. Dla Lugano i Crvena zvezda podajemy go jako odsetek dotychczasowych meczów. Sama wartość nie mówi jeszcze wszystkiego: niska bywa zasługą dobrej obrony, ale równie często wynika z nieskuteczności w ataku, dlatego zawsze warto sprawdzić osobno bramki strzelone i stracone.

Kiedy ta strona zostanie zaktualizowana?

Statystyki na tej stronie opisują stan przed pierwszym gwizdkiem i pochodzą z meczów rozegranych do 15 października 2026. Po zakończeniu spotkania wracamy tutaj i dopisujemy wynik razem z krótkim podsumowaniem, dzięki czemu strona zostaje użyteczna także później. Same wskaźniki obu drużyn przeliczamy codziennie, więc przy kolejnym meczu Lugano albo Crvena zvezda znajdziesz już zaktualizowane wartości.

Skąd pochodzą kursy i przewidywane składy?

Kursy na tej stronie to odczyt oferty Superbetu i LV BET z datą i godziną podaną pod tabelą; w dniu meczu rano je odświeżamy. xG, średnie sezonu, historię spotkań i przewidywane składy dostarcza serwis statystyczny Superbetu, naszego partnera. Oferta bukmacherów zmienia się do pierwszego gwizdka, więc liczby w tabeli traktuj jako punkt wyjścia i przed zakładem sprawdź kurs u bukmachera.

Sprawdź też

Analizy meczów
Promocje bukmacherskie
Statystyki drużyn
Statystyki lig
Poradniki
Zestawienia dnia

Liczby To Początek

Statystyki pokazują tendencje. Konkretne analizy meczów publikujemy w grupach VIP. Żaden typ nie gwarantuje wygranej.

Zobacz Pakiety VIP